FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Pawel Golanski

«1236»
Bogdan4Steaua09.07.2007 14:45

57672.jpg

 

Data nasterii: 12.10.1982

Locul nasterii: £ód¼

Nationalitate: poloneza

Inaltime: 1.83 m

Greutate: 75 Kg

Post: fundas lateral

Numar pe tricou: 4

 

Ultimul club la care a evoluat: Korona Kielce

A mai evoluat la: UKS SMS £ód¼, £ódzki KS

Meciuri/Goluri la echipa nationala a Poloniei: 5/1

Campion european in 2001 cu selectionata U18 a Poloniei

 

Pawel a semnat azi(9 iulie 2007) un contract pe trei sezoane cu Steaua Bucuresti.

 

"Stiu despre Steaua ca este un club mare si de aceea am ales sa vin aici. Am vazut citeva din meciurile Stelei de anul trecut din Liga Campionilor si pot spune ca este o echipa extrem de puternica. Stiu ca Hagi a fost un mare jucator si sunt sigur ca este si un antrenor si un manager foarte bun, alaturi de care am posibilitatea de a progresa ca fotbalist"

 

Pawel Golañski

se7en09.07.2007 16:56

Succes la Steaua primului polonez din istoria clubului.

c.ronaldo1709.07.2007 17:27

Mi se pare mie sau seamana cu Sorin Ghionea ca aspect fizic?

Allleecx09.07.2007 18:06

Sper sa mearga polonezul! :D

Khalid09.07.2007 19:05

L-am vazut pe Pro TV si mergea destul de bine.

Alex_9109.07.2007 19:15

Pai ce te asteptai, sa fie handicapat, sa mearga in scaunul cu rotile?

 

Nu stiu la ce te refereai... dar eu ma bucur foarte mult ca a venit, si daca ar mai veni si Pulido, care e tot fundas, ar fi si mai super!

Khalid09.07.2007 19:31

@Alex_91

1. Nu intru in polemici cu cei care posteaza ca sa fie ceva postat.

2. Citeste tot thread-ul inainte sa postezi ceva.

3. Daca te intereseaza la ce ma refeream intreaba-l pe Allleecx.

Z3US09.07.2007 20:31
Mi se pare mie sau seamana cu Sorin Ghionea ca aspect fizic?

 

@c.ronaldo17: sa stii ca seamana destul e bine!

Am vazut niste filmulete cu el pe youtube si este destul de bun!

 

Executa bine si loviturile libere!

Wally10.07.2007 09:52

Mult succes, Golo! Sper sa ajungi cel putin la valoarea lui Ogararu!

Matteo10.07.2007 10:06

De unde stiti ce numar va purta pe tricou?

forever_STEAUA10.07.2007 10:23

@Matteo:

 

Informatia a aparut in Gsp!

Dani200512.07.2007 14:11

Se stie cumva pe ce post va juca? Fundas dreapta sau fundas central? :unsure:

MadFroG13.07.2007 19:37

Fundas dreapta.

chircuandreea14.07.2007 11:03

Succes... si multa bafta!

Z3US15.07.2007 12:14

Hagi: "Golanski este un jucator inteligent, s-a integrat repede in echipa"

 

Golanski a demonstrat ieri seara in meciul Stelei cu Litex Loveci (0-0) ca este un fundas valoros. Ales cel mai bun fundas in Polonia, Golanski a demonstrat inca din meciul de debut ca poate face fata la Steaua. Intrat in minutul 65, el a reusit niste deposedari de exceptie, iar la finalul meciului a primit laudele lui Hagi.

 

"E un jucator foarte bun cu mingea, puternic, care reuseste sa faca ambele faze. Este inca departe de forma fizica optima. Pana la primul joc oficial va fi apt suta la suta din toate punctele de vedere. Este un baiat inteligent, s-a integrat bine la echipa", a spus Hagi

 

@sport.ro

Declaratie dupa meciul Steaua - Litex Loveci 0 - 0 . Am vazut mai multe filmulete cu el si mi-a placut foarte mult. In Polonia este vazut ca si cel mai bun fundas. Am auzit ca evolueaza fundas dreapta si central, dar mai mult dreapta.

axl2316.07.2007 07:05

Mult succes la Steaua, Pawel!

JDERUL16.07.2007 07:14

Se spune ca Golanski ar putea foarte bine sa evolueze si pe dreapta si ca central si mijlocas la acoperire. Sa fie oare noul Iovan? Sa speram ca da. Sa-l asteptam cu evolutii cat mai bune si sa-i uram sa fie ferit de accidentari. In rest, numai de bine!

Z3US17.07.2007 12:17

Joaca foarte bine Pawel Golanski si s`ar putea sa ajunga titular foarte sigur, avand in vedere ca Petre Marin este batran. A avut niste evolutii foatre bune mai ales in primul meci al Stelei a jucat bine si a avut niste interventii spectacculoase, fiind laudat de Hagi. Bafta la Steaua Pawel !

R4218.07.2007 10:09

E bine pentru ca neam intarit pe flancuri cu emegara si cu golansky steag1

c.ronaldo1718.07.2007 17:43

Pawel Golanski a parasit terenul usor accidentat in minutul 37 al amicalului cu Willem II.

AmuntBoy18.07.2007 17:49

asta lipsea acum

I.N.Money18.07.2007 23:48

Paligora sau acest doctor Mengele al Stelei loveste iar ! Chiar daca accidentarea lui Golanski e minora,cate lucruri neplacute se mai pot intampla pana maestrul isi va gasi de lucru in alta parte?

raducelbun02.08.2007 07:23

Nu a iesit in evidenta la meciul din Polonia. Cred ca are ceva Kg in plus. Astept mai mult de la el.

forever_STEAUA07.08.2007 13:55
Pawel Golanski a fost convocat de selectionerul Poloniei, Leo Beenhakker, in vederea partidei amicale cu Rusia de pe 22 august.

 

sursa: gsp

-=Danny=-07.08.2007 14:03

Mie mi s-a parut ca a jucat super la meciul cu polonezi , in ciuda faptului ca nu este 100% in forma , mai are mult pana ajunge la 100% ........si daca a fost chemat la nationala lui , inseamna ca e unul din cei mai buni fundasi din tara lui .

«1236»