FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - FK Vilnius 2-0

«12345»
George Stan05.07.2007 22:26
Rapidul se intareste, e cazul sa intram panica!:))))))

 

"Claudiu Rãducanu e aproape sã ajungã în Giulești. Atacantul recunoaște cã ar fi tentat sã îmbrace tricoul alb-vișiniu, chiar dacã a jucat în trecut la Steaua, o rivalã a Rapidului." GSP

Nu radeti de Claudiu. Cat a fost la noi, ne-a scos din foame de multe ori.

w3bmaster06.07.2007 00:17

Amicalele is amicalele

 

Dupa primele 3 etape si dubla cu Polonezi vom vedea cum e treaba ....

 

 

Forza Steaua

Tupac Amaru06.07.2007 05:04
Poate ne si spui care erau obiectivele de anul trecut... Uite cum le vad (vedeam) eu, in ordinea importantei:

 

1. Calificarea in grupele Champions League.

2. Titlul.

3. Obtinerea locului 3 in gupele UCL.

4. Cupa.

5. Super-Cupa.

 

DECI DIN PUNCTUL MEU DE VEDERE: au fost indeplinie obiectivele 1,3,5---> matematic 60%. Iar cel mai important a fost indeplinit. As mai adauga un obiectiv venit pe parcurs, odata cu pierderea contactului cu Dinamo: un loc care sa ne asigure participarea in tururile preliminare UCL.

 

ps. (sau disclaimer) A NU SE INTELEGE ca Oli era idolul meu, ca eram multumit de jocul Stelei sau alte asemenea aberatii DAR de aici si pana la a spune ca a indeplinit 0% din obiective... "e-o cale atat de lunga/Ca mii de ani i-ar trebui luminii sa ajunga".

 

Totusi, faci parte din prima categorie. Te respect oricum, chiar daca nu impartasim aceleasi idei. Dar:

1. Fiind cap de serie (datorita lui Protasov si a antrenorilor precedenti), era usor sa picam cu niste petarde si sa ajungem in grupele CL;

2. Aceasta este un obiectiv fundamental la Steaua;

3. Sa ne bucuram ca sunt altii mai prosti ca noi si sa ii multumim arbitrului din meciul retur cu Dinamo Kiev pentru ca le-a anulat ucrainienilor doua goluri, cel putin unul fiind valabil, dar care ar fi schimbat complet datele problemei;

4. Al doilea obiectiv important la Steaua, an de an;

5. Asta nu e un obiectiv, e un simplu meci de pregatire inaintea sezonului; dar hai sa il trecem, totusi, la performante, sa nu ziceti ca sunt rau!

 

PS. Un antrenor care are cota de piata s-ar duce la Al-Hilal? Daca avea valoare, ar fi castigat aceiasi bani si in campionate din Europa (poate la Dinamo Kiev, ca tot ii facuse o oferta, ha, ha, ha!)

Si nu sunt fan Hagi, dar, ca idee, oricine l-ar fi inlocuit pe Olaroiu inseamna un plus! Pentru ca orice e mai bun ca zero!

ariven2106.07.2007 05:16

Mi-a placut faza "cu uncapatanare promoveaza jucatori tineri". O fi Hagi antrenor bun sau nu dar cel putin in aceasta privinta are dreptate...Ei sunt viitorul , pustii astia de sub 20 de ani care vad ca joaca, si se straduiesc si culmea! o ac chiar bine. Sigur se vede o diferenta intre Bicvalvi si Ochirosii, care au mai apucat sa joace si prunescu care practica cred ca debuteaza in echipa mare in aceste stagii de pregatire.

 

Un lucru as dori sa subliniez...Oli a plecat, Hagi este antrenor la Steaua. Daca imi permiteti un joc de cuvinte superfortat; "Regele a murit! Traiasca REGELE!!!

steagsimplu steagcruce2 steaua_ro

DanStan06.07.2007 05:57
Dupa ce am vazut, impresia e ca primul 11 ar trebui sa fie (parerea mea):

 

Vatca - P.Marin, Goian, Golanski(daca vine), (...)

 

De unde stii ce poate polonezul ? L-ai vazut jucand pe undeva ? Faptul ca joaca in nationala nu spune mare lucru. Si Saban e jucator de nationala. Si in afara de asta nemtii 'grebleaza' periodic campionatul Poloniei si iau tot ce-i mai bun. Nu cred eu ca o echipa precum Korona Kielce - mai slaba decat Zaglebie - nu l-ar fi vandut pana acum daca era atat de valoros.

Matteo06.07.2007 06:27

de Golanski mai sunt interesate si alte echipe importante...precum Lazio etc..., daca l-am lua noi ar fi f bine.....dar sunt f sceptic

Joint06.07.2007 06:54
Faptul ca joaca in nationala nu spune mare lucru. Si Saban e jucator de nationala.

 

Care e problema cu Saban? E cu 5 clase peste "forest gump", numai ca a avut ghinionul sa pice in dizgratia unui antrenor fara valoare si personalitate: zeroli. Hagi ii va da cu siguranta mai multe sanse si veti vedea ce stie Saban.

Mihai Gruia06.07.2007 06:54

STIE CINEVA CE SE INTAMPLA CU ABONAMENTELE ?????

DanStan06.07.2007 07:10
de Golanski mai sunt interesate si alte echipe importante...precum Lazio etc..., daca l-am lua noi ar fi f bine.....dar sunt f sceptic

 

Nu. Golanski a fost urmarit de trimisi ai lui Lazio in partidele pe care Korona le-a sustinut in campionat in cursul lunii mai. Si de atunci ... nimic. Ar fi ratat oare italienii un jucator foarte valoros ? Nu spun ca polonezul n-ar face fata la Steaua. Dar ar fi bine sa-l vedem mai intai jucand inainte de a-l include in echipa ideala a Stelei. La urma urmei italienii trebuie sa fi vazut ei ceva ce nu le-a convenit din moment ce n-au sarit la cap cu o oferta babana.

axl2306.07.2007 07:39

Am vazut meciul pe bucati (eram la munca) asa ca nu-mi pot face o impresie generala. Dar am vazut un moment de magie, in care mingea era pasata din prima, corect, preluarile nu existau, ai nostri se miscau excelent si adversarii erau derutati, nu realizau ce se intampla. Asta mi-a placut.

Am vazut si "gestul" lui Dica fata de Badoi, cred ca se exagereaza, nu mai trageti concluzii rauvoitoare.

andyro06.07.2007 08:26

Un joc OK, per ansamblu - relatiile de joc incep sa se miste, am vazut cateva triunghiuri de pase si combinatii. Croitoru imi place, "tinerii" imi plac, Neaga mi se pare mai bun decat inainte.

 

NU imi plac :

 

- faptul ca desi imi place, nu stiu daca Bostina e jucatorul de care avem nevoie ca mijlocas central;

- ambii portari mi se par usor nesiguri;

- (si chiar ma ingrijoreaza) faptul ca Badoi nu se incadreaza deloc in lot (nu in echipa, in lot). Citeam ieri un articol in GSP, in care Badoi era numit Lupul Singuratic, pentru ca nu prea vorbeste cu coechipierii, nu prea glumeste cu ei, isi face doar treaba in tacere si atat. Adaugand gestul lui Dica de ieri, incep sa ma intreb daca si jucatorii au trecut la fel de usor ca suporterii peste faptul ca Badoi vine de la Rapid...

- faptul ca unii inca lauda in mod jenant performantele uimitoare ale ratatului care ne-a fost antrenor in ultimul an si ceva. Daca Hagi se chinuie sa ii invete o combinatie in viteza, un dribling, o pasa, e din cauza imbecilului si a celebrului sistem "arunc-o in fata" sau cel mult "da-o-n margine si arunc-o in careu", pe langa mult-brevetatul "8 fundasi si 2 mijlocasi defensivi". Nu mai intru in rezultate, ca am facut-o (si eu si altii) de cateva ori pana acum. Daca de ratoi am scapat, vad ca Miaus continua in acelasi stil si incepe sa vada doar partile rele ale inceputului de pregatire. Sper sa se plictiseasca repede.

vanfootball06.07.2007 08:46
Nu. Golanski a fost urmarit de trimisi ai lui Lazio in partidele pe care Korona le-a sustinut in campionat in cursul lunii mai. Si de atunci ... nimic. Ar fi ratat oare italienii un jucator foarte valoros ? Nu spun ca polonezul n-ar face fata la Steaua. Dar ar fi bine sa-l vedem mai intai jucand inainte de a-l include in echipa ideala a Stelei. La urma urmei italienii trebuie sa fi vazut ei ceva ce nu le-a convenit din moment ce n-au sarit la cap cu o oferta babana.

 

 

Lazio nu l-a luat pe Golanski pentru ca intre timp l-a achizitionat pe Scaloni (gratis) si il va lua si pe Matias Silvestre de la Boca Juniors. Avea concurenta serioasa baiatul. Joaca in nationala si e considerat cam cel mai bun fundas din Polonia - cred ca e de ajuns sa ii poata lua locul lui Baciu. :tongue:

RED-STAR06.07.2007 08:48
Asta e jocul ala combinativ in care ajung la finalizare si mijlocasii ? Cat timp nu vor putea accepta realitatea si cand nu le convine vor ramane mediocrii . Hagi nu e un antrenor bun, e foarte bun . Realitatea dureroasa e ca el joaca intr-un sistem ofensiv in care castiga echipa cu jucatori mai valorosi ...Ca teoretic Steaua au jucatori valorosi . Aici apare problema ca e doar teoretic . Din pacate multi sunt doar niste mediocrii pe care i-a prostit presa ca-s buni ca-s la Steaua . Si mai dureros e ca Steaua a obtinut rezultate intr-un sistem defensiv cu 2 inchizatori ,un sistem in care joaca echipele mici .

Mare dreptate ai! O analiza foarte corecta.

adynezu06.07.2007 09:32

off topic... pe site-ul ProSport, din 4 sondaje, 3 sunt referitoare la Steaua:))=))

malasorte1306.07.2007 09:38
Un joc OK, per ansamblu - relatiile de joc incep sa se miste, am vazut cateva triunghiuri de pase si combinatii. Croitoru imi place, "tinerii" imi plac, Neaga mi se pare mai bun decat inainte.

 

NU imi plac :

 

- faptul ca desi imi place, nu stiu daca Bostina e jucatorul de care avem nevoie ca mijlocas central;

- ambii portari mi se par usor nesiguri;

- (si chiar ma ingrijoreaza) faptul ca Badoi nu se incadreaza deloc in lot (nu in echipa, in lot). Citeam ieri un articol in GSP, in care Badoi era numit Lupul Singuratic, pentru ca nu prea vorbeste cu coechipierii, nu prea glumeste cu ei, isi face doar treaba in tacere si atat. Adaugand gestul lui Dica de ieri, incep sa ma intreb daca si jucatorii au trecut la fel de usor ca suporterii peste faptul ca Badoi vine de la Rapid...

- faptul ca unii inca lauda in mod jenant performantele uimitoare ale ratatului care ne-a fost antrenor in ultimul an si ceva. Daca Hagi se chinuie sa ii invete o combinatie in viteza, un dribling, o pasa, e din cauza imbecilului si a celebrului sistem "arunc-o in fata" sau cel mult "da-o-n margine si arunc-o in careu", pe langa mult-brevetatul "8 fundasi si 2 mijlocasi defensivi". Nu mai intru in rezultate, ca am facut-o (si eu si altii) de cateva ori pana acum. Daca de ratoi am scapat, vad ca Miaus continua in acelasi stil si incepe sa vada doar partile rele ale inceputului de pregatire. Sper sa se plictiseasca repede.

 

 

ASA DA / ASA NU !!!

 

Urmariti si voi postarile lui Tupac Amaru si Andyro si remarcati diferentele !!! Amadoi sunt impotriva lui Olaroiu, INSA observati raspunsul civilizat pe care l-am primit de la primul si expresiile suburbane ale celui de-al 2-lea.

 

"...performantele uimitoare ale ratatului care ne-a fost antrenor in ultimul an si ceva..."

 

 

"...e din cauza imbecilului si a celebrului sistem...".

 

Draga Andyro cu tine nu se poate dialoga civilizat... LA REVEDERE, DRUM BUN !!!

SSK06.07.2007 09:38

Nu stiu cum se face, dar la Steaua chiar se simte de fiecare data cand intra Ochirosii si Bicfalvi!

Chaos06.07.2007 09:58
Tupac, jucatorii Stelei nu sunt mari jucatori, de asta joaca la Steaua si nu la alte cluburi. Oli stia exact ce pot si i-a cerut fiecaruia cat a putut sa dea.

 

Un jucator de 26 de ani nu poate invata in 2 luni sa dea in minge ce n-a invatat el in 20 de ani de jucat fotbal. Problema lui Hagi e ca vrea ca jucatorii sa joace ceea ce ar vrea el sa vada, nu ce ar putea ei.

Oli, in toata cariera lui, a luat 3 echipe si le-a dus in sus. Hagi a luat 4 echipe si le-a dus in jos.

foarte bine face.Trebuie sa scoata maximul din jucatori.Cu diferenta dintre antrenori nu sunt de acord cu tine :

Hagi

nationala - avea un joc placut , au pierdut barajul din cauza ratarilor.Ce era?sa intre Hagi sa o bage in poarta?

Bursaspor - cine ar putea face performanta unde nu ai cu ce?

Galatasaray - a castigat cupa dupa o finala de vis cu fener

AEK Bragadiru - la fel ca la bursaspor.Nici un antrenor care a trecut pe acolo nu a putut face nimic

 

Marele Olaroiu :

national - singura echipa la care a facut treaba

AEK - nu a facut nimic mai bun fata de cei care l-au urmat sau cei din-nainte

Steaua - ti se pare tie ca a dus echipa sus? a stricat tot ce au facut bun predecesorii sai , performantele obtinute fiind datorate acestora.A impus un joc infect , dezastruos.La un moment dat jucam mai plictisitor decat o echipa de Liga a 2-a.De-abia de-abia am prins locul 2 datorita lui Becali probabil.

Cred ca balantza se inclina in favoarea lui Hagi.Trebuie sa avem rabdare.Gica are sarcina dificila de a face echipa sa joace FOTBAL , lucru pe care nu l-a facut de ceva timp.O sa trebuiasca ceva vreme ca echipa sa isi revina dupa jocul practicat in "era" Oli.

Meciul asta nu l-am vazut , dar din ce vad pana acum Becali ar face o mare prostie sa il dea pe nu stiu unde pe bicfalvi.Si inca ceva...ne trebuie urgent un mijlocas de creatie pentru ca Bostina nu face fata si un fundas central.Cu golanski sunt destul de sceptic.Pana nu il vad in tricoul Stelei nu cred ce spune presa

Forza Steaua. spre cl

Bodanel06.07.2007 10:00

Golul 2 a pornit de la pasa excelenta a lui Saban. SSk a spus bine ca atunci cand intra Ochirosii si Bicfalvi se simte. Totusi Ochirosii e putin cam indisciplinat tactic insa e un lucru care se rezolva cu timpul. Trebui sa recunoastem cu totii ca si Gigelinho Coman a inceput sa miste. Cred ca faptul ca il au pe Hagi antrenor ii stimuleaza. Sper sa crestem de la meci la meci.Astept cu interes urmatoarele amicale.

steauasteaua06.07.2007 10:31

Eu salut. Eu am întrebarea asemenea. Ce este de la Golanski? Ei au cumpãrat deja el? :mellow:

adi_steaua06.07.2007 11:03

In primul rand IMI CER SCUZE FATA DE JUCATORUL Gigel Coman!

Asta pentru ca mereu l-am criticat si am spus ca nu are valoare de Steaua. Insa..stau si ma gandesc acum...a jucat in era Olaroiu, joaca in era Hagi...inseamna ca eu sunt cel care nu se pricepe...pentru ca oricat de pasionat sunt de fotbal si de Steaua, nu pot afirma ca sunt mai antrenor decat cei doi.

In al 2-lea rand...nu vreau sa supar pe nimeni, dar mie jocurile nu mi-au placut...bine, probabil le lipseste concentrarea, prospetimea... raman totusi la parerea ca ne trebuie un jucator de certa valoare la mijlocul terenului, un cap limpede pentru faza ofensiva.

vanfootball06.07.2007 11:09

Gigel Coman

 

Din ce imi amintesc eu, Coman era considerat un jucator f. bun la FC National, unde evolua pe postul de mijlocas central (defensiv). La Poli si la noi a jucat mijlocas sau fundas stanga. Poate revenirea in centru e benefica.

 

 

"Ne-am inteles cu un spaniol si un polonez. II astept sa vina sa semneze contractele", a spus Gigi Becali.

 

Gata, Golanski si...Morientes sunt adjudecati. :tongue:

axl2306.07.2007 11:17

Nu va apucati acum sa-l reabilitati pe Coman!

Miaus06.07.2007 11:27
Un joc OK, per ansamblu - relatiile de joc incep sa se miste, am vazut cateva triunghiuri de pase si combinatii. Croitoru imi place, "tinerii" imi plac, Neaga mi se pare mai bun decat inainte.

 

NU imi plac :

 

- faptul ca desi imi place, nu stiu daca Bostina e jucatorul de care avem nevoie ca mijlocas central;

- ambii portari mi se par usor nesiguri;

- (si chiar ma ingrijoreaza) faptul ca Badoi nu se incadreaza deloc in lot (nu in echipa, in lot). Citeam ieri un articol in GSP, in care Badoi era numit Lupul Singuratic, pentru ca nu prea vorbeste cu coechipierii, nu prea glumeste cu ei, isi face doar treaba in tacere si atat. Adaugand gestul lui Dica de ieri, incep sa ma intreb daca si jucatorii au trecut la fel de usor ca suporterii peste faptul ca Badoi vine de la Rapid...

- faptul ca unii inca lauda in mod jenant performantele uimitoare ale ratatului care ne-a fost antrenor in ultimul an si ceva. Daca Hagi se chinuie sa ii invete o combinatie in viteza, un dribling, o pasa, e din cauza imbecilului si a celebrului sistem "arunc-o in fata" sau cel mult "da-o-n margine si arunc-o in careu", pe langa mult-brevetatul "8 fundasi si 2 mijlocasi defensivi". Nu mai intru in rezultate, ca am facut-o (si eu si altii) de cateva ori pana acum. Daca de ratoi am scapat, vad ca Miaus continua in acelasi stil si incepe sa vada doar partile rele ale inceputului de pregatire. Sper sa se plictiseasca repede.

Draga andyro

 

Spre deosebire de Daffy care se plictiseste repede si isi arde nervii si neuronii very fast eu am foarte multa experienta in munca cu [...] asa ca voi mai ramane pe aici macar pana vad niste inchistati ca isi scot ochelarii de cal si admit anumite performante pe care le-a avut Oli.

 

Deci poti sa dormi linistit ca eu raman aici, asteptand sa imi demonstreze Hagi ca m-am inselat cand m-am luat dupa performantele lui anterioare pe care nu le mai reamintesc.

 

Ce sa fac il citez si eu pe Hagi. "Sper sa ne calificam in Liga si daca nu s-o putea atunci in UEFA". Eu nu inteleg cum majoritatea v-ati facut ca nu vedeti aceasta declaratie.Inclusiv Mihaita caruia ii place cum gandeste Hagi nu a zis nici pas la aceasta mostra de curaj.Si parca am mai auzit una."Va fi greu pentru ca polonezii au moralu pe val".Pentru asta a doua nu bag mana in foc dar nu imi place ce aud.

 

Sper doar sa fie eu mai prapastios si sa fiu inselat sa depasim performantele ultimului

antrenor.

Adica anul asta vreau asa.

1.Titlul

2.Champions League grupe si minimum semifinale UEFA daca nu iesim din grupele CL

3.Cupa

 

Ma bucur ca Hagi promoveaza tinerii cu tupeu e foarte bine, dar una e sa joci in amicale cu neica FK Vilnius si alta in campionat unde intra onofrasi,mkcaini si alti din astia sa iti rupa picioarele.Avem nevoie de inca 2 jucatori experimentati pe putin.

 

Iar unul din ei trebuie sa fie acel mijlocas ofensiv.Ala de 10 milioane de euro cu salariu de 1-2 mil pe an.Asta daca vrem sa redevenim o echipa mare.

 

Numai bine,

 

Alex

 

Editat de moderatori!

andyro06.07.2007 11:27
ASA DA / ASA NU !!!

 

Urmariti si voi postarile lui Tupac Amaru si Andyro si remarcati diferentele !!! Amadoi sunt impotriva lui Olaroiu, INSA observati raspunsul civilizat pe care l-am primit de la primul si expresiile suburbane ale celui de-al 2-lea.

 

"...performantele uimitoare ale ratatului care ne-a fost antrenor in ultimul an si ceva..."

"...e din cauza imbecilului si a celebrului sistem...".

 

Draga Andyro cu tine nu se poate dialoga civilizat... LA REVEDERE, DRUM BUN !!!

 

Dragul meu, daca mi se pare ca un om e prost, ii zic ca e prost. Daca tie ti se pare mai delicat sau mai putin "suburban" sa ii zici ca e "putin inocent", e problema ta. Da, Olaroiu e un ratat, si un om care are capacitati mintale reduse (vezi DEXul pentru imbecil). A demonstrat-o timp de un an si jumatate, am spus-o si cand era antrenor, o spun si acum, si nu mai incep inca o data discutia. Mai mult, nu cred ca limbajul meu e mult mai colorat decat al multor alte persoane de pe aici.

 

Pe de alta parte, nici nu aveam un dialog cu tine, asa ca nu vad ce te-a deranjat asa tare. Ti se pare ca "imbecil" e un cuvant prea tare pentru vocabularul tau elevat ? Ignora-ma si treci mai departe, nu pretuiesc dialogul cu tine mai mult decat il pretuiesc pe Olaroiu. Cat despre "La revedere", crede-ma ca am ajuns aici cu vreo 2 ani inainte ta, si probabil o sa raman cel putin 2 ani dupa tine.

vanfootball06.07.2007 11:49
Nu va apucati acum sa-l reabilitati pe Coman!

 

De ce nu? Pe Neaga nu l-am reabilitat? :happy:

 

Nu a aratat mare lucru, nu poate emite pretentii de titularizare, dar se misca mai bine acum decat anul trecut.

«12345»