FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - FK Vilnius 2-0

«12345»
strezahuzum05.07.2007 19:23
malasorte nu te mai chinui ca nu ai cu cine.Pentru baiatul din anzi totul e simplu.Oli e prost,dobitoc,bla,bla,bla si Hagi e REGELE, MARETUL,NEMAINTALNITUL si alte din astea care ar fi foarte corecte (arguably again) daca am vb de Hagi jucatorul, dar ca antrenor nu pot decat sa ma gandesc la cifra de 100 % 4/4 echipe.

 

Putea sa castige Oli si Champions League si sunt sigur ca ar fi gasit el ceva de strambat din nas.Sunt de acord ca nu jucam frumos cu Oli si era nevoie de o schimbare.Dar schimbarea ASTA de acum nu pare a fi cea mai potrivita.

 

Sa asteptam un tur de campionat si apoi vom putea sa spunem mai multe.

 

Miaus, nush cum sa-ti mai zic dar ORICE schimbare ar cam fi o imbunatatire dupa nea Oli. Nici eu nu sunt tocmai entuziasmat de solutia Hagi, adus 90% pentru imagine. Dar daca macar Hagi i-ar zice lucrurile drept in fata lui El Ciobandante, tot ar fi un progres fata de era Oli, care repeta slugarnic mereu "patronul decide", "el are ultimul cuvant", "nu e specialist, dar are fler", etc.

 

Un lucru sigur bun care il face Hagi e promovarea tinerilor. Azi i-am avut in teren simultan pe Tudose, Prunescu, Ochirosii si Bicfalvi. Pai Turcaloiu n-ar fi jucat cu 4 juniori nici sa-i fi pus pistolul la tampla. Mai curand ar fi jucat cu Giginho decat cu vreun jucator tanar.

daniel_mititelu05.07.2007 19:28

Este mult prea devreme sa ne facem o imagine clara despre potentialul Stelei lui Hagi printr-o comparatie cu Steaua lui Oli. O analiza exhaustiva va putea fi facuta dupa cateva meciuri oficiale jucate in campionat si dupa dubla cu polonezii de la Zaglebie Lubin.

prin asta ai spus tot ce trebuia Catalin!Oricum m-am bucurat foarte mult de aceasta victorie chiar daca ea nu inseamna nimic!

vanfootball05.07.2007 19:31

Dupa ce am vazut, impresia e ca primul 11 ar trebui sa fie (parerea mea):

 

Vatca - P.Marin, Goian, Golanski(daca vine), Emeghara - Croitoru(Badoi), Radoi, Bicfalvi, Ochirosii - Dica, Neaga.

onlySteaua05.07.2007 19:34

Gestul lui Dica fata de Badoi a fost de-a dreptul gretos.

vanfootball05.07.2007 19:41
Gestul lui Dica fata de Badoi a fost de-a dreptul gretos.

 

 

Nu a fost un gest prea frumos, dar hai sa nu ne ambalam din cauza asta. Am mai vazut asemenea situatii, cand s-a vrut o repunere mai rapida. Asa e in "focul" bataliei.

onlySteaua05.07.2007 19:49

Sper sa fi fost doar graba, desi nu asa a parut la prima vedere.

dr.adrian905.07.2007 20:03
Dupa ce am vazut, impresia e ca primul 11 ar trebui sa fie (parerea mea):

 

Vatca - P.Marin, Goian, Golanski(daca vine), Emeghara - Croitoru(Badoi), Radoi, Bicfalvi, Ochirosii - Dica, Neaga.

 

ai uitat de Nicolita

onyx05.07.2007 20:08
putin offtopic

 

din celalalt articol...

"- în centru avem iarãși probleme. Pasatorul pe care ni-l dorim cu toții nu existã încã, ieri a fost destul de clar cã Boștinã nu poate juca acest rol. Pe lângã mijlocașul defensiv (unde ar fi de ales între Rãdoi, Ovidiu Petre și Lovin), avem deci nevoie de un om în stare sã dribleze și sã ofere acea ultimã pasã fãrã de care nimic nu iese. Un asemenea om nu cred cã existã în lotul Stelei, deci el trebuie transferat!"

 

solutia = Elton

 

Nu stiu de unde au scos-o unii cu "mascarici"; "circar" dar cred ca Elton ar fi rezolvat problema. Daca ne gandim asa, inseamna ca si Lacatus, Hagi, Ad. Ilie au fost "circari" pentru ca si ei ridicau tribunele in picioare si faceau spectatorii sa simta ca vad fotbal atunci cand intrau pe teren.....

 

... de gandit....

Diferenta e ca Lacatus, Hagi, Ad. Ilie nu aveau fizic de jocheu.

LeoKinG05.07.2007 20:09

E bine ca am catigat meciul asta..daca pierdeam si cu astia deja presa incepea sa il conteste pe Hagi!Forza Steaua,Forza Hagi! !

vanfootball05.07.2007 20:15
ai uitat de Nicolita

 

Nu. Dar poate sa lupte cu P.Marin pentru postul de fundas dreapta. In alta pozitie nu il vad.

dr.adrian905.07.2007 20:19
Nu. Dar poate sa lupte cu P.Marin pentru postul de fundas dreapta. In alta pozitie nu il vad.

 

dupa mine echipa ar trebui sa arate asa

 

Lungu

emeghara Goian golansky(pintili) nesu

Nicolita bicfalvi Radoi Ochirosii

Neaga Dica

Steauaforever3305.07.2007 20:20
...E prea tarziu sa ne mai gandim la Elton. Personal am tot sperat ca Gigi nu-l va vinde la alta echipa. Din pacate orgoliul sau a fost prea mare, iar invidia unor jucatori a contat de asemenea...

 

invidia, bat-o vina..... aici e problema....

Joga Bonito05.07.2007 20:21

Mai e si Bostina...

bumbum05.07.2007 20:31
Nu a fost un gest prea frumos, dar hai sa nu ne ambalam din cauza asta. Am mai vazut asemenea situatii, cand s-a vrut o repunere mai rapida. Asa e in "focul" bataliei.

 

o fi uitat ca Ba2 nu mai evolueaza la ccrrapid .....nu e obisnuit cu el in echipa. Poate ca au avut in trecut ceva clinciuri cand erau adversari, stiu eu......ceva legat de mame, rude, si nu sunt tocmai prieteni....

Timpul le va rezolva pe toate....

roby_spartacus05.07.2007 20:32

Bine ca am castigat ...mai trece tensiunea !!:D si sper sa prinda curaj mai mare jucatorii si sa ii promeveze Hagi pe pustii de la Steaua .... am incredere in el si red ca o sa ne duca sper drumul cel bun FORZZA Steaua abia astept meciul cu Ceahlaul

IUBIM Steaua SI-O VOM URMA ORIUNDE-NLUME VA JUCA SUNTEM AICI pentru CULORI SI pentru ALE NOASTRE VALORI OLE OLEE OLA OLAAA

alexblaja05.07.2007 20:36
Gestul lui Dica fata de Badoi a fost de-a dreptul gretos.

 

 

Nu am vazut prima repriza (munca te-nalta, munca te-nvata)...Despre ce gest este vorba?

 

@van

 

In legatura cu primul 11: nu stiu ce sa zic despre Vatca, daca atacantul ala era mai bun ar fi fost gol la faza in care Vatca i-a pasat...cred ca avem in continuare o problema la capitolul portari....

 

Ala care a comentat meciul zicea ceva despre o gramada de jucatori care ar urma sa vina la Steaua....nu mai cred nimic, sunt Toma Necredinciosul in materie de transferuri....

zloty05.07.2007 20:40

Saban vad ca incepe sa jocace din ce in ce mai bine , bicfalvi la fel , Tudose si prunescu daca ar avea alaturi pe cineva cu mai multa experientza ca Goian sunt sigur ca iar ajuta sa evolueze mai bine , Baciu e praf , bicfalvi si Ochirosii cred ca ar trebui sa fie titulari , sper sezonul asta sa nul mai vad pe forest gump nicolitza titular incontestabil , sa mai ia si loc pe banca

alexblaja05.07.2007 20:43
malasorte nu te mai chinui ca nu ai cu cine.Pentru baiatul din anzi totul e simplu.Oli e prost,dobitoc,bla,bla,bla si Hagi e REGELE, MARETUL,NEMAINTALNITUL si alte din astea care ar fi foarte corecte (arguably again) daca am vb de Hagi jucatorul, dar ca antrenor nu pot decat sa ma gandesc la cifra de 100 % 4/4 echipe.

 

Putea sa castige Oli si Champions League si sunt sigur ca ar fi gasit el ceva de strambat din nas.Sunt de acord ca nu jucam frumos cu Oli si era nevoie de o schimbare.Dar schimbarea ASTA de acum nu pare a fi cea mai potrivita.

 

Sa asteptam un tur de campionat si apoi vom putea sa spunem mai multe.

 

 

Am fost unul din "sustinatorii" lui Oli, dupa ce acesta NU A FOST DAT AFARA in intersezonul trecut...am spus ca trebuie sa continue la echipa, ca exista un mecanism care trebuie lasat sa functioneze....Oli A RATAT OBIECTIVUL...Obiectivul era cel putin locul 2 si Cupa Romaniei....nu voi uita NICIODATA zambetul lui Olaroiu si degetul sau in nas, precum nici contemplarea linistita a dezastrului pe care a afisat-o actualul presedinte de la Urinea Urziceni, ambele petrecute la semifinala cu AEK Bragadiru....este o noua etapa, sa lasam trecutul , sa privim prezentul.....a, a propos, ce mare STELIST este Oli, care vrea sa-l ia pe Dica Stelei si sa-l duca la camile?

onlySteaua05.07.2007 20:46
Nu am vazut prima repriza (munca te-nalta, munca te-nvata)...Despre ce gest este vorba?

 

A amintit si Catalin de el : "O situatie jenanta a fost in prima repriza atunci cand Vali a vrut sa arunce de la margine, dar Dica, care tinea mingea in mana, l-a ignorat si a preferat sa execute el aceasta aruncare."

E greu sa-ti formezi o parere doar din auzite.

 

@bumbum

Daca au ceva de impartit ar fi de preferat sa nu o faca in timpul meciului.

bumbum05.07.2007 20:51

@ onlySteaua

Lasa....ca poate e mai bine asa pentru el....sa nu mai faca declaratii aiurea, poate vroia sa-l puna la "punct". Desi poate chiar nu l-a observat ca si el a vrut sa repuna mingea.

alexblaja05.07.2007 20:52
A amintit si Catalin de el : "O situatie jenanta a fost in prima repriza atunci cand Vali a vrut sa arunce de la margine, dar Dica, care tinea mingea in mana, l-a ignorat si a preferat sa execute el aceasta aruncare."

E greu sa-ti formezi o parere doar din auzite.

 

Am crezut ca a fost altceva, mai grav :)...

vanfootball05.07.2007 20:57
A amintit si Catalin de el : "O situatie jenanta a fost in prima repriza atunci cand Vali a vrut sa arunce de la margine, dar Dica, care tinea mingea in mana, l-a ignorat si a preferat sa execute el aceasta aruncare."

E greu sa-ti formezi o parere doar din auzite.

 

@bumbum

Daca au ceva de impartit ar fi de preferat sa nu o faca in timpul meciului.

 

 

Intr-adevar, in timpul jocului trebuie sa dai totul pentru echipa, nu sa-ti reglezi conturile cu coechipierii.

Il citez pe Roy Keane: "Am jucat langa oameni cu care nu am vorbit timp de doi ani, dar ma bucuram ca imi erau coechipieri".

 

Totusi, sper sa nu se faca un caz din asta. Ziarele de-abia asteapta subiecte incendiare.

ebonyc05.07.2007 21:02
Saban vad ca incepe sa jocace din ce in ce mai bine , bicfalvi la fel , Tudose si prunescu daca ar avea alaturi pe cineva cu mai multa experientza ca Goian sunt sigur ca iar ajuta sa evolueze mai bine , Baciu e praf , bicfalvi si Ochirosii cred ca ar trebui sa fie titulari , sper sezonul asta sa nul mai vad pe forest gump nicolitza titular incontestabil , sa mai ia si loc pe banca

 

forrest gump nicolitza :) :):):)::):):):))::)):)::) tare rau

ANTIgigi05.07.2007 21:37
forrest gump nicolitza :) :):):)::):):):))::)):)::) tare rau

 

e veche asta...dar tot la fel de buna:)

vanfootball05.07.2007 22:13

Rapidul se intareste, e cazul sa intram panica!:))))))

 

"Claudiu Rãducanu e aproape sã ajungã în Giulești. Atacantul recunoaște cã ar fi tentat sã îmbrace tricoul alb-vișiniu, chiar dacã a jucat în trecut la Steaua, o rivalã a Rapidului." GSP

«12345»