Wally, o sa avem parte de banda aia stanga, Ochirosii o sa revina (poate chiar din iarna), iar Eme nu pleaca nicaieri.
Bravo, Eme!
Wally, o sa avem parte de banda aia stanga, Ochirosii o sa revina (poate chiar din iarna), iar Eme nu pleaca nicaieri.
Bravo, Eme!
Nu sunt chiar asa sigur ca o sa avem aceasta banda stanga. De la JJ poti sa te astepti la orice.
Inclusiv sa scape de Ochirosii pentru a-i face loc "marelui" Surdu. Si daca totusi am fi avut acest "cuplu" inca de acum, nu ar fi fost bine?
Si daca-l aveam, era accidentat.
Daca si cu parca s-au suit in barca!
Nu-l avem acum, dar se va intoarce sigur. Pana si recuperarea o face in Ghencea.
Hai ca suntem offtopic pe forumul lui Eme. Macar pe el il avem in curte.
Mi-a placut cum a jucat, sper sa o tina tot asa!
Forza Steaua!
Fundas complet, de calitate. Daca munceste in continuare, are sanse sa fie prima optiune pe postul lui, si poate ajunge si in nationala Nigeriei.
EMEGHARA, CONVOCAT LA NATIONALA NIGERIEI
Fundașul stelist Ifeanyi Emeghara a fost convocat la naționala de fotbal a Nigeriei de cãtre selecționerul german Berti Vogts, pentru meciurile amicale cu Australia și Elveția. Emeghara nu are nicio selecție pânã acum, dar a mai fost inclus în echipa lãrgitã a Nigeriei în 2005, pentru Cupa Africii pe Națiuni 2006, dar nu a fost reținut în lotul definitiv.
Nigeria va întâlni Australia la Londra, pe 17 noiembrie, iar partida cu Elveția va avea loc trei zile mai târziu, la Zurich.
Sursa: Prosport
Emeghara a fost unul din putinii jucatori stelisti care au aratat ceva in meciul cu Timisoara. Cu el pe stanga si Golanski pe dreapta, benzile laterale ar da randament.
Hai ca pe stanga va ramane Eme, dar dreapta...
Parca din iarna era anuntata venirea "pariului europarlamentarului Jiji"... George Blay!
Oricum, Eme are postul asigurat. Ori pe stanga, ori pe dreapta, tot titular va fi.
Probabil cel mai bun transfer al verii, alaturi de portarul Zapata. Titular in nationala tarii sale (as astepta un feedback, oare cum o fi jucat?), titular la Steaua... remarcabil pentru un jucator nou venit, care pe deasupra a mai fost si accidentat.
Garantez ca intr-un interval de 2-3 ani acest jucator va "izbucni".
EMEGHARA A DEVENIT INDISPONIBIL
Conform site-ului kickoffnigeria.com, Ifeanyi Emeghara, fundasul nigerian al Stelei, nu va evolua în partida de debut a nationalei sale de la Cupa Africii, meciul de luni cu Coasta de Fildes, din cauza unei accidentari. Aparatorul a resimtit duminica dureri la genunchi si nu a participat la antrenamentul primei reprezentative, alergând doar usor de unul singur. ?Asa e fotbalul, accidentarile vin si trec. Sper însa sa ma refac cât mai repede?, a spus Emeghara.
Sursa: Prosport
Asta ne mai lipsea, sper sa se faca bine cat mai repede.
Sper sa nu fie grav... sa avem si noi odata tot lotul valid!
Zicea la stiri ca spera sa-si revina pentru urmatoarele meciuri, deci nu e grav, cel putin asa sper.
stie cineva daca joaca Emeghara astazi in echipa Nigeriei
Conform site-ului Eurosport nu joaca. E doar rezerva.
Cine-i mai bun ca Eme pe postul lui din lotul Nigeriei? ![]()
Taiwo, de la Olympique Marseille.
Da, il stiu!
E un jucator cu un sut extraordinar, insa Eme poate evolua pe ambele flancuri ale defensivei, sa nu uitam!
E tehnic si are si viteza.
Fundasul meu preferat
Ce se mai aude de Eme? Mai e accidentat?
cel mai bun fundas lateral al campionatului:).
Emeghara: "Toate meciurile sunt cruciale"
Desi oficialii Stelei sustin ca meciul cu CFR Cluj este o finala, fundasul nigerian Ifeaniy Emeghara, a spus, marti, ca nu numai meciul cu liderul este important, ci toate sunt cruciale.
"Sunt mandru sa joc la Steaua. Aici am sansa de a invata multe. Este una dintre cele mai bune echipe din Romania, cu jucatori de mare calibru In acest moment, noi trebuie sa ne gandim foarte bine la meciurile care urmeaza, sa ne pregatim mental pentru returul campionatului. Toate partidele sunt cruciale, din punctul meu de vedere si trebuie sa le tratam pe toate la fel, indiferent de adversar. Totul va iesi cum trebuie daca vom da tot ce avem mai bun in noi. Nu trebuie sa ne gandim foarte mult la cei de la CFR Cluj, ci la felul cum vom juca noi. Au o echipa buna, insa nu cred ca trebuie sa ne facem probleme in ceea ce-i priveste", a declarat nigerianul, citat de site-ul Stelei.
Dupa ce a petrecut aproximativ 3 saptamani la Cupa Africii pe Natiuni fara sa joace, Emeghara nu este suparat. "Ma simt foarte bine. Am acceptat faptul ca nu am jucat la Cupa Africii pe Natiuni fiindca asa a fost voia lui Dumnezeu. Eu sunt foarte credincios si am invatat sa primesc totul ca atare", a opinat fundasul Stelei.
Referitor la o depunctare a Stelei din cauza jignirilor lui Gigi Becali, Emeghara a prefarat sa nu se implice in scandalul Bucuresti-Cluj. "Nu comentez o eventuala suspendare a Stelei. Orice om are dreptul la opinie, dar eu ma gandesc doar la fotbal si la ceea ce trebuie sa joc. Indiferent ce se va intampla, nu ma pot implica in aceasta discutie", a afirmat Emeghara, spunand apoi ca diferenta de puncte dintre cele doua echipe nu este insurmontabila.
"Pentru mine, diferenta de puncte fata de lider nu este foarte mare. Nici nu ma gandesc la asta. Nu am pierdut sansa de a juca in UEFA Champions League. Noi trebuie sa jucam in continuare si sa speram", a adaugat Eme.
Fundasul nigerian a comentat si transferurile din aceasta iarna, opinand ca echipa s-a intarit odata cu aducerea strainilor. "Jucatorii noi sunt foarte buni, echipa s-a intarit odata cu sosirea lor si va creste competitia in sanul echipei pentru un loc de titular. Avem jucatori foarte buni pe fiecare post. Toti oamenii de la Steaua sunt prietenii mei si ne intelegem foarte bine. Lucram impreuna si suntem o familie", a punctat Emeghara.
onlinesport
Ma bucur ca este optimist Emeghara. Nu pare a fi afectat de ghinionul accidentarii de la Cupa Africii!
Sper ca lipsa din pregatirile Stelei nu-i va afecta relatiile de joc...