FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Ifeanyi Emeghara

«1236»
SteauaToronto26.06.2007 02:45

thumb_03_emeghara_2010.jpg

 

Nigerianul Ifeanyi Emeghara a semnat un contract valabil pe patru ani cu Steaua.

 

Nume: Ifeanyi EMEGHARA

Nick: Eme

Data nasterii: 24.03.1984

Locul nasterii: Lagos

Inaltime: 1,73 m

Postul: fundas

Numar pe tricou: 13

 

A mai jucat la:

 

FC Ebiede 2002 - 2003

FK Teleoptik Belgrad 2003 - 2004

Partizan Belgrad 2004 - 2006

FCU Politehnica Timisoara 2006 - 2007

 

In numai 5 ani, Eme, a "ars" etapele, ajungand de la o echipa arhi necunoscuta la una dintre echipele galonate ale Europei, Steaua Bucuresti. Secretul acestei ascensiuni spectaculoase il constituie valoarea sa incontestabila.

Bine ai venit la Steaua, Ifeanyi Emeghara! Vom lupta impreuna pentru cucerirea Europei si, evident, a competitiilor interne. Forza Steaua!

vlad7526.06.2007 04:56

Hagi,cand antrena pe Poli, il dadea mereu exemplu pe nigerian pentru darauirea cu care juca la echipa.Sper sa o faca si aici.Bafta Eme!

_yang26.06.2007 10:01
Hagi,cand antrena pe Poli, il dadea mereu exemplu pe nigerian pentru darauirea cu care juca la echipa.Sper sa o faca si aici.Bafta Eme!

 

 

Sa speram ca nu e cazul si vor fi toti la fel de motivati...

Wally26.06.2007 10:33

Sper sa ne fie util...oricum...Bine ai venit, Eme!!! Succes!

catalingl31.07.2007 15:57

Succes emeee!=d

Azzido02.08.2007 11:00

Pare un jucator de valoare.

Sper sa faca treaba la Steaua si sa aiba realizari alaturi de echipa.

Succes ! :rolleyes:

i-m BaD...02.08.2007 14:27

emeghara este un jucator bun ...BAFTA EMEGHARA!!

 

Forza Steaua !!

 

fularsteaua2

Robitzi02.08.2007 14:35

Orice jucator e binevenit la Steaua,cum Eme si-a demonstrat valoarea prin evolutiile sale constant bune nu vad sa fie vreo problema!SUcees Emeghara

H3Ro1n4@luv@steaua10.08.2007 17:33

Oare dc nul baga Hagi in teren pe Eme? spre cl

Wally10.08.2007 18:36

Momentan Eme e accidentat.

PavelAndrei10.08.2007 19:08

Foarte bun jucator Eme

Razvypitesti13.08.2007 18:22

Adus cu surle si trimbite de la Politehnica Timisoara, Ifeanyi Emeghara are mari probleme medicale, fiind in pericol sa isi incheie cariera de fotbalist profesionist. Nigerianul este, conform stirilor TVR, suspectat ca are unele probleme cardiace, si in acest moment se pregateste sa plece la o clinica din strainatate pentru o investigatie amanuntita.

Dani200529.09.2007 20:03

Ce draq probleme o fi avut Eme nu stiu ca alearga de e belea;))Clar trebuie sa ramana titular la Steaua...face faza defensiva excelent iar dupa ce pierde mingea in atac alearga pana o recupereaza.Tine-o tot asa Eme;)

fane_nemilosu'29.09.2007 20:06

Merita sa joace la Steaua,a confirmat inca o data ( avand in vedere perioada care a stat......e bun)

yo_marius_xxx29.09.2007 20:22

foarte bine emeghara,e mult deasupra lui nesu....astept doar sa-l vad si pe golanski pe dreapta(ar fi ceva...iar in centru Goian si Ghionea!!!)

**alex**29.09.2007 21:00

Mult mai bun decat Nesu, ne-am gasit un inlocuitor pentru Petrica pentru ca nu stiu cat o sa mai poata si el. Sa speram ca va fi in continuare titular si va face un meci la fel de bun si cu Arsenal.

IONUTZ-CIPRIAN30.09.2007 06:02

Baiatul imi placea de cand juca la Poli,acuma vad ca o face bine si la Steaua!!

Wally30.09.2007 10:57

Dupa parerea mea a fost cel mai bun jucator in meciul de aseara...

bodanelu30.09.2007 17:05

si dupa parerea mea.. tot cel mai bun jucator

strezahuzum01.10.2007 13:28

Subscriu. Eme e precis in interventii, suficient de rapid ca sa nu poata fi depasit de prea multi si nu se impiedica de minge.

In modesta mea opinie, ar trebui sa fie titular indiscutabil pe postul de fundas stanga.

**alex**03.10.2007 05:28

Dupa meciul de aseara ne-am lamurit si mai clar ca este un jucator bun cu valoare de Steaua.

JDERUL03.10.2007 06:20

Avand in vedere ca vine dupa o accidentare si are putine meciuri in picioare, Eme vine puternic din urma. In conditiile in care Petrica este folosit pe dreapta, este clar ca va fi titularul de drept al postului de fundas stanga.

Dani200503.10.2007 09:58

Eme a jucat bine si ieri seara... e un jucator valoros.

 

Cred ca dupa meciul de aseara a confirmat ca merita sa fie titular pe banda stanga!

cRiss4Steaua03.10.2007 10:07

Foarte bun jucator!

Wally03.10.2007 12:00

Din nou un meci foarte bun din partea lui Eme. Ce banda stanga am fi avut cu el si cu Ochirosii... :rolleyes:

«1236»