FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Ifeanyi Emeghara

«1456»
Daniel-Ionut30.01.2011 09:24

Nu inteleg de ce nu i se reziliaza contractul, si sa fie atus Filip, Mustata sau Tosca in locul lui.

S.S.Lazio30.01.2011 12:12

nici eu nu inteleg multe, nu numai asta :)

cdtppn14.06.2011 07:26

Cea mai frumoasa stire pe care am citit-o azi in prosport e aceea ca MM vrea ca in loc sa transfere un jucator precum Dananae caruia dupa parerea mea, tehnica ii lipseste cu desavarsire, sa-l pastreze pe Emeghara care dupa ultimele meciuri din sezonul trecut in care a fost titular pare ca a trecut peste perioada de accidentare si ca e capabil sa revina la forma de acum 3-4 ani.

Daniel-Ionut31.08.2011 16:39

Emeghara a revenit la Steaua.

red&blue_boy31.08.2011 18:18

A cata oara? Si cat va sta?...

Costynho01.09.2011 02:56
Emeghara care dupa ultimele meciuri din sezonul trecut in care a fost titular pare ca a trecut peste perioada de accidentare si ca e capabil sa revina la forma de acum 3-4 ani.

Vise tata vise :hypocrite:

 

Tosca arata mai bine ca el desi experienta nu este de partea lui.

:steagcruce:

 

 

A cata oara? Si cat va sta?...

Ogararu era perfect. Are experienta, are cam tot ce avea nevoie pe partea aia Steaua. Problema s-a pus ca mita biciclista nu accepta repatrierile. De fapt l-a facut capra batrana insa Ogararu e baiat finut.

:steag_cruce_invers:

se7en05.09.2011 15:22

pf... de ce nu ne-am acoperit postul in vara? Emeghara nu s-a antrenat de cine stie cand si noi iar o sa ne miram de ce s-a rupt la primul meci.

ebonyc06.09.2011 10:19

@Costynho

 

Tosca joaca pe stanga. Mustata e pe dreapta si din cate am vazut e in lotul de Europa League. Trebuia incercat demult, dar incompetentii atat pot.

Lari30.09.2011 00:02

Levy l-a titularizat iar pe Emeghara, ca si cu Sportul, in campionat, dar nigerianul n-a mai facut față să joace un meci intreg. După ceva mai bine de o oră de joc la Nicosia, in meciul AEK Larnaca - Steaua: 1-1, s-a prabusit pe gazon tinindu-se de genunchiul drept, la care a suferit o operatie complicata Imediat a intrat Martinovici in locul lui. Emeghara va face azi investigatii, pentru a se stabili pentru cită vreme trebuie să fie in repaus.

Daniel-Ionut09.02.2012 16:20

Nigerianul a dat probe in această perioadă la danezii de la SonderjyskE, locul 9 in campionatul intern. Tehnicianul Lars Søndergaard l-a introdus timp de o repriză in amicalul de ieri cu Fredericia (4-2), pentru a se decide dacă il va pastra in lot.

 

Fundasul lateral de 27 de ani a lasat o impresie catastrofala "A parut ruginit si a facut multe greseli pe durata jocului. Per total, nu e un jucator care ne poate ajuta", a fost concluzia antrenorul lui SonderjyskE.

pytycrys10.02.2012 16:45

Ce a fost si ce a ajuns... :(

ebonyc11.02.2012 00:21

Cand ai accidentari continue la ambii genuchi e imposibil sa revii. Pacat de el ca era bun.

Lari12.02.2013 23:54

Ifeanyi Emeghara, fostul fundaș dreapta al Stelei, a fost urmarit in carieră de problemele medicale la genunchi. Acest lucru i-a adus si rezilierea contractului cu clubul din Ghencea, unde a evoluat in perioada 2007-2011. Din decembrie 2011, nigerianul de 28 de ani a ramas liber de contract, a dat probe la mai multe echipe, insă nu a fost oprit.

 

Acum, Emeghara a fost propus la Qabala (Azerbaidjan), echipa lui Cristi Pulhac, de un agent azer. Africanul a dat probe de joc, apoi a semnat un contract pe un sezon in valoare de 300.000 de dolari, plus un bonus la semnatură de 100.000 de dolari! Aici au aparut problemele pentru aparatorul dreapta.

 

Surse apropiate fotbalistului sustin că Emeghara nu a luat nici un cent din cei 100.000 de dolari primiti la semnatura el fiind amenintat chiar de agentul sau, impreună cu alti prieteni ai acestuia, că i se vor intimpla lucruri urite dacă nu-i va oferi bonusul drept comision: "I-au transmis baiatului că o să-i rupă picioarele si că nu va mai juca niciodată fotbal si că ar fi bine să se multumească doar cu salariul, care este unul consistent".

 

Steaua si-a luat "țeapă" cu el:

 

A lipsit in 75% din meciuri in 4 ani si jumatate

 

Sezon - Meciuri jucate - Meciuri Steaua - Procent jocuri

 

2007-2008 18 46 39%

2008-2009 0 43 0%

2009-2010 12 48 25%

2010-2011 16 48 33%

2011-2012 5 18 27%

 

Gaură de peste 2,5 milioane de euro

 

Emeghara e, de departe, fotbalistul care a produs cel mai mare deficit Stelei in ultimii 10 ani. Transferul sau, salariul din primii 4 ani, plus costurile cu operatiile si recuperarea lui in Italia, plus banii oferiti acum pentru cele 4 luni ridică "gaura" la aproape 2,5 milioane de euro.

 

Sursa - Suma cheltuită

 

Transfer 2007 - 1.500.000

Salariu 2007-2011 - 600.000

Prime 2007-2011 - 50.000

Cheltuieli operatii si recuperare - 300.000

Salariu 2011-2012 40.000

 

TOTAL 2.490.000 de euro

 

gsp

«1456»