FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Eric Bicfalvi

«123457»
ktalyn12.07.2007 16:34

E o mare speranta care speram sa confirme si pe viitor ..

 

Ar fi excelent ca Hagi sa il foloseasca macar pe final de meciuri, daca nu in cupele europene macar in Liga I, mai ales daca avem un avantaj consistent pe tabela, pentru a avea cat mai multe meciuri in picioare si a putea avea increderea de care are nevoie.

Hadess14.07.2007 03:47

Mi-a placut foarte mult tupeul aratat in meciurile amicale de pana acum. Cred ca Steaua a castigat un mijlocas de valoare pe viitor. Sper sa-l vad cat de curand si in meciurile oficiale, macar cate 15-20 de minute pe finalul unui meci pentru a prinde experienta... iar din retur, de ce nu si titular! steagro

Z3US15.07.2007 21:27

Este un jucator tanar si neexperimentat... Nu poate ajunge acum titular; ii mai trebuie ceva timp sa se acomodeze bine de tot cu echipa si sa capete experienta, poate atunci va fi un jucator care merta sa fie titular si sa joace in Champions League, unde Steaua va avea mai mult ca sigur din ce in ce mai multe prezente .

RobYnho26.07.2007 16:09

Il mai stiti pe Albert Duro, care a jucat la Steaua ? (cel cu plete) Se aseamana foarte mult, in joc, cei doi.

blindica10.08.2007 07:03

Albanezu` era un faultangiu notoriu...

Dani200510.08.2007 22:43

Eu unu i-as acorda mai mult de 5 min pe meci.O sa sa plafoneze daca nu va fi jucat...sper ca Hagi sa-i dea mai mult credit.

Cristocea_10.08.2007 22:50

Bicfalvi=Guti din Romania ;)

AGRESSIVO198+111.08.2007 22:20

bravo Eric,sa speram ca de acum ca vei juca in locul celor doi"pasarila",o.Petre sau Lovin.

cristi_mold12.08.2007 08:39

Sper ca dupa meciul de aseara sa joace mai mult si sa inscrie cat mai multe goluri.Oricum inceputul este promitator.

ztudalvmehtllik12.08.2007 11:42

[/fontdaca ramane la Steaua, Bicfalvi o sa fie in urmatorii 3-4 ani titular si la club si la nationala degeaba se lauda javrele cu cateii lor ca oricum bicfalvi e cu 10 clase peste ei sprecl2

Cristocea_12.08.2007 13:07

Ba. Bicfalvi parca este un produs al Sporting Lisabona.

radu_steaua818.08.2007 15:55

Eu cred ca Eric Bicfalvi va juca inca mult timp la Steaua. fularsteaua2 steagsimplu

 

 

 

Renunta la limbajul gen MiRC. Citeste regulamentul.

CROCODILU26.08.2007 11:39

Asta suteaza exact ca si Hagi... uitati-va numai in meciurile cu Iasi si cu Anglia... mare viitor are!

crazy_frog_200727.08.2007 10:33

Mie imi place, e super... sper sa fie titular!

Dani200527.08.2007 16:30

Un meci foarte bun facut de Eric in Anglia cu Nationala. Au mai stralucit Tatarusanu, Deac si evident, Stancu!

stelea27.08.2007 18:20

Bigy, ai tot sprijinul meu. La mai mare!

DoKiA27.08.2007 19:53

Nu stiu sigur care este postul lui Bicfalvi in schema tactica al lui Hagi, sper totusi sa reuseasca sa umple golul lasat de accidentarea lui Plesan in compartimentul median... dupa parerea mea, Plesan si Bicfalvi, in putinele meciuri in care au evoluat, au avut un rol asemanator catalizatorilor, oferind o partitura "allegro ma non troppo" jocului Stelei!

marchutreka07.10.2007 15:16

Szia Erik!

 

Az egész család nagyon örül a sikerednek! Gratulálunk, csak így tovább!!!!! Sokat gondolunk rád, és Isten segítsen téged, hogy álmaid megvalósuljanak!!!!

 

Puszilunk

Réka és az egész Marchut család

 

Elnézést, hogy nem románul írtam, de nem tudnám románul leírni. Bocsánat ezért mindenkitõl!!!

 

 

Cine cunoaste aceasta limba este rugat sa posteze traducerea.

 

 

Traducere (aproximativã)

 

Salut Eric!

 

Toatã familia se bucurã pentru reușitele tale! Felicitãri, ține-o tot așa!!! Ne gândim mult la tine, Domnul sã te ajute sã îți îndeplinești visele!!!

 

Te pupãm

Reka și familia Marchit.

 

Îmi cer scuze, cã nu am scris în limba românã, dar nu știu sã scriu în limba românã. Îmi cer scuze tuturor.

Cristocea_07.10.2007 15:50
Szia Erik!

Elnézést, hogy nem románul írtam, de nem tudnám románul leírni. Bocsánat ezért mindenkitõl!!!

Cine cunoaste aceasta limba este rugat sa posteze traducerea.

 

Din pace pentru tine nu cred ca Bicfalvi stie limba maghiara.

marchutreka08.10.2007 20:02

Stie.

axl2309.10.2007 07:39

@marchutreka

Foarte frumoasa intentia ta de ai transmite un mesaj dar nu cred ca Eric intra pe acest site. Daca doresti intradevar sa-i trimiti un mesaj iti sugerez sa-l scrii pe site-ul oficial, acesta este site-ul suporterilor.

danimarcu09.10.2007 20:21
Stie.

Pe dracu'!

Crezi ca daca are numele ceva mai greu de pronuntat, e neaparat maghiar?... :rolleyes:

forever_STEAUA10.10.2007 08:28

@danimarcu

 

ªi dacã ar fi care e problema? Nu e maghiar din cauza numelui. Mama lui este unguroaicã.

neli10.10.2007 08:48
Debut in Liga 1: 27.08.2006 (Jiul Petrosani - Poli Iasi 3-1)

Meciuri/Goluri in Liga 1: 16/0

 

A mai jucat la: Fink Fenster Petresti, Jiul Petrosani

Este component al nationalei de tineret U19.

"Visam sa joc in tricoul Stelei cand ma uitam la televizor la meciurile ros-albastrilor din cupele europene, dar nu credeam ca acest vis se va indeplini asa repede. Este un moment special pentru mine si nu-mi ramane decat sa demonstrez ca merit sa fiu la Steaua si cei care au avut incredere in mine nu s-au inselat."

 

Eric Bicfalvi, pentru SteauaFc.com

 

Succes! Si sa imbatranesti la Steaua cu multe bucurii si reusite!

JDERUL10.10.2007 08:58

La talentul pe care-l are, daca va continuua cu aceeasi seriozitate si cu un antrenor-mentor care sa-l stimuleze, in 3-4 ani Eric va fi unul din cei mai curtati jucatori din Europa.

«123457»