FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Eric Bicfalvi

«1237»
Dragoshel30.05.2007 11:05

thumb_26_bicfalvi_2010.jpg

 

Nume complet: Eric Cosmin Bicfalvi

Nationalitate: romana

Data nasterii: 05.02.1988

Inaltime: 1.72m

Greutate: 59kg

Post: atacant/mijlocas ofensiv

Numar pe tricou: 26

 

Debut in Liga 1: 27.08.2006 (Jiul Petrosani - Poli Iasi 3-1)

Meciuri/Goluri in Liga 1: 16/0

 

A mai jucat la: Fink Fenster Petresti, Jiul Petrosani

Este component al nationalei de tineret U19.

"Visam sa joc in tricoul Stelei cand ma uitam la televizor la meciurile ros-albastrilor din cupele europene, dar nu credeam ca acest vis se va indeplini asa repede. Este un moment special pentru mine si nu-mi ramane decat sa demonstrez ca merit sa fiu la Steaua si cei care au avut incredere in mine nu s-au inselat."

 

Eric Bicfalvi, pentru SteauaFc.com

bicfalvi_eric.jpg

fane_casieru30.05.2007 11:10

Sper sa fie una din achizitiile bune ale Stelei dupa plecarea lui MM.

c.ronaldo1730.05.2007 11:35

Sincer, nu am auzit in viata mea de acest jucator. Dar probabil ca va fi folosit foarte rar.

cris30.05.2007 12:04

Nu am auzit in viata mea de el, cum de a ajuns in vizorul celor de la Steaua? Il cunoaste cineva? Este talentat?

AmuntBoy30.05.2007 12:29

Lol...

Bine ca ati auzit de Gurita!

Ufff...

CNCT30.05.2007 13:03
Sincer, nu am auzit in viata mea de acest jucator. Dar probabil ca va fi folosit foarte rar.

 

 

Daca nu ai auzit, esti afon si nu ai nici o treaba cu fotbalul "vere"!

c.ronaldo1730.05.2007 13:41

Frate pe asta de ce nu il avertizati macar, mie nu mi se pare corect sa ma jigneasca! Si in plus ce il doare pe el de mine, ca nu cred ca, cineva stia de Bicfalvi pana acum 2 zile.

Raul198830.05.2007 14:30

Nici eu nu l-am vazut jucand fiindca nu locuiesc in Romania.

Dar ma gandesc ca nu va fi el rau daca joaca la nationala Romaniei sub 19 ani!

FinalaUEFA30.05.2007 15:13

In sfarsit un tanar talent , sa-l vedem la treaba.

I.N.Money30.05.2007 19:55

Sa vedem ce poate, Sdrobis nu e omul care sa laude in stanga si in dreapta daca jucatorul respectiv nu are valoare. Sa speram ca a venit cu aceeasi sete de performanta cu care a venit si Badea acum un an.

martanu30.05.2007 21:26

Faptul ca este jucator de nationala(de juniori) pare sa-l recomande. Sa speram ca va fi un nou Ochirosii.

se7en31.05.2007 12:21

Poate ca va prelua tricoul lui Oprita, din ce tin minte acelasi numar il avea si la Jiul.

cristi_mold31.05.2007 19:21

Un jucator de perspectiva, insa cred ca va fi folosit foarte putin. Oricum eu cred ca este un jucator bun, pentru ca nu s-a miscat rau cand a jucat Jiul cu Steau si in plus este format de Ioan Sdrobis care a cam dat jucatori buni in ultima perioada.

axl2301.06.2007 05:57

Bafta, pustiu'!

Wally01.06.2007 21:28

Bicfalvi a inscris in aceasta seara pentru nationala U19 a Romaniei... asa din auzite pare bun copilul...

Bogdan4Steaua02.06.2007 00:30

Bicfalvi este un tanar de perspectiva, si in cazul in care vom avea satelit in Liga secunda, sunt sigur ca jucand acolo meci de meci, va progresa mult. Este pacat sa il tinem mereu rezerva la meciurile Stelei. Jucatorul are nevoie de partide jucate. Eu unul l-am remarcat in acest retur de campionat, desi nu toate meciurile Jiului au fost televizate. A facut destule meciuri bune... a stralucit in victoria Jiului in fata celor de la Rapid.

 

Golul marcat pentru Romania U19 impotriva Elvetiei nu poate decat sa ii dea moral jucatorului.

 

Bafta, Eric!

IONUTZ-CIPRIAN02.06.2007 12:07

Sincer, eu nu l-am vazut jucand, deci nu pot sa-mi fac o parere despre el, dar daca joaca in nationala U19, inseamna ca este talentat, sper sa explodeze la Steaua!

cornisa5802.06.2007 12:26

Eu îi urez pur si simplu bine ai venit in lumea ros-albastra! Sa dai totul pe teren si vei fi apreciat!

fularultras
Black_one200504.06.2007 11:14

Ii va fi greu la Steaua pustiului... dupa cum stiti, de la o vreme incoace tinerii nu prea mai au loc in echipa Stelei... vezi cazurile Toma, Simion, Litu, Tudose, care sunt imprumutati prin alte parti... probabil ca asa se va intampla si cu el... sper totusi sa aiba aceeasi soarta ca Ochirosii, singurul junior care a confirmat la Steaua de ceva timp incoace... asa ca... sa-l vedem la lucru! :)

borcescu_coposan05.06.2007 10:23

N-are Gigi ce face cu banii... asta oricum o sa joace doar la final pentru imagine!

Prodigy_andrey08.06.2007 17:13

In viata mea nu am auzit de asta... sper sa fie bun...

Cristocea_10.06.2007 01:31

Guti Din Romania....

lupisor10.06.2007 05:22

Din GSP:

 

CARTE DE VIZITÃ

 

- nãscut pe 5 februarie 1988

- are 1,87 metri și 79 de kilograme

- a debutat în Liga I pe 27 august 2006, în meciul Jiul - Poli Iași 3-1

- a venit la Jiul de la Fink Fenster Petrești, echipã din Liga a III-a

- este titular al echipei naționale a României Under 19

- joacã mijlocaș central

IONUTZ-CIPRIAN10.06.2007 09:05

Eu il astept sa vad de ce este in stare, pana atunci no coment! Poate o fi GUTI de Romania!

gt sonia 6314.06.2007 17:41

Eu in viata mea nu am auzit de el... oare cine e tanarul asta?

«1237»