Meciurile nu vor fi televizate pentru ca "marele" tactician Oli se teme ca adversarii i-ar putea citi jocul genial. Si anul trecut a experimentat sistemul 4-3-3 departe de ochii lumii, si rezultatele au fost "excelente".
A observat ulterior ca adversarii i-au ghicit jocul, putand obtine cu usurinta un punct de la noi, sau chiar sa ne invinga. Ei bine, in acest an Oli s-a gandit sa faca progrese. Echipelor mici le va fi foarte greu sa ne mai invinga. Evident, la egal ne putem astepta. Va dezvalui eu in premiera plusurile tactice din acest an: daca in sezonul trecut fundasii centrali bubuiau baloane direct pe varfuri, anul acesta vom progresa. Si fundasii laterali vor face acelasi lucru. Asta da manevra, nici Mourinho nu are atata imaginatie.
Oricum, mijlocul va fi unul de vis: Banel, Lovin, Ov. Petre si poate Gigel Coman, daca avem noroc. Indraznesc sa spun ca e cel mai tehnic mijloc din Liga 1. Atunci cand nu vor iesi cu mingea in aut, cei patru vor urmari cu o tehnica sclipitoare baloanele care se vor plimba pe deasupra lor. In cazul acestora, mi-e teama de accidentari. Va dati seama ca vor face febra musculara la gat.