Pai si locul 2 cu o echipa cu Gigel Coman titular (FC National) ti se pare un nimic? Plus victorii in fata Stelei, a lui Dinamo(echipa pe care o umilea la scor) sau Rapidului... Si nu uita ce buget avea acel club.
Pai si locul 2 cu o echipa cu Gigel Coman titular (FC National) ti se pare un nimic? Plus victorii in fata Stelei, a lui Dinamo(echipa pe care o umilea la scor) sau Rapidului... Si nu uita ce buget avea acel club.
Si Hagi a avut locul 2 in Turcia. Iar Gigel Coman, poate nu iti aduci aminte, dar manca fotbal pe paine la National.
Si am afirmat eu ca Hagi nu are performante?
Gigel Coman e acelasi stil de jucator de pe vremea Nationalului. Numai ca atunci nu avea nimeni cine sa il huiduie...
Nu compara tu Nationalul cu Steaua...deoarece Gigel Coman juca fotbal acolo de rupea terenu' in 2 si plus de asta fi atent la ce au facut multzi jucatori dupa ce au plecat de la National si Sportu...si daca u consideri mare performanta ca a castigat un campionat de la jumatate,si sa nu uitam de schimbarile care uita sa le faca sau de jucatorii pe care ihi baga in teren(Ov.Petre,Coman,NIcolitza care in ultimul timp era p lanaga minge)...e pbm ta ...da calificarea in grupe a fost nu o mare performanta,da a fost cva mai vizibil..si plus de asta fi atent la returul de campionat care tocmai a trecut...bine ca putem sa bagam si turul...a fost cam acelashi...sa nu imi spui ca tu nu te numarai printre contestatarii lui....cate inguraturi a inghitzit Oli imi vine greu sa cred...oricum nu il contestam pe Hagi doar am spus ca nu a facut mare lucru ca antrenor...sper sa ma contrazica prin evolutziile Stelei...pana atunci raman la aceeasi parere....
Uneori ma intreb daca te uitai la fotbal pe vremea cand Coman era la National...
Si daca numesti performanta un loc 2 castigat intr-un campionat mediocru, atunci nu ai niste standarde tocmai inalte.
Daca lua locul 2 cu o echipa cat de cat bunicica, gen Rapid sau Otelul de pe atunci, mai ziceam ca nu e cine stie ce, dar e vorba de National.
Aici te cam contrazici.. pentru ca exista antrenori "de echipe mici", care reusesc promovari, salvari de la retrogradare, chiar clasari admirabile in fruntea clasamentului, conducand echipe mici, fara pretentii, dar care o data ajunsi la un club de top, dau gres. Pe sistemul asta, nu il vad de exemplu pe Grigoras confirmand la Steaua.
Eu vad ceva mai mult decat o simpla promovare... Poate ma insel eu!
Si Hagi a avut locul 2 in Turcia. Iar Gigel Coman, poate nu iti aduci aminte, dar manca fotbal pe paine la National.
E o diferenta intre National si Galatasaray
_yang, este, dar daca te uiti la echipa cu care a dus Oli Nationalul pe 2... o sa vezi ca mai toti sunt/erau super jucatori... si nu cred ca i-a "inventat" Olaroiu.
Ca sa devii super jucator trebuie sa aiba si cine sa te "inventeze", ca doar nu o fi Gigel Coman o stea a fotbalului romanesc.
Frate tot mi-l dai exemplu pe Gigel Coman... Te intreb inca o data, tii minte cum juca la National?? Atunci cum iti explici ca desi o facea atat de bine, sub comanda celui care l-a inventat, si anume Olaroiu, acum, sub comanda aceluiasi antrenor, e zero barat? Si cum iti explici ca la Steaua nu a reusit sa inventeze nici un jucator, ba dimpotriva, sa "termine" fotbalisti precum Bostina sau Nicolita?
Eu vreau sa-mi spuneti cati din jucatorii (in afara de P.Marin)aceia au jucat sau mai joaca la fel dupa ce Oli a plecat...?
Stai lamurestema swi pe mine ??? Daca o bateam pe Midelsbrog si in retur nu castigam UEFA ??Si oricum tot la parerea mea raman .... Oli e cel mai prost antrenor din istorie al Stelei !!!!!
Numai de la Revolutie pana la Oli iti dau doi antrenori mult mai slabi: C. Stefanescu si M. Stoichita.
P.S. Parca asta era subiectul.
Anghel Iordanescu [ 0 ] [0.00%]
Emerich Ienei [ 22 ] [17.74%]
Dumitru Dumitriu [ 13 ] [10.48%]
Mihai Stoichita [ 5 ] [4.03%]
Victor Piturca [ 3 ] [2.42%]
Walter Zenga [ 18 ] [14.52%]
Cosmin Olaroiu [ 22 ] [17.74%]
Oleg Protasov [ 40 ] [32.26%]
Gigi Becali [ 1 ] [0.81%]
:-? Astea sunt rezultatele...Dar eu cred ca Oli ![]()
mie mi sa parut ca Walter Zenga a fost cel mai bun antrenor pentru ca el a adus disciplina in jocul Stelei
sprecl2mie cel mai mult mi'a placut Oli..un antrenor destept,care le explica cu mult calm jucatorilor ce au de facut;performantele demonstreaza asta..
Zenga iarasi un antrenor bun
precum si Protasov
Piturca deloc nu mi'a placut..bn ca a plecat:D
sprecl2
Cred ca Ienei, Oleg si Zenga au fost cei mai buni antrenori ai Stelei.
1 Ienei a fost cel mai bun antrenor din Romania pentru ca a castigat CL .
2 Olaroiu pentru ca a dus Steaua unde trebuia sa fie de mult in CL .
3 Protasov pentru ca a calificato pe Steaua in Cupa UEFA . ![]()
@Alex_91 si Zenga ce a facut? nu a calificat-o in UEFA?
sau Titi Dumitriu sau Stoichita? ei nu au dus-o in CL?
In general toti antrenorii Stelei , au facut performante mari uc echipa ....unii au dus-o in CL , altii in UEFA , altii au castigat CL , unii au ajuns in semifinalele UEFA .......Dar prezentul conteaza , Hagii nu numai ca o sa isi demonstreze calitatile de anternor , ci si o sa ajunga in sferturile CL cu Steaua , si o sa ia si titlul cu echipa .
Dar prezentul conteaza , Hagii nu numai ca o sa isi demonstreze calitatile de anternor , ci si o sa ajunga in sferturile CL cu Steaua , si o sa ia si titlul cu echipa .
Esti cam optimist Danny, pe ce te bazezi ?
In esenta fiecare antrenor a fost bun la un moment dat. Ca si jucatorii de fotbal, de fapt, prin extrapolare, ca in orice meserie, si antrenorii au varfuri in cariera lor.
Totul se schimba f repede, de aceea trebuie sa iti schimbi propriile idei tactice in functie de ce se joaca la nivel inalt.
Protasov clar...jocul mergea cel mai bine..se inscria mult...dar nu inteleg ce cauta Gigi Becali in sondaj...(nu ii amuzant)
strict ca si stil de joc - Protasov - mare pacat ca a plecat si nu a continuat macar doua sezoane...
ca si performante - Olaroiu - pentru ca a prins totusi grupele cl si semifinala de UEFA
si, desi topicul zice dupa 89, Ienei cred ca ramane antrenorul numarul unu din istoria Stelei pentru cupa din 86
Gigi Becali