In legatura cu Titi Dumitriu, din ce stiu el a fost secundul lui Anghel Iordanescu atat la Steaua cat si la nationala. De asemenea el a reusit sa califice Steaua in CL de 3 ori, am impresia ca Stoichita era secundul lui pana in sezonul 96-97, apoi Stoichita a devenit principal si a stat vreo 2 sezoane.
Cat despre calificarea in grupe, nu stiu cum era pe atunci, daca tot coeficientii contau, cum ar fi normal, dar sa nu uitam ca tot pe munca ei, Steaua a ajuns sa joace cu Servette Geneva, Casino Salzburg sau FC Bruges, sferturile de finala reusite in Cupa Cupelor in 1993 fiind o performanta notabila in conditiile de atunci.
Daca nu ar fi fost tranzitia mizerabila in Romania si Steaua nu ar fi fost obligata sa renunte la cei mai buni jucatori an de an ,cred ca am fi putut ajunge mult mai sus si in CL.
Bogdan Stelea a stat 2 sezoane la Steaua, Adi Ilie vreo 3 sezoane jumate, de abia spre finalul hegemoniei, cand au plecat si unii dintre jucatorii din "vechia" garda (gen Toni Dobos, Daniel Prodan, Adrian Ilie), a inceput declinul.
Oricum dominatia a fost clara,a inceput in sezonul 1992-93, cand cu Anghel Iordanescu pe banca Steaua a depasit dinamu cu 4pct; in sezonul 1993-1994 practic Steaua a ucis campionatul (13p avans in conditiile acordarii a 2pct pentru victorie); rivalii Stelei pe atunci erau Universitatea Craiova (in sezonul 1994-95) , FC National (in sezoanele 1995-96 si 1996-97) si de abia in sezonul 1997-98, cu Lucescu pe banca a devenit si rapid. Spre finalul hegemoniei trebuie sa consemnam si cele 2 duble campionat - cupa din 96 si 97.
Cu actuala conducere nu avem prea mari sanse sa mai asistam la o dominatie similara, este adevarat ca multe s-au schimbat in fotbalul romanesc ca si influente, dar eu sper ca intr-o zi sa fim CE AM FOST si MULT MAI MULT de atat.