Acum se vede abia subtirimea lotului Stelei? Radoi si Thereau sunt 2 piese de baza, dar daca nu le dam in cap lui Lovin si Iacob cred ca vor face treaba buna. Astia 2 joaca la Steaua va reamintesc, lui Oprita da, i-as da si yo ca a dezertat si a trecut la dusmani!
Daca insa se mai accidenteaza inca unul dintre titulari, zic yo ca devine chiar Misiunea Imposibila 4... Si n-are rost sa-l atacati iarasi pe Oli scotandu-l tap ispasitor.
De vina este auto-multumirea conducerii, care vor sa reziste doar cu o mana de jucatori pe toate fronturile - ceea ce in ziua actuala nu se mai poate. Mai ales la stilul macelaresc al fotbalului care se practica in Liga RO.
Elton e primul jucator cu adevarat "vitezist" care vine in Ghencea dupa o eternitate. Parerea mea e ca daca intra la Cluj il rupeau aia pe cel putin un an. Sunt de accord cu cine a zis ca stilul de joc al Stelei trebuie sa ii permita sa fie protejat. Este un mare atu pentru Steaua care trebuie pastrat cu dintii!
Ce? Domenech nu si-a aranjat toata echipa si stilul de joc ca sa-i convina lui Henry, cu rezultatele cunoscute la ultimul CM? Si cati nu l-au injurat in timpul calificarilor, spunandu-i ca nici n-o sa ajunga in Germania...Tipul le-a dat cu tifla de la Berlin!
Solutia pentru meciurile ramase? O daruire TOTALA pe teren si in TRIBUNE (exceptie aici meciul urmator care trebuie sa fie ultimul din categoria asta). E nevoie si de un dram de sansa, dar in primul rand de multa LUPTA! Pressing ucigator pe tot terenul, adversarul sa nu respire nici o secunda si sa fie impiedicati sa-si faca jocul (cum a patit clujul). LUPTA pana in ultima secunda ca Manchester care a vrut si a reusit sa castige cu Milanul cu toate ca ceilalti au fost peste ei o buna bucata din meci...
Asa cum stie si Steaua s-o faca in momentele grele.
CINE NU SARE NU E STELIST!
LUPTA Steaua!!!