In sfarsit, un meci bun al Stelei, un joc frumos, cu ritm si ocazii multe. Dupa cum a inceput, mi-era teama sa nu vad o reeditare a meciului din tur, cu Vali Badea in rolul lui Dica...
Foarte mult a contat si atitudinea Otelului, care nu s-a inchis, chiar daca asta a dus la ce a dus. Inca o data Grigoras a aratat ca ii place sa incerce sa joace fotbal, nu sa scoata rezultate.
Dintre remarcati:
Vali Badea: un varf cu acte in regula! Repet, Steaua n-a mai avut de mult un astfel de atacant. Prima sa ratare, stop si sut de la marginea careului putin peste poarta - o faza de super jucator! Ce sa mai, tine-o tot asa, Vali!
Croitoru: in mod cert, mult peste Nicolita la mijloc! Stie sa dribleze si pune osul la bataie intotdeauna! Este mai batos decat ma asteptam, dar asta e foarte bine. Eu zic ca el e cea mai buna varianta de mijlocas dreapta pe care o avem momentan.
Goian: incepe sa revina la forma care l-a consacrat.
Petre Marin: ca de obicei, pe baricade.
Ochirosii: bun...si mai are inca de crescut!
Iacob: nu il gasesc o varianta pe termen lung, dar macar marcheaza!
Intre "slabi" - Nicolita si Lovin.
Despre Elton...voi scrie un articol peste ceva timp despre aceste lucruri, deocamdata ma abtin.
Ar mai fi de spus ca cei 3 urmariti de Steaua n-au rupt deloc gura targului. Szekely - o umbra, n-a facut nimic. Paraschiv - la fel. Vatca - a gresit la golul 2.