Gool!
Gool!
A dat gol favoritul meu. Bravo Goiane. Suceava e cu tine si cu Steaua.
Esteeeee!
Pentru cei care vad meciul: cum a fost cu hentul in careu al lui Goian, au de ce sa se lege "dusmanii"?
Esteeeee!
pentru cei care vad meciul: cum a fost cu hentul in careu al lui Goian, au de ce sa se lege "dusmanii"?
Dusmanii tot timpul vor gasi ceva .....
Meciul e frumos. Singurul lucru urat e ... Clujul. Intra mult prea tare. Multe accidentari!
Ce cosmar!
Sper sa nu fie o accidentare grava!
Autogol Goian. A vrut sa respinga .... Nu are nici o vina, parearea mea!
Gol CFR, mai bine zis autogol, Goian, 1-2 CFR - Steaua
Fluier final. Steaua castiga 3 puncte imense dar pierde doi jucatori importanti : Thereau si Radoi. Sa speram ca nu s-au accidentat tare si vor reveni in urmatorul meci. Bravo Steaua.
Credeam ca nu se mai termina.
Ce nasol e sa nu vezi meciul.
Victorie!
Forza Steaua!
I feel u roger ![]()
La fel de slab, dar totusi ...o victorie. Nici clujul nu merita, dar nici Steaua nu e departe; daca nu se aduc jucatori care sa joace fotbal(nu ca :Croitoru, Cristocea, Lovin... Panait, care au fost mai mult decat slabi) nu vor face fata in cupe(daca vor ajunge).
2-1 steagcruce2
steagcruce2
Un meci urat, din punctul meu de vedere. De altfel, ocaziile au lipsit cu desavarsire - CFR a avut 0 (ZERO) suturi pe poarta, noi 3...
Victoria Stelei este meritata, pentru ca CFR n-a jucat mai nimic. Si n-a aratat deloc ca merita sa fie pe locul 2 si cu atat mai putin sa joace in Champions League. In aceste conditii, Steaua a jucat mai pragmatic si cel putin pana la golul de 2-1 Clujul n-a miscat nimic pe teren. Mai mult, un plus este ca nici la 1-2 in conditii de presiune clujenii n-au prea miscat. Asa cum eram convins, o echipa mult umflata aceasta CFR, care a beneficiat de toate conjuncturile favorabile posibile. In urmatoarele 3 meciuri am un feeling ca n-o sa faca mai mult de 4 puncte.
De la noi, i-as evidentia pe Petre Marin, Goian (in ciuda autogolului) si Nesu. Mi-a placut mult si Thereau, pana sa iasa (cred ca iar il pierdem cateva meciuri
)
Un prim 11 dictat de "finantator"...voi spune mai multe pe acest subiect, mai tarziu.
Una peste alta, victorie meritata, dar urata. Oricum, la ce se joaca in Romania, daca e sa ia cineva locul 2, de ce nu l-am lua noi?
Good Game Lovin, am fost foarte surprins de prestatia lui, sper sa o continue ... Baciu e pe langa joc nu are ce cauta, iar Cristocea a avut niste izbucniri in prima repriza foarte buna .. .hai ca se poate!
Meci urat, urat de tot, specific erei Olaroiu. Am castigat pe merit pentru ca, Clujul nu a aratat nimic, nici macar nu au avut un sut pe poarta.
Daca ar fi sa privesc din prisma jocului nu meritam locul 2, dar blazonul ne obliga.... iar totusi in meciurile cu Rapid am fost neinfranti iar cu Clujul am castigat ambele meciuri. Iar Steaua cu un lot complet, fara accidentati sau unii abia veniti dupa accidentare, bate si pe javre.
Deci, avand in vedere ca nu am luat bataie de la nici una dintre contracandidatele la locul 2 eu zic ca il meritam si trebuie sa luptam sa-l obtinem.
Nu stiu de ce, dar am impresia ca Elton nu a jucat ca nu a vrut ciobanul, si daca e asa imi [....], pai de ce sa nu joace Lovin domne, ca el e roman nu ca Elton? Vai de noi cu ciobanul asta in fruntea echipei. El da bani la echipa dar nu respecta pe nimeni de acolo, s-ar lepada de oricine intr-o secunda, bag pariu ca daca maine MM ii zice ca voteaza cu PD, PNL sau alt partid de cacao il da afara.
FORZA Steaua!!!
Intotdeauna superiori.
Bravo Steaua .. locul 2 zic ca noi il luam!
steagcruce2
steagcruce2
Oricum, sa vedeti speculati in presa ca nu a jucat Elton... ca pleaca si ce or sa mai zica. Parerea mea ca atat timp cat nu a fost titular in timpul meciului nu avea cand sa intre pentru ca se stie ca el nu face faza defensiva deloc si aveam nevoie de aparare.
Ba dar prost am mai jucat si acum, sa dea Domnul sa jucam asa si sa castigam tot pana la sfarsit...acu chiar nu mai conteaza decat punctele.
FORZA Steaua
Sper sa nu mai luam etape de suspendare dupa meciul din Ghiulesti si sa mergem si noi pe Ghencea sa incurajam echipa, sa ragusim...sa iesim invingatori!
@stelist_4_ever90
Am speranta ca in cazul in care Goian nu ar fi facut nazbatia din minutul 73, Oli l-ar fi introdus pe final si pe Elton.
Gol GLORIA!
Steaua in CL steaua_ro steagcruce2 Rapid in B ![]()
Ce bine ca am castigat...in acest moment nu ma mai intereseaza jocul echipei, ci doar rezultatul...vreau 6 victorii cu 1-0 in ultimele 6 etape, numai sa castigam ![]()
3-3 Rapid
yessss
credeam ca nu se mai termina.ce nasol sa nu vezi meciul.
Afirmativ!