FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Cfr Cluj - Steaua 1-2 (0-1)

«13456»
Raul198826.04.2007 13:47

Gool!

HyJack26.04.2007 13:50

A dat gol favoritul meu. Bravo Goiane. Suceava e cu tine si cu Steaua.

Roger26.04.2007 13:53

Esteeeee!

 

Pentru cei care vad meciul: cum a fost cu hentul in careu al lui Goian, au de ce sa se lege "dusmanii"?

HyJack26.04.2007 13:56
Esteeeee!

 

pentru cei care vad meciul: cum a fost cu hentul in careu al lui Goian, au de ce sa se lege "dusmanii"?

 

Dusmanii tot timpul vor gasi ceva .....

HyJack26.04.2007 13:58

Meciul e frumos. Singurul lucru urat e ... Clujul. Intra mult prea tare. Multe accidentari!

Raul198826.04.2007 14:00

Ce cosmar!

Sper sa nu fie o accidentare grava!

HyJack26.04.2007 14:02

Autogol Goian. A vrut sa respinga .... Nu are nici o vina, parearea mea!

Dragoshel26.04.2007 14:02

Gol CFR, mai bine zis autogol, Goian, 1-2 CFR - Steaua

HyJack26.04.2007 14:23

Fluier final. Steaua castiga 3 puncte imense dar pierde doi jucatori importanti : Thereau si Radoi. Sa speram ca nu s-au accidentat tare si vor reveni in urmatorul meci. Bravo Steaua.

Roger26.04.2007 14:24

Credeam ca nu se mai termina.

Ce nasol e sa nu vezi meciul.

Raul198826.04.2007 14:26

Victorie!

 

Forza Steaua!

Dj26.04.2007 14:26

I feel u roger :(

justitiarul26.04.2007 14:28

La fel de slab, dar totusi ...o victorie. Nici clujul nu merita, dar nici Steaua nu e departe; daca nu se aduc jucatori care sa joace fotbal(nu ca :Croitoru, Cristocea, Lovin... Panait, care au fost mai mult decat slabi) nu vor face fata in cupe(daca vor ajunge).

Harald26.04.2007 14:32

2-1 steagcruce2 fular-campionii steagcruce2

SSK26.04.2007 14:48

Un meci urat, din punctul meu de vedere. De altfel, ocaziile au lipsit cu desavarsire - CFR a avut 0 (ZERO) suturi pe poarta, noi 3...

 

Victoria Stelei este meritata, pentru ca CFR n-a jucat mai nimic. Si n-a aratat deloc ca merita sa fie pe locul 2 si cu atat mai putin sa joace in Champions League. In aceste conditii, Steaua a jucat mai pragmatic si cel putin pana la golul de 2-1 Clujul n-a miscat nimic pe teren. Mai mult, un plus este ca nici la 1-2 in conditii de presiune clujenii n-au prea miscat. Asa cum eram convins, o echipa mult umflata aceasta CFR, care a beneficiat de toate conjuncturile favorabile posibile. In urmatoarele 3 meciuri am un feeling ca n-o sa faca mai mult de 4 puncte.

 

De la noi, i-as evidentia pe Petre Marin, Goian (in ciuda autogolului) si Nesu. Mi-a placut mult si Thereau, pana sa iasa (cred ca iar il pierdem cateva meciuri :( )

 

Un prim 11 dictat de "finantator"...voi spune mai multe pe acest subiect, mai tarziu.

 

Una peste alta, victorie meritata, dar urata. Oricum, la ce se joaca in Romania, daca e sa ia cineva locul 2, de ce nu l-am lua noi?

PREOTU26.04.2007 14:57

Good Game Lovin, am fost foarte surprins de prestatia lui, sper sa o continue ... Baciu e pe langa joc nu are ce cauta, iar Cristocea a avut niste izbucniri in prima repriza foarte buna .. .hai ca se poate!

predatorpulse726.04.2007 14:58

Meci urat, urat de tot, specific erei Olaroiu. Am castigat pe merit pentru ca, Clujul nu a aratat nimic, nici macar nu au avut un sut pe poarta.

 

Daca ar fi sa privesc din prisma jocului nu meritam locul 2, dar blazonul ne obliga.... iar totusi in meciurile cu Rapid am fost neinfranti iar cu Clujul am castigat ambele meciuri. Iar Steaua cu un lot complet, fara accidentati sau unii abia veniti dupa accidentare, bate si pe javre.

Deci, avand in vedere ca nu am luat bataie de la nici una dintre contracandidatele la locul 2 eu zic ca il meritam si trebuie sa luptam sa-l obtinem.

 

Nu stiu de ce, dar am impresia ca Elton nu a jucat ca nu a vrut ciobanul, si daca e asa imi [....], pai de ce sa nu joace Lovin domne, ca el e roman nu ca Elton? Vai de noi cu ciobanul asta in fruntea echipei. El da bani la echipa dar nu respecta pe nimeni de acolo, s-ar lepada de oricine intr-o secunda, bag pariu ca daca maine MM ii zice ca voteaza cu PD, PNL sau alt partid de cacao il da afara.

 

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

FanStelist4Ever26.04.2007 15:05

Bravo Steaua .. locul 2 zic ca noi il luam!

 

steagcruce2 fularsteaua2 steagcruce2

stelist_4_ever9026.04.2007 15:12

Oricum, sa vedeti speculati in presa ca nu a jucat Elton... ca pleaca si ce or sa mai zica. Parerea mea ca atat timp cat nu a fost titular in timpul meciului nu avea cand sa intre pentru ca se stie ca el nu face faza defensiva deloc si aveam nevoie de aparare.

SebaSS26.04.2007 15:13

Ba dar prost am mai jucat si acum, sa dea Domnul sa jucam asa si sa castigam tot pana la sfarsit...acu chiar nu mai conteaza decat punctele.

FORZA Steaua

 

Sper sa nu mai luam etape de suspendare dupa meciul din Ghiulesti si sa mergem si noi pe Ghencea sa incurajam echipa, sa ragusim...sa iesim invingatori!

forever_STEAUA26.04.2007 15:15

@stelist_4_ever90

 

Am speranta ca in cazul in care Goian nu ar fi facut nazbatia din minutul 73, Oli l-ar fi introdus pe final si pe Elton.

GOD26.04.2007 15:50

Gol GLORIA!

Steaua in CL steaua_ro steagcruce2 Rapid in B forzateaua

Wally26.04.2007 15:56

Ce bine ca am castigat...in acest moment nu ma mai intereseaza jocul echipei, ci doar rezultatul...vreau 6 victorii cu 1-0 in ultimele 6 etape, numai sa castigam :P

MALDINI_STEAUA26.04.2007 15:57

3-3 Rapid :)) yessss

c.ronaldo1726.04.2007 16:13
credeam ca nu se mai termina.

ce nasol sa nu vezi meciul.

 

Afirmativ!

«13456»