FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Cfr Cluj - Steaua 1-2 (0-1)

«12346»
dax4722.04.2007 21:54

Mi-e si frica sa votez. N-am gresit decat la meciul cu javrele cand am votat victorie si la asta cu Iasi cand am votat infrangere. Oricum, situatia e asa de nasoala pentru noi, chiar daca se va intampla miracolul si vom termina pe locul 2. Jucam absolut penibil. E clar ca n-avem nici antrenor, nici conducator de joc, nimic. Habar nu au sa suteze la poarta, sa dea un gol, sa faca un dribling, sa dea o centrare cum trebuie, sa joace cu cap.

 

Oierul e primul care ar trebui eliminat de la Steaua, apoi urmand Memelushul si Zeroli. Cu tripleta asta divina vom ajunge de rasul campionatului lui Mitica. Vom suferi atat de tare ca vom muri de suparare, nu de batranete.

 

Sincer, n-am sperantze sa-i batem pe cei de la Cluj. Aia chiar joaca fotbal. Ce-o fi o fi ! Totul e sa nu ne spargem televizoarele dupa meciul asta.. sa le iertam si de data asta.

BandiT23.04.2007 10:15

Eu visez la o victorie "chinuita', cu 2..3 la 0...dar ma multumesc cu o victorie , oricare ar fi ea.

Dinamo ne-a ajutat cu batmanii...e timpul sa ne ajutam si singuri.

Bafta!

c.ronaldo1723.04.2007 11:17

Aici e mai greu. Nu prea avem cum sa ne ajutam singuri la cat de prost putem juca.

danielcristian23.04.2007 12:37

Nu mai fiti pesimisti: probabil ca va reintra Gigel Coman, deci meciul e ca si castigat... :mrgreen:

IONUTZ-CIPRIAN23.04.2007 13:10

Daca vom juca asa cum au facut-o in primele 10 minute, in meciul cu Poli vom castiga, dar daca o vor face asa cum s-au obisnuit, va fi vai si amar de noi!!

manu7123.04.2007 13:28

Imi este atat de frica de meciul cu C.F.R Cluj(am avut atitea sanse in campionat, sa acontam locul 2, sa ne batem pt titlu si le-am dat cu piciorul rand pe rand, oricum capionatul asta este atit de haotic si chiar nu poti paria pentru locul 2, eu imi doresc sa fie Steaua).....vorbind la rece despre acest meci, noi in deplasare suntem dezastru, Oli(care dupa circul cu contractul de la palatul micului 'urs' sau principe de teren agricol, cred ca e terminat psihic) asteapta o minune in fiecare meci pentru a cistiga......sincer, sper sa marcam si sa cistigam cu 1-0 (apoi cu autobaza sa ne aparam, ca sa invatam sa nu mai facem misto de nu stiu ce echipa, pentru ca roata se invirte in viata)...........Forza Steaua......intotdeauna Steaua steagcruce2

Wally23.04.2007 18:11

Trebuie sa castigam...e ultima sansa la locul 2...as miza pe un prim unsprezece: Andrey - P.Marin, Goian, Radoi, Nesu - Croitoru, Paraschiv, Elton, Ochirosii - Badea, Thereau...Hai Campionii!!!

dax4723.04.2007 18:16

Interesant ca acum chiar avem sansa la locul 2. Daca si acum o dau in bara, e clar ca trebuie sa zboare toti. A zis bine Radoi - trebuie adusi 10 jucatori de fotbal in locul a 10 figuranti din actualul lot. Dar de unde-i scoate pe astia Meme? Ca pana acum n-a produs niciunul autentic.

Gabinho6923.04.2007 18:46

OBIECTIV: CL! steagcruce2

kamikaze24.04.2007 05:07

Trebuie sa castigam,stelisti! Va asteptam la Cluj, anti-frana, Forza Steaua!!!! steagsahmic

P.S. - ar trebui sa joace P.Marin, Nesu ar avea viata foarte grea cu Semedo!

SebaSS24.04.2007 05:34

Nu conteaza cine joaca, trebuie sa batem. Nu se mai poate sa facem niciun pas gresit. Vreau sa avem si noi noroc macar...ca pana acum numai ghinioane si accidentari am avut :(

cristiano`ronaldo24.04.2007 10:58

Luam 3 puncte...nu prea ma intereseaza cu cat castigam...eu zic un 2-0 pentru Steaua ;) sprecl2 steagcruce2 steagcruce2

Dj24.04.2007 10:58
Hmm .... Meci in deplasare, cu echipa de pe 2.

 

Ce gandeste Oli : "Mama, mama, jucam afara !! Am nevoie de 343 de fundasi centrali si 287 de inchizatori, urgent !! Ca daca mai iau vreun gol, mor de inima rea ! In fata o sa-l trimit pe Badea, asa ca sa rad de el cum alearga singur dupa mingile bubuite in fata de febletea mea, Coman sau Petre, ori febletea lui nea GG : Lovin. "

 

Meci de X, 1, 2, in aceasta ordine. Intrucat Oli a chiulit de la lectia "Cum se ataca" de la Coverciano, Steaua nu va ataca. Ca Doamne fereste, s-ar putea chiar sa dam gol. Ne vom baga cu autobuzul ala nou in poarta si ... vom astepta sa vedem cine gafeaza de data asta. Stancu ? Coman ? Lovin ? Radoi ? Cineva tot ne va face o surpriza, pun pariu pe 10 lei contra o gogoasa.

 

 

Hai ca ai zis-o ... tare asta :-) :-) :-)

c.ronaldo1724.04.2007 11:31
Nu conteaza cine joaca, trebuie sa batem. Nu se mai poate sa facem niciun pas gresit. Vreau sa avem si noi noroc macar...ca pana acum numai ghinioane si accidentari am avut :(

 

 

Hai ca vorbesti prostii. De-aia e facut topicul, pentru ca conteaza cu cine jucam. Daca pierdem cu Coman sau Lovin in primu' 11, toata lumea urla, dar daca pierdem cu Croitoru sau Elton in primu' 11, toti gasim cate un vinovat.

forever_STEAUA24.04.2007 12:01

@c.ronaldo17

 

Daca pierdem eu am gasit vinovatul, in persoana fostului, actualului si probabil a viitorului antrenor al Stelei, Olaroiu.

c.ronaldo1724.04.2007 12:41

@forever_STEAUA

 

Si daca castigam pun pariu ca Oli nu va avea nici o multumire de la noi...

forever_STEAUA24.04.2007 12:46

De la mine nu.. Poate doar in cazul in care joaca fara G. Coman, Stancu, Nicolita, Lovin, Baciu, Ov. Petre...

c.ronaldo1724.04.2007 12:48

Pe Nicolita nu-l scoate sigur din primu' 11. Gaseste un post un' sa-l "bage". Fundas, Mijlocas, Atacant... Mai vrem sa-l vedem si in poarta si, gata.... Poate pleca la Lyon!

weeezer24.04.2007 17:17
De la mine nu.. Poate doar in cazul in care joaca fara G. Coman, Stancu, Nicolita, Lovin, Baciu, Ov. Petre...

 

Wow, ceva la care sunt de acord cu f_S :twisted: .

 

Sunt jucatori care exista la Steaua doar de umplutura, pentru a aveea unele posturi dublate, "de ochii lumii", ca sa avem ce pune pe foaia de rezerve... Doar in Baciu am inca o oarecare incredere, cu riscul de a fi criticat, spun ca atunci cand a intrat, in general si-a facut treaba.

Dragoshel24.04.2007 17:48

Mai greseste, pentru ca nu are multe meciuri in picioare, iar Baciu de multe ori este introdus in teren pe final si se vrea multe de la el in 5-10 minute cat joaca.

Si Nicolita a inceput sa devina o "umplutura" la Steaua, ca nu mai face nimic de mult timp.

c.ronaldo1724.04.2007 17:50

Oli e cea mai mare umplutura...

Bogdan4Steaua24.04.2007 18:01

Mai grav este ca i se acorda credit nelimitat. Si treaba nu porneste doar de la Oli. Si Mihai Stoica si Becali il sustin pe Banel. Ar trebui sa judecam omul dupa prestatia din teren, nu doar dupa caracter(jos palaria pentru caracterul lui Banel).

Ionutdal24.04.2007 18:17

dica10 steag1 steag1 steag1 steag1 steag1 steag1 steag1 steag1 Batem pe CFR Cluj si mergem iar in competia suprema pana una alta votati si voi un jucator emblema care inscris 4 goluri in CL dica10 la urmat link : http://www.UEFA.com/fanzone/pots/index.html

alice4steauaBUC24.04.2007 18:28
Nu conteaza cine joaca, trebuie sa batem. Nu se mai poate sa facem niciun pas gresit. Vreau sa avem si noi noroc macar...ca pana acum numai ghinioane si accidentari am avut :(

 

 

Ghinion numesti tu sa nu ai niciun sut pe poarta 90 de min? Vezi meciul cu Poli din Cupa :-(

 

Ontopic: meci al dracului de greu cu CFR, mai avem o sansa daca batem maine...daca nu.... :cry:

Hassan24.04.2007 18:32

Eu totusi mizez pe o victorie a ros-albastrilor nostri. CFR-ului i-a ajuns aerul tare la nas, nu tin minte sa ne fi batut pe noi, sau pe Rapid. Au batut si ei pe dinam0, cand cainii oricum se distantau serios in clasament. Sunt convins ca aceasta "portugalia 2" nu este o echipa mare, ci doar un fel de sportul, care bate la echipele mici ca la fasole, acolo unde granzii (a se citi noi...nu batmanii) se impiedica din cauza formei slabe, accidentarilor, arbitrajului, etc. Este un balon umflat la maximum. Pe care noi, simplu si politicos, trebuie sa-l spargem. O data, de doua ori, de 3 ori, asta numai Cyril si Vali pot decide ;). Sper din tot sufletul la un inceput fulminant, cum am avut si la crapizi, si la Bistrita, si cu iasiul, in care sa nu mai ratam exasperant (slava domnului ca se intoarce Cyril, ratarile lui Iacob m-au exasperat, aceea din 6m de la Bistrita inca imi zgarie ochiu'). Problema se va pune ce vom face daca e sa dam o boaba, sau doua...sau mai rau, daca prindem iar o zi plina de ratari (cu tot respectul, treaba antrenorului se termina la 20m de poarta adversa...la cum au ratat atacantii nostri uneori...). Aici va fi cheia meciului. Daca Oli va reusi sa motiveze jucatorii sa stea sus, in pressing, sa nu cedeze nici un centimetru, asa cum au facut-o pana in min. 80 cu Poli Iasi, cred ca putem castiga, chiar si cu 1-0. Sincer, VICTORIA este cea mai importanta! Asta este finala noastra pentru CL! Aici trebuie sa demonstram ca suntem de talie europeana! Nu-l am pe oier prea mult la inima, dar a zis bine cand a zis: "daca nu batem pe CFR nu avem ce cauta in CL". Nu avem de ce sa mai vedem 6 fundasi pe teren la sfarsit, domnu Oli! Nu ai de ce sa joci cu 2 inchizatori!! La fel ca in meciul direct cu crapizii, egalul nu ne ajuta cu NIMIC! ne trebuie VICTORIA! Sper in urmatorul prim 11:

 

Andrey

---------------P.Marin---------------Goian----------Radoi---------------Nesu-------------------

 

-------------------Nicolita---------------Ov.Petre-----------Croitoru/Ochirosii/Cristocea----------

 

------------------------------------------Elton--------------------------------------------------

 

--------------------------Badea------------------------Thereau-------------------------------

 

 

4-3-1-2. Modulul perfect. NU mai vreau sa vad 2 inchizatori, 4-4-2 s-a prafuit demult, si, reiterez, NU mai vreau sa il vad pe Nicolita fundas dreapta niciodata! Cred ca suntem singura echipa care, cu 3 fundasi dreapta in lot folosim un mijlocas pe acel post! Sincer, chiar daca vad ca sunt cam contra trendului, eu sunt de acord cu MM Stoica si imi place acest jucator. Nicolita este unul dintre cei mai buni si cei mai sufletisti jucatori ai Stelei. Intotdeauna vezi de la el ca da tot ce poate. Dar cand este plimbat de la fundas, la mijlocas, apoi stramutat pe cealalta parte (si acolo noi avand 3 optiuni!!!!) si dupa aia plimbat inapoi pe dreapta intre fundas si mijlocas, e normal ca e bulversat. In cazul lui, cred ca ar trebui doar niste antrenamente speciale, de tehnica a centrarilor si a preluarii mingii, si cel mai important STABILITATEA POSTULUI, mijlocas dreapta, si cred ca ar reveni la forma care l-a consacrat.

Revenind la tactica, in linia de fund nu prea avem ce pune mai bun, la mijloc am pus pe Ov.Petre inchizator pentru ca este singurul care am vazut ca are curajul sa TRAGA LA POARTA! Este o mare, mare seceta de suturi pe si la poarta din zona de la 20m, sau usor in interiorul careului. Atacantii finalizeaza de la distante mai mici, sau la faze fixe, insa mijlocasii nu au curajul sa suteze la poarta! Ovidiu are acest curaj, a demonstrat si in cupa cu Otelul, si cu FC National in campionat, si in alte meciuri. Plus ca, este bun la jocul la cap, si util la fazele fixe. Nu stiu...mi se pare mai periculos ca alte variante de inchizator...petarda de Lovin sau inimosul, dar ne-periculosul Paraschiv, care cred ca a uitat sa traga la poarta, de la sutul fantastic cu Heerenveen nu mai tin minte un sut periculos de-al lui din afara sau putin din interiorul careului.

Pe stanga as propune ori pe Ochirosii, care are ambitie, ori Croitoru, care s-a dovedit ca poate fi o solutie viabila, ori Cristocea, care poate si el sa fie o solutie. Eventual unul din ultimii doi, inlocuit la pauza de "pusti".

Coordonator, fara discutie, Elton. Avem nevoie de el in acest meci. Am vazut cateva meciuri de-ale CFR-ului, forta lor este in ofensiva. Defensiva este lenta, si pot fi depasiti prin tehnica brazilianului

"Varfuri de lance", Vali si Thereau, doi atacanti buni, in forma. Da doamne sa o bage in ate de cat mai multe ori. FARA RATARI, baieti! Decat 6 ocazii ratate, mai bine 1 gol, urat, dar GOL!!. forzateaua sprecl2 steagcruce2

«12346»