FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Dinamo 2 - 4 (0 - 3)

«1101112131416»
The Flyer07.04.2007 19:15

:evil: Wow, n-am mai vazut un asemenea meci de nu mai tin minte, sa aiba javrele cinci ocazii, un gol anulat si sa dea patru goluri! Trebuie sa recunoastem faptul ca am fost depasiti cu mult, atata timp cat astia au marcat din orice pozitie si noi am ratat ca prostii!!!!! Oli, te rog, pleaca asta-seara, pune demisia pe masa ciobanului si lasa-ne! In 18 ani ( OPTSPREZECE ANI!!!!!!!! ), nu ne-a batut Dinamo acasa, norocul lor ca esti antrenorul Stelei!

TE ROG, DIN INIMA MEA PURA DE COPIL DE 28 DE ANI, CARE MERGE LA MECIURILE Stelei DE LA 13 ANI SI A PIERDUT DOUA STEAGURI IN FAVOAREA CIINILOR, REVIN,TE ROG, PLEACA, NE-AM FACUT DE RAS!

 

EU UNUL sunt SATUL DE PLINGERILE TALE, CA AVEM RANITI, M0ORTI SI ACCIDENTATI! NU TE MAI VREAU LA Steaua! PLEACA! DU-TE UNDE VEZI CU OCHII!

***alex***07.04.2007 19:17

Chiar ca ne-au calcat in picioare.. N-am mai vazut asa umilinta de ani buni.

 

De data asta, Oli a dat-o in bara.. Cand bati in giulesti cu o echipa formata dintr-un singur inchizator, iar Ochirosii si Cristocea arata o forma buna, nu incepi meciul cu Lovin si Bostina. De altfel, Nicolita fundas dreapta a facut ca dinamovistii sa aiba un spatiu foarte mare pe acea parte.

 

Pe langa prostie.. a mai fost si neputinta si ghinion. Badea a ratat astazi fenomenal, el dadea chifle, Lovin ghiolbe. Elton a facut toate fazele, restul le stricau. In a doua repriza a inteles si el ca mai bine nu paseaza si trage el. Cheia meciului au fost ultimele minute din prima repriza si primele din cea dea doua repriza. La 3-1 pusesem presiune, dar a venit gafa URIASA a lui Radoi si acolo s-a rupt totul.

 

Imi este frica ca nu mai prindem nici macar Cupa UEFA!

Dj07.04.2007 19:17

Doare tare ca am stricat acei 18 ani de invincibilitate...

martanu07.04.2007 19:24

Nu mai este nimic de zis...poate doar DEMISIA Oli!!!!!!!! (insa stiu ca nu va fi asa).

korynna07.04.2007 19:29

18 ani de invincibilitate?? La ce bun cand am fost umiliti in ultimul hal? Unde a fost "peluza magica" a Stelei??? Ne-au dominat pe teren si in galerie...am jucat ca dracu'...ce faceau suporterii din Peluza Nord in ultimele minute? Caterinca impreuna cu sefii de galerie..."felicitari" Steaua!!!Rusine mai mare ca asta n-am mai simtit niciodata...mi-a fost rusine cu cea mai mare galerie din Romania care ce facea? Dormea, pleca, spargea seminte si se distra...

 

Felicitari stelistilor...atmosfera incendiara...creata de Dinamo...ne-au calcat in picioare din orice pozitie!

Dj07.04.2007 19:36

Pai de ce nu te-ai dus tu fata la John sa ii ceri microfonul sa canti la statie daca ai avut impresia ca nu isi fac treaba suporterii?

Nu acolo a fost problema la meciul asta..

predatorpulse707.04.2007 19:38

Nici eu nu sunt fanul lui Oli, dar el e antrenor si trebuie sa-si asume responsabilitatea. Intr-adevar s-au dus 18 ani de istorie pe apa sambetei, dar ce sa-i faci nu toate generatiile de stelisti pot fi ca cea a lui Lacatus. Am avut multe absente dar eu unul cred ca multi jucatori uita echipa la care joaca. Trebuia sa fie 4-0 pemtru Dinamo in min 40, situatie care mi-a amintit de repriza lui Protasov impotriva javrelor cand trebuia sa avem noi 4-0 in min 30. Ei au avut noroc, noi nu. Punct. Ca joc, n-au fost nici un minut peste noi, doar ca ne-au batut cu arma noastra, contra-atacul, care le-a mers snur pemtr ca din 4 aparatori traditionali doar Radoi a mai ramas si am vazut ce a facut astazi.

 

Atacul a mers bine dar of doamne cat ratari.

 

Sa analizez jucatorii:

-Andrey-a scos cel putin un gol dar a gresit la golul 3...nu poti sa iei gol de la 30 m

-Baciu-mediocru spre slab, mai bine nu-l transferam pe Panait si juca el

-Radoi-binisor spre slab, dar si-a omorat echipa prin acea greseala exact cand eram pe val. Parca isi face un obicei sa greseasca la meciurile importante.

-Petre Marin-in mod normal un jucator bun dar a gresit grav pemtru ca nu a sarit cu Danciulescu la golul 2. Se vede ca vine dupa accidentare.

-Lovin-catastrofal, trebuia sa stranga la Munteanu la primul gol. Sper sa nu-l mai vad in teren la Steaua. Nu m-a impresionat in nici un meci de cand e la Steaua si nu inteleg cum ajunge printre titulari

-Bostina-tehnic, dar ca de obicei incet. Slab,nu s-a remarcat cu nimc.

-Paraschiv-mediocru, nu-si asuma deloc riscuri, mereu pase in spate, si cand suntem condusi cu 4-1 in min 80

-Elton:omul meciului pemtru mine. Invizibil primele 20 minute, apoi a dat 2 pase de gol ratate aiurea de atancatii nostri in prima repriza, ca sa nu mai vorbesc ca s-a distrat in a 2-a repriza cu dinamovistii dar din nou s-a ratat enorm de mult.

-Vali Badea-foarte bun s-a zbatut mult, a dat si gol, un atacant foarte bun, pacat ca a ratat

-Thereau-de viitor francezul, a marcat pe final desi am inteles ca din min 70 nu mai putea dar a stat totusi pentru ca nu mai aveam schimbari. A avut ghinion la bara aceea din prima repriza

-Cristocea-Ochirosii: i-am scris impreuna pentru ca cei 2 au facut primul gol al nostru si cum a iesit Vasilica Ochirosii s-a trezit singur pentru ca iar s-au bubuit mingile in fat

-Iacob-ca si invizibl printre 3 fundasi dinamuisti.

 

De antrenorul nostru nu mai vorbesc pentru ca ciobanul i-a spus mutarile castigatoare la pauza si dupa ce au intrat jucatorii respectivi Steaua a marcat golul si a jucat foarte bine pana cand capitanul nostru a facut cadoul de Paste dinamuistilor. Cum sa incepi cu 2 inchizatori si sa atacam nu stiu....

 

Jocul nostru sugera contratacul pentru ca doi inchizatori sugereaza ca stam la cutie, dar noi am atacat pozitional si ne-au omorat pe contratac.

 

Prima repriza mi-a mai aratat un lucru: 1 dinamovist tragea pe laterale 3, atentie 3 stelisti, apoi dadea inapoi mingea si se centra intr-un careu care acum avea 2 atacanti dinamovisti cu 2 fundasi stelisti, deci misiune mai usoara.

 

Meciul acesta l-am pierdut din prostie+ghinion. Prostie pentru ca am gresit ca ultimii imbecili in anumite situatii si ghinon pentru ca am avut 2 bare si un Lobont in zi mare.

 

Ma intreb cum se uita Laca si compania cand vad acesti nesimtiti care le-au stricat recordul din Ghencea.

 

Consider ca Steaua si-a incheiat un ciclu de performanta si ca anumiti jucatori si antrenorul ar trebui, macar din onoare, sa plece in alte zari.

 

Jucatori care trebuie pastrati pentru viitor: Andrey, Radoi, Ghionea, Goian, Elton, Cristocea, Thereau, Vali Badea, Dica, Ochirosii, si eu zic ca si Victoras Iacob. Sper sa nu fi uitat pe cineva.

Jucatori care ar fi rezerve decente:O. Petre, Paraschiv, Croitoru, Lungu, Banel, Nesu, Oprita

 

Jucatori out: Bostina, Saban, Stancu,Petre Marin(doar pentru ca e cam batran), Gigel Coman, Cernea, Lovin.

 

Daca ma uit bine jucatorii buni de la Steaua nu sunt putini,dar sunt mereu ori accidentati ori suspendati de asta nulitati ca G.Coman, Stancu sau Lovin sunt de multe ori titulari. Poate mi s-a parut mie dar suporterii au fost cam fara voce pe stadion, dar ca sa fiu sincer si eu eram mut in fata TV-ului pentru ca atat bulan pe catei n-am vazut de mult, le-a intrat totul.

 

Intr-un fel e bun acest sezon care a cam fost unul umilitor, pentru ca asa se triaza suporterii adevarati si cei care iubesc echipa indiferent de situatia ei.

 

Oli DEMISIA ca greu prindem locul 2 si acum vreau neaparat Cupa ca sa-i batem ca catei in Supercupa.

 

FORZA Steaua!!!

 

 

Intotdeauna superiori.

c.ronaldo1707.04.2007 19:38

Am vazut meciul la TV, si dpdv al galeriilor se auzeau numai dinamovistii. :oops:

The Flyer07.04.2007 19:41

@koryna

 

Fata, atita timp cit astia care sunt smecheri in galerie, si se stiu ei, nu tre' sa mai dau nume, se vad mari baieti si vand bilete la adversari, nu mai am ce sa spun!

 

Bai saracilor,aveti ceva de spus? Asta in cazul in care intrati pe forum! Daca vreti sa ma gasiti, va dau adresa,sclavii dracu'!! Sunt in TITAN, pe barajul dunarii la m35! Va tine curul sa veniti? Mi se rupe de voi, ati vindut bilete si la ciori si la ciini, pentru mine sunteti niste jegosi! Va simtiti?

korynna07.04.2007 19:44

Am fost o data mah baiatule la meciul cu milogii din campionatul trecut si nu vroiam sa se repete istoria...e datoria mea sa dau tonul??? E datoria mea sa-i fac sa cante?? Eu m-am dus acolo sa sustin echipa nu sa dau lectii liderilor de galerie...si sa fim seriosi cine m-ar fi bagat in seama...scuze de off topic

 

@nut

 

corect...umilinta

 

Indiferent de rezultat...cu Steaua pana la moarte... :cry:

The Flyer07.04.2007 19:44

@DJ:

Ce vrei, sa-i ridicam statuie lui Olaroiu? Asta e un cretin, ne-a facut de ras e unde ne-a prins! Ce dracu' e in mintea ta?

Dj07.04.2007 19:47

Sperai sa le mai dam 3 boabe daca ar fi cantat peluza pana in ultima faza?

korynna07.04.2007 19:49

Speram sa ne pastram macar mandria de a domina din galerie...daca tu esti multumit bravo tie si acum lasa-ma in pace cu liderii tai cu tot...

Dj07.04.2007 19:50

The Flyer .. nu am zis nimic despre Olaroiu..de bine sau de rau!

 

Incerc sa caut sa am o atitudine ultras..sa nu injur antrenori...jucatori...sa vad doar de echipa mea

de asta ezit sa dau vina pe cineva anume.. poate pe ghinion :(

voodoo_girl07.04.2007 19:50

Mai baieti, voi chiar ati reusit sa imi stricati sarbatorile!! Sincer, imi pare rau! Nu stiu ce se intampla cu Steaua noastra! Sa fim umiliti chiar in halul asta de javrele alea!!! Da-o dracului! Puneti-va pe treba si incercati sa imi reamintiti de ce sunt stelista, de ce imi plac mie atat de mult culorile ros-albastre! Eu stiu ca puteti! Faceti-o pentru noi, cei cu inima ros-albastra!! Si aduceti un portar adevarat!!....

c.ronaldo1707.04.2007 19:50

Repet: Galeria a "jucat" de 10 ori mai slab decat echipa. RUSINE !

Dj07.04.2007 19:52
daca tu esti multumit bravo tie si acum lasa-ma in pace cu liderii tai cu tot...

 

Nu sunt liderii mei..nu ma reprezinta

The Flyer07.04.2007 19:52

@korynna

 

Lasind deoparte varsta ta, si faptul ca nu stiu cu cine vorbesti,e ok! Deci, cui te adresezi?

Dj07.04.2007 19:55

Flyer.. de la supararea meciului asta ajungem sa ne impungem intre noi..nu are rost..

Nu galeria a pierdut meciul de azi..sa fim seriosi!

voodoo_girl07.04.2007 19:55

Nu cred ca trebuie sa dam vina numai pe Oli! Bine, normal ca si el e vinovat dar totusi...si jucatorii nostri puteau face mult mai mult!! Si inca ma intreb: de ce nu il baga pe Croitoru titular???...

Motanu D07.04.2007 19:58

Patetic.

Ce sa mai zic. Am fost surclasati de la antrenor la galerie...

 

Mergem mai departe.

The Flyer07.04.2007 20:05

@DJ

Hai sa stam drept si sa judecam stramb: galeria, sa te pishi pe ea, ne-au dominat ciinii! Esti de acord?Sa n-o dau in diverse, vis-a-vis de bilete (asta e pentru smecherii din galerie !!!), astia cu ros-alb au fost mai multi decit se preconiza! Ok! La Steaua se intimpla asta la fiecare meci cu milogii sau cinii! Ce sa mai mai vrem in deplasare? Baietii destepti isi scot banii!!! Bai,galeria p.... nu v-ati simtit ca niste timpiti atunci cind ciinii dominau sonor stadionul?

korynna07.04.2007 20:07

@Flyer:

 

Nu, stai linistit...se distrau...cum dracu or putea sa faca haz de necaz nu stiu...

Dj07.04.2007 20:09

Discutiile astea cu galeria nu incep acum..stii bine ca problemele sunt vechi si nu se vor rezolva pana cand nu va exista un lider in adevaratul sens al cuvantului....

Ne-au dominat..asta e..dar pe mine sincer acum ma doare mai tare ca nu am fost in stare sa ii batem..si mai putin ca unii au indus starea de letargie in PN..

The Flyer07.04.2007 20:13

@korynna

 

Fato,am fost in galerie ani de zile, stiu cum merg treburile si mai stiu cum se dau biletele si alte smecherii! Este o tampenie, la Dinamo si rapid se impart bilete in functie de niste criterii, la Steaua se dau pe bani! Pentru alte detalii cauta-ma pe pe alt canal de comunicare! :D:D:D:D:D Pentru baietii din galerie, adresa mea e mai sus!

«1101112131416»