FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - FC Arges 2-0

«13456»
waste17.03.2007 13:26

Cristocea asta e o petarda, e clar ca pe termen lung nu e o solutie. Si nu a fost niciodata. Daca da la 10 meciuri o pasa de gol nu inseamna nimic. E mic, firav, poate intra ca rezerva dar nimic altceva. Pacat ca Bostina se multumeste sa fie mediocru, si dupa un meci bun intra iar in visare (sau in carciuma) pentru cateva etape.

 

Sunt curios ce va face Elton, deoarece are cam acelasi profil. Sper insa sa fie mult mai tehnic si rapid. Se pare ca in Brazilia n-a reusit sa castige un loc de titular. Meciul din seara asta ne va da cateva raspunsuri.

 

Croitoru merita un meci din primul minut, altfel n-o sa-si intre niciodata in forma.

 

Argesul au echipa bunicica, i-au ingramadit pe Vaslui etapa trecuta, si tare mi-e teama de un egal mai ales ca se joaca la mama dracu in prazarie. :evil:

Bogdan4Steaua17.03.2007 15:37

Cristocea e destul de firav, dar merita pastrat in lot. Avem nevoie de titulari mai valorosi decat Vasilica. Bostina e inconstant si delasator.

 

Probabil ca vom vedea urmatoarea echipa:

 

------------------- Andrey -------------------

 

------ Nicolita - Goian - Radoi - Nesu -------

 

------ Croitoru - Paraschiv - Bostina --------

 

-------------------- Elton -------------------

 

---------------- Badea - Iacob ---------------

 

 

Ce mi-as dori eu:

 

------------------- Andrey -------------------

 

------ Nicolita - Goian - Radoi - Saban ------

 

------------------ Paraschiv -----------------

 

-------- Croitoru - Elton - Ochirosii --------

 

---------------- Badea -----------------------

 

--------------------------- Iacob ------------

gosu_sv17.03.2007 16:18

@waste: frate esti belea...Steaua are 4 jucatori la care principala calitate este technica(jocul cu mingea la picior) ,aia sunt : Dica,Elton,Bostina si Cristocea. Asa ca nu il critica degeaba pe Cristocea care este un jucator de viitor, mai bine leaga-te de Gigel Coman,Stancu, O.Petre(copilashi lui Oli).

Virgil17.03.2007 17:09

La casele de pariuri cota este de 11 la 1 în favoarea Stelei.

c.ronaldo1717.03.2007 17:42

Cristocea e talentat, dar nu prea i se da sansa in acest retur din cate observ.

***alex***17.03.2007 18:20

Elton este titular, D. Munteanu nu este nici mãcar rezervã!

 

stelisti. ro

Giarrar17.03.2007 18:33

Elton va fi ultima noastra speratna acum...formula pe care o vreau eu ar fi asta:

 

----------------------Andrey-------------------------

------------------------|----------------------------

-------P.Marin------Goian------Ghionea------Nesu-----

------------------------|----------------------------

-----------Croitoru-----Radoi-----Bostina------------

------------------------|----------------------------

-----------------------Elton-------------------------

------------------------|----------------------------

------------------Iacob----Badea---------------------

 

formatia: 4-3-1-2

waste17.03.2007 18:35

gosu_sv, vad ca esti mare fan Vasilica. Io n-am nimic cu el, da' ma enerveaza ca apare obsesiv in echipele voastre de start, de parca asta ar fi problema Stelei si daca ar juca mereu titular ar face mare lucru.

 

Adica Vasilica vad ca e mai cerut ca Dica, multi comentau ca Dicanu nu alearga, "e indolent" etc, da' saracu juca mereu 90 de minute, se zbatea si a marcat zeci de goluri decisive.

 

Despre Gigi Coman, fara numar, l-am injurat inca inainte sa vina la Steaua, are un caracter mizerabil, in plus nu prea stie fotbal. E singurul din lot care ma enerveaza.

 

Forza Steaua !!!!

martanu17.03.2007 18:54

Nu pot vedea meciul....dar sunt curios cati oameni sunt la meci. Poate cineva sa-mi spuna? Si mai ales sunt de-ai nostri?

Bogdan4Steaua17.03.2007 19:50

Oli persista in greseala. Continua cu doi inchizatori in conditiile in care Arges nu ataca mai deloc. Avem trei maini moarte: Lovin, Nicolita si Iacob.

 

Iar nu joaca Croitoru. Il vom vedea iar din minutul 85?

Bogdan4Steaua17.03.2007 19:59

Am inceput sa jucam fotbal!

 

2-0!

 

Goluri Vali Badea si Elton!

 

Ce debut pentru brazilian!!!

cisco17.03.2007 20:08

Joc bun facut de micul brazilian , eh.. aparentele inseala :D :twisted: bravo Elton !

Ford_V617.03.2007 20:24

e bun piticu ... stie cu mingea ...sa speram ca o sa confirme dupa cateva meciuri in picioare ...

ioana stelista17.03.2007 20:28

Buna,sunt si eu o mica stelista abia inregistrata...ma primiti si pe mine?

 

Si da....se pare ca Steaua a inceput sa-si revina :D

Phire17.03.2007 20:42

Cred ca s-a vazut diferenta din jocul Stelei facuta de un jucator extrem de rapid si de tehnic, si ambitios, cu apetit pentru spectacol.

 

Frumos debutul lui Elton, sper s-o tina tot asa, si sa ajunga si colegii lui sa-i inteleaga intentiile pentru ca mi s-a parut ca mai au de lucrat la capitolul asta.

Pacat ca e asa fragil, insa :( Cade destul de usor.

 

Mi-au placut si Bostina si Ochirosii azi -vezi, Oli, ca se poate si cu el pe teren mai mult de 10 minute?!-. Si cred c-ar trebui jucat cu Vali Badea si Thereau in atac de acum incolo, pentru ca Iacob in continuare nu mi se pare in forma :?

 

Bine c-am urcat pe 3, si avem moral bun pentru meciul cu porumbeii :D

mircea_zion17.03.2007 20:45

2-0 Bravo lor ! In sf. ne faceti si pe noi odata fericitzi ! :D

Tobey17.03.2007 20:45
O luati pe aratura... va doriti sa piarda Steaua  :roll:  

 

Vom invinge! Si-nca la 2-3 goluri diferenta! Mark my words!

 

 

A zis omu' bine! A batut Steaua, dar dupa ce l-a scos pe Elton nu inteleg de ce a linistit Oli jocul?!

Poate acum era nevoie sa faca putin spectacol ca sa ne impace si pe noi..

Oricum importanta este victoria! Imi era dor de o victorie.

Si ca sa ma leg si de titlu, de mult nu mai vazusem un meci la TV. Greu sa privesti un meci cu volum, mai bine cu mute. ;)

horse3717.03.2007 20:54

o fi de bine!? pt ca dupa aspectul meciului esti inclinat sa spui ca da. si totusi ne lipseste acea denssitate la mijlocul terenului ce kilarea adversarul cu ceva timp inainte.

cum toti vorbim de Elton, baiatu are stofa. joaca mult din prima, e iute al dracului si stie cu besu. golul dat il va face mai sigur pe el si cred ca se va impune la mijlocul terenului cu siguranta. slava domnului ca da bine cu ambele picioare si poate juca in ambele parti ale terenului.

hai sa ne mai descretim fruntile si sa speram intr-un parcurs fara greseala a baietilor.

 

batem milogii si javrele!!!

I.N.Money17.03.2007 21:03

2-0 ! Scurt si la obiect.

Nu trebuie sa ne bucuram prea tare pentru ca nu am stralucit in seara asta.

Elton si-a facut debutul cum asteptam toti,adica foarte bine,marcand golul care a inchis meciul.

Un singur lucru care cred ca nu ni-l explicam este faptul ca oare Steaua a ajuns sa foloseasca jucatori care nu au ce cauta nici macar pe banca ca sa ii vada echipe care ii doresc?

Sunt tare curios daca Lovin va juca si in Giulesti,doar ca sa fie vazut de cei de la Valerenga..

Bine ca am obtinut victoria,nici nu mai stiam ce gust are din 2 decembrie anul trecut si sa speram ca de acum va fi din ce in ce mai bine.

strezahuzum17.03.2007 21:04

Vai, am batut echipa de pe locul 16, ce tari suntem....

 

Eu ma mir ca nu am bagat autobaza in poarta dupa primul. Ce sa zic ... parca o usoara crestere, in sensul ca "turca" marca inregistrata Oli am vazut-o doar 60% din meci, fata de 80-90 ca pana acum. In rest, ca sa ajung la marele subiect de discutie, Elton a fost OK, adica a jucat binisor. Ceva driblinguri am vazut, si ceva pase destul de inspirate. A disparut insa de cateva ori din joc, dupa cum bine remarca Vochin si de vreo 2-3 ori intr-adevar nu s-a inteles cu coechipierii, carora le-a pasat pe pozitie viitoare in loc de "la picior cu adversarul in spate", cum s-au invatat vreo cativa.

 

In rest, Andrey OK, cat a avut de aparat, adica nu mare lucru. Radoi pare sa fi priceput deocamdata ca rostul sau pe teren e sa fie stalpul apararii, nu sa ia cartonase prostesti, Goian la fel ... Nesu mult mai bine decat in cupa, iar de Nicolita nu mai comentez ca n-are rost.

 

Paraschiv - modest, ca sa fiu bland, Lovin la fel (du-te [........] odata la norvegienii aia sau in Rusia, sau oriunde vrei tu, numai dispari odata). Bostina - in general bine.

 

Cel mai bun om eu l-as vedea insa pe Badea. Nu doar pentru gol, ci pentru efort si inspiratie. A avut fix 1 ocazie si a inscris. Plus o pasa la golul lui Elton si una in final, centrare fix pe la 11 metri, unde bineinteles ca n-a venit nimeni . Iacob, din pacate iarasi modest - in urmatoare etapa avem nevoie de francez.

 

PS : Demisia Zerolaroiule, demisia !! Sa nu-ti inchipui cumva ca un 2-0 cu echipa de pe locul 16 a impresionat prea tare pe careva.

***alex***17.03.2007 21:21

Victorie clara a Stelei am dominat in mare parte a jocului. Puteam sa conducem inca de la pauza, dar la neasteptatele veniri in careu ale lui Paraschiv am avut ghinion.

Elton este mijlocasul de care aveam nevoie, are viteza, dribleaza bine si paseaza precis. In unele cazuri pasele sale au fost prea rapide, dar cu timpul se va acomoda cu noii sai coechipieri. Ma bucur pentru el ca a debutat cu gol, iar pentru cei care l-au criticat, ii informez ca in seara asta a dat gol fanionul.

Se pare ca si apararea si-a revenit, mai ales Nesu. Lovin a jucat din nou foarte slab, la fel si Iacob care nu se regaseste.

Ochirosii a avut din nou pofta de joc si ar trebui sa fie introdus mai des.

 

Aceasta victorie este foarte importanta, i-am egalat pe rapidisti in clasament si ne-a ridicat moralul pentru meciul cu ei. Sper ca meciul nationalei sa nu aduca vreo accidentare.

 

Forza Steaua!

Bogdan4Steaua17.03.2007 21:25

Jucatori cu evolutie peste medie: Elton, Badea, Bostina, Radoi.

Jucatori slabi: Lovin, Nicolita si Iacob.

 

Restul nu s-au remarcat in mod deosebit.

Virgil17.03.2007 21:36

Pentru Olaroiu,rezultatul acestui meci si jocul echipei,înseamna o mare gura de oxigen.

 

Apararea si linia de mijloc au dus greul meciului.

 

Dupa o prima repriza în care Steaua a avut 5 bune ocazii de a marca,printre care o bara la lovitura de cap a lui Paraschiv,în debutul celei de a doua reprize Badea marcheaza.

 

La scurt timp Elton se distreaza cu doi aparatori argeseni,se strecoara printre ei si marcheaza în stânga lui Hotoboc. 2-0 !

 

Se pare ca echipa a depasit momentele grele prin care a trecut,chiar daca în fata echipei de pe locul 16. In niciun caz Argesul nu a aratat ca o echipa aflata la retrogradare.In primele minute ma gândeam chiar la un nou insucces al echipei noastre.Pentru ca Argesul juca foarte bine.

 

S-a vazut ca jucatorii au jucat si pentru Oli.Pentru a obtine o victorie care sa-i descatuseze pe toti de spectrul neputintei.

 

Sper ca Steaua sa continue seria victoriilor,sa se reinstaleze pe locul 2 si sa se mentina acolo pâna la sfârsitul campionatului.

 

Doresc ca Oli sa ramâna la Steaua,tot atât de mult cât s-a aflat si sir Alex Ferguson la cârma lui Man Utd.21 de ani pâna în present.Conditia pentru Oli : sa faca performanta.

 

Sper ca la urmatorul meci,cel cu Rapidul,galeria sa treaca peste supararea provocata de mitocania patronului si sa încurajeze echipa în Giulesti.

juristcris17.03.2007 21:44

Sunt curios care va fi replica superinteligentului floriiiiin cacalinescu care se pricepe la toate. L-a luat la misto pe Elton fara sa il vada nici macar doua minute jucand, dar a anticipat el, doar ii priceput la toate, ce teapa de transfer ii Elton. Bravo, mai copile, ai adus cu adevarat o pata de culoare in jocul Stelei! Felicitari si lui MM, care s-a luptat atat de mult sa-l aduca la echipa.

In rest, jocul nu a fost grozav, dar se simte o imbunatatire atat in aparare, (Radoi si Nesu si-au mai revenit),cat si in atac unde Elton, Bostina si Badea, apoi pe parcurs Ochirosii s-au miscat bine.

SSK17.03.2007 21:53

Ma gandisem sa ma citez singur, dar vad ca mi-a luat-o Tobey in fata, to prove my point.

 

Nu-s multe de spus. Un meci mediu al Stelei, controlat de la un capat la altul (Argesul nu tin minte sa fi avut vreo ocazie). Ne-am creat vreo 3-4 ocazii mari (Para 2, Stancu, Badea), plus cele 2 goluri. Fata de ce ne dorim de la Steaua e clar ca nu putem sa exultam dupa un astfel de meci, dar nici sa-i criticam nu mi se pare ok. Victoria este insa foarte importanta.

 

Elton - spun si eu ce spun toti: cu o viteza peste jocul Stelei. S-a vazut clar diferenta dintre tehnica (Bostina) si tehnica in regim de viteza (Elton). Iacob este un varf prea greoi pentru unul ca Elton, cred ca in tiganie ar trebui sa jucam cu Badea si Thereau. Badea, desi mai pacatuieste, mi se pare unul din putinii atacanti de rasa pe care i-a avut Steaua in ultimii 10 ani.

 

Urmeaza adevaratele examene.

«13456»