FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

AISS - intrebari si raspunsuri

«133343536»
PrymarU25.06.2010 09:55

Da Costi merge :) scz ca am primit prea tarziu :(:))

blindica30.07.2010 18:44

Se poate face o adresa din partea AISS catre club pentru a avea disponibil sistemul de online ticketing la meciurile viitoare? Asta avand in vedere cozile create ,desi nu ar fi prima oara cand facem cozi mari,dar parca timpul nu mai e la fel de rabdator,pentru a evita bisnita,pentru a da sansa oamenilor care chiar vor sa incurajeze echipa ori sa isi spuna parerea contrarie cu ceea ce se intampla la club...

Si daca da,ce sanse de reusita are?

Costi30.07.2010 19:12

am discutat asta...trebuia sa mearga de la meciul asta.

o sa vedem ce se va rezolva, sper sa mearga pe viitor.

blindica12.08.2010 10:57

Avand in vedere schimbarea radicala a situatiei ( de la cozi interminabile la neprezentarea pe stadion),am si eu o intrebare,daca este posibil sa primesc si raspuns : de ce boicotul nu s-a realizat mai devreme?

Nefiind parte a vreunei asociatii,a vreunui grup organizat,imi doream sa ajung la meci,sa gasesc un grup de oameni care sa continue sa militeze impotriva haosului de la echipa,si sa-mi aduc o ultra-minima contributie la aceasta miscare.

Se poate lua in seama ca meciul se disputa luni,intr-o zi si intr-o ora tarzie oricum pentru a umple un stadion chiar si de aplaudaci becalisti.

Daca la meciul acesta se apeleaza la boicot prin neprezentarea la stadion,se va intampla la fel si cu celelalte meciuri de acasa? Inclin sa cred ca NU. Daca raspunsul este NU,atunci cu ce este mai deosebit un boicot acum,si nu la o partida viitoare,poate cu o miza mult mai mare decat cea de la inceputul saptamanii viitoare.

 

Multumesc pentru rabdare.

Costi13.08.2010 10:59

Salut,

Boicotul nu s-a realizat mai devreme din vari motive, desi a fost propus in repetate randuri(au existat mereu pareri pro si contra, pentru ca suntem 100 de oameni si exista 100 de pareri). Nu se stie daca boicotul se va continua si la urmatoarele meciuri, depinde foarte mult si de rezultatele pe care le vom obtine luni. Momentan asa s-a decis, de comun acord, si speram ca nimeni sa nu intre pe stadion. Chiar daca s-ar umple stadionul cu 25000 de oameni, sunt sigur ca va fi o atmosfera de meci amical fara prezenta noastra.

Alex88pl13.08.2010 11:43

scuze de off..dar nu va fi atmosfera de amical daca vor fi 25000. pentru ca acei fani vor face exact ce vrea presa. adica vor sta jos, vor aplauda. si la sfarsit il vor pupa pe cioban cand se urca pe maibah. si de aici or sa apara tot felul de articole..fara voi ne e mai bine, fotbalul castiga bla bla.

Costi13.08.2010 12:24

Au spus si la GSP zilele astea...fara noi nu o sa fie atmosfera, pentru ca ceilalti in afara de "Lupta Steaua" nu prea stiu. Chiar daca o sa lipsim 100, 200, 1000 sau 20 000, tot o atmosfera proasta o sa fie.

blindica13.08.2010 15:34

Multumesc pentru raspuns.Daca se va tine cont de rezultatul de la meci,sunt ceva sanse sa nu se mai tina miscarea.Oricum,aveam de gand sa vin,dar eu o sa fiu solidar si sper sa fie si altii,de data asta,dar ca fiind una din cele 100 de pareri,astept si eu sa vad ce masuri se vor mai lua.

Succes.

Costi13.08.2010 17:37

era vorba de rezultatul protestului, nu de rezultatul partidei :)

blindica13.08.2010 18:02
era vorba de rezultatul protestului, nu de rezultatul partidei :)

 

Ah,am inteles eu gresit.Pai nu credeti ca rezultatul este relativ,dat fiind faptul ca la data meciului,oricum,cu greu s-ar fi umplut stadionul?

Costi13.08.2010 18:12

nu avem de unde sa stim acum...vom vedea ce feedback o sa avem de la suporterii stelisti, atmosfera pe care o vor face cei prezenti, vom vedea cum vor decurge lucrurile si vom lua o decizie in acest sens(sa continuam prin absenta, sau prezenti si protest, sau orice alta varianta).

blindica13.08.2010 18:23

M-am lamurit complet acum,multumesc pentru dialog.Sper sa aiba succes initiativa voastra,o voi sprijini si eu,dar sper in reintoarcerea la stadion cat mai curand,in ideea in care jucatorii de acum chiar nu au nici o vina pentru ce se intampla,fata de jucatorii din sezoanele trecute.

pytycrys18.01.2011 21:38

Intrebare intrebatoare. Daca eu ma inscriu in AISS sub datele mele personale, cum fac plata,cu aceleasi date

? Mentionez ca sunt minor,deci nu cred ca am voie sa platesc la banca.

Costi18.01.2011 23:01

plata o poti face fara probleme, atat tu sau altcineva, care va nota in campul "mentiuni" numele tau

navodarean14.02.2011 11:35

Daca eu spre exemplu, platesc taxa de inscriere, pe 15 ale lunii, mai trebuie sa platesc, pe 15, luna viitoare nu ? Ma refer, la cotizatia lunara.

Costi14.02.2011 11:51

Taxele la AISS se calculeaza pe luna. Astfel, daca te vei inscrie in AISS pe 15 februarie, de exemplu, vei plati taxa de inscriere de 15 lei care include taxele aferente emiterii si trimiterii cardului de membru si cotizatia pe luna in curs, in speta februarie. Taxa de inscriere si cotizatia o poti plati oricand, nu la o data fixa. De exemplu poti plati pe 20 februarie taxa de inscriere si pe 29 martie taxa pe luna martie. Singura conditie e ca aceste taxe sa fie platite la timp pentru a putea beneficia de avantajele pe care ti le ofera statutul de membru(reduceri la materialele promotionale, intrari gratuite la evenimentele organizate de AISS, reduceri la deplasari-atunci cand este cazul si se vor organiza din nou) pentru ca numai cei cu cotizatia la zi beneficiaza de aceste facilitati. Daca vei acumula restante nu vei mai beneficia de aceste activitati si in acelasi timp, activitatea AISS ar putea sa fie perturbata, anumite proiecte nerealizandu-se din cauza lipsei fondurilor. De asemenea, se poate plati cotizati lunara si in avans, pe mai multe luni, existand si pachete speciale de plata a cotizatiilor: 50 de lei-6 luni si 80 de lei-un an.

navodarean03.03.2011 15:48

Am trimis scriosarea catre AISS acum 2 saptamani, iar nici pana acum nu am primit raspuns pe mail.

 

Costi03.03.2011 16:27

Ai rabdare... Casuta postala se verifica, de obicei(mai ales in perioadele de pauza), o data pe luna. In scurt timp vei primi si un raspuns din partea noastra

b0b012303.03.2011 18:15

Daca nu se plateste cotizatia pe o luna ( ex. Martie ) iar apoi se plateste din nou pe luna urmatoare , se mai ia in cosiderare luna Martie ca restanta ?

Costi03.03.2011 21:44

Da, evident. Nu conteaza in ce luna platesti, se va contoriza ca plata prima luna care a fost restanta. De asemenea, poti sa platesti pe mai multe luni, in avans sau restante.

 

De exemplu, ai platit pana in martie, apoi in august ai mai platit 10 lei, se va trece luna aprilie, nu luna august.

V3308.01.2012 22:26

Am si eu o intrebare legata de plata cotizatiei lunare. Fiind mult mai convenabil, anul trecut am platit inca din ianuarie pentru intreg anul (era parca un pachet de 100 RON).

Pentru 2012 mai ramane valabila varianta aceasta? Si daca nu, cam care ar fi? Pe site-ul AISS am citit ceva despre un pachet de 50 lei/6 luni.

Multumesc in avans!

Costi09.01.2012 09:36

Salutare,

 

Intr-adevar, cotizatia se poate plati si pe mai multe luni in avans. Asa cum ai spus si tu, 50 lei pt 6 luni sau 100 lei pt 12 luni.

 

Tot avem in plan de ceva timp sa introducem si plata electronica(card si sms), sa speram ca vom si reusi pana la vara :)). Pana atunci, raman modalitatile clasice de plata, la casieriile BRD din toata tara sau prin transfer bancar sau internet banking.

Adrians12.01.2012 19:30

Salut Costi

 

Sunt Andrei .....********.

Bodanel31.10.2012 15:46

Am si eu o intrebare- unde pana mea gasesc contul si suma pe care o am de virat in contul AISS ca pe pagina AISS nu mai scrie :) ?

Lari31.10.2012 18:59
«133343536»