FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

AISS - intrebari si raspunsuri

«123436»
verdichio14.02.2007 01:02

George ca ,un om de peluza ce sunt ce pot sa iti zic .... numai dat apa la moara la totzi agaricii !!!cum e ala

 

Vreau sa salut si eu aceeasta Asociatie si cred ca era timpul sa se faca asa ceva ...ce sa zic felicitari oamenilor care sunt la Baza ...si pt cei care o ard aiure fara sa isi dea seama ..nu mai ...vorbitzi aiurea... nu are nimeni de castigat din aceeasta asociatie dacat suporterii Stelei

 

DE aceea se numeste asociatia independenta a suporterilor stelisti

 

cu voi baietzi (cei care ati pus bazele asociatiei) vb joi la meci sa imi zicetzi si mie una alta despre asociatzie va salut

Azzido14.02.2007 01:16
 

si referitor la aceasta "asociatie"  tot  conducerea clubului va dicta, va spun sincer din surse  autorizate. ce-i care vor fi "sefii" asociatiei  sunt niste tradatori

Gresesti.

Asociatia este facuta de suporteri pentru suporteri.

Nu exista nicio legatura cu cei de la club.

Garantez pt afirmatia de mai sus.

:roll:

saphyrre14.02.2007 04:39

Felicitari pentru idee, am vazut ca ati pus deja site-ul pe AISS..:).. George, mersi mult pentru site, oricum poate ai vrea sa-ti pui un "private registration" la site, ca sa nu-ti mai apara adresa si telefonul in whois.. Nu degeaba este o vorba romaneasca care zice "nu exista padure fara uscaturi".

Asteptam mai multe detalii despre AISS, inclusiv modul in care am putea contribui si noi.

Piece of Mind14.02.2007 06:52
 Piece of Mind te respect ca, esti stelist ca si mine dar am o singura intrebare pentru tine fara suparare.

Tu ai ceva impotriva fostului lider al ultrasilor stelisti jean pavel?

 

Nu stiu de unde pana unde ai aceasta impresie. Din contra, nu am nimic cu el si imi face placere sa-l revad ori de cate ori am ocazia. Mai mult, sunt unul din cei care au acuzat mereu modul jenant in care a fost inlaturat de la conducerea galeriei. Nu merita un asemenea final.

 

Am vazut topicuri inchise de tine ca era vb despre  jean.

 

Pe moment nu-mi aduc aminte sa o fi facut. Daca totusi s-a intamplat, probabil ca am luat aceasta decizie pentru ca discutiile deviasera.

 

 

bafta la toti

si referitor la aceasta "asociatie"  tot  conducerea clubului va dicta, va spun sincer din surse  autorizate. ce-i care vor fi "sefii" asociatiei  sunt niste tradatori

 

E posibil sa ni se puna bete in roate de catre anumiti "binevoitori". Ne asumam riscurile de rigoare. Oricum, te asiguram ca aceasta asociatie se va guverna din interior si nu din afara sa.

 

Oricum, esti binevenit in asociatie. Si tu si altii care doresc binele Stelei.

Bodanel14.02.2007 07:19

E cea mai buna idee pe care o vad de ceva vreme. Trebuie sa recunosc ca v-a priit iarna asta mai calduta deoarece tracker-ul de torrente si AISS sunt 2 idei super. Sper sa vad si eu detaliile inscrierii. Ar fi super daca am fi in nr. cat mai mare ca sa se vada si in acte ca suntem cei mai numerosi in tara.

 

La mai mare

forever_STEAUA14.02.2007 08:20

OFF TOPIC

 

Punisher7, nu esti tu ala care incerca sa infiinteze Fan Club Oficial FC Steaua (sau ceva de genu')? :roll: Parca ziceai acolo de o colaborare cu aceeasi conducere a Stelei... Hmmm

bodanelu14.02.2007 08:22

salut si eu infintarea acestei asociatii, si astept cu mare placere detalii legate de modul de inscriere :)

Virgil14.02.2007 08:33
...referitor la aceasta "asociatie"  tot  conducerea clubului va dicta, va spun sincer din surse  autorizate. ce-i care vor fi "sefii" asociatiei  sunt niste tradatori

 

Când faci niste acuzatii,trebuie sa le sustii cu probe.In caz contrar vei fi cotat drept coada de topor a lui Jean Pavel.Adica unul din cei care baga strâmbe.Si tu cam asta ai facut de când te stiu pe forum.

Iar Jean Pavel nu a fost tocmai un sfânt în perioada când era liderul galeriei.

BamseRB14.02.2007 08:47

"idee geniala" =)) nu stiu daca stiti(se pare ca sunteti in necunostintza de cauza), e simplu sa iti vina ideei pe net:), insa sunt vreo 3 astfel de asociatii, dar daca stati numai in fata calculatorului de unde sa stiti de existenta lor. Va pup!

sheva14.02.2007 09:06

O initiativa extraordinara si bineinteles asteptam detaliile. Ar fi bine dak s-ar creea o legatura buna si cu conducerea si nu ma refer la partea financiara ci la o mai buna informare a suporterilor (aviz la asteptarile zadarnice din aceasta iarna in privinta transferurilor si nu numai).

Bafta in continuare

souljah14.02.2007 09:19

Multi porniti din start cu idei gresite.Ca ce beneficii aveti daca va inscrieti in asociatie.Poate primiti vreun fanion, vreo insigna vreun pix stilizat.

"Intrebarea nu se pune ce poate face Asociatia pentru tine ci ce poti face tu pentru Asociatie"

 

Ati uitat sa precizati in lista de prezentare lucrul cel mai important.Cel care face diferenta intre o Asociatie cu un nume doar pe hartie si ceva ce ar trebuie sa fie reprezentativ pentru stelisti.Luarea de ATITUDINE (ca exemplu amicalul cu Moldova, astept ceva in legatura cu neconstitutionalitatea Ordonantei 11)

 

Bafta in demersul vostru

neli14.02.2007 09:26

asteptam detalii!

bafta Steaua !

George Stan14.02.2007 10:00
"idee geniala" =)) nu stiu daca stiti(se pare ca sunteti in necunostintza de cauza), e simplu sa iti vina ideei pe net:), insa sunt vreo 3 astfel de asociatii, dar daca stati numai in fata calculatorului de unde sa stiti de existenta lor. Va pup!

 

Bamse, zici ca e simplu sa-ti vina idei "pe net". Cate ti-au venit in ultima vreme?

Iar faptul ca ar mai exista in 3 (sau 17) asociatii dar nimeni nu a auzit de ele demonstreaza inca odata cat este de necesara o Asociatie adevarata.

SSK14.02.2007 10:11
Multi porniti din start cu idei gresite.Ca ce beneficii aveti daca va inscrieti in asociatie.Poate primiti vreun fanion, vreo insigna vreun pix stilizat.

"Intrebarea nu se pune ce poate face Asociatia pentru tine ci ce poti face tu pentru Asociatie"

 

Da, aici ai dreptate. Speram ca multi dintre cei care se vor inscrie sa inteleaga ca nu suntem la o societate comerciala. Nu le asiguram un profit anual, urmat de plata dividendelor. Incercam sa punem la cale IMPREUNA o forma de organizare a suporterilor stelisti. Pentru beneficii consistente, e recomandabila Bursa.

danielac14.02.2007 11:59

vreau sa stiu si eu pentru cei din provincie care doresc sa se inscrie in aceasta asociatie, cum se procedeaza?

AmuntBoy14.02.2007 12:05

Pun pariu ca daca lucrurile merg cum trebuie

Vom avea mai rpd un magazin decent al Stelei decat clubul :P

greco14.02.2007 12:32
vreau sa stiu si eu pentru cei din provincie care doresc sa se inscrie in aceasta asociatie, cum se procedeaza?

 

Pe FCSTEAUA.RO si AISS.RO vei gasi un formular de inscriere, care se va completa, imprima si trimite pe adresa asociatiei. In acelasi timp, se va efectua plata in cont bancar a taxei de inscriere (care acopera doar costurile realizarii legitimatiei de membru si taxele postale), ti se confirma primirea cererii si a banilor, si ti se trimite legitimatia impreuna cu alte detalii suplimentare. De asemenea, vei primi acces preferential in paginile destinate membrilor asociatiei (nu e vorba de stiri sau articole de pe FCSTEAUA.RO ci de proiecte si idei concrete ale asociatiei care nu vor fi facut uneori publice si pentru altcineva decat membrii, din motive usor de inteles).

 

De asemenea, formularele vor fi distribuite si in alte moduri decat prin intermediul internetului. Plata cotizatiei se va face de asemenea la banca, intr-un mod foarte usor si fara stres. Asa cum se pot plati diverse facturi la banca...

 

Cotizatiile vor reprezenta o importanta sursa de auto-finantare, dar si o recunoastere a faptului ca esti dispus sa investesti pentru promovarea imaginii suporterului stelist si a clubului Steaua. Daca anumite persoane cu o situatie sociala buna (mai ales din afara tarii) vor dori, vor putea face si anumite donatii suplimentare in acelasi cont bancar (cotizatia va reprezenta pentru ei fix bani de seminte). In curand, veti vedea si niste reclame pe FCSTEAUA.RO. Am evitat acest lucru de-a lungul timpului pentru a nu ingreuna navigarea pe site, dar banii obtinuti vor intra direct in contul Asociatiei si vor putea fi folositi in diverse proiecte interesante pentru toata lumea. De asemenea, acesti bani din reclama ar trebui sa acopere si gazduirea site-ului, avand in vedere ca a depasit limite alarmante si ca unii dintre noi platesc de le sar capacele.

DT14.02.2007 13:08

este o idee excelenta! probabil cea mai buna idee avuta pana acum! la mai mare.

Punisher714.02.2007 13:09

sigla asociatiei nu putea sa fie facuta altfel?

DT14.02.2007 13:17
sigla asociatiei nu putea sa fie facuta altfel?

 

sigla e prea smechera!

greco14.02.2007 13:21

2_asociatia_independenta_a_suporterilor_selisti-731087363.jpg

 

SEMPER SVPERIORES !

DT14.02.2007 13:24

in momentul asta AISS.ro nu functioneaza. cand va fi gata stiti?

greco14.02.2007 13:24

Elementele distinctive ale emblemei:

 

- scutul care reprezinta traditia militara a clubului

- steagul care reprezinta suporterul

- tricolorul, deoarece Steaua este clubul care reprezinta cu onoare si mandrie Romania si Armata Romana

- motto-ul deoarece am fost, suntem si vom fi INTOTDEAUNA SUPERIORI

greco14.02.2007 13:25
2_asociatia_independenta_a_suporterilor_selisti-731087363.jpg

 

SEMPER SVPERIORES !

 

in momentul asta AISS.ro nu functioneaza. cand va fi gata stiti?

 

In scurt timp ! Site-ul este in pregatiri, si se va deschide aproximativ in acelasi timp cu inceperea acceptarii membrilor. Domeniul este oricum al nostru.

forever_STEAUA14.02.2007 13:31

@Greco

 

Poate par putin paranoica, dar v-ati gandit ca s-ar putea inscrie foarte usor si zburatoare/patrupede. M-am referit aici la afirmatia ta:

 

De asemenea, vei primi acces preferential in paginile destinate membrilor asociatiei
«123436»