FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

AISS - intrebari si raspunsuri

«1101112131436»
alpopa12.04.2007 18:28

In ultima perioada AISS a anuntzat ca va demara anumite actziuni, in principal legate de articolele dezinformatoare din presa sportiva. Cine se ocupa de aceste "actziuni" ? In ce constau ele ? Cum pot sustzine aceste cauze din postura de membru AISS ?

 

PS : cand se lanseaza forumul AISS, acolo unde membrii vor putea discuta si impartashii idei, opinii ?!

Phantom13.04.2007 09:01

Aprope...am observat ca pe AISS.ro tre sa te loghezi...pentru ce anume...si ce tre sa bag la username si parola ???

DICA OUT14.04.2007 20:25

PE DATA DE 11.04.2007 AM PLATIT TAXELE DE INSCRIERE PE NUMELE PREDA SI ISTRATE. ISTRATE A PRIMIT PAROLA DE LOGARE IAR PREDA NU. DE CE????????

MULTUMESC

 

PE DATA DE 11.04.2007 AM PLATIT TAXELE  DE INSCRIERE PE NUMELE PREDA SI ISTRATE. ISTRATE A PRIMIT PAROLA DE LOGARE IAR PREDA NU. DE CE????????

           

MULTUMESC

ISTRATE A PRIMIT PAROLA PE DATA DE 12.04.2007.

Piece of Mind15.04.2007 18:16

Ce actziune va demara A.I.S.S. in legatura cu bishnitza si modul frauduluos in care sunt distribuite biletele in Ghencea ?!

 

E o problema delicata, a carei rezolvare cere timp...

Piece of Mind15.04.2007 18:20
In ultima perioada A.I.S.S. a anuntzat ca va demara anumite actziuni, in principal legate de articolele dezinformatoare din presa sportiva. Cine se ocupa de aceste "actziuni" ? In ce constau ele ? Cum pot sustzine aceste cauze din postura de membru A.I.S.S. ?

 

PS : cand se lanseaza forumul A.I.S.S., acolo unde membrii vor putea discuta si impartashii idei, opinii ?!

 

1. Am incercat eu ceva, in articolul "Jos condeiul, domnule Radulescu!". Nu a fost timp sa redactam un material ca din partea AISS, insa pe viitor vom fi pregatiti si pentru astfel de situatii. Ideal ar fi sa ne preia cineva comunicatele, altfel ele vor rezona doar in comunitatea stelista.

AmuntBoy16.04.2007 13:04

Am o propunere pt site-ul AISS pt cotizantii care au acces la net.

 

Sa se scrie acolo la Cont dupa ce te loghezi

ceva de genul :

Ai cotizatia platita pana in august 2007, incluziv

 

Ca sa stie tot omul ca a fost primita corect depunerea lui de bani la BRD

 

Doar o parere !!!

Piece of Mind16.04.2007 13:37

OK, pare a fi o idee buna. Sa vedem ce spun baietii de la AISS - "tehnic". :lol: :lol: :lol:

SSK16.04.2007 17:34

Nu sunt din "departamentul tehnic", insa din cate stiu eu, la plata cotizatiei fiecare din voi primeste un mail de confirmare gen "AISS va informeaza ca ati platit cotizatia pe luna...". Ar fi destul de usor sa va faceti un folder special unde sa pastrati aceste mailuri.

 

Ma rog, probabil se poate face si ce a propus AmuntBoy, nu ma pricep.

DICA OUT16.04.2007 18:49

PE DATA DE 11.04.2007 AM PLATIT TAXELE DE INSCRIERE PE NUMELE PREDA SI ISTRATE. ISTRATE A PRIMIT PAROLA DE LOGARE IAR PREDA NU. DE CE????????

MULTUMESC

PLZ.

BandiT17.04.2007 09:25

azi la ora 12 am platit 25 ron reprezentand taxa de inscriere + cotizatie luna mai.

am platit la brd Brasov-bartolomeu, pe numele Radulescu .

astept legitimatia...etc

bodanelu17.04.2007 09:31

legat de legitimatie... am platit taxa de inscriere si taxa pe luna aprilie la inceputul luni. Cand este posibil sa primesc legitimatia?

SSK17.04.2007 20:48
legat de legitimatie... am platit taxa de inscriere si taxa pe luna aprilie la inceputul luni. Cand este posibil sa primesc legitimatia?

 

 

Celor care au fost inscrisi in asociatie in luna martie (adica cei care au platit taxa de inscriere pana la 31 martie) le vom trimite pana la sfarsitul saptamanii acesteia legitimatiile. Cei care s-au inscris dupa 31 martie, si care au platit si taxa de inscriere, vor deveni membri oficial de la 1 mai, deci legitimatiile le vor fi trimise in cursul lunii urmatoare.

Phantom17.04.2007 21:42

Eu am pus plicu la posta pe 30 martie si taxa am platit-o pe 31 martie :)) Am primit 2 mailuri de confirmare , 1 ca s-a primit formularu si 1 ca s-a platit taxa !!! Acuma am urmatoarele intrebari :

 

1. Cand incep sa platesc cotizatia lunara ???

 

2. Am vazut pe site la AISS ca trebuie sa ma loghez ... cu ce ma loghez ca nu am primit username sau parola ???

George Stan17.04.2007 23:15

Cred ca probleme de genul asta ar trebui insotite de un nume real, altfel de e greu sa ne dam seama care din membrii AISS este Phantom de pe forum. Daca nu vrei sa iti dai numele real aici, scrie pe adresa asociatiei: AISS \at\ fcsteaua /punct/ ro

Phantom18.04.2007 00:35

No prblm

 

Tomescu Bogdan Florin

SSK18.04.2007 03:46
No prblm

 

Tomescu Bogdan Florin

 

Problema la tine este ca plicul cu datele tale a sosit dupa redactarea hotararii Consiliului Director de primire a membrilor pe luna martie. Asadar, vei fi membru al Asociatiei de la 1 mai, iar prima luna pentru care trebuie sa platesti cotizatia este mai.

bodanelu18.04.2007 06:37
Celor care au fost inscrisi in asociatie in luna martie (adica cei care au platit taxa de inscriere pana la 31 martie) le vom trimite pana la sfarsitul saptamanii acesteia legitimatiile. Cei care s-au inscris dupa 31 martie, si care au platit si taxa de inscriere, vor deveni membri oficial de la 1 mai, deci legitimatiile le vor fi trimise in cursul lunii urmatoare.

 

am inteles, mersi.

deci saptamana viitoare tre sa primesc legitimatia. :)

BandiT18.04.2007 07:16

am primit mailurile de confirmare necesare, totul e in regula.

multumesc.

Phantom18.04.2007 08:52

OK. Roger that !!!:)

BandiT18.04.2007 12:03

se poate sa ne informati cati membri sunt inscrisi la ora actuala?

adica doar cei care au platit deja taxa de inscriere...

SSK20.04.2007 15:31

Momentan sunt cam 35 de membri care au platit taxa de inscriere. Avem o problema cu 14 "membri" care ne-au trimis datele lor, dar nu si-au platit taxele de inscriere (si asta inca din martie). Le-am trimis mailuri, dar nu stim ce se intampla cu ei. In functie de cum vor actiona in continuare, vor deveni membri ai AISS sau nu. Oricum, intrucat nu si-au platit taxa de inscriere, n-au fost inscrisi ca membri ai AISS de la 1 aprilie, chiar daca ne trimisesera formularele cu datele lor.

 

Legat de legitimatii: trebuie sa va cerem scuze pentru intarziere. Fiind prima luna si deci prima colaborare cu firma respectiva, lucrurile au mers ceva mai greu. Momentan cardurile sunt la printat. Sunt sanse sa le primim in cursul zilei de maine, dar cel mai probabil le vom primi luni. Asadar, la inceputul saptamanii viitoare vom trimite legitimatiile membrilor acceptati la 1 aprilie. Inca o data, va cerem scuze de intarziere!

 

Tot la inceputul saptamanii viitoare(daca nu cumva chiar weekend-ul acesta), vom pune pe site si extrasul de cont cu operatiunile din luna martie, impreuna cu hotararea Consiliului Director de acceptare a membrilor din aprilie(in care vor aparea doar numele voastre, celelalte date de identificare fiind "cenzurate"). Astazi am cerut extrasul de cont de la banca si am scanat cele 12 foi.

 

Cei care lucreaza, nu uitati ca puteti redirectiona 2% din impozitul pe venit catre AISS. Gasiti detaliile utile la http://www.AISS.ro/index.php?option=com_co...28&Itemid=1.

 

Numai bine tuturor!

Phantom25.04.2007 15:50

Uuuuu...m-am vazut si eu in ultimu extras de cont. Cand o sa i-au avansu pe 30 o sa platesc si cotizatia pentru luna mai si la lichidare mai bag pentru cateva luni dak e !!!

fcs27.04.2007 12:06

Cu putini membri nu vom putea face nimic pentru ca fara bani e greu sa schimbi ceva. De aceea cred ca obiectivul principal in aceasta perioada de inceput pentru Asociatie ar trebui sa fie atragerea unui numar cat mai mare de membri. Fiecare membru ar trebui sa incerce sa convinga cat mai multi oameni.

 

Nu cred ca exista stelist infocat care sa nu cunoasca cel putin inca 2-3 stelisti la fel de infocati. De aici s-ar putea porni... prin atragerea lor in asociatie lor. Eu cel putin asta voi incerca sa fac.

 

De asemeanea trebuie sparta bariera internetului si cumva convinsa conducerea de bunele noastre intentii. De publicitate in ziar sau altfel de publicitate nu cred ca sunt inca bani deci trebuie sa ne gandim la moduri low-cost de promovare. Cu ajutorul conducerii clubului (nu ma refer la ajutor financiar) se vor putea face actiuni care sa implice mai mult jucatorii, actiuni ce vor atrage multi membri si de asemenea se vor putea detensiona relatiile suporteri-conducere/echipa. Cu ajutorul conducerii nu va mai fi nevoie sa facem interviuri inventate pe site. Ar putea fi de exemplu un jucator intervievat in fiecare saptamana si asta fara prea mare efort.

Desi pare ciudat si nu ar trebui sa fie asa, relatia apropiata cu conducerea ne-ar da credibilitate si atentie din partea presei.

 

Am observat ca foarte multi intreba: "eu ce castig daca ma inscriu?" si primind raspunsuri de genul "pe termen scurt nimic, decat ca vei putea ajuta asociatia... etc. " ei nu sunt convinsi , incheie discutia, si nu se inscriu. Ar trebui atrasi cumva si acestia deoarece intentiile lor sunt bune doar ca gandesc "romaneste". Nu se pot schimba mentalitati cu un post pe forum. Ar trebui gasite avantaje mici dar concrete ce pot fi obtinute de fiecare membru.

 

Cam atat pentru acum pentru ca risc sa va plictisesc (daca nu am facut-o deja).

 

Mult succes in continuare!

greco27.04.2007 16:32

Da, o prioritate importanta este atragerea noilor membrii, insa unii nu au inca incredere in aceasta initiativa iar altii pur si simplu nu sunt dispusi sa se implice (nu au timp, chef, etc.). Am incercat o sedinta de popularizare si speram sa mai fie inca una in curand, tot la sediul CSA Steaua. Lipsa meciurilor de acasa ne-a dat peste cap planurile cu fluturasi si bannere, ingreunand inca o data atragerea de oameni interesati. Sa speram ca va exista totusi o crestere Constanta si incet-incet....

 

Cu conducerea clubului sportiv relatiile sunt foarte bune. Cu conducerea sectiei de fotbal asteptam inca anumite raspunsuri, dar avand in vedere haosul si problemele din ultima perioada se pare ca nu suntem tocmai in capul listei de prioritati. In principiu, clubul are cateva directii de gandire bolnave:

 

- nu priveste cu ochi buni independenta, si se astepta ca singurele fan-cluburi sa fie cele oficiale

- nu priveste cu ochi buni celelalte sectii sportive ale Stelei

- nu priveste cu ochi buni, in general, suporterii.

 

Bineinteles, nu cerem ce au rapidistii sau spurcatii (finantare directa de la club, sediu la stadion, avantaje), si chiar numele de AISS presupune ca nu vom face aceste lucruri. Insa un minim de colaborare in ceea ce priveste informatiile, acreditarile, accesul la bilete (rezervari pentru suporterii din provincie, sau pentru bucuresteni inainte de o deplasare) s-ar putea obtine, ca doar nu ne dorim gratuitati.

 

Stiam de la inceput ca primii pasi vor fi foarte grei. Esential in acest moment ar fi, cred eu:

1) sa gasim alte mijloace de atragere si convingere a suporterilor in afara stadionului care e suspendat aproape pana la sfarsitul sezonului

2) sa clarificam situatia cu conducerea FC Steaua - in curs de rezolvare, speram

3) sa stabilim ce trebuie facut cu ocazia aniversarii a 60 de ani de stelism, e o data mult prea importanta pentru a fi trecuta cu vederea. Concret despre acest lucru putem discuta pe sectiunea rezervata membrilor, deoarece nu toata lumea vrea sa si reusim.

SSK29.04.2007 16:17

Ieri au fost expediate prin posta legitimatiile primilor membri ai Asociatiei. E de asteptat deci ca in primele 2 zile ale saptamanii sa ajunga la voi.

 

Inca o data, ne cerem scuze pentru intarziere. Luna viitoare, ne vom lua masuri sa le primiti mai devreme de atat.

 

Cei care sunteti deja membri ai Asociatiei, o sa va rog sa va platiti cotizatia pe luna aprilie (evident, cei care n-au facut-o inca).

 

Numai bine!

«1101112131436»