latinii pulii
latinii pulii
latinii pulii
Ai ceva impotriva rasei noastre? ![]()
da. fie e de rahat fie am deviat de la traseu.
am deviat noi foarte rau de la traseu ... ne-am pierdut pe drum
era un baiat langa mine la meciul cu Barcelona canta LALALA asa ca la discoteca
) nu il intersa ritmul si isi facea poze singur cu mana ridicata in sus si cu capul usor lasat pe spate...
din pacate multi vin la meci DOAR ca sa isi complecteze profilul hi5.
am deviat noi foarte rau de la traseu ... ne-am pierdut pe drum
era un baiat langa mine la meciul cu Barcelona canta LALALA asa ca la discoteca
) nu il intersa ritmul si isi facea poze singur cu mana ridicata in sus si cu capul usor lasat pe spate...
din pacate multi vin la meci DOAR ca sa isi complecteze profilul hi5.
Mnu cred ca ai prins esenta.
scz daca s-a inteles gresit
am vorbit despre 2 subiecte diferite .. unul ca am deviat de la traseu etc
si al 2lea am povestit despre acel baiat
daca te refereai la altceva si nu am prins esenta imi cer scuze pentru postul facut aiurea
La noi nu cred ca exista un lider .... si cand zic asta nu ma refer la omu care sa stea cu portavocea in mana sa dea tonul ...
Si daca am avea un lider ar invata lumea sa cante? Atunci il propun pe Ducu Bertzi sau pe Hrusca...
Insa sunt sigur ca ei n-ar avea nici o sansa in fata lui Chuck Lidell sau Adi minune (depinde la ce ora se tin alegerile).
Uof, suntem niste afoni. Pai, frate, eu aud cantecul, imi place, dar ce sa fac daca, atunci cand deschid gura, zici ca rage un magar?
Ne-ar prinde bine niste lectii de canto.
imi place stilul tau ironic (caracteristic) noname ... din cauza asta merg toate atat de bine ca luam totu la misto ...
Sunt de parere ca nu e nevoie de unu sa invetze lumea sa cante, cat ar trebui un om sa convinga lumea sa cante .. eventual sa ramana si la o ultima repriza de hochei chiar daca afara sunt cainii sau chiar daca nu mai prinzi metrou, un om care prin mentalitatea lui sa impuna respect in o peluza si sa stabileasca o ordine ! Ma uitam in peluza de pe flamaropol ... brigazi care se vor "fruntase" care stau cu mainile in buzunar cum zicea costi mai sus sau care se uita urat la unu care urla de pe un rand mai din spate "cantatzi baa ca nu ati ventit la teatru" ... si culmea ala de urla la ei nu e in nici o brigada si are 1 m si putzin peste jumate ... Cine nu recunoaste ca in peluzele noastre este haos atat la nivel organizational cat si la nivel mental ... inseamna ca nu are curajul sa spuna lucrurilor pe nume ! Daca nu este asa ... poate aduce cineva argumente contra ce am zis eu ... insa va spun ca imaginea unuia "din afara" aceasta este!
cam are dreptate boboPH . Ar trebuie cativa oameni care sa-i avertizeze pe cei care nu canta . Nu inteleg ce sa caute in peluza cei care vor doar sa priveasca !
cam are dreptate boboPH . Ar trebuie cativa oameni care sa-i avertizeze pe cei care nu canta . Nu inteleg ce sa caute in peluza cei care vor doar sa priveasca !
Nu ar fi asta principalul semnal de alarma al postului meu ... da este nevoie si de genu asta de persoana .. insa un LIDER .. recunoscut de o intreaga peluza, ales de o intreaga peluza pe anumite criterii ... doar prin prezentza sa in fata unui grup indiferent ca este in peluza sau in orice alta imprejurare va impune respect, lumea il va asculta si vom avea cu totii o linie de urmat .... aceiasi linie !!! Oamenii din interiorul "fenomenului" stiu la ce ma refer .. si doresc argumente contra la ce am zis ... poate ma insel si totul e roz!
Haos este din diverse motive: protest, ideologii diferite s.a.m.d. Un lider care sa fie cum zici tu nu se alege, apare... la noi ori n-a aparut ori nu-l vedem ori nu se mai implica.
Poate a doua sau ultia varianta e valabila ... insa daca se constientizeaza asta ... HAOSUL ... de ce nu se ia o masura .Asta ar trebui sa fie unctul de plecare a oricarei discutii de grup/peluza! Trebuie facuta curatenie sau ordine in interior si pe urma POATE ar exista mai multa forta pt orice acctiune!
Lege? ![]()
Microbistii care au dat dovadă de violență pe stadioane vor privi meciurile de fotbal la televizor, in sectia de Politie, cot la cot cu agentii Ministerului de Interne. Cu o jumatate de oră inainte de inceperea partidei, cei incadrati in categoria huligani vor fi nevoiti să se prezinte la sectia de Politie pe raza careia iși au domiciliul, unde vor avea două variante: fie vor declara adresa unde se vor afla pe durata meciului, fie vor ramane la sectie. Această prevedere urmează să intre in vigoare in acest an si face parte din legea privind prevenirea si combaterea violentei cu ocazia competitiilor sportive, discutata marti, la Senat. Respectivul proiect aduce si alte noutăți foarte importante. Nu doar cei care fac parte din baza de date a jandarmeriei drept persoane violente vor fi afectati, ci si prefectii si procurorii. Legea stipulează obligativitatea prezentei respectivilor pe stadion la meciurile cu grad ridicat de risc, precum si faptul că "instiintarea lor se realizează de catre unitatea de jandarmi din teritoriul respectiv". Aceasta pentru ca procurorul, impreună cu prefectul sau reprezentantul acestuia, să poată lua decizia de interventie a fortelor de ordine. Initiatorul proiectului, deputatul PD-L Alin Trășculescu, a explicat pentru Gandul cum se vor derula in viitor competitiile sportive. "M-am inspirat din legislatiile unor țări din vestul Europei cu traditie si in civilizatie si in huliganism pe stadioane, cum este Anglia. Noi vom face o adaptare, pentru că nu toate sectiile de Politie pot să primească sute de persoane, asa că acolo unde acest lucru nu e posibil, cei vizati vor trebui să meargă la Politie si să spuna de exemplu: pe durata meciului voi putea fi gasit la Suceava, la nunta surorii mele. Acest lucru, ca si prezenta procurorului si a prefectului se va aplica doar in cazul meciurilor cu grad ridicat de risc. Prin această lege am diferentiat competitiile in functie de pericol: fară risc, grad redus, grad mediu sau grad ridicat de risc. Meciuri cu grad ridicat sunt derby-uri precum Steaua-Dinamo sau UTA-FC Bihor, competitii in care suporterii sunt mai aprinsi."
Respectivul act normativ se va aplica nu doar competitiilor interne, ci si celor care se derulează in cupele europene, precum si meciurilor echipei nationale. Mai mult, prevederile sale se vor aplica nu doar in cazul fotbalului, ci si altor domenii precum handbalul sau hockeyul. Mai ramane de pus la punct baza de date ce va contine numele huliganilor si care va fi administrată de jandarmerie, precum si valoarea amenzilor care vor fi primite de catre cei care nu se supun prevederilor din lege. Initiativa deputatului Trășculescu a ridicat, insă si unele obiectii din partea colegilor sai din comisia de invățămant, tineret si sport a senatului. "Dacă prefectul e o femeie? Poate că nu vrea să meargă pe stadion....", a fost reactia senatorul Ecaterina Andronescu. Senatoarea ne-a precizat că "nu trebuie să fie obligat prefectul să meargă la meci. Obligatiile si le poate indeplini stabilind masuri anterior desfășurarii meciului, in asa fel incat să se prevină incidentele. Nu mă interesează să fie prefectul acolo".
Am incurcat topicul... acum am vazut.
va dati seama cum ar arata pirotehnia pe orice stadion dar cu nocturna oprita...?
Taaaci, bah, cu prostiile tale! ![]()
Frumos trifoiu`, defapt coregrafia toata ...
doamne cat de superb..
Taaaci, bah, cu prostiile tale!![]()
Aici era ceva organizat. Era decernarea titlului.
@dragos_ghinea
Chestie banala, in Romania e mai frumos...
LE: Bai, ce porci, sa fluture ei steagurile alea, sa nu vada lumea meciu'... DESCREIERATZI, BAAAA!!!
E densitate mai mare de torte la astia decat de fulare la noi !
Pai daca n-au si ei un Mitica, sa puna ordine, uite in ce hal se prezinta...