FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Propunere - cantec / imn neoficial al suporterilor

«12122232425»
Nyghty05.08.2009 13:51
Mie unul imi place :punk:

Ma bucur :happy: .

Da,intr-adevar,noi am avea nevoie de un text,poate de cantat ar fi ceva mai usor(daca facem o comparatie intre a face un text care sa ne reprezinte intr-adevar si intre cantarea acestuia). Dar,repet,poate moculescu va reusi sa faca ceva interesant,cu toata ca sunt cam sceptic in privinta asta.

 

Daniel-Ionut05.08.2009 16:15

Nyghty, tu ai compus "poezia"?

E foarte tare :yes:

Nyghty05.08.2009 17:06
Nyghty, tu ai compus "poezia"?

E foarte tare :yes:

Dap,eu am compus-o :wanker: Multumesc pentru apreciere!

razvan2805.08.2009 20:01

Moculescu ? Merg cateva versuri dintr-o melodie de la Parazitii: Ma tu n-ai respect nici pt Horia Moculescu ? Cum p*la mea cand eu credeam ca s-a dus odata cu Ceausescu :no:

 

Ala din primavara zice ca ne face un imn.A venit la Jesepe Tive sa laude imnu planetei Moldova si sa zica ca imnul Stelei va fi gata repede...in vara.Pai deja vine toamna :dry:

ady_ultras05.08.2009 20:19

moculescu are di tati mah :))

fredysteaua05.08.2009 22:24

super tare poezia nyghty !! uite cineva care face si nu doar vorbeste !! tot respectul meu

 

 

Nyghty06.08.2009 06:23
super tare poezia nyghty !! uite cineva care face si nu doar vorbeste !! tot respectul meu

Multumesc fredy! Respectul e reciproc :thumbsup: Cam pe luni asa,va veni alta,din moment ce aceasta v-a placut :beer2: E aproape gata,dar vreau sa mai modific cate ceva din ea(va veni si cu o intrebare la sfarsit).

danyel8920.08.2009 12:43

Eu am vazut meciul Steaua-Urziceni la TV si am ramas foarte surprins cand am auzit un imn in limba romana pe care intrau jucatorii Stelei!!!stiti cumva daca Steaua are un nou imn oficial sau macar cine il canta pe acela? :steag_sah_mic:fular-campionii

Daniel-Ionut21.08.2009 07:22
Eu am vazut meciul Steaua-Urziceni la TV si am ramas foarte surprins cand am auzit un imn in limba romana pe care intrau jucatorii Stelei!!!stiti cumva daca Steaua are un nou imn oficial sau macar cine il canta pe acela? :steag_sah_mic:fular-campionii

 

Am auzit si eu ceva...

Da' se auzea foarte incet, pentru ca vorbea mult si prost comentatorul...

danyel8921.08.2009 08:14

Eu am auzit atat la meciul cu Urziceni cat si la cel cu St'patricks un imn in limba romana pus la statia de amplificare a stadionului.Stiti cumva despre ce imn era vorba?are Steaua cumva un imn oficial care sa ne reprezinte??? :steag_sah_mic:fular-campionii

il_capitano21.08.2009 12:03

O simpla parere : Mi se pare buna linia melodica de la Indietro de Tiziano Ferrero (REFRENUL) pentru un imn. Accentul cade pe vocale, este usor de cantat, putine versuri, acustica buna. Acum are cineva talent de compozitor :)) ?

Repet, doar Refrenul :D

KERATOCONUS21.08.2009 13:14

@il_capitano...chiar si cu refrenul, cred ca glumesti, nu? :huh:

LDS21.08.2009 14:20
"Zâua zâduia,

Noaptea se surpa.

Ei se socotea,

Jurãmânt punea" (Mesterul manole)

 

"Foicica fagului,

La poalele muntelui,

Muntelui Plesuvului,

In mijlocul

Cimpului

La putul

Porumbului" (Toma Alimos)

 

Deci cam așa ar fi... :thumbsup:

 

il_capitano22.08.2009 13:51
@il_capitano...chiar si cu refrenul, cred ca glumesti, nu? :huh:

Am zis si eu :)) Mi-a placut melodia la inceput si apoi am postat. in fine nu mai conteaza, oricum ar trebui sa gasim noi ceva drept imn, daca ''gibonii'' din conducere nu sunt in stare. Totusi ma uimeste faptul ca o echipa de talia Stelei, castigatoare a UCL cu o istorie stralucitoare nu are un imn, cu radacini in timp.

ArmyLand22.08.2009 15:27

http://www.youtube.com/watch?v=xNDyFkgsNOs...feature=related

Vin si eu cu o idee... cred ca trebuie sa fie o melodie ritmata nu prea rapida care sa poate fi cantata de toata lumea. Ceva in genul exemplului de mai sus ar fi extraordinar pentru un inceput de meci ....toata lumea cu fularele sus. Steaaaaaaaaauuuuuuaaa!!!!

spiridusu22.08.2009 15:58

asta e war chant si este "imnul" galatei

ArmyLand22.08.2009 16:43

Nu cred ca are vreo treaba cu Galata (nu te contrazic poate ca ai dreptate nu l-am auzit la ei insa), eu l-am vazut la baseball la Atlanta Braves si il au mai multe echipe de baseball din SUA. Si nu zic ca asta trebuie sa fie ci ceva in genul asta.

spiridusu22.08.2009 19:57
ArmyLand22.08.2009 20:08

Corect mea culpa!. E frumos, dar eu cred ca si ei la randul lor l-au furat:p

fredysteaua25.08.2009 17:17

la gsptv spun astia ca in seara asta la 22:00 va fi prezentat noul imn al echipei Steaua ... MANANCA rahat?

Daniel-Ionut25.08.2009 17:44
la gsptv spun astia ca in seara asta la 22:00 va fi prezentat noul imn al echipei Steaua ... MANANCA rahat?

 

Link, link, link :blink:

fredysteaua25.08.2009 18:19

ce link ca a spus asta in timpul unei emisiuni ... mai sunt 40 min sa vedem..poate ne-a pregatit ceva horia moculescu :X

NonMollareMai8825.08.2009 19:17

mi-a placut, e compus de sotul Nicolei....

Kellerman25.08.2009 19:21

vreti parerea mea? e ca plua ca sa nu zic altfel.

 

de ce nu inteleg ma astia o data ce inseamna un IMN ?!?!?!?!

NonMollareMai8825.08.2009 19:22

tu esti ala care-a dat mesaju ala cu Liverpool ? =)) nu inteleg ce vrei de la un imn, mi se pare antrenant usor de cantat si chiar place ritmul, vibratia etc......

«12122232425»