FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

STEAUA Bucuresti - Sevilla CF 0 - 2 (0 - 1)

«123416»
bobochyka1715.12.2006 15:58

Avem nevoie de mult tupeu pentru a face un meci mare....

....Forta Steaua....

raul-2315.12.2006 16:03

Asta e ,acum trebuie doar sa sustinem Steaua, trup si suflet , sa fie cat mai multi posibili superteri la Sevilla si sa speram si sa ne rugam pentru o minune.

 

eu sigur o sa fiu, ca sunt la 500km de Sevilla.

I.N.Money15.12.2006 17:09

Zenga,inaintea meciului cu Valencia a spus ca trebuie sa jucam cu inima pentru a trece de ei,acelasi lucru trebuie sa il facem si acum.

Pornim cu sansa a 2 a,dar doar pe foaie si in opinia multora,dar nu si a noastra,daca vrem calificarea avem nevoie de determinare si rautate.

Palop stie foarte bine ce ii asteapta la Bucuresti,iar din punctul meu de vedere sunt sigur ca daca pe Ghencea nu vom primi gol,sansele noastre vor creste mult.

Sevilla este o echipa puternica,dar nu are istoria Stelei,iar asta speram sa se vada!

 

PS: Site-ul UEFA considera meciul Sevilla-Steaua "clash-ul" saisprezecimilor!

Alessandro15.12.2006 17:25

O dubla aproape imposibila...sa vedem totusi ce se mai intampla pana atunci!

George Stan15.12.2006 18:35

Pacat de ei. Echipa bunicica, locul 2 in Spania, castigatoarea en-titre a cupei UEFA, sa fie eliminata din saisprezecimi...

Mare ghinion pe capul lor, tragerea la sorti le-a oferit o fosta castigatoare de cupa a campionilor, multipla finalista si semifinalista a competitiilor europene.

Asta e, 'baietii buni n-are noroc!'

skylo15.12.2006 22:03

@Biliboaca ce pesimist esti...te si vezi batut deja.

 

Ai uitat ca la Real daca nu dadea Banel autogol nu ne bateau aia?Ai uitat meciul de la Dinamo Kiev? ai uitat egalul cu Lyon?

Eu zic ca se poate si sansele sunt 50 % / 50 %.

Cica alora nu le este frica de noi... e bine poate ne trateaza ca pe o echipa mica cum a facuto si Dinamo Kiev la ei acasa.Or fi ei in forma acum da sti si tu cum e ... forma buna nu dureaza o vesnicie si mai e mult pana la meci ...se pot intampla multe.... accidentari,transferuri nereusite si e posibil sa prinda si o forma proasta la meci deci eu zic ca sunt sanse mari sa trecem de ei.

 

Sa facem un 1/2- 0 acasa si in deplasare ati vazut ca Steaua joca extraordinar de bine si eu zic ca trecem de ei.

manu7115.12.2006 22:25

Zenga era un bun psiholog ca antrenor,Protasov era un tip curajos si aprecia fotbalul spectacol,Olaroiu este un antrenor exagerat de calculat.......Steaua este o echipa satula material( pt un roman asta inseamna automultumire si relaxare).......sincer, vorbim de o echipa Steaua ,care imi pare foarte multumita de statutul ei.....f.c sevillia este o echipa matura si avida de performanta(sa nu uitam ca a umilit Barcelona in supercupa europei)......eu sunt multumit de adversara Stelei,ori la bal ,ori la spital........daca Steaua nu face cite o achizitie buna pe postul de fundas dreapta,mijlocas dreapta si coordonator de joc este terminata in retur,poate adversara din cupa u.e.f.a il mobilizeaza pe Jiji sa faca vint la $ pt intarirea echipei............totdeauna Steaua....... :twisted: :twisted: ..............forzza Steaua

morph3o15.12.2006 22:26

o dubla foarte dificila dar cred ca vom trece cu brio.

 

PS: NU patati istoria nu stiti de Sevilla.

bijoux_bz15.12.2006 23:05

Steaua va trece de sevilla

simt asta

si eu cand simt se intampla

va promit asta

toti cu inima ros-albastra ar trebui sa simta asta

Stryker15.12.2006 23:12

http://www.transfermarkt.de/de/news/14685/...s/anzeigen.html

 

Se pare ca Sevilla ar fi interesata de achizitionarea portarului german Jens Lehmann...

bijoux_bz15.12.2006 23:50

Zenga nu era un bun psiholog

Steaua era sa piarda titlul din cauza ca el nu a stiut sa-i mobilizeze pe jucatori

Gigi e un bun psiholog

a provocat socul de care Steaua avea nevoie pt a casiga titlul atunci

Zenga era orice numai psiholog nu!!!!

Cristiano_Ronaldo_715.12.2006 23:56

O fie foarte greu cu Sevilla, dar am incredere in jucatori. Daca trecem de ei, nu cred ca ne mai opreste nimic pana in finala.

alex_Ra216.12.2006 03:37

Am citit o declaratie interesant a lui Palop, portarul Sevillei:'Nu am avut noroc dar nici ghinion, dintre echipele care vin din CL am cazut cu cel mai usor adversar'

 

Surprinzator, mai ales ca Palop a fost portarul Valenciei acum doi ani cand i-am scos din competitie. Am impresia ca si spaniolii ne trateaza de sus, ceea ce e bine.

tomasvetlana16.12.2006 09:11

Imi pare rau ca Steaua trebuie sa joace cu Sevilla va fi dificil, dar speram la victorie.Forza Steaua!

Dan_BKL16.12.2006 11:00

mai bine cadeam cu Ajax decat cu sevilla.sevilla e o super echipa.sevilla ar un stil nemtesc,daca te simte slab iti da la boabe pana te saturi.sansele noastre sunt 20%/80%.poate mai pleaca si de la ei un Daniel alves,un luis fabiano,un kanoute si sansele noastre ar creste.oricum parerea mea ca e aproape imposibil.

Andreea stelista16.12.2006 11:32

avem sansa noastra si trebuie sa credem in ea, oricat de mica ar fi. credeti si voi in ea k nu pierdeti nimik

Sonic16.12.2006 17:37

Sa mai aduc aminte de meciul cu Valnecia ... Cristea 2 goluri :D

Daca n-am avea sanse ar trebui sa-i zica cineva lui Oli sa nu bage echipa pe teren;

Sevillia e o echipa de fotbal... si nimic mai mult :arrow:

predatorpulse716.12.2006 17:53

Eu unul cred in sansele Stelei,ca vorba aia daca nici noi nu credem in sansele noastre,atunci cine?

Problema mea este daca jucatorii si Olaroiu cred ca pot trece de sevilla,ca nu noi jucam,noi doar sustinem echipa.

Realistic vorbind sansele noastre nu sunt foarte mari,dar stiti cum e,cu cat e mai greu cu cat e mai frumos cand la sfarsit te califici. Am mai spus-o,ca sa avem o sansa in plus trebuie o victorie la 2 goluri in Ghencea.

Off-topic:Am auzit ca MM aduce un fundas brazilian.Mi se pare mie sau MM dinadins nu ia un mijlocas ofensiv din brazila,ca momentan vad ca ne ocupam de aparare,cand creatia la mijloc e punctul nevralgic al echipei.

FORZA Steaua.

Intotdeauna superiori.

Virgil16.12.2006 17:59

"Ce i-ar trebui Stelei pentru a accede in optimi? Cred ca si lotul pe care il are la dispozitie Cosmin Olaroiu, in acest moment, poate face fata spaniolilor. Totusi, presupun ca Gigi Becali nu va sta cu mana in sân si va intari echipa in aceasta iarna, daca se doreste cu adevarat ca Steaua sa faca performanta, cum a reusit si anul trecut", a precizat, pentru stelisti.ro, Dumitriu. (Cristi Otto)

www.gsp.ro

Andreea stelista17.12.2006 14:55

Dicã: "Dacã vom pleca de la început cu gîndul cã nu vom avea nici o șansã in fața spaniolilor, mai bine nu ne mai prezentãm"

2006-12-17 11:06:00

 

Nicolae Dicã spune cã FC Sevilla este o echipã puternicã, dar cã Steaua trebuie sã-și joace șansele. "În fotbal nu se știe niciodatã. Nu existã o echipã de neînvins. Depinde de ziua pe care o vom prinde. Dacã vom pleca de la început cu gîndul cã nu vom avea nici o șansa în fața spaniolilor, mai bine nu ne mai prezentãm. Vom juca și vom vedea la final ce a ieșit", a declarat Dicã, în Libertatea, despre "dubla" cu FC Sevilla.

 

Stelistul crede cã spaniolii se remarcã prin forța grupului. "Nu au un fotbalist anume. Ei formeazã în sine un nucleu extrem de puternic și de valoros. I-ați vãzut doar ce au fãcut cu Barcelona în Supercupa Europei sau cu Real Madrid, în urma cu puținã vreme în campionat", a declarat Dicã.

 

sursa: stelisti.ro

mircea_zion17.12.2006 15:14

:arrow: are dreptate

Sax20817.12.2006 15:50

Gracias BlueAir!

 

Cu 87 euro, cumparat bilet dus-intors Bucuresti-Malaga. Malaga-Sevilla, 2 ore de mers cu trenul.

 

... Lacatus trebuie sa inscrie, Lacatus va inscrie!!! Sut ... si gooooooool!!!!!

zamainmenu17.12.2006 16:08
Dicã: "Dacã vom pleca de la început cu gîndul cã nu vom avea nici o șansã in fața spaniolilor, mai bine nu ne mai prezentãm"

Are grija Olaroiu sa-i demobilizeze...daca Steaua avea alt antrenor, indrazneam sa afirm ca ar avea o sansa in fata Sevilliei... asa insa, zic ca Steaua va fi o victima sigura. :(

I.N.Money17.12.2006 17:09

Priviti ce jucator face parte din lotul echipei spaniole:

http://www.sevillafc.es/www0506/ver_jug.ph...?id=734&len=esp

Va aduceti aminte de prietenul nostru,Dragutinovic? :wink:

Bogdan4Steaua17.12.2006 18:45

Ce bine ar fi sa o mai comita de doua-trei ori. :)

«123416»