FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Cupa Uefa - editia 2006/2007

«13456»
^Cody16.02.2007 11:28

Vezi ca ai un alt topic deschis cu imnul Stelei..

danielcristian17.02.2007 01:11

@Koala

 

dupa versuri,as jura ca-i manea cu tente patriotice :lol:

Gabinho6918.02.2007 18:04

Are cineva idee ce font este folosit pentru scrierea numelor pe spatele tricourilor Stelei? Astept cu nerbdare un raspuns! Multumesc mult. sevilla - Steaua 0-3 :lol:

Yoyoyoi18.02.2007 18:34

Ne putem lua adio pt acest sezon de la Cupa UEFA :(

deeaisa23.02.2007 14:30

intradevar ,Yoyoyoi , ne putem lua adio de la UEFA anul acesta ; dar ne ramane speranta pentru anul viitor si pentru cupa, nu trebuie sa uitam ce am facut si ce avem de gand sa facem, adica: SA INVINGEM ! Forza Steaua!

alice4steauaBUC23.02.2007 15:27

nu ne mai ramane decat sa luptam in campionat si pentru cupa...acum, s-a terminat cu scuzele cum ca ar fi obositi...bla bla bla...avem pretentia sa castigam tot!!! 8)

mircea_zion24.02.2007 10:00

deocamdata trebuie sa ne bazam un pic mai mult pe campionat si sa uitam Cupa UEFA , aceste sentimente de tristete nu ne mai aduc nimik si aceste amitiri sunt prea dureroase ca sa nu le uitam asa cum am facut si cu Middlesbrough, am inteles dupa meciul din Ghencea am facut egal cu echipa din Liga a -3 -a dar acum chiar trebuie sa trecem peste asta ca sa avem un parcurs curat si mai complex in campionat :)

Yoyoyoi24.02.2007 20:09

Acest sezon de cupe europene ne-a scos la iveala slabiciunile. Daca in sezoanele precedente am avut parte de un lot stabil si intreg si de adversari mai facili, acum ne-au lovit toate relele: si accidentari si granzii europei.

Dar cel mai mult ne-a lovit incompetenta celor din conducere, care s-au multumit cu "cel mai bun lot de fotbalisiti din Romania" si au considerat inutile transferuri de rasunet.

Daca nici la clubul asta nu sunt bani, apoi nu stiu unde sunt.

Nu mai avem ce spera la calificari in CL pana nu avem jucatori cu care sa intram in bataliile de acolo. Cu 0 Petre, Stancu, Coman, Croitoru si alte tentative de fotbalisti nici in Intertoto nu avem sanse.

Sa privim realitatea in fata si sa nu ne automultumim cu ce avem Sa dorim sa ajungem tot mai sus. Dar ca sa se indeplineasca asta trebuie investit mai mult.

 

Cat dai...atata primesti :(

Bogdan4Steaua24.02.2007 20:33

Nu il baga in aceeasi oala pe Croitoru cu ceilalti trei pentru ca ex-vasluianul nu a apucat sa arate ce stie. Atat cat a jucat, a facut-o bine.

Yoyoyoi24.02.2007 21:55

Si Cernea a jucat foarte bine niste meciuri...si Carlos a jucat foarte bine alte meciuri.

Dar eu nu-l vad pe Croitoru mare jucator. Si sa nu uitam ca el se presupune ca l-ar suplini pe Dica 8O

Bogdan4Steaua24.02.2007 22:21

Pana nu il vedem la treaba in echipa noastra pe Croitoru, nu ne putem da cu parerea. Valoarea unui jucator nu este data de suma de transfer. Sa il vedem jucand 3-4 meciuri si abia apoi tragem concluziile.

danielcristian26.02.2007 15:18

Pai tu nu stiai ca tre' sa frece banca cateva luni bune inainte de a intra?Oli nu are curaj,de ce ar risca el un punct ca si sigur la Vaslui,introducandu-l ?

n3olitik28.02.2007 19:34

intradevar valoarea otbalului romanesc a mai crescut; insa din moment ce patronii se chinuie si nu vor sa scoata din buzunar nici macar 2 mil pt un juctor, n-ai cum sa facii performanta. anii trecutzi am ajuns pana in semifinala pt ca si adversarii au fost mai accesibili. acuminsa cum a venit sevila,cum am fost scosi din cupa!

pacat!

 

Pana nu il vedem la treaba in echipa noastra pe Croitoru, nu ne putem da cu parerea. Valoarea unui jucator nu este data de suma de transfer. Sa il vedem jucand 3-4 meciuri si abia apoi tragem concluziile.

 

Pai tu nu stiai ca tre' sa frece banca cateva luni bune inainte de a intra?Oli nu are curaj,de ce ar risca el un punct ca si sigur la Vaslui,introducandu-l ?

ba da , Oli are tupeu(sa nu credetzi ca sunt fan Oli)

nu cumva l-a folosit din primu'minut pe Badea in turul cu standard liege?

radical03.03.2007 14:49

Cine castiga Cupe UEFA?

 

Pronostic: BREMEN!

ma[s]ter07.03.2007 07:49
Cine castiga Cupe UEFA?

 

Pronostic: BREMEN!

 

ai mare dreptate din pacate.

***alex***09.03.2007 11:48

Iata rezultatele de aseara :

 

Lens 2 - 1 Bayer Leverkusen

 

Maccabi Haifa 0 - 0 Espanyol

Maccabi Haifa este revelatia acestui sezon. A ajuns pana aici desi isi disputa meciurile de acasa in alt oras, datorita conflictelor din Israel. Cu toate acestea este sustinuta mereu de un stadion plin si fanatic.

 

Newcastle U. 4 - 2 AZ Alkmaar

Cel mai spectaculos meci al optimilor, AZ este specialista in reveniri si cred ca va reusi sa intoarca rezultatul in retur. Mizez pe ei in castigarea competitiei.

 

Celta de Vigo 0 - 1 Werder Bremen

 

Paris S.G. 2 - 1 Benfica

 

Sevilla 2 - 2 Shakhtar Donetsk

Desi a obtinut un egal in deplasare, cred ca Sahtior va pierde acasa.

 

Rangers 1 - 1 Osasuna

 

Braga 2 - 3 Tottenham H.

forever_STEAUA16.03.2007 07:47

Ce si-a luat-o Mucescu sr. :twisted: Gol in minutul 94 (!!!) inscris de portarul Palop :twisted:

c.ronaldo1716.03.2007 08:49

a fost golu' anului ala a lui Palop. Asa sa dea si Eltonik al nostru.

I.N.Money16.03.2007 11:47

Din pacate insa am vazut o Sevilla care poate fi batuta.La 2-1 echipa din Donetsk a avut meciul in mana,ratand cateva ocazii de sah mat.

Trebuia noi sa profitam de aceasta Sevilla,nu sa plecam de la ideea ca e invincibila!

Pacat,poate la anul...

forever_STEAUA16.03.2007 12:51

Sfert 1 AZ Alkmaar - Werder Bremen

 

Sfert 2 Bayer Leverkusen - Osasuna

 

Sfert 3 FC Sevilla - Tottenham Hotspur

 

Sfert 4 Espanyol Barcelona - Benfica Lisabona

 

 

În semifinale se vor întâlni câştigătoarele sferturilor după cum urmează:

 

Semifinala 1: Sfert 4 vs Sfert 1

Semifinala 2: Sfert 2 vs Sfert 3

c.ronaldo1716.03.2007 13:21

Sfert 3 FC Sevilla - Tottenham Hotspur

 

Asta-i mai tare decat Psv-Liverpool.

***alex***16.03.2007 18:00

Favorita mea e AZ Alkmaar, au avut multe sezoane consecutive bune in Cupa UEFA si merita acest trofeu.

costinsteaua23.03.2007 13:30

AZ Alkmaar,Werder Bremen,Osasuna si Espanyol Barcelona nu au nici o sansa la castigarea cupei U.E.F.A. dar nu pot sa zic nici cine va castiga cupa pentru ca sunt echipe bune ca Benfica Lisabona,FC Sevilla,Tottenham si Bayer Leverkusen.In sferturile de finala ale cupei U.E.F.A. turul va fi pe 5 aprilie si returul pe 12 aprilie.Acum iata meciurile:

 

AZ Alkmaar-Werder Bremen

Bayer Leverkusen-Osasuna

FC Sevilla-Tottenham

Espanyol Barcelona-Benfica Lisabona

 

In semifinale meciul tur va fi pe 20 aprilie si returul pe 3 mai.Aici vor juca echipele din:

 

Sfertul 4-Sfertul 1

Sfertul 3-Sfertul 2

 

Finala se va disputa pe 16 mai.Nimeni nu va sti pana pe 16 mai cine va fi castigatoarea cupei U.E.F.A.Le urez succes echipelor!

c.ronaldo1704.04.2007 18:25

As miza pe Tottenham anul acesta. Joaca cel mai constant in Cupe.

c.ronaldo1713.04.2007 19:14

Rezultate Cupa UEFA 2006/2007

 

Optimi de finala

Celta 0-3 Bremen 0-1 0-2

Lens 2-4 Leverkusen 2-1 0-3

Rangers 1-2 Osasuna 1-1 0-1

Braga 4-6 Tottenham 2-3 2-3

PSG 3-4 Benfica 2-1 1-3

M. Haifa 0-4 Espanyol 0-0 0-4

Newcastle 4-4 AZ 4-2 0-2

Sevilla 5-4 Shakhtar 2-2 3-2

 

 

Semifinalele Cupei UEFA

Program:

Trei echipe spaniole, FC Sevilla, detinatoarea trofeului, Osasuna Pamplona si Espanol Barcelona, si una germana, Werder Bremen, s-au calificat, joi, in semifinalele competitiei, astfel ca in mod sigur o formatie iberica va ajunge in finala de la Glasgow.

 

Semifinalele Cupei UEFA, programate la 26 aprilie - turul si 3 mai - returul, se vor desfasura dupa urmatorul program:

 

Semifinala 1: Espanol Barcelona (Spania) - Werder Bremen (Germania)

 

Semifinala 2: Osasuna Pamplona (Spania) - FC Sevilla (Spania).

 

Finala competitiei este programata la 16 mai, la Glasgow.

«13456»