FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Cupa Uefa - editia 2006/2007

«1236»
Bogdan4Steaua15.12.2006 03:15

Astazi, la ora 13:00, are loc la Nyon tragerea la sorti pentru saisprezecimile Cupei UEFA, editia 2006-2007. Venind din Liga Campionilor, Steaua va infrunta una din echipele clasate pe locul 2 in grupele Cupei UEFA. Exceptie face Dinamo Bucuresti, deoarece echipele din aceeasi tara nu se pot intalni pana in sferturile de finala.

 

Posibilii adversari ai Stelei sunt:

Maccabi Haiffa (Israel)

FC Sevilla (Spania)

Osasuna (Spania)

Nancy (Franta)

Ajax (Olanda)

PSG (Franta)

Celta Vigo (Spania)

 

Discutii despre viitorul program, despre adversari, aici....

david_steaua200615.12.2006 06:34

Sper sa jucam cu PSG ca sa le aratam inaptilor de la Rapid cum se califica o echipa numai cu egaluri.Adica, sper un 0-0 la noi(ca suntem experti)

si un 1-1 la ei. :lol:

Acum serios vorbind, cel mai accesibil adversar este Maccabi iar cel mai dificil(chiar foarte dificil ) este Sevilla.Indiferent ce s-ar intampla:FORZA Steaua!!

Adi Tanas15.12.2006 09:11

Cea mai accesibila echipa este Maccabi,ar fi bine sa nu cadem cu Sevilla sau Ajax.

cezara stelista15.12.2006 09:37

cel mai bine e cu Nancy sau PSG(la cum joaca ii batem

sigur) steagcruce2

rbk8115.12.2006 09:44

Ar fi bine sa picam cu PSG pentru ca-i putem bate si astfel le dovedim rapidistilor si dinanovistilor ca avem valoare nu mergem ca ei pe mana altora sau cu noroc. :D

 

FOTRZA Steaua!

KolloSal15.12.2006 10:04

De evitat echipele din Spania si Ajaxul lui George.

In rest orice echipa e binevenita,de preferat ar fi PSG,avem totusi o revansa de luat.

stefanVl15.12.2006 10:06

Da revansa... mama lor de parizieni :)) Cel mai bine sa picam cu echipa usoara sa trecem mai departe.. ca tre imi este frica.. ca nu o sa repetam parcursul de anul trecut.. si pentru Dinamo... sper sa le aduca mosu pe Werder :)

forever_STEAUA15.12.2006 12:26

Steaua - FC Sevilla

 

:cry: :cry: :cry:

JeLeS15.12.2006 12:26

Sevilla :((((

Lavy_*_15.12.2006 12:27

Aoleoooo :? ...Mare ghinion pe noi!

forever_STEAUA15.12.2006 12:27

Curaj baieti :)

 

Zulte - Newcastle

Braga - Parma

Lens - Panathinaikos

Leverkusen - Blackburn

Hapoel - Rangers

Livorno - Espanyol

Feyenoord - Tottenham

Werder - Ajax

Spartak - Celta

CSKA Moscova - M. Haifa

AEK - PSG

Benfica - dinamoo

Steaua - Sevilla

Şahtior - Nancy

Oasasuna - Bordeaux

M@rmota15.12.2006 12:29

Hai hai..sa lasam javrele..sa ne concentram asupra noastra...pe de o parte e bine..vom trata meciul cu seriozitate si eu zic ca reusim sa ii batem..TREBUIE!

Sexystelista15.12.2006 12:30

La forma pe care o are acum Sevilla, greu de crezut ca mergem mai departe...

Dar cred ca aveam nevoie de un meci tare ca poate in felul asta reusim sa ne ambitionam mai tare...

Vom vedea!! Oricum avem mai multe sanse decat cainii!!!

skylo15.12.2006 12:31

mare ghinion avem .... FC Sevilla aiaiaiai.....

astia au batut si pe Real Madrid si sunt in forma rau....mare ghinion avem cel mai greu meci.

JeLeS15.12.2006 12:31

e greu cu Sevilla ma ... plus de asta jucam si primul meci acasa , deci calificarea in Spania .. nu se putea mai rau !!!

gone15.12.2006 12:32

Am mai facut noi o minune la Sevilia (defapt doua) facem si acum. Ii batem. :D

puyol15.12.2006 12:32

mi se pare ca returul e in Ghencea... pacat, as fi vrut ca returul sa fie acolo, sa apere Andrey 4 penalty-uri. glumesc, evident, dar macar daca vor pasi pe Sanchez Pizjuan, poate jucatorii nostri isi vor da seama ce inseamna Steaua, ce inseamna CCE.

forever_STEAUA15.12.2006 12:34

@puyol

 

Primul meci e acasa...

 

Dupa ce am intalnit Valencia acu' doua sezoane in postura de detinatoare a trofeului, e randul actualei detinatoare a trofeului... Nu va fi usor, dar sa nu uitam pe ce stadion ne intoarcem...

M@rmota15.12.2006 12:34

@puyol

Nope..returul e la ei...acasa e primul meci!

ulivius15.12.2006 12:35

N-am nici o emotie. FC SEVILLA sunt pur si simplu prea puternici. Sa mai fie un miracol la Sevilla? Pe acelasi stadion Ramon Sanchez Pizhuan?

skylo15.12.2006 12:35

eu zic ca e foarte foarte greu cu FC Sevilla ... astia sunt in forma mare acum da sper ca pana la meci sa isi mai iasa din forma.

ulivius15.12.2006 12:38

FC SEVILLA e detinatoarea SUPERCUPEI EUROPEI ...

puyol15.12.2006 12:39

am inteles. WE NEED PLAYERS!!!!!!!! poate cu ocazia asta luam niste jucatori mai de mana intai

Phire15.12.2006 12:40

Doamne, ce ghinion...mai rau de atat nici nu se putea :cry: N-am jucat cu ei finala anul trecut, o jucam acum.

 

Cred ca acum campania de transferuri trebuie tratata cu maxima seriozitate daca vrem sa avem vreo sansa; ca sa nu mai zic ca nu trebuie vanduti jucatorii de baza.

 

Pe de alta parte, in cazul in care ii eliminam, n-o s-avem nici o scuza daca nu castigam Cupa UEFA anul asta.

M@rmota15.12.2006 12:41

@ulivius

Si ce daca? nu trebuie sa ne cramponam de asta! Nu trebuie sa mergem la acest meci cu capul plecat, trebuie sa luptam pana in ultima clipa, sa tratam meciul de la egal la egal! Si noi putem, nu doar ei!

«1236»