Vad ca omul a facut o greseala tot meciul, si sare lumea deja pe el. Uitati banuiesc ca toata faza de la golul 2 craaapidist a pornit de la o tampenie de-a lui Stancu (sa-mi aminteasca cineva de ce este la Steaua, cand confunda fotbalul cu boxatul adversarului cand avea prim planul clar la minge?!) care ne-a lasat expusi la o faza fixa periculoasa. Sa tinem minte deasemenea ca Goian a fost faultat de catre frizerul Sapunaru si ca Zicu a fost intr-o pozitie destul de suspecta de ofsaid, considerand ca Goian prabusit la pamant nu cred ca se poate considera ca participa la faza.
Eu in seara asta am vazut un portar foarte sigur pe el, care a prins sigur cel putin 3-4 cornere, a boxat unde nu putea prinde, in situatii iminente de gol, a si scos un corner ca si facut de acelasi Stancu (dragul de el), degajand cu piciorul, desi era o minge foarte grea. Sincer, golurile crapidului s-au marcat din bulan (devieri) si greseli de marcaj. Nu poti sa ii lasi pe Ganea si Zicu singuri singurei la 2-3 metri de poarta. Nici buffon nu iti salva asemenea situatii. La primul gol cel putin, Ganea avea timp sa bea si o cafea la cat de singur era in interiorul careului mic!!
In plus, din nou, Andrey a avut un reflex senzational si ne-a salvat cand a ramas singur cu zicu in repriza a 2-a.
Concluzionand, eu unul spun ca Steaua ARE PORTAR! Un portar care este in sfarsit SIGUR PE EL LA CENTRARI, care are PRIZA LA MINGE si REFLEXE BUNE. Iar, chiar si cand o comite, ceea ce nu se intampla des, se revanseaza prin interventii salvatoare cum a fost cea de azi de la zicu, si cum au fost numeroasele parade providentiale din meciul cu Otelul din cupa. A zis cineva de meciul cu Farul, insa, sa recunoastem, acolo a fost greseala fundasului lateral (doamne cat ma bucur ca a revenit Petre Marin)care l-a lasat pe jucatorul farului sa ramana singur cu Andrey si sa sara in fata lui, blocandu-i punctul de vedere. In afara spatiului de protectie al portarului, si cu viziunea asupra mingii blocata, nu stiu ce putea face orice portar.