FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

AS Roma

«12345»
red&blue_boy18.04.2010 18:59

Lazio-Roma 1-2...Si Roma ramane pe primul loc...

f234567k18.04.2010 19:04

Fantastic sut a prins Vucinic. Floccari, a dat-o-n floci.

Maye18.04.2010 19:05

Era sa ii rupa capul lui Muslera.

red&blue_boy18.04.2010 19:11

Vucinic e motorul principal la Roma,ce bine joaca de o vreme!!! 23 de meciuri fara infrangere,ce serie pentru romani !

RobYnho18.04.2010 19:30
Vucinic e motorul principal la Roma,ce bine joaca de o vreme!!! 23 de meciuri fara infrangere,ce serie pentru romani !

 

Si ca prostu', mereu ii ignor la pariuri.

blindica03.06.2010 09:19

De Rossi tranteste usa in nas Realului: "Roma e viata mea! N-aș putea fi fericit in altă parte!"

 

(prosport)

 

-Inca o dovada de devotament din partea jucatorilor lui AS Roma.

Astristul03.06.2010 09:28

http://www.lalaziosiamonoi.it/?action=read...idnotizia=12157

 

Declaratia asta arata ca De Rossi nu e chiar atat de retard precum e tottina. Omul chiar are ceva in cap, chiar daca joaca la rivala Lazialilor.

blindica03.06.2010 09:53

Pai Totti,desi este un valoros fotbalist dupa parerea mea,si nu numai a mea,a aratat de multe ori ca este cam din topor.Dar strict sportiv vorbind,nu am ce sa-i reprosez.

Faultul acela la Balotelli,desi semn de bruta,fiindca pe teren n-a reusit sa le arate ca este mai bun,pentru suporteri a contat foarte mult.Avand in vedere concurenta intre orase,si eu l-as faulta pe unul daca mi-a jignit echipa.

Totti e un capitan.Stie cand sa joace fotbal si stie cand sa se razbune.

RobYnho03.06.2010 09:54
Faultul acela la Balotelii

 

E un semn ca are onoare, mandrie si coloana. :D

Mihai03.06.2010 09:58

Roma e o stare de spirit, ca oras in primul rand. Daca esti de-acolo si joci la Roma, nu prea mai vrei sa pleci...

red&blue_boy03.06.2010 11:44
De Rossi tranteste usa in nas Realului: "Roma e viata mea! N-aș putea fi fericit in altă parte!"

 

Merita respectat De Rossi .Iata ca mai sunt unii pentru care nu doar banii si faima sunt importante.

 

 

Pai Totti,desi este un valoros fotbalist dupa parerea mea,si nu numai a mea,a aratat de multe ori ca este cam din topor.Dar strict sportiv vorbind,nu am ce sa-i reprosez.

 

Corect!E bun Totti,orice s-ar zice...

TURKU08.08.2010 18:09

care vine la Roma-Inter?se joaca pe 26 sau 27 septembrie avion cursa lowcost Bucuresti Baneasa-Roma-Bucuresti Baneasa cu rezervare de bilet de pe acum la doar 250 ron dus-intors.

RobYnho23.09.2010 15:18

Scene incredibile in Italia la Brescia - AS Roma! Ramasi fara schimbari, romanii s-au trezit cu portarul accidentat si nu au putut sa-l mai schimbe! Julio Sergio a continuat sa apere cu lacrimi in ochi!

 

blindica25.09.2010 21:13

Farmecul Romei invinge inca o data !

 

In clasica inclestare AS ROMA- Internazionale Milano,visiniii se impun cu 1-0 prin golul marcat de Mirko,Mirko,Mirkoooo Vucinic !! ,probabil omul meciului,avand in vedere ca a jucat mai putin de 15 minute.

 

Roma: Lobonț - Cassetti, Juan, Burdisso, Riise - Pizarro, De Rossi, Perrotta - Menez, Totti, Borriello

Rezerve: Doni, Cicinho, Adriano, Vucinic, Baptista, Brighi

 

Inter: Julio Cesar - Maicon, Cordoba, Lucio, Chivu - Cambiasso, Stankovic - Eto'o, Sneijder, Pandev - Milito

Rezerve: Castellazzi, Muntari, Mariga, Obi, Coutinho, Santon, Biabiany

 

Daca nu ar fi intrat Vucinic,as fi afirmat ca francezul Menez a fost omul meciului,a creat numeroase faze periculoase in favoarea gazdelor.Desi Inter este campioana Europei la nivel de cluburi,pot sa spun ca sub comanda lui Benitez este doar o echipa anonima.

Daca privim primul ''11'' al Romei + banca de rezerve,sesizam un lot incredibil avut la dispozitie de Ranieri.As spune eu,chiar peste cel al Inter-ului.

Milanezii nu prea au avut ocazii foarte periculoase de a marca,dar la putinele suturi pe poarta,Bogdan Lobont a raspuns sigur si prompt,inchizand poarta romana.

Celalalt roman,Cristi Chivu,a fost depasit mai mereu de francezul Menez si a mai iesit in evidenta cu o ipostaza nedemna de un jucator ce-ar trebui sa aiba tarie de caracter : s-a plans la arbitri de apostrofarile galeriei romane,cunoscut fiind faptul ca resiteanul a evoluat pentru AS ROMA.

Victorie meritata pentru AS ROMA,care aduna 5 puncte,in timp ce Internazionale ramane la cota 10.

 

Forza AS ROMA!

red&blue_boy26.09.2010 08:36

Da,are lot bun Roma...In sfarsit,au invins Inter dupa multe meciuri!

Cred ca in meciul urmator la Roma,Chivu si-o ia pe coaja!Bine,si suporterii l-au jignit,dar el trebuia sa isi vada de treaba...

gio_stgloria26.09.2010 08:45

Roma se lauda cu atacantii sai la fel ca City. Performanta se face prin munca nu numai prin nume. Am urmarit un meci de-al Romei sezonul trecut si am ramas uimit de cat de gras era Totti . A mai slabit ?

red&blue_boy26.09.2010 08:47

Da,dar Borriello si Adriano au venit doar din sezonul asta...

 

Am urmarit un meci de-al Romei sezonul trecut si am ramas uimit de cat de gras era Totti . A mai slabit ?

Putin! :D

blindica28.09.2010 17:47

AS Roma intalneste astazi 28.09.2010 pe CFR Cluj,intr-un meci contand pentru Grupele UEFA Champions League.

Dupa ce a castigat in fata elvetienilor de la Basel,CFR Cluj spera intr-un rezultat pozitiv pe Olimpico din Roma,speranta plusata de infrangerea romanilor impotriva lui Bayern Munchen,in prima runda a grupei.

Numai ca,intre timp,AS ROMA a invins cu 1-0 campioana cluburilor din Europa,Internazionale Milano.Ranieri isi joaca postul in continuare,astfel ca lotul pentru meciul importriva clujenilor este ''intesat'' cu vedete :

LISTA CONVOCATI

 

ADRIANO

BAPTISTA

BORRIELLO

BRIGHI

BURDISSO g.

BURDISSO N.

CASSETTI

CASTELLINI

CICINHO

DE ROSSI

GRECO

JUAN

Lobont

MARANGON (DONI)

MENEZ

MEXES

PERROTTA

PIZARRO

RIISE

ROSI

SIMPLICO

TOTTI

VUCINIC

 

Preconizez ca echipa de start o sa arate astfel :

Lobont-Cassetti,Mexes,Juan,Burdisso - Pizarro,De Rossi,Perotta, Riise-Totti-Vucinic.

 

Cu titularizarea lui Vucinic dupa golul victorie cu Inter.

 

Capitanul lui AS ROMA,Francesco Totti,a implinit pe 27 septembrie ''suma'' de 34 de ani,motiv in plus pentru o victorie a visiniilor din Italia.

 

totti2010.jpg

blindica28.09.2010 21:33

AS ROMA - CFR Cluj 2 - 1

 

A fost nevoie ca echipa CFR Cluj sa trimita mingea de doua ori in bara pentru ca Roma sa marcheze in numai doua minte,69 si 71,golurile victoriei prin fundasul MEXES si nou-intratul Borriello,care a reluat superb,fara sa priveasca poarta lui Nuno Claro.

Vorba aceea,ocaziile se razbuna,iar neprofesionalismul lui Lacina Traore a fost taxat de experienta in plus a echipei AS Roma.

La AS Roma,Lobont a fost titular pentru a 2 a oara consecutiv.

 

caseta_roma.jpg

Foto:ProSport

red&blue_boy29.09.2010 04:38

N-a jucat rau nici CFR...

Astristul29.09.2010 07:56

CFR-ul putea scoate un egal. Si-au batut joc de sansele avute, dar vorba aia ... "Unde nu e cap, vai de picioare"!

red&blue_boy29.09.2010 09:44

Daca Traore judeca altfel faza aia la 0-0,daca pasa,putea sa curga altfel meciul...

 

@ Astristul : presimt ca aseara ai tinut putin cu CFR! :)

Astristul29.09.2010 12:02

N-am tinut, dar mi-a parut rau ca n-au intrat in poarta mingiile alea expediate in bara! :D

red&blue_boy29.09.2010 19:08
N-am tinut, dar mi-a parut rau ca n-au intrat in poarta mingiile alea expediate in bara! :D

:))

blindica29.09.2010 21:38

Revenea Roma,oricum ! Or sa castige si la CFR acasa.

«12345»