Ura aceasta acerba impotriva Stelei a aparut in special de cand a preluat Iancu echipa...
De cand giulesteanul Marian Iancu a preluat echipa, acesta, in ciuda faptului ca a investit bani, nu a reusit performanta. Pentru a se apropia de suporteri, a preferat sa instige oarecum la ura impotriva echipelor din Bucuresti, cu exceptia Rapidului. Suporterii Timisoarei au simpatizat cu aceasta idee, si manati de frustrarea provocata de lipsa rezultatelor, au inceput sa urmeze aceasta linie, varsandu-si naduful pe echipa care prin performanta, este acum tinta principala a celor care au trait frustrari privind meciuri de cupe europene la televizor. In plus, este "la moda" sa te iei de Steaua, este la moda sa te bucuri dupa episoade gen "Middlesbrough"
ai dreptate aici,tiganul asta de Iancu e ,,instigatorul''ca sa zic asa,dar tot nu e o scuza pt polisti.doar simplu fapt ca sau infratit cu ,,civilizatii scuipatori'' din giulesti spune multe.
polistii insa dupa parerea mea sunt departe de a fi reprezentantii timisoarei,mai degraba sunt rusinea timisoarei si in special a celor care au murit si au luptat pt libertate acum 16 ani,multi dintre ei fiind studenti,studenti care sunt luati la bataie acuma in cel mai las mod cu putinta...dar nu-i nimic o sa vina si ziua lor...what goes around,comes around...
