FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

CSA Steaua Baschet

«15678968»
Maye24.02.2010 23:38

La tara fara goarne nu se poate.

gabitzubrasov25.02.2010 13:31

si o' domnisoara' (sefa de goarna ) =) aveau in galerie

Maye25.02.2010 13:41

Isi imagina ca era altceva.

MoWeed25.02.2010 15:14

@Maye

 

Don'soara aia avea vreo 50-60 de ani :D

Maye25.02.2010 23:28

Atunci sufla in goarna in amintirea cucuruzului .

paolo15.03.2010 21:46

dupa victoria din deplasare cu brasovul au urmat:

Steaua-CSM Bucuresti 78-70 (frumos meci)

Gaz Metan Medias-Steaua 80-65 (infrangere in fata liderului)

Steaua- CS Otopeni 79-76 (un sfert 3 extrem de slab facut de ai nostri, un final foarte tensionat insa o victorie importanta in fata unei contracandiate la accederea in play-off)

U Cluj-Steaua 82-69 (infrangere in fata unei canditate la primul loc din divizie)

 

urmeaza meciurile:

CSM Oradea (a), CSU Asesoft Ploiesti (d), BC Arges Pitesti (a), BC Gladiator Cluj-Napoca (d).

 

in afara de Asesoft, restul echipelor sunt de nivelul nostru, asa ca trebuie sa le batem pentru a fi siguri de accederea in play-off-ul Diviziei A. :steag_cruce_invers: Hai Armata!

saptemai20.03.2010 13:18

poate vine cineva si la baschet azi de la 17:00...

cine vrea sa sufere ca data trecuta poate sta lejer si acasa din partea mea.

 

si......castigaram - nu mai stiu exact cu cat.

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE20.03.2010 18:31

89-83.

paolo26.03.2010 12:28

miercuri 24 martie Steaua a jucat in deplasare cu Asesoft, meci pe care l-a pierdut 83-62.

 

sambata 27 martie de la ora 17, in sala Mihai Viteazu, baietii nostri joaca un meci capital pentru play-off impotriva echipei BCM Pitesti

 

 

Hai Armata!

saptemai27.03.2010 17:48

cica baturam si azi: 95-90 intr-un final strans dupa ce condusesem si cu 15 puncte.

 

mai e un meci din sezonul regulat si suntem la o victorie de accederea in play-off in primul an de la promovare si al 2-lea de la reinfiintare.

 

BRAVO baieti!

paolo27.03.2010 18:07

intr-adevar Steaua a invins astazi 95-90 pe BCM Pitesti, intr-un meci in care oficialii argeseni au parut mai interesati de arbitraj si proteste decat de jocul propriei echipe.

Steaua a intrat mai greu in meci, astfel sa sfertul 1 s-a terminat 23-25 pentru oaspeti, insa sferturile 2, 3 si jumatate din 4 au fost in totalitete dominate de ai nostri. in ultimele 5 minute, cu ajutorul aruncarilor de 3 puncte, pitestiul s-a apropiat si la 2 puncte, insa baietii au ramas concentrati si au reusit sa obtina victoria. sfertul 2: 47-41; sfertul 3: 70-57

 

Wiggins a pus vreo 3 capace, timus si el un capac...in sfertul 3 monty si timus au creat o faza superba, finalizata cu cos, pasa monty peste 2 adversari ally up timus. oricum meci superb, Steaua a jucat foarte bine.

 

mai e o singura etapa din sezonul regulat, in care Steaua face deplasarea la Gladiator Cluj-Napoca, unde sunt obligati sa invinga pentru a fi siguri de prezenta in play off.

Maye28.03.2010 07:32

In mod logic , baietii ar trebui sa fie calificati in play off . Gladiator e o echipa slabuta.

saptemai01.04.2010 15:36

amigos, cineva ne tine si pe noi la curent cu evolutia partidei de la cluge?

Maye01.04.2010 16:07
red&blue_boy01.04.2010 21:16

E bine.Am prins play off-ul,nu???

Maye01.04.2010 21:35

Da.

In weekend vom afla si cu cine vom juca.

zob7902.04.2010 19:52
Da.

In weekend vom afla si cu cine vom juca.

Cu Gaz Metan Medias, se pare

Maye02.04.2010 20:02

Depinde de meciul de maine dintre Pitesti si Sibiu :)

Padrese02.04.2010 20:54

Nu mai depinde de meciul Pitestiului pentru ca si in caz de infrangere Pitestiul primeste un punct si va trece peste Steaua tinand cont de rezultaele directe, ei ne-au invins in tur la o diferenta mai mare. Deci ramane sa jucam u Gaz Metanul - echipa pe care sincer speram sa o evitam.

 

Articol Steaua.ro

red&blue_boy02.04.2010 21:46

Se pare ca avem sanse foarte mici sa trecem mai departe...

Maye02.04.2010 22:24

O sa fie foarte greu cu astia.Sunt la cel mai bun sezon.

paolo04.04.2010 15:36

oricum, indiferent de rezultatul meciurilor din play-off cu Medias, CSA Steaua si-a indeplinit obiectivul din acest sezon, clasarea in primele 8 echipe. si avand in vedere ca asta a fost primul sezon in divizia A de la revenirea sectiei, acest loc 7 reprezinta o performanta extraordinara.

 

meciurile 3 si 4 se vor disputa in sala Mihai Viteazu, pe 20 si 21 aprilie, play-off-ul disputandu-se pe sistemul 3 din 5. Mediasul e clar favorita, dar sper ca baietii nostri sa joace fara frica si sa ne ofere macar o victorie la Bucuresti.

 

red&blue_boy04.04.2010 16:05

Da,e bine pentru primul sezon de la revenire...Speram la anul la mai mult...

saptemai16.04.2010 18:17

baietii au pierdut azi primul meci de la medias, 81-91.

am pierdut pe mana aruncarilor libere si a incapacitatii noastre de a bloca aruncarile de 3, ambele metehne vechi.

ronald timus mana moarta.

paolo17.04.2010 00:58

mda am pierdut primul meci : 21-21; 19-20; 24-20; 27-20

se pare ca ei au stiut cand sa apese pedala...si timus mai asa face mereu, ori e in mana, intra bine in combinatii si inscrie, ori nu-l vezi deloc pe teren. asta este speram la mai bine. pacat ca si banca e slaba, nu avem alte solutii.

 

 

de pe site-ul oficial al echipei, bcsteaua.ro:

"Primele doua sferturi au fost foarte echilibrate formatia CSA Steaua Turabo avand un avantaj de un singur punct la pauza mare 41-40, iar in ultimele doua sferturi echipa gazda a revenit si a izbutit sa marcheze 51 de puncte fiind ajutata vizibil de catre brigada de arbitraj.Conducerea Steaua Turabo a inaintat un memoriu impotriva arbitrajului de la acest meci catre federatie.

 

Alan Wiggins a marcat 17 puncte si 5 recuperari,Dragoslav Papic 17 puncte si 8 recuperari, Monty Mack 15 puncte, 4 recuperari,Anthony Miles 14 puncte ,5 recuperari. "

 

 

 

un pic off-topic: Elba a prins aripi dupa cupa, a batut la sibiu cu 87-74, singura echipa mai slab clasata care a invins :)

si csm Bucuresti are deja 2-0 cu Dinamo in play-out (92-46, i-a decimat, si 80-62) :thumbup:

«15678968»