La tara fara goarne nu se poate.
La tara fara goarne nu se poate.
si o' domnisoara' (sefa de goarna ) =) aveau in galerie
Isi imagina ca era altceva.
@Maye
Don'soara aia avea vreo 50-60 de ani ![]()
Atunci sufla in goarna in amintirea cucuruzului .
dupa victoria din deplasare cu brasovul au urmat:
Steaua-CSM Bucuresti 78-70 (frumos meci)
Gaz Metan Medias-Steaua 80-65 (infrangere in fata liderului)
Steaua- CS Otopeni 79-76 (un sfert 3 extrem de slab facut de ai nostri, un final foarte tensionat insa o victorie importanta in fata unei contracandiate la accederea in play-off)
U Cluj-Steaua 82-69 (infrangere in fata unei canditate la primul loc din divizie)
urmeaza meciurile:
CSM Oradea (a), CSU Asesoft Ploiesti (d), BC Arges Pitesti (a), BC Gladiator Cluj-Napoca (d).
in afara de Asesoft, restul echipelor sunt de nivelul nostru, asa ca trebuie sa le batem pentru a fi siguri de accederea in play-off-ul Diviziei A.
Hai Armata!
poate vine cineva si la baschet azi de la 17:00...
cine vrea sa sufere ca data trecuta poate sta lejer si acasa din partea mea.
si......castigaram - nu mai stiu exact cu cat.
89-83.
miercuri 24 martie Steaua a jucat in deplasare cu Asesoft, meci pe care l-a pierdut 83-62.
sambata 27 martie de la ora 17, in sala Mihai Viteazu, baietii nostri joaca un meci capital pentru play-off impotriva echipei BCM Pitesti
Hai Armata!
cica baturam si azi: 95-90 intr-un final strans dupa ce condusesem si cu 15 puncte.
mai e un meci din sezonul regulat si suntem la o victorie de accederea in play-off in primul an de la promovare si al 2-lea de la reinfiintare.
BRAVO baieti!
intr-adevar Steaua a invins astazi 95-90 pe BCM Pitesti, intr-un meci in care oficialii argeseni au parut mai interesati de arbitraj si proteste decat de jocul propriei echipe.
Steaua a intrat mai greu in meci, astfel sa sfertul 1 s-a terminat 23-25 pentru oaspeti, insa sferturile 2, 3 si jumatate din 4 au fost in totalitete dominate de ai nostri. in ultimele 5 minute, cu ajutorul aruncarilor de 3 puncte, pitestiul s-a apropiat si la 2 puncte, insa baietii au ramas concentrati si au reusit sa obtina victoria. sfertul 2: 47-41; sfertul 3: 70-57
Wiggins a pus vreo 3 capace, timus si el un capac...in sfertul 3 monty si timus au creat o faza superba, finalizata cu cos, pasa monty peste 2 adversari ally up timus. oricum meci superb, Steaua a jucat foarte bine.
mai e o singura etapa din sezonul regulat, in care Steaua face deplasarea la Gladiator Cluj-Napoca, unde sunt obligati sa invinga pentru a fi siguri de prezenta in play off.
In mod logic , baietii ar trebui sa fie calificati in play off . Gladiator e o echipa slabuta.
amigos, cineva ne tine si pe noi la curent cu evolutia partidei de la cluge?
E bine.Am prins play off-ul,nu???
Da.
In weekend vom afla si cu cine vom juca.
Da.In weekend vom afla si cu cine vom juca.
Cu Gaz Metan Medias, se pare
Depinde de meciul de maine dintre Pitesti si Sibiu ![]()
Nu mai depinde de meciul Pitestiului pentru ca si in caz de infrangere Pitestiul primeste un punct si va trece peste Steaua tinand cont de rezultaele directe, ei ne-au invins in tur la o diferenta mai mare. Deci ramane sa jucam u Gaz Metanul - echipa pe care sincer speram sa o evitam.
Se pare ca avem sanse foarte mici sa trecem mai departe...
O sa fie foarte greu cu astia.Sunt la cel mai bun sezon.
oricum, indiferent de rezultatul meciurilor din play-off cu Medias, CSA Steaua si-a indeplinit obiectivul din acest sezon, clasarea in primele 8 echipe. si avand in vedere ca asta a fost primul sezon in divizia A de la revenirea sectiei, acest loc 7 reprezinta o performanta extraordinara.
meciurile 3 si 4 se vor disputa in sala Mihai Viteazu, pe 20 si 21 aprilie, play-off-ul disputandu-se pe sistemul 3 din 5. Mediasul e clar favorita, dar sper ca baietii nostri sa joace fara frica si sa ne ofere macar o victorie la Bucuresti.
Da,e bine pentru primul sezon de la revenire...Speram la anul la mai mult...
baietii au pierdut azi primul meci de la medias, 81-91.
am pierdut pe mana aruncarilor libere si a incapacitatii noastre de a bloca aruncarile de 3, ambele metehne vechi.
ronald timus mana moarta.
mda am pierdut primul meci : 21-21; 19-20; 24-20; 27-20
se pare ca ei au stiut cand sa apese pedala...si timus mai asa face mereu, ori e in mana, intra bine in combinatii si inscrie, ori nu-l vezi deloc pe teren. asta este speram la mai bine. pacat ca si banca e slaba, nu avem alte solutii.
de pe site-ul oficial al echipei, bcsteaua.ro:
"Primele doua sferturi au fost foarte echilibrate formatia CSA Steaua Turabo avand un avantaj de un singur punct la pauza mare 41-40, iar in ultimele doua sferturi echipa gazda a revenit si a izbutit sa marcheze 51 de puncte fiind ajutata vizibil de catre brigada de arbitraj.Conducerea Steaua Turabo a inaintat un memoriu impotriva arbitrajului de la acest meci catre federatie.
Alan Wiggins a marcat 17 puncte si 5 recuperari,Dragoslav Papic 17 puncte si 8 recuperari, Monty Mack 15 puncte, 4 recuperari,Anthony Miles 14 puncte ,5 recuperari. "
un pic off-topic: Elba a prins aripi dupa cupa, a batut la sibiu cu 87-74, singura echipa mai slab clasata care a invins ![]()
si csm Bucuresti are deja 2-0 cu Dinamo in play-out (92-46, i-a decimat, si 80-62) ![]()