FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

CSA Steaua Baschet

«1515253545568»
Maye08.03.2012 10:07

CSA Steaua - CS Rapid

Sambata, 11:30

 

 

Meciul se joaca sambata. Din surse sigure.

Sud194710.03.2012 08:34

AISS

UPDATE: Meciul de baschet dintre Steaua si Rapid s-a amanat pentru ora 18:30, in loc de 11:30 cum a fost anuntat initial!

Cristian.S10.03.2012 18:15

Am promovatttttt !!! Steaua INSEAMNA CSA !

misulikca10.03.2012 18:52
Am promovatttttt !!! Steaua INSEAMNA CSA !

 

Nu am promovat inca...acum primele 2 echipe din fiecare serie joaca intr-un turneu de sala in functie de asezarea geografica,apoi primele 2 echipe din fiecare grupa (adica 4 echipe) joaca in play-off locul 1-3 2-4 sau ceva de genul acesta.

 

Drumul catre promovare abia a inceput!

 

Mai multe detalii aici :http://www.frbaschet.ro/documente/download/RSCN%20B%20masc%20si%20fem%202011.pdf

 

Urmatorul turneu se disputa intre 18.05.2012 – 20.05.2012 pentru calificarea in play-off!

misulikca27.03.2012 16:56

<h3 class="news_hd_title">Locatii Turnee sala Divizia B masculin</h3>

 

 

 

Primul turneu de sala al CN Divizia B masculin are loc in zilele de 2-3 aprilie 2012 in urmatoarele locatii:

 

 

Seria 1 - CN Aurel Vlaicu Bucuresti

Seria 2 - CS Concordia Chiajna

Seria 3 - CSU Cuadripol Brasov

Seria 4 - BC Timba Timisoara

 

 

 

 

 

 

 

Acum sa vedem in ce serie suntem 1,2 sau 3.

P.S.Acesta este doar un turneu (gen cupa Romaniei) si nu are treaba cu campionatul!

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE29.03.2012 22:00

Jucam la aurel vlaicu pe 2 si 3,cu cine si la ce ora numai federatia stie.....

 

____________________________

 

Luni jucam cu csu2 de la ora 12:00.

 

_____________________________

 

Iar marti cu aurel vlaicu.

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE02.04.2012 11:57

Victorie in primul meci cu csu Ploiesti2 cu 81-69.

Saramago02.04.2012 17:07

Ma bucura victoria impotriva lui CSU 2. Insa promovarea in prima Liga e un obiectiv destul de greu de indeplinit.

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE02.04.2012 17:35

Sa stii ca au echipa buna,cel mai probabil jucam la Constanta cu rapid ,Galati si Farul,rapid suntem peste ei, Galati nu cred ca va pune probleme cu Farul cred ca ne batem la promovare.

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE20.04.2012 18:54

Nu stiu cand se joaca meciurile decisive dar pana atunci mai jucam trei meciuri acasa incepand de marti pana joi de la ora 16:00. http://www.frbaschet.ro/stiri/2012-04-20/t...izia-b-masculin

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE23.04.2012 09:58

Manie primul meci de la ora 16:00 cu amicii.

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE23.04.2012 12:57

Bomba la Steaua Virgil Stanescu se inoarce la Steaua domcadata numai barfe.

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE24.04.2012 15:14

Victorie in primul meci cu 130-55.

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE24.04.2012 21:23

Manie cu bcm Pitesti2.

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE25.04.2012 16:16

Victorie si astazi cu 80-63 la meci a venit si virgil stanescu, maine de la ora 16:00 va fi ultimul meci cu rapid.

f234567k25.04.2012 22:28

Steaua - Rapid

Joi, 26 aprilie, ora 16.00

Sala "Mihai Viteazul"

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE26.04.2012 15:46

Victorie si azi cu 92-57 si am treminat pe locul 1 la mare distanta de locul 2,am vazut si Farul si zic ca sunt sanse mari la promovare,acum sa vedem daca se vrea promovarea.

misulikca05.05.2012 19:39

Turneu Semifinal CN Baschet 2011-2012

 

 

Turneul Semifinal al CN Divizia B masculin se va disputa in perioada 18-20.05.2012

 

Tragerea la sorti pentru grupele semifinale ale CN Divizia B masculin va avea loc in ziua de luni 07.05.2012 la o ora dupa terminarea sedintei Adunarii Generale a FR Baschet.

Reprezentantii cluburilor calificate sunt invitati sa participe.

 

Echipele calificate:

Seria 1 - CSA Steaua Bucuresti si CS Rapid Bucuresti

Seria 2 - CS BC Farul Constanta si CSU Galati

Seria 3 - CS Phoenix Corona Brasov si CS Vabova Sf. Gheorghe

Seria 4 - BC Timba Timisoara si CS West Olympia Phoenix Arad

 

 

 

sursa:www.frbaschet.ro

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE06.05.2012 18:57

Sunt sanse foarte mari ca Steaua sa joace in divizia A chiar daca nu ar promova pe teren, din cate se aude din sezonul 2012-2013 va juca in divizia A 18 echipe iar pana acum au fost doar 16 echipe,acum sa vedem daca se vrea in divizia A.

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE07.05.2012 15:28

S-a tras la sorti grupele,suntem in grupa b alaturi de csu Galati,corona Brasov si cs vabova Sf Gheorghe,mai mult ca sigur nu vom avea probleme si vom juca turneul final.

f234567k15.05.2012 21:44
ar3s17.05.2012 14:47

Vine cineva la meciul de maine ?

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE17.05.2012 15:28

Meciul de manie este la ora 16:00 si nu 18:00.

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE18.05.2012 19:35

Primul meci castigat la 96-64,cel mai probabil juca in turneul final cu csu Galati,Farul si bc Timisoara.

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE19.05.2012 07:07

96-66 a fost pana la urma.

«1515253545568»