FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

CSA Steaua Baschet

«1495051525368»
Daniel-Ionut27.10.2011 07:44

În perioada 28-30 octombrie la Sala Regimentului de Gardă "Mihai Viteazul" din Capitală va avea loc un turneu amical, Cupa Steaua, unde vor participa patru echipe din Divizia B masculină de baschet. Este vorba de CSU Ploiesti, Steaua Bucuresti, Rapid Bucuresti si CS Concodria Cheajna. Se va juca in sistem fiecare cu fiecare si va fi o bună oportunitate pentru cele patru echipe să iși testeze fortele si să pună la punct ultimele aspecte tactice inaintea debutului Diviziei B.

 

Cel de al doilea esalon valoric al baschetului masculin din Romania va debuta, conform unor surse apropiate site-ului, pe 12 noiembrie atunci cand se va desfășura prima etapă din sezon. Pană la această oră nu se cunoaste sistemul competitional insă va fi anuntat ulterior de catre FRB. Cel mai probabil echipele vor fi impartite in grupe pe baza criteriilor geografice.

 

Echipele care se vor lupta in acest an la promovare sunt Steaua Bucuresti, Rapid Bucuresti, CS Concordia Cheajna, BC Farul Constanta si BC Timba Timisoara. Asadar la prima vedere va fi o luptă apriga 5 echipe urmand să se lupte pentru cele două locuri ce asigură prezenta, sezonul viitor, in Divizia A masculină de baschet.

 

 

TURQOAZ27.10.2011 07:50
În perioada 28-30 octombrie la Sala Regimentului de Gardă "Mihai Viteazul" din Capitală va avea loc un turneu amical, Cupa Steaua, unde vor participa patru echipe din Divizia B masculină de baschet. Este vorba de CSU Ploiesti, Steaua Bucuresti, Rapid Bucuresti si CS Concodria Cheajna. Se va juca in sistem fiecare cu fiecare si va fi o bună oportunitate pentru cele patru echipe să iși testeze fortele si să pună la punct ultimele aspecte tactice inaintea debutului Diviziei B.

 

Cel de al doilea esalon valoric al baschetului masculin din Romania va debuta, conform unor surse apropiate site-ului, pe 12 noiembrie atunci cand se va desfășura prima etapă din sezon. Pană la această oră nu se cunoaste sistemul competitional insă va fi anuntat ulterior de catre FRB. Cel mai probabil echipele vor fi impartite in grupe pe baza criteriilor geografice.

 

Echipele care se vor lupta in acest an la promovare sunt Steaua Bucuresti, Rapid Bucuresti, CS Concordia Cheajna, BC Farul Constanta si BC Timba Timisoara. Asadar la prima vedere va fi o luptă apriga 5 echipe urmand să se lupte pentru cele două locuri ce asigură prezenta, sezonul viitor, in Divizia A masculină de baschet.

Bachet Club Farul Constanta a primit de la CJC 450.000 lei pentru bugetul echipei care va ataca PROMOVAREA.Steaua se bate si ea sa revina dupa ce sponsorii au fugit de langa echipa.Cu Farul si Steaua v-ati facut beleaua.Amandoua vor promova.

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE27.10.2011 09:39

Daca spuneti si cand joaca ar fi bine. :)

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE27.10.2011 13:26

Am aflat si la ce ora se joaca, manie dupa ora 18:00 cu crapid, sambata de la 13:30 cu Chiajna, duminica de la ora 13:30 cu csu Ploiesti2, duminica avem la baschet de la 13:30 iar de la 17:30 avem meci la hochei cu Brasov.

misulikca27.10.2011 20:13

http://www.frbaschet.ro/documente/download...C_2011-2012.pdf aici aveti programul echipei.Suntem in Grupa 1 si vom intalni pe CSU Ploiesti,Rapid,BCM Pitesti 2,Amicii Pitesti,Aurel Vlaicu

 

Prima etapa Steaua va juca in deplasare la Ploiesti pe 12 Noiembrie!

f234567k29.10.2011 13:35

imagine0082.jpg

 

imagine0091.jpg

 

imagine0094.jpg

 

Steaua a pierdut astazi cu Chiajna 55:77(18:13; 9:25; 11:22; 19:17)

 

Steaua, condusa din teren de Adrian Voinescu, a inceput bine meciul si a condus in primul sfert chiar si la 10 puncte(17-7). In al doilea sfert, odata cu iesirea lui Voinescu, trupa din Chiajna a reusit un run de 14-0. In ultimul sfert, cu 3 minute inainte de finalul partidei, militarii reusisera sa se apropie la 9 puncte, dar au sfarsit invinsi la o diferenta usturatoare.

 

Se pare ca pana la urma e bine ca nu ne-am inscris in prima divizie.

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE29.10.2011 14:55

Este totusi un truneu amical, sunt si jucatori in probe la care antrenorul vrea sa ii vada.

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE30.10.2011 19:00

In ultimul meci cu csu Ploiesti2 am castigat cu 90-69, intr-un moment am condus si cu 40 de puncte diferenta, la meci au fost 28 de spectatori in toata sala :no:

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE06.11.2011 22:53

Primul meci din nolul sezon se va juca luni 15 noiembrie de la ora 14:00 la sala sporturilor din Brazi cu csu Ploiesti2.

Maye13.11.2011 17:26
Daniel-Ionut13.11.2011 17:59

La Amicii Pitesti joaca si CRBL :D

Maye16.11.2011 08:32
Maye17.11.2011 21:31

Am atasat foaia oficiala a jocului de la Brazi, aici !

Maye18.11.2011 11:26

Sambata, la orele 14:30 , la Sala Mihai Viteazu jucam cu CN Aurel Vlaicu.

misulikca19.11.2011 13:54

CSA Steaua castiga meciul din etapa a 2-a in Diviza B in fata C.N.Aurel Vlaicu. Echipa noastra s-a impus cu scorul de 78-71.

 

Scorul pe sferturi a fost urmatorul:23-11;21-17;21-19;13-24.

 

Cel mai bun jucator al nostru a fost S.Markovic care a reusit 19 pct,4 assituri si 8 recuperari.

 

Etapa urmatoare Steaua se va deplasa la Pitesti intalnid CS Amicii Pitesti.

Sud194719.11.2011 15:44

Ieee! Victorie! :D

Daniel-Ionut19.11.2011 17:28

Chiar si in divizia B / sustinem valorile !

TURQOAZ19.11.2011 17:34
Chiar si in divizia B / sustinem valorile !

 

CSA*Steaua indiferent daca joaca la nivel SUPERIOR sau INFERIOR este a fost si va fi sprijinita FORZA Steaua !!! :steag_cruce_invers: Respect tuturor stelistilor.Comoara Steaua este de NEPRETUIT.

Maye19.11.2011 21:10

CSA Steaua Bucuresti - CN Aurel Vlaicu 78-71

 

Bonus : statistica meciului

Maye27.11.2011 14:12

Amicii Pitesti - CSA Steaua 48-105

 

Bonus : statistica

Daniel-Ionut03.12.2011 09:23

Divizia B, Seria 1, Etapa 4

CSA Steaua - Universitatea II Pitesti

 

steaua1-150x150.png vs pitesti-150x150.png

 

Sambata 3 decembrie, 15:00

Sala "Mihai Viteazul", Bucuresti

Maye03.12.2011 21:53
1on05.12.2011 11:30

EXCLUSIV Proprietarul Turabo, executat silit: Marcile Turabo scoase la licitatie pentru 27.723 euro

 

Omul de afaceri Tudor Dragomir Niculescu, proprietarul lantului de cafenele Turabo, va fi executat silit in data de 12 decembrie 2011, pentru plata unei sume de 22.970 euro datorate importatorului si distribuitorului de produse premium Tribeca Distributie.

 

Pentru recuperarea prejudiciului, executorul silit scoate la licitatie marcile Turabo Cafe, Turabo Food, Turabo Grand Ballroom si Turabo Society Club, potrivit anuntului de executare publicat pe portalul executari.com.

 

Titlul executoriu obligă debitorii, BRTV Grup " firmă administrată de Tudor Niculescu " si pe Tudor Niculescu la plata sumei de 22.970 euro, plus cheltuieli de executare in valoare de circa 2.000 de euro, prin urmarirea bunurilor mobile, in favoarea creditoarei Tribeca Distributie.

 

Raportul de expertiză extrajudiciară a stabilit valoarea celor patru marci Turabo la 27.723 euro, sumă de la care se va incepe licitatia organizată in 12 decembrie la sediul BEJ Parvan Violeta, incepand cu ora 14.30.

 

Cei interesati de participarea la licitatie trebuie să achite intr-un cont bancar 10% din pretul de start, pană la inceperea licitatiei publice.

 

Tudor Dragomir Niculescu a trecut printr-un proces aspru de restructurare a lantului de cafenele pe care il administreaza După ce a inchis cafeneaua din Piata Romana in iulie, lantul Turabo mai numara 12 unități, comparativ cu 44 in noiembrie 2009. Șeful Turabo s-a plans in repetate randuri că nivelul ridicat al chiriei, care obligă la preturi mari pentru produsele comercializate, este principalul motiv al inchiderii multor unități din lantul de cafenele pe care il conduce.

 

http://www.capital.ro/detalii-articole/sti...-27723-eur.html

zob7905.12.2011 22:16

oops

Maye11.12.2011 15:01

Etapa 5 - Finalul turului

 

Rapid - CSA Steaua 69-78

«1495051525368»