Prezent. ![]()
Toti la meci diseara.
Meciul nu este dat, va fi inregistrat manie de la ora 21:30.
Haaaaaaaos!
Mi-a dat Joshua tricoul lui de incalzire:))adica i l-am cerut:D
pt noi sunteti campioni..
Ar fi frumos daca ar ramane echipa asta si in sezonul viitor.
Divizia A - Finala Mica - Meci 2
CSA Steaua - Gaz Metan Medias 83 - 77
Steaua a castigat medaliile de bronz
Chiar daca Carutasu mi-a dat tricoul si shortul de joc cel mai sublim a fost momentul din vestiar cand le-a vorbit antrenorul....Pentru mine,unul FCSB nu mai exista pana nu vom scapa de ciobi pastilatu'!
Pai poti sa ne spui si noua ce le-a zis in vestiar ![]()
ca el a ramas la echipa, in ciuda tuturor problemelor financiare, pentru ca a vazut in ei cea mai buna echipa din campionat, cea mai unita, cea mai frumoasa, si a crezut in ei pana la sfarsit si ca meritau sa fie campioni si ca cel mai mult ii va fi dor de antrenamentul de a doua zi
ceva de genul ![]()
Sper sa spuna cineva ce se va face cu echipa.
Da,exact la faza cu antrenamentul de a doua zi am ramas masca...Bine a mai pomenit si de arbitri,ca trebuia sa fi fost campioni dar na...Oricum de neuitat toata seara de ieri !!!
Respect baietilor!!!!
Clasamente pronosticuri:
Steaua - Asesoft (playoff - meci 3): http://Steaua.ro/baschet/2011/05/05/csa-st...oi-1830-meci-4/
Steaua - Asesoft (playoff - meci 4): http://Steaua.ro/baschet/2011/05/05/csa-st...-ul-diviziei-a/
Gaz Metan Medias - Steaua (playoff - meci 1): http://Steaua.ro/baschet/2011/05/14/gaz-me...ala-mica-meci1/
Steaua - Gaz Metan Medias (playoff - meci 2): http://Steaua.ro/baschet/2011/05/19/csa-st...liile-de-bronz/
CLASAMENT FINAL: http://Steaua.ro/baschet/clasamnt-pronosticuri/
Locul 1 - tricou de joc cu autografele jucatorilor : ZOB79
Locul 2 - minge cu autografele jucatorilor : SARAMAGO
Locul 3 - tricou aniversar "63" : F234567K
Felicitari tuturor, si va multumim ca ati participat in acest sezon la concursul organizat de AISS si Steaua Turabo !
*CONTACT: Pentru multumiri, Daniel-Ionut. Pentru reclamatii Costi Vasile.
**Fisier cu toate etapele si clasamentul general.
Felicitari Zob !
Felicitari saramago !
Felicitari peridrome!
Multumesc!
Sa ne rugam si sa speram ca o sa gaseasca un sponsor care sa ii tina impreuna si sezonul viitor!
Ar fi pacat ca aceasta echipa sa n-aiba continuitate...
Bravo baietilor pentru sezonul actual!
Felicitari tuturor celor implicati
:steag_cruce_invers:
2 cuvinte: Steaua-VICTORIE!
Pentru noi sunteti
.
Pana la urma grupul Turabo e sau nu in insolventa? Ca ar fi tare pacat daca baietii astia ar pleca de la echipa. Chiar cred in ei ca la anul vor fi adversari pe masura lui Burlacu & company(si cu Federatia si arbitri aferenti). Stanescu, Popescu, Nikolov, Jackson, chiar si Carutasu sunt foarte buni pe pozitiile lor, comparativ cu ce se gaseste in campionatul nostru. Poate cu cateva transferuri bune in vara (din nou... daca vor fi bani) ii vom bate pe Asesoft, indiferent de cat sunt impinsi de la spate. Cred ca pe postul de Point Guard stam cel mai prost (cu tot respectul pentru Mandache - parca in unele momente nu se concentreaza si da niste pase total aiurea) si in plus, a fost un pic haos sezonul asta; personal, mi-ar fi placut sa ramana Fortson.
Am ramas un pic surprins de faptul ca la U20 am castigat...
Ah... ce frumos e sa simti atat entuziasm pentru Steaua din nou. Indiferent daca este la fotbal sau alta sectie.
ce atitudine are sala in Cluj fata de ce e la noi...
eh, sa nu uitam ca e meci decisiv, totusi, unde probabil s-a facut o mobilizare mare. Tineti minte meciul nostru cu Granollers, la handbal, si puteti face comparatia. Asta pe langa traditia U Cluj in baschet, in ultimii ani, fata de istoria noastra inexistenta din ultimii 13 ani(pe langa cei 3 de cand ne-am reinfiintat, cand am fost an de an pe un trend ascendent la nivel de suporteri). Oricum e diferenta de cultura si de mentalitate, dar nu de la cer la pamant ![]()
Poate de la anul vom fi si noi mai...constanti. Asta daca vom avea unde sa mai fim...