FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

CSA Steaua Baschet

«1444546474868»
Daniel-Ionut04.06.2011 17:52

Dinamo a promovat in Divizia A la baschet masculin :naughty:

leoSUD05.06.2011 00:20

te bucuri degeaba Daniel :)))) ei nu vin la fotbal dar la baschet ?:)))

The_Foxes05.06.2011 07:42

cu ani in urma veneau la baschet, rugby(episod haios cu 3-4 rataciti campionatu trecut ), handbal. Un meci tare la handbal fiind asta

.

 

 

Altfel, Bogdan Popescu a plecat la Timisoara.

 

 

O parte dintr-un interviu cu Virgil Stanescu

 

Tot mai multe voci spun că te vei implica in conducerea clubului stelist. Este adevarat ceea ce se spune? După experiența de anul trecut, nu iți este teama de acest pas?

 

Așa cum am spus, eu cred in proiectul Steaua. Cred poate că putea fi gestionat mai bine și puteau fi gasite mai multe cai de a-i ajuta pe cei din conducere. Mi-ar placea să pot fi eu cel care va face acest lucru, dar sunt conștient că va fi foarte greu. Așadar, oricine consideră ca poate ajuta in vreun fel, cu o sugestie macar, cu siguranță il voi asculta și poate lua legatura cu mine pe mail sau facebook

 

Avand in vedere că pe tot parcursul sezonului ai avut o relație specială cu fanii, ce le transmiți acestora? La ce să se aștepte din partea ta?

 

În primul rand, le mulțumesc mult pentru faptul că ne-au fost alaturi și că au fost un factor important in succesul nostru. Le mulțumesc celor care au devenit suporteri de baschet și care au ințeles ce inseamnă acest sport alaturandu-se celor care deja știau acest lucru. Sper că in continuare să le oferim această dependență față de echipa Stelei

pytycrys05.06.2011 15:57

De-abia astept meciurile cu dinamu...

Maye05.06.2011 18:00
pytycrys10.06.2011 11:19

Cam pe ce data incepe campionatul?

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE10.06.2011 12:00

Sezonul trecut a inceput pe 2 octombrie.

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE10.06.2011 12:06

Cica noi si U Cluj vom juca in europa.

Maye21.06.2011 20:27
Bogdan21.06.2011 20:36

noutati? legate de sponsori?

pytycrys21.06.2011 21:15

Probabil ca echipa va exista in continuare, mai ales ca a fost inscrisa si in FIBA Eurochallenge. Doamne ajuta! :)

 

Maye22.06.2011 09:51
noutati? legate de sponsori?

Din ce vad Tudor le-a promis tuturor ca se va achita de datorii atunci cand vor incepe pregatirile. E si asta o manevra ca sa ii tii aproape. Vom vedea, cert e ca echipa va exista. Musai. :)

 

Ceva distractie :

 

Valeriu says:

12 Jun 2011 at 21:40

 

Daca ar exista si la baschet un Becali, cu siguranta nu s-ar desfiinta. Asa insa

 

:D

Maye22.06.2011 22:27
Maye03.07.2011 10:53
NICKSTELIST SI DUPA MOARTE03.07.2011 11:41

E clar divizia B scrie pe noi.

red&blue_boy03.07.2011 13:18

Nu-i de bine ce se intampla...

Maye05.07.2011 12:51
Maye05.07.2011 20:30

Steaua nu va mai juca in sezonul urmator al FIBA EuroChallenge Cup, desi oficialii echipei au intentionat acest lucru.

leoSUD06.07.2011 01:44

de ce ?

south-side06.07.2011 06:51

No money momentan probabil...

STARforce06.07.2011 09:44

Maye,pai parca se anuntase ca se inscrisese....

Maye06.07.2011 10:20

@ Starforce

 

Nu stiu nici eu exact motivul, dar tind sa cred ca tine de plata anumitei garantii, garantie ce trebuie sa o platesti inainte de inceperea competitiei. Din pacate, nu vom putea beneficia nici de un wild card, toate locurile fiind deja ocupate.

 

Astfel, vor paticipa :

 

- 19 echipe nu vor juca tur preliminar : Antwerp Giants si Generali Okapi Aalstar (Belgia), Armia (Georgia), Keravnos (Cipru), BC Goverla si Khimik Youhzny (Ucraina), Nizhny Novgorod (Rusia), Olin Erdine Basket si Turk Telekom Ankara (Turcia), BG Göttingen si EWE Baskets Oldenburg (Germania), Pau-Orthez (Franta), BK Bemaco SPU Nitra (Slovacia), Telekom Bonn (Germania), BK Pardubice (Cehia), Chorale de Roanne (Franta), U Mobitelco Cluj (Romania), ZZ Leiden Basket (Olanda), Fuenlabrada Madrid (Spania).

 

- 10 echipe vor juca tur preliminar : Arkadia Traiskirchen (Austria), Minsk 2006 (Belarus),Atomerömü si Szolnok Olaj Banyasz (Ungaria), Pyrintö Tampere (Finlanda), BC Sokhumi (Georgia), Spartak Primorie, Enisey Krasnoyask, Krasnye Krylia Samara, Triumph Lyubertsy (Rusia).

 

- 8 echipe invinse in turul preliminar al Euro Cup

 

Astfel, rezulta 32 de echipe, adica 8 grupe a cate 4 echipe.

 

Din pacate, vestile nu sunt bune.

red&blue_boy06.07.2011 11:20

Ne-am amagit , un sezon a tinut minunea cu Steaua Turabo ... :(

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE06.07.2011 13:13

Se alege praful si de baschet.......

Costi06.07.2011 13:32
Ne-am amagit , un sezon a tinut minunea cu Steaua Turabo ... :(

Steaua Turabo a tinut 3 sezoane. Infiintata in Diviza B, promovata in extremis in divizia A in primul sezon, ocupa locul 7 in al doilea sezon si locul 3 in al treilea sezon. In lipsa atragerii unor sponsori atat de necesari in ziua de azi, sezonul viitor in mod cert va fi unul mai slab decat cel actual. Totusi, sa asteptam si sa speram...

«1444546474868»