FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

CSA Steaua Baschet

«12345668»
re5pect.ro25.06.2009 09:48

 

LEGENDELE BASCHETULUI

fac echipa cu divertismentul

AIR BAMA, WERM, HIGH RIZER, BIG SWOAL, JFK, THE PROFESSOR, SPRINGS, BAD SANTA, sau "50" sunt doar cativa dintre super jucatorii echipei de top ai streetball-ului din intreaga lume, "THE LEGENDS OF THE BLACKTOP" din Statele Unite ce se pregatesc sa performeze in perioada 11 – 14 Septembrie pentru prima data si la noi, cu ocazia turneului national "Legends Of The Blacktop – Romania Tour '09" organizat de Asociatia pentru Dezvoltarea Culturii si Sportului in Romania .

 

Cele mai spectaculoase meciuri de baschet combinate cu acrobatii unice de mare dificultate se vor disputa incepand cu orele 19:00, pe 11 Septembrie la Sala Sporturilor "Horia Demian" din Cluj, impotriva jucatorilor de baschet ce fac parte din Selectionata Echipei "U Mobitelco " Cluj-Napoca , pe 12 Septembrie la Sala Transilvania din Sibiu, unde ii vor avea ca adversari pe fostii jucatori ai echipei de aur CSU Sibiu printre care: Bogdan Spanu, Alexandru Kovacs, Gyuri Grunwald, si posibil Benjamin Pelger si Zeliko Bubanja dar si jucatori activi mai tineri, iar pe 14 Septembrie la Sala Polivalenta din Bucuresti , Legends Of The Blacktop ii vor avea rivali pe jucatorii echipelor CSA Steaua-Turabo si Rapid Bucuresti.

 

Din dorinta de a promova sportul in randul tinerilor si de a-i convinge ca reprezinta atat o forma de educatie si divertisment, cat si un pion esential in mentinerea si intretinerea unei vieti sanatoase si echilibrate, Asociatia pentru Dezvoltarea Culturii si Sportului in Romania a asociat acest eveniment cu unul dintre cei mai indragiti artisti ai momentului, ce va fi prezent la toate meciurile de baschet, in calitate de invitat special. Astfel, pauzele meciurilor vor fi animate de prezenta binecunoscutului artist, C.R.B.L. impreuna cu echipa sa de dansatori profesionisti, ce vor oferi celor prezenti un show real de divertisment si un recital de zile mari.

 

Biletele pentru meciurile turneului national "Legends Of The Blacktop – Romania Tour '09" pot fi achizitionate, de la casa de bilete a Casei de Cultura a Studentilor, Sala "Horia Demian',Agentia Teatrului National – Cluj, Teatrul Gong din Sibiu, iar in Bucuresti la Magazinul Unirea Shopping Center et.2, si online prin www.re5pect.ro , www.5la5.ro, www.vreaubilet.ro , www.bilete.ro, preturile acestora fiind impartite pe categorie de loc : Cat. VIP – 120 RON, Cat.I – 90 RON, Cat. II – 70 RON, si Cat. III – 50 RON.

 

<h2 style="margin: 12pt 0in 6pt 0.25in; text-align: justify; line-height: 150%;"> "The Legends Of The Blacktop" provin din Statele Unite Ale Americii si au luat fiinta in urma cu 15 ani. Acestia au pierdut un singur meci in 8 ani de turnee, meciul pierdut fiind disputat impotriva unei echipe formata din jucatori in NBA ,in anul 2005. In ceea ce priveste streetball-ul, ca popularitate, divertisment si public,The Legends of the Black Top nu au rivali.</h2> The Legends of the BlackTop au participat la mari miscari ale streetball-ului, precum:

 

- The AND 1 Mixtape Tour ;

 

- Jocuri Video (NBA Street, NBA Ballers, NBA 2k, Street Hoops);

 

- Evenimente (ESPN City Slam Dunk,NBA All Star Games);

 

- Filme de televiziune (ESPN:Streeball.CrossOver,Semi-Pro);

 

- Diverse spoturi publicitare (Mountain Dew,NBA Allstar Games ).

 

 

 

Evenimentul este organizat de Asociatia pentru Dezvoltarea Culturii si Sportului in Romania si Respect Company,oferit de Primaria Sectorului 6 a Municipiului Bucuresti si Centrul Cultural European al Sectorului 6 , sustinut de Gatorade, Rin Grand Hotel, Continental Hotels, SimpaTrans-Ankai, www.bilete.ro, Jurnalul National, Ziarul Ring, Sport Total FM, www.pubbing.ro, Ooops Media, www.vreaubilet.ro si prezentat de Radio ZU.

 

 

 

 

 

 

Daniel-Ionut05.08.2009 16:18

Ce se mai aude cu echipa de baschet?

Cand incepe campionatul?, in ce Liga va fi?, au adus ceva jucatori buni?

MoWeed05.08.2009 16:33
in ce Liga va fi?

In divizia B

Maye05.08.2009 16:35
In divizia B

Seria II

baschet15.08.2009 11:48

Din potriva dragilor Steaua va revenii dupa 6 ani in prima Liga de baschet -va juca in locul bc targoviste care nu mai are fonduri

 

anuntul oficial va fi in data de 1 septembrie

 

sala unde va juca este sala de la Regimentul de garda care in acest moment se renoveaza astfel incat sa devina o arena de 1000 de locuri

 

echipa deja s-a intrunit la 1 august are in lot 3 sarbi,1 americam , fosta vedeta a Stelei Adrian Voinescu,cat si alti jucatori romani foarte buni

 

voi revenii cu alte detalii cat mai curand

Allleecx16.08.2009 16:58
Din potriva dragilor Steaua va revenii dupa 6 ani in prima Liga de baschet -va juca in locul bc targoviste care nu mai are fonduri

 

anuntul oficial va fi in data de 1 septembrie

 

sala unde va juca este sala de la Regimentul de garda care in acest moment se renoveaza astfel incat sa devina o arena de 1000 de locuri

 

echipa deja s-a intrunit la 1 august are in lot 3 sarbi,1 americam , fosta vedeta a Stelei Adrian Voinescu,cat si alti jucatori romani foarte buni

 

voi revenii cu alte detalii cat mai curand

E sigura informatia? Deci Bc Targoviste nu va mai fii in prima divizie de baschet masculin? Sunt fan al echipei din Targoviste...iar din oras nu am aflat nimic! Iti multumesc pt raspuns.

baschet17.08.2009 09:25

informatia este 100 % sigura si dupa cum spuneam va deveni oficiala la 01.09

ady_csufan29.08.2009 10:25

salutare stelistilor ;)

 

am dat de forumul vostru intamplator cautand informatii despre sala regimentului de garda. intr-adevar echipa cu cele mai multe titluri de campioana (28 daca nu ma insel) va juca din nou in DIVIZIA A (nu Liga 1 cum spunea cineva mai sus :P ). personal nu pot decat sa ma bucur pentru ca astfel se vor reedita meciuri de traditie in capionatul romanesc cu toate sansele ca cestea sa fie unele incinse avand in vedere ca aveti cateva numa de referinta in lot: Adi Voinescu, Bogdan Popescu sau patelic.

 

pana una alta veti "juca" un meci cu noi mai repede decat era cazul in cadrul zilelor baschetului prin proiectia pe ecran a finalei din '95 in urma careia sibiul a luat primul titlu.

 

as dori daca aveti mai multe informatii despre sala in care va juca Steaua, am inteles ca are in jurul a 1000 de locuri dupa renovare desi din satelit arata ca o sala de liceu... si poze daca aveti. de asemenea, daca stiti in ce sala va juca csm Bucuresti.

 

succes in noul sezon (mai putin in meciurile cu csu sibiu :P ) si in turneul pe care-l organizati saptamana viitoare http://www.numaibaschet.ro/articole/artico...---Editia-a-1-a

KuzMaN29.08.2009 10:35
salutare stelistilor ;)

 

am dat de forumul vostru intamplator cautand informatii despre sala regimentului de garda. intr-adevar echipa cu cele mai multe titluri de campioana (28 daca nu ma insel) va juca din nou in DIVIZIA A (nu Liga 1 cum spunea cineva mai sus :P ). personal nu pot decat sa ma bucur pentru ca astfel se vor reedita meciuri de traditie in capionatul romanesc cu toate sansele ca cestea sa fie unele incinse avand in vedere ca aveti cateva numa de referinta in lot: Adi Voinescu, Bogdan Popescu sau patelic.

 

pana una alta veti "juca" un meci cu noi mai repede decat era cazul in cadrul zilelor baschetului prin proiectia pe ecran a finalei din '95 in urma careia sibiul a luat primul titlu.

 

as dori daca aveti mai multe informatii despre sala in care va juca Steaua, am inteles ca are in jurul a 1000 de locuri dupa renovare desi din satelit arata ca o sala de liceu... si poze daca aveti. de asemenea, daca stiti in ce sala va juca csm Bucuresti.

 

succes in noul sezon (mai putin in meciurile cu csu sibiu :P ) si in turneul pe care-l organizati saptamana viitoare http://www.numaibaschet.ro/articole/artico...---Editia-a-1-a

 

21 de titluri are Steaua , pe cand rivala noastra dinam0 a ajuns la 22. 

ady_csufan29.08.2009 12:25

asa e, greseala mea ;)

Padrese31.08.2009 08:09

Cupa Steaua Turabo - Ediția a 1-a

 

 

01.Septembrie

 

ora 17:00 CSM București vs BC Argeș Pitești

 

ora 19:00 Steaua Turabo București vs SCM U Craiova

 

 

02.Septembrie

 

ora 17:00 CSM București vs SCM U Craiova

 

ora 19:00 Steaua Turabo București vs BC Argeș Pitești

 

 

03.Septembrie

 

ora 10:30 SCM U Craiova vs BC Argeș Pitești

 

ora 12:30 Steaua Turabo București vs CSM București

 

 

@ady_csufan - Sala Regiment de garda Mihai Viteazul a fost renovata vara asta si are in jur de 1000 de locuri acum, dupa cum spuneai si tu. Ea se afla vizavi de noul mall cu o statie mai inapoi de Apaca, la intersectia bdul Timisoara cu Vasile Milea (se ajunge cu tramvaiele 8,25 si 47, troleibuzele 71,93 si autobuzele 105, 139, 635, 137). In ea joaca echipele de baschet si volei ale Stelei.

CSM Bucuresti juca sezonul trecut in sala SOCED aflata undeva prin Vitan (capatul autobuzului 123), dar acum e posibil sa se fi mutat la Floreasca.

 

Poze din sala Mihai Viteazul

 

Peste putin timp va fi lansat si site-ul echipei aflat momentan in constructie - BCSTEAUA.ro

ady_csufan01.09.2009 09:16

mersi pentru informatii si pentru poze ;)

Padrese01.09.2009 11:22

Si o veste proaspata de pe site-ul numaibaschet.ro (autor: Adrian Micinic) :

 

Ronald Timus, jucãtorul anului 2009 în Norvegia conform saitului de specialitate www.eurobasket.com, este noul component al echipei Steuau Turabo București. El a semnat un contract valabil pentru urmãtoarele douã sezoane.

 

Jucãtorul american, în vârstã de 27 ani, a evoluat în ediția 2008/09 a campionatului norvegian la echipa Tromso, alãturi de care a devenit vicecampion. Timus mãsoarã 1.98 metri și în stagiunea 2008/09 a fost principalul marcator al campionatului norvegian de baschet masculin. El a avut medii de 29.0 puncte, 68 recuperãri și 2.9 pase decisive.

 

Alãturi de Timus la formația militarã au fost aduși pe parcursul acestei veri urmãtorii jucãtori: Adrian Voinescu, Bogdan Popescu, Djordje Pantelic, Dragoslav Papic, Milos Mladenovic și au fost prelungite contractele mai multor jucãtori care în aceastã varã au participat fie la Campionatul European U20, fie la Jocurile Mondiale Universitare. Ron Timus este primul jucãtor american achiziționat de echipa pregãtitã de cãtre Predrag Vasic în vederea pregãtirii sezonului 2009/10.

 

Începând de mâine (marți, 01.09) și pânã joi (03.09), la Sala Regimentului de Gardã - Mihai Viteazu este programat a se desfãșura trofeul dotat cu Cupa Steaua. La acest eveniment vor participa echipele: BC Argeș Pitești, SCM U Craiova și CSM București, alãturi de Steaua Turabo București.

 

 

saptemai02.09.2009 11:44

si cateva poze de ieri. scuze pentru calitatea mai indoielnica.

DSC_0029.jpg

DSC_0030.jpg

DSC_0032.jpg

DSC_0034.jpg

DSC_0036.jpg

DSC_0039.jpg

DSC_0045.jpg

DSC_0046.jpg

Maye02.09.2009 12:18

Un ros-albastru pur.

De abia astept echipa la Sibiu.

ionnn02.09.2009 16:54

Sa imi zica si mie cineva scorurile de ieri si de azi daca se poate

ady_csufan09.09.2009 19:59

uau, ce bine arata sala!

Padrese10.09.2009 06:40

Zilele acestea la sala Soced se joaca turneul amical Cupa CSM. Participante echipele CSM Bucuresti, Steaua Turabo, Energia Rovinari si Dinamo.

 

Dupa primele 2 zile de meciuri Steaua a obtinut urmatoarele rezultate:

 

Meci 1: Steaua - Energia 77-71

 

Meci 2: Steaua - CSM București 80-83

 

Joi se va juca ultima etapa - de la ora 14:00 CSM București - Energia Rovinari si de la ora 16:00 Dinamo - Steaua București Turabo

 

 

S-au stabilit si meciurile ce vor fi transmise de catre TVR3:

 

sambata 19 sept ora 17:00 - BCM Pitesti - Steaua Turabo

 

marti 22 sept ora 18:00 - Steaua Turabo - BCM Pitesti

 

Marti 29 sept ora 17:15 - Steaua Turabo - CSU Sibiu

zob7919.09.2009 09:59

Articol din GSP - 18 septembrie:

Fostul cãpitan al "naționalei" României, Virgil Stãnescu, a ajuns la o înțelegere cu Steaua București, la care va evolua în sezonul 2009-2010. Pivotul de 32 de ani și 2,06 metri a evoluat în ultimii patru ani în Rusia, trecînd pe la Spartak St. Petersburg, Spartak Vladivostok, Unics Kazan și CSKA Samara. "M-am întors acasã cu emoții. Ultima datã, la Dinamo, nu a fost o experiențã prea fericitã. Acum sper sã fie altceva, îmi place echipa și îmi plac planurile de viitor ale noii formații", a declarat Stãnescu.

baschet25.09.2009 12:50

Steaua VA JUCA PRIMUL MECI DIN ACTUALA EDITIE DE CAMPIONAT MARTI 29.09 DELA ORA 17.15 CU CSU SIBIU IN SALA Mihai VITEAZUL DIN Bucuresti

 

VA ASTEPTAM LA MECI

S.O.S.25.09.2009 16:55

Stie cineva daca s-a jucat returul cu Pitestiul din cadrul cupei Romaniei.

fredysteaua09.10.2009 10:07

daca vine cineva la baschet azi sa-mi dea un mesaj pls !

 

 

Padrese13.10.2009 05:48

Miercuri de la ora 4 Steaua Turabo va redebuta in cupele europene jucand impotriva muntenegrenilor de la Mornar Bar in sala Mihai Viteazul.

 

Vineri de la ora 5 echipa noastra va juca impotriva eternei rivale Dinamo tot in sala Mihai Viteazul.

 

Va asteptam la sala!

fredysteaua13.10.2009 05:52

multumim pt inf padrese ! vom fii acolo :)fular-campionii

lbj13.10.2009 09:33

dak si aici plecati in repriza a 2-a mai bine nu va prezentati.

«12345668»