FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

CSA Steaua Baschet

«1234568»
baschet26.03.2009 11:15

Steaua joca sambata 28.03.2008 un meci foarte important de la ora 17.00 cu Granitu in sala Regimentul de Garda...........

 

 

baschet26.03.2009 12:03

 

 

la Pitesti in ultimul meci desi au jucat prost au castigat la 10 puncte.........

 

la turneul final se califica primele trei echipe din cele 2 grupe si se face un turneu de 6 care joaca fiecare cu fiecare iar primele 2 clasate vor intra direct in prima Liga.

 

ce stiu eu este ca daca intam in prima Liga vom avea un buget foarte mare de la TURABO si ca sigur vor inscrie echipa intr-o Liga europeana(la baschet cu bani te poti inscrie indiferent de locul pe care il ocupi in prima Liga sau chiar daca tocmai ai promovat)

ce mai stiu este ca la anul vor face 3 echipe de juniori in care vor investii destul de mult pentru a reface o pepiniera care nu mai exista de mult...................

 

Clasamentul este 1 csm 2 Iasi 3 Steaua dar nu conteaza deoarece la turneul final totul incepe de la 0.oricum noi mai avem de jucat si cu Iasi si cu csm deci se poate modifica

 

Padrese29.03.2009 09:00

Steaua Turabo a invins sambata acasa pe Granitul Bucuresti scor 88-77 (24-10, 24-27, 25-22, 15-18) intr-un meci pe care l-am controlat dar pe care ni l-am facut singuri greu.

 

Etapa viitoare Steaua va sta, urmand ca peste 2 saptamani sa intalneasca Rapid in deplasare.

1on01.04.2009 16:46

ªtii, mai exact, în ce zi joacã cu Rapid?

maye01.04.2009 17:04

Dar Rapid e in prima Liga.

1on01.04.2009 18:06

Dupã câte am înțeles din alte surse, e posibil sã fie vorba de echipa a doua.

Padrese01.04.2009 20:22

Au echipe in ambele ligi si in ambele sunt pe la coada clasamentului.

 

Nu stiu sigur cand e meciul, imediat ce o sa aflu mai multe detalii o sa le pun pe forum, probabil baschet stie mai multe detalii legate de meciurile viitoare.

baschet01.04.2009 20:53

 

 

dragilor urmatorul meci este cu echipa a doua a rapidului si se joaca miercuri 8 aprilie in sala Rapid nu stiu inca ora dar maine intreb si va anunt.

 

dupa meciul cu rapid jucam joi sau vineri inainte de Paste la noi in sala cu Galati cum stiu data si ora le postez

 

Padrese: jucatorul de care m-ai intrebat se numeste Gutoaia Adrian un tanar de mare perspectiva alaturi de Bogdan Stancut si de Dani Popescu

 

Au echipe in ambele ligi si in ambele sunt pe la coada clasamentului.

 

Nu stiu sigur cand e meciul, imediat ce o sa aflu mai multe detalii o sa le pun pe forum, probabil baschet stie mai multe detalii legate de meciurile viitoare.

 

lbj01.04.2009 22:26

Dani a jucat in caragiale, nu?

baschet03.04.2009 12:19

noutati:

 

meciul cu rapid se joaca JOI 09.04.2009 de la ora 18.45 in sala Giulesti

Padrese13.04.2009 08:36

Rapid- C.S.A. Steaua Turabo 41-104, fara comentarii

 

Urmatorul meci probabil pe 25 aprilie impotriva lui CSU Galati.

paolo13.04.2009 13:11

banuiesc ca jucam cu Galatiu pe "teren" propriu...stii cumva ora? sau informatii despre accesul in sala Mihai Viteazu?

Padrese13.04.2009 13:18

Da va fi pe teren propriu, ora nu o stiu dar de obicei se joaca de la ora 17 - baschet ne poate spune mai multe despre data disputarii jocului.

La sala Mihai Viteazul se ajunge foarte simplu - cu 93,71,139,105, 137 sau tramvaiul 8 la statia Vasile Milea, vizavi de unde se construieste un nou mall , orientativ o sa vezi un bust mare a lui Miahi Viteazul la intrarea in sala.

Parerea mea e ca se merita sa vii fularsteaua2 poate o punem si de-o galerie :naughty:

paolo13.04.2009 13:30

da asa ma gandeam si eu so punem de-o galerie ceva...sa se simta baietii ca acasa. + ca mai stiu cativa prieteni carora le-ar surade sa vina.

 

cat despre acces, eu ma refeream la cum se intra efectiv in sala (pe unde?), bilete chestii d astea. si eu stau tot in dr tabereisi stiu unde e reg de garda si protocol

baschet13.04.2009 16:32

Salut

 

Meciul cu CSU Galati se joaca joi 16.04.2009(adica joi chiar acum....) si se joaca pe "teren propriu" adica in sala Mihai Viteazu ota este 17.00

 

Alte noutati: Costel Cernat a fost numit Director Tehnic iar noul antrenor este Predrag Vasici( fost antrenor la Steaua Rosie Belgrad si Nationala Romaniei de fete)

 

Forta Steaua

 

 

Padrese23.04.2009 10:15

Sambata la Iasi va fi derby-ul cu Politehnica, in tur baieti nostri au invins dupa prelungiri cu 87 la 77.

Padrese18.05.2009 07:01

Sambata s-a jucat ultimul meci din sezonul regulat - in derby-ul seriei: Steaua Turabo - Csm Bucuresti 75-82, ambele echipe calificandu-se la turneul final de promovare in divizia A.

La turneu vor participa:

Seria 1: BC Gladiator Cluj-Napoca, U Mobitelco 2 Cluj Napoca, BC Timba Timisoara

Seria 2: CSM Bucuresti, Poli Iasi, BC Steaua Turabo Bucuresti

MoWeed18.05.2009 07:20

@Padrese

 

U Mobitelco 2 Cluj-Napoca este satelitul lui U Cluj? Si daca da, la baschet se permite ca o echipa sa fie in aceeasi divizie cu satelitul ei?

Adrian18.05.2009 07:28

Steaua nu e in prima Liga la baschet.

MoWeed18.05.2009 07:32

Stiu Adriane, dar la barajul pentru promovarea in prima Liga participa si U Cluj 2, dupa cum scrie in postul lui Padrese. De aia intrebam...

Adrian18.05.2009 07:37

Apai....poate se face ca la fotbal si se vinde smecheria :D

Padrese18.05.2009 08:02

Mobitelco 2 nu are drept de promovare dar vor participa la turneul final, cred ca in special pentru a mai da ocazia jucatorilor de la aceasta echipa sa se mai rodeze in meciuri mai tari si mai importante din moment ce in seria lor nu e prea mare concurenta. Pana la urma e dreptul lor daca au terminat pe primul loc si e si mai bine pentru baietii nostri pentru ca se vor lupta doar cu 5 echipe pentru cele doua locuri de Divizia A

Padrese22.05.2009 18:42

Turneul final de promovare in divizia A se va disputa in perioada 10-14 iunie 2009 la Medias.

Echipele participante: CSM Bucuresti, Poli Iasi, Steaua Turabo, BC Gladiator Cluj-Napoca, U Mobitelco Cluj-Napoca, BC Timba Timisoara.

 

Mobitelco vor avea dreptul de promovare deoarece s-a considerat ca ei sunt o echipa independenta de echipa din divizia A si deoarece si-au obtinut dreptul din prisma locului ocupat in campionat va avea voie sa ajunga in prima Liga.

 

Clasamentul final in seria Stelei a fost:

 

1.CSM 19 0 1 39 pct

2. Poli Iasi 18 0 2 38 pct

3. Steaua 15 0 5 35 pct

Padrese10.06.2009 20:15

Miercuri a inceput la Medias turneul final care va decide cele doua echipe ce vor promova in Diviza A.

 

Rezultatele Stelei in acest turneu au fost urmatoarele:

 

 

miercuri: Steaua București - Gladiator Cluj-Napoca 76 - 80

 

joi: CSM București - Steaua București 78 - 71

 

vineri: Steaua București - Timba Timișoara 76 - 60

 

sambata: U Mobitelco Cluj II - Steaua București 59 - 104

 

duminica: Steaua București - Poli Iași 64-77

 

 

Clasamentul final este urmatorul:

 

1. CSM București 5 5 0 430:311 10p.

2. Gladiator Cluj-Napoca 5 4 1 374:373 9p.

3. Politehnica Iași 5 3 2 393:341 7p.

4. Steaua București 5 2 3 391:354 7p.

5. U Mobitelco Cluj-Napoca II 5 1 4 271:319 6p.

6. Timba Timisoara 5 0 5 283:418 5p.

gloryforixseal19.06.2009 05:38

Au mai ramas probleme mici...o masina se intretine...daca nu ai grija de ea usor-usor o ia la vale...iar cand iti dai seama ca ai ceva de reparat descoperi ca nu e doar un lucru ci mai multe...

Cat despre buba cu cutia...vicii ascunse....n-ai de unde sa stii, a crapat dupa 2k km.

In rest, bine, sanatos...multumesc.

«1234568»