FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

CSA Steaua Baschet

«123468»
saptemai21.11.2008 17:19

MAINE MECI DE BASCHET IN Bucuresti.

 

sala Olimpia a hotelului cu acelasi nume, pe soseaua iancului.

 

padrese, poti sa afli si tu ora de desfasurare?

 

 am sunat la receptie si aia nu stiu cand e meciul si nici la ce ora vin maine cei care stiu.

 

 

Padrese21.11.2008 17:33

Am sunat la un nr de tel pe care l-am gasit pe net, dar nu a raspuns nimeni. As fi vrut sa ma duc si eu maine dar din pacate e o dezorganizare totala pornind de la federatie in jos.

saptemai22.11.2008 18:09

ei bine, pare-se ca cei de la club parca nu vor sa stim cand si unde sunt meciurile de baschet.

 

daca in acel pdf se spunea sala olimpia, am aflat azi la volei ca meciul a fost in sala Mihai viteazul, de la ora, atentie.............12:30.

evident de acum trebuie sa sunam din ora in ora cu doua zile inainte de meci sa fi sigurid e ceva. am uitat sa intreb cat s-a terminat.si un link spre locatia exacta a salii Mihai Viteazu.

 

http://www.wikimapia.org/#lat=44.429681&am...amp;m=a&v=2

 

 

Padrese24.11.2008 08:35

Vad ca Steaua a pierdut cu Granitul 85-77 si are pana acu 4 victorii si 2 infrangeri urmand ca etapa asta sa stea.

Mugur_Cornateanu27.11.2008 04:33

De Sorin Ardelean mai stie cineva ceva?

Padrese14.12.2008 07:37

Am invins sambata la Galati pe CSU cu 99 la 76

Padrese19.01.2009 09:58

Dupa asocierea sectiei de baschet cu firma Turabo, au inceput sa apara si transferurile, au venit Bogdan Stancut (extrema, 1,98) de la Elba Timisoara si Marius Stoican (extrema 1,91) de la Energia Rovinari Tg Jiu.

Padrese25.01.2009 11:54

Iata rezultatele pana acum ale echipei noastre:

 

 

Et.1: 144:61 Time Bucuresti (a)

Et.2: 85:74 Metropola Bucuresti (d)

Et.3: 113:89 CSS Ploiesti (a)

Et.4: 54:77 CSS Giurgiu (d)

Et.5: 83:70 CSM Pitesti (a)

Et.6: 77:85 Granitul Bucuresti (d)

Et.7: a stat

Et.8: 108:89 Rapid (a)

Et.9: 99:86 CSU Galati (d)

Et.10: 87:77 Poli Iasi (a)

Et.11: 111:64 CSM Focsani (d)

Padrese31.01.2009 23:36

Am batut azi pe Phoenix Galati 101-48 fara mari probleme dupa cum o arata scorul, jucatorii nostri au facut si spectacol cu doua slamuri de mare efect care au facut praf panoul.

 

In clasament suntem pe locul 3 cu 22 de puncte dupa 12 jocuri disputate si avem sanse la promovare, in fata noastra fiind CSM Bucuresti si Poli Iasi.

 

Steaua a jucat astazi in formula (aproximativa): Socolov, Marius Stoican, Andrei Stan, Tanasa, Daniel Popescu, Bogdan Stancut, Badila, Adrian Gutoaia, Adrian Minea (cpt.), Tudor Zamfirescu, Andrei Talaba;

Antrenor: Costel Cernat

Daniel-Ionut01.02.2009 19:04

Parca mai sus in acest topic cineva spunea ca sectia de baschet a Stelei sa desfiintat mai de mult... :confused:

Oricum e bine ca inca se joaca baschet la Steaua si sper sa promoveze forzateaua

MoWeed01.02.2009 22:39

@Daniel-Ionut

 

A fost desfiintata si in 2008 a fost reinfiintata. Cativa ani sectia de baschet nu a existat...

Daniel-Ionut02.02.2009 07:17
@Daniel-Ionut

 

A fost desfiintata si in 2008 a fost reinfiintata. Cativa ani sectia de baschet nu a existat...

 

Ok, multumesc pentru informatie.

Sper sa faca performanta :thumbsup:

 

Am o intrebare...

De ce la HOCHEI, BASCHET, RUGBY si HANDBAL, emblema nu este la fel ca la fotbal... ca doar este acelasi club...

Am vazut la Barcelona, ca si echipa de baschet, handbal ... footbal au aceeasi emblema, numai sporturile difera ( in loc de FC Barcelona, este hc, bc...)

steaua_hochei.gif

Sau echipa de fotbal nu mai face parte din CSA :confused: (parca)...

MoWeed02.02.2009 07:35

@Daniel-Ionut

 

CSA Steaua este clubul armatei, FC Steaua este clubul lui Jiji Becali. Ma mir ca mai exista o persoana in Romania care sa nu stie asa ceva

La Barcelona toate sectiile clubului au aceeasi conducere.

Daniel-Ionut02.02.2009 08:32
@Daniel-Ionut

 

CSA Steaua este clubul armatei, FC Steaua este clubul lui Jiji Becali. Ma mir ca mai exista o persoana in Romania care sa nu stie asa ceva

La Barcelona toate sectiile clubului au aceeasi conducere.

 

Stiam ca, clubul de fotbal sa despartit de csa in 03 cand a cumparat Becali FC, dar nu eram sigur... :confused:

Padrese02.02.2009 09:10

De fapt sectia de fotbal s-a despartit de Clubul Sportiv in 98, Becali a venit la conducerea societatii nou create in 2003.

Norbinho04.02.2009 02:26

toamna asta a fost frumoasa. am primit o veste extraordinara! avem din nou baschet. sportul meu preferat are din nou echipa in cadrul clubului mult iubit! felicitari si se avem bafta!

baschet04.02.2009 09:30

dragilor

 

echipa de baschet va juca sambata in sala constructorul de la ora 10.30 un joc f importamt cu csm Bucuresti.din cate stiu echipa noastra are target promovarea in prima Liga si din fericire are si banii necesari.vor mai aduce un sarb sau un american pt a reveni in Liga 1 .pacat doar ca baschetul nu are si suporterii infocati ai Stelei.

informatii despre echipa de baschet veti putea gasii incepand cu 15.02.2009 si pw www.bcsteaua.ro

 

toamna asta a fost frumoasa. am primit o veste extraordinara! avem din nou baschet. sportul meu preferat are din nou echipa in cadrul clubului mult iubit! felicitari si se avem bafta!

 

 

 

Padrese04.02.2009 09:56

Multumim foarte mult pentru informatii baschet, daca ne mai poti tine la curent cu ultimele informatii ti-am fi recunoscatori.

 

Sunt destule persoane care sunt foarte interesate de baschet si sunt sigur ca odata cu aparitia site-ul vor putea veni in numar mai mare la sala.

 

Pentru cineva vrea sa vina samabata sala Constructorul se afla pe str. Fizicienilor nr 50

 

58113851ya2.jpg

baschet04.02.2009 11:13

de cand turabo a venit langa echipa au fost adusi urmatorii jucatori

 

-Bogdan stancut de la elba Timisoara

-Andrei talaba de la elba Timisoara

-stoican Marius de la rovinari

-tomko socolov-macedoria

-a revenit si badila Andrei

 

Va asteptam sambata la sala...HAI Steaua

Padrese04.02.2009 12:41

L-am vazut pe Tomko prima data in meciul cu Iasi si mi s-a parut paralel cu baschetul, e puternic sub panou dar are mari probleme cu aruncarile. La meciul cu Galati parca a mai progresat si cred ca de aceea l-a si apreciat lumea cand a fost schimbat, aplaudandu-l.

Padrese14.03.2009 17:15

Astazi in sala Mihai Viteazu, Steaua TURABO a invins in etapa a 17-a pe CSS Giurgiu scor 91-55 (21-15, 23-15, 22-13, 25-12)

 

Etapa viitoare Steaua va juca in deplasare impotriva echipei CSM Pitesti.

MoWeed14.03.2009 17:17

@Padrese

 

Pe ce loc suntem in clasament?

Padrese14.03.2009 21:50

Suntem pe 3. In fata noastra este Iasul si liderul CSM Bucuresti, da' mi-e greu sa-ti spun cu ce punctaje, e ceva de genul CSM 35p, Iasi 33p, Steaua Turabo 32p.

MoWeed14.03.2009 21:56

Mersi

Padrese15.03.2009 14:49

Ce e mai trist e ca baietii au jucat ieri de parca ar fi fost in deplasare, giurgiuvenii venind si cu vreo 30 de suporteri foarte galagiosi.

 

Cred ca e mai important sa stai la baut cu baietii inainte de un rahat de meci de fotbal decat sa vii 4 statii sa sustii niste sportivi care vor sa aduca iar Steaua acolo unde ii e locul.

 

Asta e ,poate vor veni si vremuri mai bune pentru celelalte sectii.

«123468»