FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

CSA Steaua Baschet

«1303132333468»
Costi23.02.2011 21:14

ca orice afacere, se intampla sa mai ai si probleme cu banii, mai ales cand te extinzi foarte mult si incepi sa nu mai gestionezi cum trebuie situatia, pentru ca te depaseste, efectiv(ceea ce presupun eu ca s-a intamplat la turabo).

faptul ca s-au inchis niste cafenele care nu erau profitabile nu inseamna ca se afla in pragul falimentului, ci ca probabil isi regandeste businessul pentru a rentabiliza afacerea. Locatia respectiva, de la unirii, am vazut-o mai tot timpul goala si cred ca era o locatie destul de proasta in contextul in care punctele principale de interes din zona, centrul vechi sau Unirea shoping center, nu erau in acelasi loc cu cafeneaua.

pytycrys24.02.2011 09:07

@Maye

Deci Cupa se joaca final-four-ul ala intr-un anume oras, iar optimile unde?

Si la playoff, la fel. Unde se joaca?

Maye24.02.2011 12:07
Deci Cupa se joaca final-four-ul ala intr-un anume oras, iar optimile unde?

 

Optimile Cupei Romaniei s-au jucat.

Ca sa fie mai clar:

In optimi Steaua a jucat cu CSM Bucuresti. Victorie pe terenul lor, victorie pe terenul nostru.

In sferturi Steaua a jucat cu BC Timisoara. Victorie pe terenul lor, victorie pe terenul nostru.

 

Iar Final Four-ul se va juca pe teren neutru.

 

Si la playoff, la fel. Unde se joaca?

 

In play off se joaca pe terenul fiecarei echipe. De exemplu, daca Steaua va termina pe locul 2 al campionatului, atunci va juca cu locul 7. Vor fi 5 meciuri, impartite astfel : primele 2 meciuri in Bucuresti, urmatoarele 2 meciuri pe terenul echipei adverse, iar ultimul meci (daca va fi cazul) pe terenul nostru.

red&blue_boy24.02.2011 12:11

Azi-maine o sa te ia la FRB cu organizarea competitiilor ! :D

Maye24.02.2011 12:44

Ar vrea ei :D

Maye25.02.2011 11:41
pytycrys26.02.2011 22:04

Se pare ca sunt niste probleme certe la nivel financiar la club..

Maye26.02.2011 22:46

De unde stii tu asta? :)

leoSUD26.02.2011 23:29

Nostradamus, tu esti ?

pytycrys27.02.2011 10:23

B. Tibarna.

Lari27.02.2011 19:13

Am pierdut in ultima secunda la Timisoara, scor 67-68 (38-34)...

 

CLASAMENT:

1. CSU Ploiesti 23 20 3 1990-1671 43

2. "U" Mobitelco BT Cluj 23 17 6 1907-1615 40

3. CSA Steaua Bucuresti 23 17 6 1925-1655 40

4. Gaz Metan Mediaș 22 17 5 1993-1663 39

5. BC Mureș Targu Mureș 22 16 6 1890-1752 38

6. CSM Oradea 23 14 9 1886-1768 37

7. BC Argeș Pitesti 23 13 10 1854-1735 36

8. CS Otopeni 23 13 10 1816-1787 36

9. CSU Sibiu 23 11 12 1815-1763 34

10. BC Timisoara 23 11 12 1768-1736 34

11. Energia Rovinari 23 10 13 1781-1792 33

12. CSM Bucuresti 22 11 11 1763-1687 33

13. SCM U Craiova 22 5 17 1648-1890 27

14. CS Politehnica Iasi 22 4 18 1580-2012 26

15. CSU Cuadripol Brasov 23 1 22 1411-2158 24

16. BC Miercurea Ciuc 22 1 21 1576-1919 23

 

Etapa viitoare jucam acasa, cu Otopeniu'.

 

Mai sunt 7 etape.

Maye27.02.2011 19:50
red&blue_boy27.02.2011 20:34

Pacat de infrangerea suferita in final...

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE02.03.2011 23:08

Cu otopeni duminica de la ora 18:00, marfa baschet apoi fotbal.

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE02.03.2011 23:16

Nu mai e marfa este de la ora 19:00 pe tvr :) .

Maye02.03.2011 23:27

Asa este.

Meciul o sa fie duminica de la 19. Deci se va suprapune cu meciul de fotbal :)

pytycrys03.03.2011 13:12

Sper ca nu isi pune careva problema sa se duca la stadion in loc sa vina la baschet...:)

leoSUD03.03.2011 13:49

Fiecare face ce vrea, se duce unde vrea.. pana atunci vineri la ora 19:00 la hochei !

STARforce03.03.2011 14:09

Maine hocheiul e de la 5pm!

pytycrys05.03.2011 15:00

Maine la 7 la baschet, sala Mihai Viteazu. Jucam cu Otopeni.

E categoric necesar sa fim alaturi de echipa chiar daca sunt unele probleme, trebuie sa ne simta acolo,langa ei.

TOTI LA MECI!

Maye06.03.2011 00:38

Etapa 24,

 

CSA Steaua - CS Otopeni

saptemai06.03.2011 20:41

prestatie slaba, dublata si de un arbitraj absolut jegos, rezultat nemeritat.

Bogdan06.03.2011 20:57

Chiar ca prestatie slaba. Ne-am crezut invingatori dupa prima repriza :(

f234567k06.03.2011 21:02

In viata fiecarei echipe exista atat suisuri cat si coborasuri. Nu s-a nascut echipa care sa castige totul pe banda rulanta. Sa speram ca se va rezolva totul cu forma mai slaba si problemele de la club(daca exista) si totul sa reintre pe linie dreapta in vederea play-off-ului.

Sud194706.03.2011 21:03
Chiar ca prestatie slaba. Ne-am crezut invingatori dupa prima repriza :(

Asa este, asta e...mergem mai departe .Urmeaza meciul cu CSM Bucuresti.

 

«1303132333468»