ca orice afacere, se intampla sa mai ai si probleme cu banii, mai ales cand te extinzi foarte mult si incepi sa nu mai gestionezi cum trebuie situatia, pentru ca te depaseste, efectiv(ceea ce presupun eu ca s-a intamplat la turabo).
faptul ca s-au inchis niste cafenele care nu erau profitabile nu inseamna ca se afla in pragul falimentului, ci ca probabil isi regandeste businessul pentru a rentabiliza afacerea. Locatia respectiva, de la unirii, am vazut-o mai tot timpul goala si cred ca era o locatie destul de proasta in contextul in care punctele principale de interes din zona, centrul vechi sau Unirea shoping center, nu erau in acelasi loc cu cafeneaua.
