FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

CSA Steaua Baschet

«1101112131468»
Maye16.10.2010 22:43

CSA Steaua Turabo Bucuresti - Energia Rovinari 99-88

 

http://Steaua.ro/baschet/2010/10/16/Steaua...-99-88-etapa-4/

Daniel-Ionut20.10.2010 15:37
Maye23.10.2010 17:45
Lari24.10.2010 18:16

Am pierdut cu 81-79, din pacate, in deplasare, la Mures.

 

Jacksoooaaaaannneee!!!! :no: Nenea asta a "comis-o" cu 15 secunde inainte de final, cand aveam 79-78 si plecam la atac. OF!

 

CAPUL SUS, BAIETI! BAFTA MAI DEPARTE!!!

Adrian24.10.2010 18:20

Am pierdut pe mana dobitocului de Jackson. Fantastic! Parca suntem blestemati sa inecam ca rapidistii la mal.

Maye24.10.2010 18:48

Nu trebuie aruncata anathema pe Jackson.

 

Daca baietii erau scosi mai iute in sfertul 2 de pe parchet, discutam altceva acum.

Adrian24.10.2010 18:53

Mah, eu inteleg ca ala a fost cel mai folosit, era obosit, ok, dar nu iti bati joc de posesie cu 10 secunde inainte de final. Asta tine de capul baschetbalistului. Daca are cap, stie ce sa faca, daca nu, pierde echipa. La o adica, putea sa si tina mingea.

Daniel-Ionut24.10.2010 18:54

Era de asteptat sa pierdem... cine a dat cele mai multe puncte la noi?

Lari24.10.2010 20:02

Remarcați:

 

BC Mureș - Sirutavicius 20 puncte, Forte 16 puncte, 14 recuperari, Cooley 13 puncte, 6 pase decisive, Lapuște 12 puncte, Dumitru 11 puncte.

 

Steaua - Jackson 22 puncte, Stanescu 19 puncte, 10 recuperari, Lucic 11 puncte, 5 recuperari, Mandache 10 puncte, 5 recuperari, 4 pase decisive, Caruțașu 8 puncte, 9 recuperari.

 

Adriane, mai baga niste blesteme la adresa Gexonului, fii dur! :bananadance:

Maye24.10.2010 21:16
Adrian25.10.2010 05:27

Degeaba a fost cel mai bun marcator daca a pierdut echipa pe mana lui. E ca si cum Kapetanos ar fi golgeter, ar da 6 goluri intr-un meci si, la scorul de 6-6, in ultima secunda ar da autogol.

Lari25.10.2010 11:24

Da, dar nici n-as avea o atitudine brutala la adresa lui. Pana una, alta, daca nu era el, ne bateau aia rau de tot.

 

Si am si jucat si cu una din cele in forma echipe ale campionatului.

Adrian25.10.2010 12:56

Stai ma calm ca nu-s suparat pe el. Doar i-as da un sut in fund daca as fi in locul lui Cizmic.

 

Oricum, parerea mea e ca americanii care vin in Romania sunt fraieri mari. De cele mai multe ori ei sunt cei mai buni din campionat. Au talent, stiu jocul, nu sunt de NBA dar pot avea divizia nationala la picioare, DACA MAI SI GANDESC! Eu, in locul unuia ca Jackson, as trage tare si as fi cel mai bun jucator in fiecare etapa. Ca se poate. Are in spate un club bun, valoarea il ajuta. Meciul de ieri a fost pierdut din cauza neatentiei, a lipsei de creier. Trebuia sa gandeasca faza si am fi castigat.

 

Oricum, echipa e noua, e la inceput, sa speram ca pe parcurs greselile astea se vor corecta. Anul asta trebuie sa luam titlul, PENTRU Steaua DE LA FOTBAL!!! Daca luam titlul la baschet la doar 3 ani de la reinfiintare, becalistii nu vor mai avea ce sa zica!!!

Maye25.10.2010 13:20

Eu zic sa nu comparam sporturile.

Nu de alta, dar baietii de la baschet nu merita aceasta jignire :)

Maye26.10.2010 10:08
paolo26.10.2010 16:19

eu sunt de acord cu Adrian, daca erau mai atenti, mai calmi la unele faze am fi castigat meciul. in alta ordine de idei clubul are probleme mai mari. azi a aparut pe saitu' oficial urmatorul comunicat:

 

"Conducerea Clubului CSA Steaua Turabo Bucuresti impreuna cu antrenorul Teo Cizmic au ajuns la o intelegere privind rezilierea contractului intre cele doua parti, Nini Florin ocupand astfel functia de antrenor interimar."

 

deci maine fara antrenor

 

Adrian26.10.2010 20:19

E pacat, Cizmic mi s-a parut un antrenor bun. Sa asteptam insa sa vedem ce si de ce. Cei de la Steaua Turabo au facut pana acum absolut totul cu cap, nu cred ca o iau acum pe aratura.

Maye26.10.2010 21:03

Ceva pute.

baschetsteaua26.10.2010 22:37

nu pute nimic!decizia a fost luata dupa meciul de la Oradea !Oamenii din conducere au fost dezamagiti de modul in care joaca echipa nu de rezultate!aparare 0 idei colective 0 iar asta era singurul moment in care putea sa mai faca o schimbare pt ca dupa saptamana viitoare echipa va juca 2 meciuri pe saptamana!

pe de alta parte Cizmic a dezamagit si prin transferurile facute pt ca el a avut mana libea si buget fff mare si a adus jucatori care pana acum dezamagesc(turner,coleman,nikolov)

luni va fi prezentat noul antrenor principal

joseph27.10.2010 06:14
nu pute nimic!decizia a fost luata dupa meciul de la Oradea !Oamenii din conducere au fost dezamagiti de modul in care joaca echipa nu de rezultate!aparare 0 idei colective 0 iar asta era singurul moment in care putea sa mai faca o schimbare pt ca dupa saptamana viitoare echipa va juca 2 meciuri pe saptamana!

pe de alta parte Cizmic a dezamagit si prin transferurile facute pt ca el a avut mana libea si buget fff mare si a adus jucatori care pana acum dezamagesc(turner,coleman,nikolov)

luni va fi prezentat noul antrenor principal

 

pai daca vroiati o echipa legata, poate era util sa nu o schimbati cu totul pe cea de anul trecut si sa construiti pornind de acolo... sau sa-i lasati mai mult timp pentru a face ceva cu cea de anul asta. imi aduc aminte ca si anul trecut erau aceleasi probleme in aparare(si jucatori care nu prea cunosteau schemele), dar spre sfarsitul campionatului s-au vazut imbunatatiri.

ati inceput bine, dar sper sa nu ajungeti si voi ca la fotbal si sa rulati in fiecare an x jucatori si y antrenori...

STARforce27.10.2010 07:03

Poate ne strangem si noi mai multi asta seara...

baschetsteaua27.10.2010 09:44

pai daca se pastra structura de anul trecut ne bateam la play off nu la titlu cum ar trebui!oricum structura a fost gandita pe un proiect de lunga durata cu stanescu carutasu si mandache care au semnat de 2-3 ani!problema a fost ca antrenorul care singur a ales si adus jucatorii nu a putut sa faca din ei o echipa (sau macar sa demonstreze ca poate)

joseph27.10.2010 09:56
pai daca se pastra structura de anul trecut ne bateam la play off nu la titlu cum ar trebui!oricum structura a fost gandita pe un proiect de lunga durata cu stanescu carutasu si mandache care au semnat de 2-3 ani!problema a fost ca antrenorul care singur a ales si adus jucatorii nu a putut sa faca din ei o echipa (sau macar sa demonstreze ca poate)

 

nu contest ca se fac eforturi, ca se lucreaza pentru un lucru bun si ca sunt sanse sa si reuseasca proiectul asta, dar eu in sport am vazut foarte rar ca o echipa sa fie schimbata din temelii si pe urma sa se bata direct la titlu. asta e si una din greselile celor de la fotbal care tot aduc jucatori "vedeta", schimba antrenori si niciodata nu dau ocazia unui colectiv relativ bun sa se sudeze si sa ajunga la o maturitate in joc. si este foarte posibil ca anul asta sa aveti un exemplu aseamanator si in NBA, unde nu stiu daca Heat o sa iasa campioana la fel de sigur cum o arata calculele de pe hartie. in fine, este evident ca unii din jucatorii de anul trecut nu aveau de ce sa fie tinuti, cum la fel de evident este dpmdv ca unii erau mai buni decat unii dintre inlocuitorii de anul asta.

 

oricum, daca v-ati gandit la un proiect pe termen mediu-lung prin semnarea romanilor pe o perioada de 2-3 ani este foarte ok. sunteti pe un drum bun

zob7927.10.2010 17:23
este evident ca unii din jucatorii de anul trecut nu aveau de ce sa fie tinuti, cum la fel de evident este dpmdv ca unii erau mai buni decat unii dintre inlocuitorii de anul asta.

Il regret doar pe Monty Mack...parea cu o clasa peste Coleman. In rest, cred ca transferurile au fost bune, daca ne gindim si la bugetul alocat. Acum, problema principala e omogenizarea

 

STARforce27.10.2010 19:21

Sublim meci asta seara....Multumim baietilor care au batut dupa prelungiri!

 

Steaua INSEAMNA CSA!

«1101112131468»