FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

CSA Steaua Baschet

«18910111268»
joseph24.06.2010 06:50
Ca o stire mai noua - Monty Mack, fostul nostru jucator a fost depistat pozitiv la un control antidoping.

 

din ce zici, inteleg ca nu i s-a prelungit contractul. decizia a fost luata inainte sau dupa controlul antidoping la care a iesit pozitiv? intreb de curiozitate, pt ca mie mi se parea un PG destul de bun pt campionatul nostru si nu prea imi dau seama cine o sa-i ia locul din lotul actual. din ce vad Mandache ar juca si el pe pozitia asta, dar nu prea stiu cat de bun este.

Maye24.06.2010 11:04
din ce zici, inteleg ca nu i s-a prelungit contractul. decizia a fost luata inainte sau dupa controlul antidoping la care a iesit pozitiv? intreb de curiozitate, pt ca mie mi se parea un PG destul de bun pt campionatul nostru si nu prea imi dau seama cine o sa-i ia locul din lotul actual. din ce vad Mandache ar juca si el pe pozitia asta, dar nu prea stiu cat de bun este.

Mandache e un tanar bun. Inca mai are si timp sa creasca plus ca a avut si un sezon bun anul trecut la Otopeni.

Cu el si cu Carutasu am rezolva problema romanilor.

joseph24.06.2010 13:34
Mandache e un tanar bun. Inca mai are si timp sa creasca plus ca a avut si un sezon bun anul trecut la Otopeni.

Cu el si cu Carutasu am rezolva problema romanilor.

 

nu prea stiu cat timp are sa creasca, daca ceilalti conducatori de joc din lot raman Voinescu si D. Popescu. probabil o sa joace destul de multe minute si din ce am vazut pe net are statistici destul de bune la Otopeni, dar este sub Monty Mack... asa ca n-ar strica sa creasca peste vara :)

 

Carutasu ar putea fi un transfer bun, dar daca il pot aduce pe Stanescu, l-as cam prefera pe cel din urma.

f234567k24.06.2010 14:26

Decat un american neserios, il prefer pe Mandache, suna promitator.

Maye24.06.2010 14:34
nu prea stiu cat timp are sa creasca, daca ceilalti conducatori de joc din lot raman Voinescu si D. Popescu. probabil o sa joace destul de multe minute si din ce am vazut pe net are statistici destul de bune la Otopeni, dar este sub Monty Mack... asa ca n-ar strica sa creasca peste vara :)

 

Carutasu ar putea fi un transfer bun, dar daca il pot aduce pe Stanescu, l-as cam prefera pe cel din urma.

Si Voinescu si Popescu au plecat.

joseph25.06.2010 06:36

de unde aveti informatii despre lot? ca pe site-ul echipei e cam pauza la capitolul asta?! :hmmm:

 

pana acum conducerea de la baschet s-a dovedit profesionista, asa ca am incredere ca nu o sa pornim in noul campionat mai descoperiti decat anul trecut, doar cu Mandache pe pozitia de conducator de joc(pentru ca nu cred ca mai sunt in lot alti jucatori care sa poata face fata prea bine pe pozitia asta).

 

si oricat de neserios ziceti ca era Monty Mack, era cam cel mai bun din echipa

red&blue_boy25.06.2010 08:12
si oricat de neserios ziceti ca era Monty Mack, era cam cel mai bun din echipa

 

Cam asa e...

Maye25.06.2010 08:16

numaibaschet.ro si alte site-uri de profil.

 

 

Mack este un jucator foarte bun, asa este, insa uite ca problemele de comportament conteaza si la baschet. O fi jucat el la Turk Telekom si la Pavia si o fi fost el aproape de a fi draft-at in NBA, dar consumul de droguri nu imi inspira seriozitate.

joseph25.06.2010 09:08
numaibaschet.ro si alte site-uri de profil.

 

 

Mack este un jucator foarte bun, asa este, insa uite ca problemele de comportament conteaza si la baschet. O fi jucat el la Turk Telekom si la Pavia si o fi fost el aproape de a fi draft-at in NBA, dar consumul de droguri nu imi inspira seriozitate.

 

nu zic ca este un lucru bun pentru sportivi sau o dovada de profesionalism, dar daca in NBA oamenii sunt ceva mai relaxati in legatura cu consumul de iarba, nu vad de ce am fi noi mai catolici decat papa. uite o lista cu jucatori suspendati pt asa ceva si o sa vezi ca sunt si destule vedete... si chiar jucatori care s-au intalnit in finala de anul asta. http://www.shamsports.com/content/pages/da...er/potheads.jsp

 

 

red&blue_boy25.06.2010 14:58
Mack este un jucator foarte bun, asa este, dar consumul de droguri nu imi inspira seriozitate.

 

Nici mie...Pacat de el,ca talent,valoare are...

red&blue_boy29.06.2010 09:08

Virgil Carutasu la Steaua!!!

Maye29.06.2010 09:26

Superb transfer! Hai si cu Stanescu si ii batem la anul pe nenorocitii aia de la Sibiu :D

KuzMaN29.06.2010 10:18

Ar fi frumos daca am reusi sa ne strangem mai multi sa mergem intr-o deplasare la Sibiu , Cluj sau Targu-Mures , unde am inteles ca ar fi cele mai tari galerii la baschet.

red&blue_boy29.06.2010 11:51
Ar fi frumos daca am reusi sa ne strangem mai multi sa mergem intr-o deplasare la Sibiu , Cluj sau Targu-Mures , unde am inteles ca ar fi cele mai tari galerii la baschet.

 

Si la Timisoara,la meciurile jucate de Elba,e super atmosfera!

Maye29.06.2010 13:25

Cele mai frumoase galerii: Sibiu , Timisoara (doar in fazele superioare si cand e intrarea moca) , Cluj si Mures.

 

In ordinea asta.

Lari08.07.2010 12:29

Steaua Bucuresti va debuta acasa cu BC Kiev, in turul preliminar al FIBA Eurochallenge, la tragerea la sorti de joi, de la Barcelona.

MoWeed08.07.2010 12:36

Ce-ai patit mah, ai baut?

Propozitia ta nu prea are sens :))

Lari08.07.2010 20:05

Eram pe picior de plecare de la munca. Cine a vrut/putut, a inteles ce-am vrut sa spun. Tu ai inteles? :rolleyes:

MoWeed08.07.2010 20:10

Eu am inteles

Maye31.07.2010 22:03
Virgil Stanescu a semnat un contract de joc cu Steaua Turabo Bucuresti, informează saitul www.eurobasket.com . Informatia vine la doar o zi după ce conducerea clubului militar a anuntat că in cursul saptamanii viitoare va organiza o conferință de presă prin intermediul careia iși va prezenta achizitiile pentru sezonul 2010/11 si că printre cei prezenti se va numara si Stanescu.

 

În varstă de 33 ani, pivotul originar din capitala țării revine la Steaua după ce in sezonul 2009/10 a bifat cateva prezente după care s-a transferat in Italia, la Banca Tercas Teramo. El a jucat 26 de meciuri in Liga profesionistă din Italia, avand medii de 5.3 puncte, 2.0 recuperari, 0.4 pase decisive si 0.4 interceptii in 11.2 minute pe meci. De asemenea, Stanescu a bifat 7 prezente in EuroCup, unde a avut medii de 8.6 puncte, 3.9 recuperari, 0.4 pase decisive si 0.6 interceptii in 14.3 minute pe meci.

 

Alaturi de Steaua Bucuresti, in patru meciuri jucate in Divizia A, Stanescu a avut medii de 16.0 puncte, 5.0 recuperari, 0.8 pase decisive si 1.5 interceptii in 26.3 minute.

 

Nascut pe data de 9 ianuarie 1977, Stanescu a jucat la nivel european pentru urmatoarele echipe: Deutsche Bank Skyliners, Telindus Oostende, Spartak St. Petersburg, Spartak Primorie Vladivostok, Unics Kazan, CSK VVS Samara, SOCED Bucuresti, Dinamo Bucuresti, Steaua Turabo Bucuresti si Banca Tercas Teramo.

 

Înaintea legitimarii lui Stanescu, Steaua a izbutit transferul altor jucatori romani importanti precum Virgil Carutasu sau Andrei Mandache. De asemenea, militarii l-au inregimentat pe Bogdan Țibarna, unul dintre tinerii pivoti romani de perspectiva La capitolul jucatori straini, formatia pregatită de catre croatul Teo Cizmic i-a adus pe americanii Josh Jackson, Robert Turner, Jerome Coleman si Dustin Salisbury.

 

numaibaschet.ro

 

 

Ne-am facut echipa foarte puternica.

Suntem printre favoritii la titlu!

red&blue_boy31.07.2010 22:18

Ma bucur ca a venit si Stanescu,sper intr-un sezon bun.

MoWeed31.07.2010 22:19

Ma bucur ca baschetul stelist a revenit la un nivel inalt, unde ii era si locul

Maye31.07.2010 22:26

Stam foarte bine la capitolul achizitii.

Excelent de bine.

2 romani de mare experienta, 2 tineri romani, foarte promitatori.

Plus 4 straini, unii dintre ei confirmand deja in Romania (Josh Jackson).

 

Sper intr-un sezon reusit.

red&blue_boy31.07.2010 22:34

Mai ramane sa ne confirme asteptarile si prin joc,speram sa fie cat mai bun.

Maye31.07.2010 22:42

Avem un inceput de campionat relativ lejer, cu echipe care nu au pretentii la titlu, dupa cum urmeaza:Miercurea Ciuc, Craiova, Oradea si Rovinari.

Cred ca dupa aceste prime meciuri ar fi ideal sa avem punctaj maxim.

 

Abia apoi incep meciurile grele printr-o dubla cu Muresul si Mediasul.

 

De asemenea sfarsitul campionatului poate fi greu, urmand a juca in retur ultimele 2 meciuri cu Sibiul la Bucuresti si la Cluj cu U.

Sper insa ca pana la acea ora sa fim calificati in play off de pe o pozitie buna.

«18910111268»