Corect...portavocea ,boxele sau orice altceva de acest gen sunt interzise din cauza lui mitica ...F....$%#$ de puscarias
Corect...portavocea ,boxele sau orice altceva de acest gen sunt interzise din cauza lui mitica ...F....$%#$ de puscarias
Corect...portavocea ,boxele sau orice altceva de acest gen sunt interzise din cauza lui mitica ...F....$%#$ de puscarias
La sud sunt in jur de 3 portavoci ... nu mai posta ca te faci de ras.
Dc nu putem iar boze,sa dea tonul doar Mustata ,atunci era cel mai bine.....
Ducem frumos fire .
4 boze,2 in SUD si 2 in NORD.
ca sa se mire prostii care intreaba...du-te si intreaba-l pe mitica.
Ma eu te-am jignit pe tine am dat o idee,nu stiam ca nici nu boxe nu e voie,dar Rapid dc are?
Dc nu putem iar boze,sa dea tonul doar Mustata ,atunci era cel mai bine.....
Ducem frumos fire .
4 boze,2 in SUD si 2 in NORD.
ca sa se mire prostii care intreaba...du-te si intreaba-l pe mitica.
Ma eu te-am jignit pe tine am dat o idee,nu stiam ca nici nu boxe nu e voie,dar Rapid dc are?
ce au tiganii?
Ba chill in plm hai la un vin ceva.In loc sa fim fericiti si sa sarbatorim voi ma luati cu copilarii din astea.Sau poate sunteti inca adolescenti????
nu ai voie cu boxe, statii de amplificare. Doar cu portavoce...tiganii tot portavoce au mai nou
ma refeream la ceva de genu:
http://img151.imageshack.us/my.php?image=starges08t1eu0.jpg
http://img222.imageshack.us/my.php?image=efwfwfu0.jpg
Ajung 2 intr-o peluza . a 2 varianta de portavoce este in jur de 60 de euro. pentru prima intrebatii pe baietii de la sud.
Si:
http://img222.imageshack.us/my.php?image=sfwafers0.jpg
Pt fiecare lider de la nord si de la sud . tot asa cred ca ajung 2 intr-o peluza si 2 in cealalta. Ia incercati sa faceti asa sa vedeti cum se aud peluzele cantand acelasi cantec.
N: "Chh..chhh..prrr. Facem sincron cu "ce drog ciudat", ok? Nord out!"
S: " Chh..prrr Roger that! Sud out!"
Serios vorbind, nu e o ideea atat de rea. Portavoce a fost in S aseara, la N habar nu am. Oricum, de luat deciziile despre organizarea mai buna a peluzelor iau altii, nu noi.
Ia incercati sa faceti asa sa vedeti cum se aud peluzele cantand acelasi cantec.
Pai ce lungime are terenul ca n-am gasit pe nicaieri? Ca sa se auda bine acelasi cantec trebuie cantat in contratimp, pentru ca sunetul are o viteza de 340 m/s. Si daca se canta perfect sincronizat se va auzi bine doar la jumatatea terenului, pe cand peluzele se vor auzi pe ele insele decalat, ceea ce nu poate decat sa creeze confuzie. Bine, daca-i umiditate in aer sunetul va avea o deplasare mai rapida.
Concluzia e ca uite, nu credeam, da' e o chestie si cu cantatul asta in peluze. Nu-i dupa ureche.
N: "Chh..chhh..prrr. Facem sincron cu "ce drog ciudat", ok? Nord out!"S: " Chh..prrr Roger that! Sud out!"
Serios vorbind, nu e o ideea atat de rea. Portavoce a fost in S aseara, la N habar nu am. Oricum, de luat deciziile despre organizarea mai buna a peluzelor iau altii, nu noi.
Nu e chiar asa cum spui tu. cu chhhh crrrchhc prrrr , daca tii apasat bine pe statie si vorbesti cum trebuie ai toate sansele sa te intelegi iar pe urma sa tii statia lipita de ureche ca sa intelegi ce zice ala. de exp acum se canta "un drog ciudat" , in timpul cantecului se comunica prin statie, mustata lu' lecce sau ziar ii zice: "ce cantam next" , ala zice: pai cantam "Azi e zi de sarbatoare" , bun! iar cand se termina cantecul , incep ambele peluze sa-si rupa plamanii!
n-am zis ca iau eu deciziile , doamne fereste , doar am venit cu o idee insa cred ca sunt slabe sanse sa se faca ceva in acest sens . A si vezi ca in nord nu e nici macar un cornet sa comunici prin el.
@axl
Stiu ca e o chestie mai dificila , dar ar merita incercat pentru ca cei din teren si cei din tribuna nu prea inteleg ce se canta. Normal ca , pentru astia ca noi care stau in peluza , cantam ce se canta in peluza respectiva si auzim acelasi lucru . Oricum inafara de "un drog ciudat" , "**** Dinamo" ."lupta Steaua" si "mitica la puscarie" , e haos ... in fine hai sa o lasam balta. m-a mancat in fund sa vin cu idei sa-mi pun lumea in cap si sa-mi iau lectii de fizica/meteorologie
Vezi tu, The special one, cat de greu e sa fii lider de peluza si sa coordonezi atata lume?
. Daca nu ai neste fizica serioasa la baza, degeaba:)).
Am putea sa cantam in limbajul surdo-mutilor, avand in vedere ca viteza luminii e mai mare decat cea a sunetului, asa nu ar mai exista decalari. Sincronizare perfecta! Sau veztitul, unicul, cel mai tare slagar cantat miercuri seara "hai baietii,haideee, cicalaca cichicea!". Plm.
Am auzit ceva de o statie la Nord,poate in curand o sa o si avem. ![]()
Pacat ca nu o sa avem voie sa o folosim
.
Pai daca au vorbit de asta inseamna ca nu au vorbit degeaba.
Se intreba lumea cand ajunge ca nu se mai poate.
Portavocea cat e portavocea? ![]()
Peluzele nu ar putea comunica intre ele nici cu statii de comunicare sau boxe.Singurele cantece pe care le pot canta ambele peluze sunt "avem un singur scop" si "ce drog ciudat".Daca s-ar canta de exemplu "iubim Steaua" impreuna,s-ar naste rivalitati si orgolii.Ambele peluze ar da vina pe cealalta pentru desincronizari,si tot nu ar iesi nimic,ba din contra,mai multa cearta.
Corect...portavocea ,boxele sau orice altceva de acest gen sunt interzise din cauza lui mitica ...F....$%#$ de puscariasLa sud sunt in jur de 3 portavoci ... nu mai posta ca te faci de ras.
stau la nord ma scuzi...ca nu le stiu pe toate
sa sti ca la Steaua-Galata a fost doar o portavoce(PS),care vrea sa si cumpere costa de la 20 ron in sus
Loool!
care vrea sa si cumpere costa de la 20 ron in sus
Ce ar fi sa vedem toti suporterii Stelei cu cate o portavoce la stadion?Super coregrafie,mai tare decat cu stegulete,veste sau placute.
punkboy,sigur nu confunzi trompeta cu goarna ?
punkboy..alias "bisnitarul de portavoci"
)))
se poate avea si statie,daca liderul de galerie este angajat al clubului fiind al doilea crainic.ceva de genu am inteles ca au facut fetitele liliachii de la FC tm...
S-a gandit cineva la un handfree la Mustata si unul la aia in sud? Asa cred k s-ar intelege intre ei....ce sa cante ambele peluze.
A doua varianta ar fi sa avem iar statie de amplificare in Peluza Nord dar presupun k UEFA este cea care nu ne mai da voie cu asa ceva....![]()
nu UEFA..ci noua lege mitica.de fapt nu mai e chiar asa de noua.
Da aia cu angajat al clubului o stiu si eu.Cainii asa fac...sau au facut cand au avut si ei meciuri importante ca nu poti avea statie cu 500 de insi in peluza...ma rog...ideea e ca se poate...dar mai trebuie sa vrea si clubul nostru drag...nea Vali...ghiorghisor...ceea ce este mai greu...sau cred ca aproape imposibil
si mai terminati cu cantatul aceluiasi cantec amandoua peluzele...sunt peluze diferite...idei diferite..stiluri diferite...care se coordoneaza cateodata...dar atat.Mai bine a-ti spera sa cante cetatenii din tribune si ei un cantec macar...sa invete 2 versuri...dar am uitat...le-au invatat deja...HAIDE Steaua HAIDE Steaua HAIDEEE...vai de capu nostru!