@catalinberceni , frate esti idiot sau te prefaci ???????????prima oara zici de Sud acuma zici de Nord ????????????
esti cretinoid ???????????????????????????????????????
am fost la Sud prietene si s-a cantat destul de frumos , si
nu mai spune tu ca la Sud te poti uita la meci ca la tribuna ca nu e asa
Si da nu am fost la Nord , dar cred ca se canta destul de frumos daca te duci
undeva in randurile de jos langa grupurile de "huligani"
Daca tu stai cocotat in ultimul rand normal ca 10 stau si unu canta ,
ca e mai usor sa rumegi decat sa incurajezi echipa
Mah......presupun ca tu esti unul din cei care este in conflict cu Peluza Nord presupun........prima data ai afirmat ca nu am fost eu niciodata in Peluza Sud.......si este adevarat nu am ce cauta acolo dupa ce de 5 sezoane toate injuraturile organizate si bennerele ostile la adresa jucatorilor nostri pornesc din Peluza Sud...normal......eu nu imi permit sa protestez impotriva Stelei....dar imi permit s-o incurajez indiferent de rezultat cat ma tin plamanii...spre deosebire de Peluza Sud.....care la primii pasi gresiti...gata Dica este cel mai prost......Radoi este Oaia lu Gigi ...si tot asa....daca va intra democratia in cap....sa va intre.....in Peluza Nord singurul protest care a fost la adresa jucatorilor...s-a intamplat la meciul cu Bacaul de acum 2 sezoane cand ....toata peluza parasise stadionul in minutul 60 al partidei....nu bennere....nu scandari nu alte idiotenii care sa pericliteze linistea clubului.....cam de asta ma aflu eu in Nord si nu in Sud.
"hmmm Peluza Nord, amintiri placute, de cate ori ma duc pe Stadion acolo imi cumpar bilet, nici nu stiu de cate ori am venit acasa fara voce,insa park nu mai este ce a fost o data, park pe vremea lui Mustatza (ma refer la un caz mai recent) cu toate ca dadea bilete la bisnitza pe la piatza sudului cand suporterii se omorau in fata stadionului ca nu mai erau, era un lider de galerie care stia sa faca atmosfera in Peluza, de exemplu acum prea putine coregrafii, prea putin se aude de la TV, inainte dadeam drumu inainte sa plec de acasa.....la TV Tunner sa vad ce atmosfera faceam toata peluza ...si se auzea incredibil .....exemple concrete meciurile cu Liverpool, VALENCIA,VILLIAREAL,Real Madrid sau cu Lyon , acum parca este cam dezorganizata galeria, parca fiecare cam face si canta ce-l taie capul, pe langa faptul ca nu mai canta toti care vin in peluza.....cand era mustatza mai mereu il auzeai ca se lua prin statie de aia care mancau seminte si nu cantau.
Nu zic acum ca nu ai dreptul sa vii sa te uiti la meci linistit....insa pentru asta iti iei bilet la Peluza Sud sau tribuna a II-a. In Peluza Nord trubuie sa faca iar sa trepideze stadionul!!! Sper sa ne organizam mai bine chiar si cand echipa joaca prost
"
Sa-mi arati unde am spus eu ceva de Peluza Sud....in ce am spus prima data .....am vrut sa spun ca nu au ce cauta cei care mananca seminte si nu canta....unde vezi tu aici ca eu spun ceva de voi aia de la sud nush...probabil nu ai citit bine ca eu nu am spus decat sa vina la voi samantarii ......atat.
Cat despre Huligani....Steaua are si ea Huliganii ei...insa acei oameni nu ii pot incadra la capitolul Suporteri...e treaba lor...insa am incredere in noaua organizare pe securitate a Clubului ca ii va interzice usor usor!!!!
Spre informarea ta am stat cam in centrul peluzei..si acolo stau de 6-7 an de cand vin la meciurile Stelei singur!
lucvald-1902
mesaj Ieri, 06:43 PM
Trimis la #74
"stelist pana la moarte"
Grup: Seniori
Postari: 293
Inregistrat pe: 24-January 06
De la: Buc
Membrul Nr.: 8,032
CITAT(CatalinBerceni @ Apr 17 2008, 04:18 PM) *
Pe langa asta la meciul cu U Cluj....cam 20 minute din 90 s-a incurajat echipa cu adevarat restul cantam cate 30 din 50...ceea ce este insuficient...daca tu canti si 3-4 stau langa tine si sparg seminte sau sufla in goarna.
si care-i aportu' tau ca sa putem ridica firma pan' la cer ?!
Iti garantez ca toti au bifat meciurile respective de care ne tot povestesti....
"Aportul meu nu conteaza ca nu doresc eu sa mi se recunoasca nimik....imi fac datoria de suporter si atat .....insa nu suport sa vad asa numitii "ultrasi" ai galeriei noastre care fug la primele picaturi de ploaie sau ca sparg seminte langa noi care cantam...daca ti se pare normal este problema ta......nu mi se pare ceva in regula....si este punctul meu de vedere nu trebuie sa fie si al tau
