Imi pare rau de ce li s-a intamplat, dar ar trebui sa fim mai constienti si sa lasam orgoliile deoparte si sa ne ascundem fularele sau esarfele daca locuim sau suntem nevoiti sa trecem prin cartiere gen: Giulesti, Rahova, Tei, Stefan cel Mare etc.
Intrebarea este daca si ei isi ascund fularele cand trec prin Ghencea. Eu sunt din Pitesti, nu prea am legatura cu fenomenul cartierelor impartite pe echipe, dar aici mereu am mers mandru cu fularul Stelei la gat, indiferent pe unde am fost, chiar daca joc la F.C Arges, niciodata nu mi-am ascuns iubirea fata de Steaua, nici de antrenori nici de ceilalti suporteri. Intr-o tara europeana mi se pare normal sa fi parte a unei tabere fara sa fi nevoit sa ''incasezi'' din cauza asta. Si atunci sa cred ca Green Street Hooligans, e facut dupa fapte reale ? DA. Stiti cum e la biblie, OCHI pt OCHI si Dinte pt Dinte ! Bafta.
