FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Otelul Galati - Steaua 2 - 1 (0 - 0)

«12345»
florinmihai_7322.10.2006 15:10

n-am inteles deloc jocul Stelei dupa pauza ,in pprima repriza chiar daca am ratat mult nu le-am dat ocazia sa se aproprie de poarta noasta ,in schimb dupa pauza s-a gresit prea mult la mijloc si le-am dat mingea sa plece pe contraatac,cred ca mijlocul este problema cea mai mare la Steaua o.Petre si Paraschiv sant terminati sa fim seriosi nu sant in stare sa de-a o pasa de 10 metri,si acum va intreb ce era mai bine lazar sau o.Petre,asta nu inteleg de ce au cumparat inca un mijlocas devensiv si 2 fundasi dreapta care amandoi sant mai slabi decat Balan ,au dat 1500000 euro pt o.Petre si Stancu si puteau sa insiste si sa mai puna bani si i cumpara pe Mazilu si lazar la pachet,Thereau si Badea jos palaria au nimeri-o cu ei dar o.Petre Coman Panait sant bani aruncati asa cum a fost si cu Carlos

janker steaua22.10.2006 15:15

Dica intradevar trebuia schimbat,dar acest Badea pe care la-ti laudat mai ceva ca pe Cristea,comentatorii in repriza a-2-a nici nu l-au pomenit pt ca nu a atins mingea.eu credeam ca a iesit din teren.de francez ce sa zic,in afara de gol a dat numai pase in spate si laterale plus ca nu a cistigat un duel la cap.nu am vazut un gram de daruire,acum se vede lipsa lui Radoi si Iacob

Sonic22.10.2006 15:30

Parerea mea e ca ar trebui aplicate niste amenzi in genul celor de la Farul Constanta: cate 10.000-15.000 $ pentru fiecare "vinovat"

Phire22.10.2006 15:30

Jankere, tu sigur esti fan Steaua, si nu doar fan Iacob? Nu pierzi nici o ocazie de a ne ataca atacantii care joaca in locul lui Victoras. E vina lor ca s-a accidentat el? :roll:

 

@florinmihai_73 Tu chiar crezi ca Siman ni l-ar fi dat pe Lazar, daca l-a vrut si Coposica? Compara si tu oferta facuta de Steaua cu cea a rrapizilor,sa vezi ca puteam oferi oricat, pe degeaba.

 

Iar Ovidiu Petre mi s-a parut c-a jucat bine azi, pana s-a accidentat. Trebuia sa-l fi schimbat Oli atunci, nu sa-l fi lasat in teren, ca asta ne-a costat :( .

predatorpulse722.10.2006 15:32

Trebuie sa spun cu durere ca aceasta diferenta fata de Dinamo e justificata:in afara de derby in care am fost furati de corpo in rest nu putem sa ne plangem. Oricum o dam Dinamo tot trebuia sa fie la minim 7 pc de noi,cine spune altfel ori e extrem de naiv sau foarte idealist.

Anul trecut Steaua si rapid au avut o prestatie f buna si in campionat si in Cupa UEFA pe cand Dinamo a iesit cu coada intre picioare din toate competitiile. Dupa cum ma asteptam roata se invarte... pentru ca intervine psihicul jucatorilor. Cei d la Steaua stiu ca trebuie sa faca un an cel putin la fel de bun ca ceilati doi iar cei de la Dinamo stiu ca n-au ce pierde anul asta pentru ca oricum au fost de rahat in ultimii ani. Dupa mine intre Steaua,rapid si Dinamo nu e mare diferenta in ceea c priveste loturile dar aici e vb de abordarea jocului: Dinamo are si in meciurile slabe 2-3 ocazii clare de gol si da unul,dovada meciul cu Bistrita: 3-2 la ocazii pentru Bistrita dar se termina 0-1 pentru Dinamo.Noi avem pana la golul otelului 7-2 la ocazii ce mama ma-sii!!! rezultatul: 2-1 pentru Otelul.Daca eram Oli il shimbam pe Dica la acea oczie ratata in min 65,pentru ca ratase deja 5 OCAZII rarisime!!!!.

Gigi a lasat echipa de rapa,MM aduce toti rasuflatii(si Cernea e slab ca si Carlos,Ogararu transferat-mare greseala,doar Cyril si Vali au confirmat),unii jucatori ar trebui lasati p banca(Banel mai ales) si altii amendati pentru indolenta(Dica m-ai omorat de inima).

Ca sa concluzionez,aceste 12 pc sunt rezultatul unui joc mai pragmatic al lui Dinamo in fata portii si din cauza greselilor si starii psihice din taberele Stelei si rapidului.

Campionatul este pierdut pentru ca anul trecut in iarna Dinamo avea 5 pc in fata si a pierdut majoritatea meciurilor din retur si abia p final au iesit din cursa la titlu asa ca sa ne concentram pe Cupa UEFA(sper) si locul 2 si de ce nu si cupa Romaniei ca tot avem ceva sanse la ele.

FORZA Steaua!!!!!!

Intotdeauna superiori.

radooku_steaua22.10.2006 15:37

echipa a jucat excelent azi dar a avut ghinion... cine crede altceva ori e prost ori e foarte prost !

janker steaua22.10.2006 15:41

ehipa a jucat ffffbine mai ales virfurile, arbitru nu ne-a lasat sa dam gol. esti multumit phire?

StelistAdina22.10.2006 15:53

:cry: dezamagita total ... nu pot sa cred cum am inceput bine chiar f bine prima repriza o repriza care ne dadea aripi ... si a doua in care am oprit motoarele :( si in care nu am mai jucat mai nimic ... :( ...

trebuie sa ne trezim ca altfel e grav ... fruntea sus baitii ... eu am sa strig pana la ultima suflare

FORZZA Steaua steagcruce2 fular-campionii

I.N.Money22.10.2006 16:05

Din pacate asta inseamna sa schimbam sistemul,aici a fost o greseala uriasa a lui Oli,o greseala la care sincer nu ma asteptam.

Nu este normal inaintea jocului impotriva unei echipe bunicele sa faci asa ceva,aceasta solutie trebuia facuta in meciul de acasa cu Urziceni,pentru ca la acel meci cu siguranta oaspetii nu vor ataca deloc.

Formula de 4-4-2,a fost,este si va fi formula castigatoare la Steaua,iar schimbarea acestuia nu aduce decat lucruri rele.

Cat despre meci,din pacate vad ca din ce in ce mai des suntem batuti de fosti stelisti,acest lucru rasuceste si mai rau cutitul in rana.

skorpio1522.10.2006 16:34

@ I.N.Money

 

Cand ratezi tu singur 6 ocazii imense n-are vina sistemul de joc. Asta tine de valoarea individuala. In prima repriza ajungeam repede la poarta adversa, la mijloc n-aveam nicio problema. Daca o bagau in poarta Dica si Badea cand trebuia era poate 3 sau 4-0 pt noi si toata lumea il felicita acum pe Oli c-a gasit formula salvatoare.

El a gresit la schimbari. N-a fost inspirat si le-a facut si tarziu. Si asta e o problema mai veche la el..

FortuneTeller22.10.2006 16:36

Nu e o tragedie, oricum campionatul era pierdut inainte de etapa asta. Ce conteaza este ca Oli sa puna pe picioare echipa, sa-i faca sa joace impreuna, chiar fara Radoi sau Dica. Ce e ingrijorator este ca acum jucatorii nostri joaca fiecare pt el, nu ca o echipa. S-a dus siguranta din aparare (unde sunt vremurile cind primeam 1 gol la 5 etape?), mijlocasi patineaza in gol iar cind Dica e in zi moarta atunci e f. greu pt noi. N-am nimic cu Oli, chiar imi place ca mai invata cite ceva de la barosani gen Capello, Houllier sau McLaren, dar echipa nu joaca nimic acum (la fel ca si in primavara, inainte de 3-0 cu Betis). Nu MM sau Gigi sunt de vina, si nici transferuri celebre nu o sa rezolve probleme noastre, ci munca si devotamentul pt culori. Il astept pe Mirel sa puna ordine in vestiar, Oli nu e in stare.

Alessandro22.10.2006 16:40

O prima repriza buna,cu multe ocazii!O a doua mult mai slaba!Infrangere meritata!Asta e!Capul sus,privirea inainte,doar suntem Steaua... :wink:

forever_STEAUA22.10.2006 16:40
Dica s-a înjurat cu galeria  

 

 

Intre decarul Stelei si fanii campioanei a avut loc un schimb dur de replici

La meciul de la Galati, Dica a intrat din nou în gura suporterilor care l-au certat pentru ratarile imense. "Bai Dica, de la Kiev nu ai mai jucat nimic. Te-ai ajuns si acum faci figuratie pe teren. Sa ne spuneti si noua când mai jucati fotbal", au strigat fanii suparati.  

Atacantul stelist nu s-a abtinut si a ripostat catre cei care îl aplaudau cu câteva saptamâni în urma. "Lasati-ma în p... mea în pace. Cine sunteti voi sa ma înjurati pe mine", a strigat Dica catre galerie. Suporterii înnebuniti de furie au vrut sa sara în teren sa-si faca dreptate si doar interventia Jandarmeriei a calmat spiritele.  

La finalul meciului, cel mai aprig aparator a lui Dica, managerul general Mihai Stoica a venit la galerie pentru a tine partea jucatorului. "Nu e vina lui. Am avut o gramada de ocazii. Nu am avut sansa", a spus Meme. Fanii au replicat ca nu este normal ca un jucator sa-i înjure deoarece ei sunt la fiecare meci lânga echipa iar deplasarile le fac din buzunarul lor. Dupa Carlos, Saban si Lovin care au fost contestati la meciul cu Real Madrid, golgeterul Stelei a intrat si el pe lista neagra a fanilor.

 

sursa: prosport

 

Asta ne mai lipsea... :evil:

 

In alta ordine de idei, de foarte mult vreme nu am plans dupa un meci al Stelei... De nervi, de frustrare, de ce vreti voi...

Ceva trebuie schimbat, si asta cat mai repede... Nu ma pot amagi cu gandul ca pana la urma tot o scoatem cumva la capat... Daca este "scris" sa pierdem campionatul asta vreau sa o facem cu demnitate... Si luptand pana in ultima secunda, al ultimului meci...

I.N.Money22.10.2006 17:33

Daca Dica este scos tap ispasitor facem o mare greseala...

Phire22.10.2006 17:36

Nici chiar asa...o luam de la capat, ca acum un an? :( Cei care au facut asta chiar n-au invatat nimic, chiar nu-si dau seama cat de important e Dica pentru Steaua? Asa lenes si uneori indolent cum e, de ne innebuneste pe toti cu ratarile sale.

Suporterii adevarati trebuie sa-si sustina echipa si la greu, nu sa-si injure proprii jucatori :cry: Ne facem naibii de ras :(

forever_STEAUA22.10.2006 17:38
Daca Dica este scos tap ispasitor facem o mare greseala...

 

Corect, dar a avut si el o parte de vina ...

 

Off topic:

 

@alinutza16: scrie corect, nu esti pe mirc...

alex_Ra222.10.2006 17:49

Eu cred ca exagerati mult. Sa fim seriosi. Cine mai era suparat acuma si se mai gandea la 'revolutia' de care se tot vorbeste mai sus daca ii intrau lui Dica macar 2 din ocaziile alea. Mai zicea cineva ce is de vina conducatorii, ca tactica lui Oli a fost gresita ca X si Y nu are ce cauta la Steaua? Tactica cred ca a fost buna din moment ce numai Dica a avut 7 ocazii singur cu portarul. La Steaua trebuie adus un portar cel m important. A cui ii vina ca atacantii au ratata atata? Ce sa faca Oli? Asta e... Dica a avut o zis foarte proasta, cainii sunt campioni si noi santem fraieri...

alex ripper22.10.2006 18:04

tot Carlos a pierdut si meciul asta?!

meshteroo22.10.2006 18:05
Galatiul este o echipa buna, iar stelistii trebuie sa fie atenti! FORZA Steaua!:steag2 steagcruce2:

Eu am spus sa fim atenti... :roll: si iata ce s-a intamplat. :( Nu mai avem nicio sansa la titlu. S-a terminat totul. :cry:

vood0o22.10.2006 18:24

se vede clasa lui Olaroiu ....la Poli n-a facut nimic si cati bani s-au investit acolo ....aici campionatu , semifinala si calificarea n-au fost aduse de el , ci dorinta jucatoriilor le-a adus ...chiar dupa meciu de la rosenbourg m-a sunat tata si mi-a zis stai mah calm , nu te agita ca Steaua cu echipa asta ajunge in semifinala!(Dumnezeu mi-e martor) ... Carlos a fost adus la insistentele lui Olaroiu dupa ce l-a vazut pe TV Sport ce sa mai...ce mai urmeaza?sa auda la radio de un alt portar si sa-l aduca?

Phire22.10.2006 18:28

E irelevant exemplul cu Poli. Uita-te si tu cati antrenori s-au perindat pe-acolo. Nu tot Oli a dus echipa asta pe locul cel mai bun, dintre toti cei care au fost pe banca lui Poli? :roll:

 

In meciul de azi ce vroiai sa faca? I s-a reprosat ca e un antrenor defensiv. A aliniat azi 11 cel mai ofensiv posibil. Ce vroiai sa faca mai mult? Sa intre in locul lui Dica si sa bage mingea in ate?

martanu22.10.2006 18:44

Avem nevoie in primul rand de Mirel Radoi. Asta este

"Generalul"!!!!

noname_fu22.10.2006 19:05

cred ca va lipseste o componenta a gandirii daca spuneti ca Steluta a jucat bine azi. Fotbalul se joaca pe goluri, nu pe ocazii. Cu ambitie se castiga mult mai multe decat cu indolenta. Asta ne-au aratat taranii azi. cat despre jucatorii Stelei, majoritatea sunt niste mici vedete, si nu trebuie deranjate din activitatea lor de FOTBALISTI/PORN STARURI. Mercenarii...

sergiu_titan22.10.2006 20:54

1) Joc bun lipsit de finalizare, se poate intampla insa mie mi-a placut ce a jucat Steaua. Badea si Dica in alta zi ii desfintau.

2) Oli o singura gresala schimbarea lui Paraschiv, nu am mai recuperat mingea nu am mai avut cum sa jucam.

3) Petre Ov. ar trebui sa mai joace la echipa a doua pana isi revine

StelistAdina22.10.2006 21:13

:oops: imi e rusine de limbajul lui Dica ... asta e se putea si mai urat vb ... dar deh ...

nu am cuvinte sa descriu meciul Stelei si sa mai descriu si atitudinea lui Dica si a altor supoerteri ... luam un portar bun ... aducem un psiholog la echipa ne trezim o data pt totdeauna si gata ... a si nu in ultumul rand JUCAM FOTBAL NU BAMBILICI :cry: vai Steaua care era si cum a ajuns ...

poate ca daca l am aduce p Neaga inapoi ar fi ceva? sau antrenor p Oleg? sau p khamu? uff ce sa aducem ca baietii sa joace fotbal :( ...

mdea orice dar repede ...

«12345»