Duminica 22.10.2006,de la ora 15:00,Steaua va întâlni la Galati,revelatia ultimei parti a primelor 10 etape,Otelul.
Dupa 7 victorii consecutive,începute în etapa a 4-a,Otelul a suferit astazi la Vaslui o înfrângere neasteptata,cu scorul de 3 - 1.
Acest esec al Otelului,ne da sperante ca si noi îi vom putea învinge pe galateni,desi alcatuiesc la aceasta ora o echipa redutabila,având la conducere pe unul dintre cei mai buni tehnicieni ai Ligii 1,Grigoras.
Avem convingerea ca vom obtine 3 puncte si ca ne vom apropia la 6 puncte de Dinamo,daca aceasta va pierde la Bistrita.
Steaua
