FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Forex Brasov - Steaua 0 - 3 (0 - 0)

«12345»
dica 10021.10.2006 08:40
Problema e ca si anul trecut am jucat cu o parte din rezerve cu Rapid 2 si am incasat-o la 11 m. Sper sa nu se intample si de data asta la fel, cu atat mai mult cu cat Forex e una din echipele ce se lupta sa promoveze.

Da,dar anul trecut nu ameam rezerve prea bune.Anul asta Oli i-a adus aproape pe toti jucatorii la valori apropiate.

Pedro21.10.2006 08:48

destul de apropiate incat, exusta diferenta mari intre evolutiile lor. Saban cel mia bun exemplu, a fost adus cu surle si trimbinte, nu a prea jucat, si cu real cand a fost titular ce a facut?

terminati-va cu asta ca Steaua are un lot echilibrat ca nu este asa.

suiraM22.10.2006 14:52

toma, tb sa-l vedem si pe el

 

p.Marin

Goian

Ghionea

Saban, e bun pt Romania

 

Bostina

Paraschiv

Lovin

Nicolita

 

Badea

Thereau, dak nu venea nu stiu ce ne faceam

ktalyn22.10.2006 14:57

dupa dezamagirea din campionat unde javrele cumapara tot ce pot tre sa castigam neaparat aceasta competitie ...ar fi ceva dupa atatia ani de asteptare... Sper sa castigam fara emotii jocu' cu brasovenii !

forever_STEAUA22.10.2006 15:58

@ktalyn

 

Or cumpara ei tot ce pot, dar nici noi nu le facem viata foarte grea...

babes22.10.2006 16:33

as dori ca Steaua sa bata pe forex si sa aiba un lung drum in cupa fara ratari .jucatori juca-ti pentru Steaua nu pentru voi si da-ti pase cind jucatorii ramin liberi Dica cind nu poti da gol da pase si nu fi ca o mamaliga

RobYnho22.10.2006 16:47

lasa'ne , lasa'ne!!!!!!!!!!

Pedro22.10.2006 17:21

fratilor, se pare ca anul asta, campionatu e departe rau, dar cine stie.....singura sansa sa prindem un trofeu, este cupa Romaniei.

cisco22.10.2006 19:04

Uhm se pare ca se joaca in Ghencea.. FORZZA Steaua !

***alex***22.10.2006 19:38

Anul acesta Cupa Romaniei trebuie sa fie principalul obiectiv, in conditiile in care multi jucatori au recunoscut ca titlul e pierdut.

SebaSS23.10.2006 07:26

Va fi intrarea libera oare? Nu am auzit nimic de bilete pana acu!

greco23.10.2006 08:59

Doamne ferește ! Ar fi o jignire de ultimã spețã a lui MM sã lase intrarea liberã ! Sã sperãm cã nu vom mai vedea niciodata meciuri pe Stadionul Steaua la care sã se intre la grãmadã...

cisco23.10.2006 12:12

Daca aflati ceva de bilete..lasati aici un mesaj :) sa stiu sa strang cu curuletz sa mi iau bilet :lol:

sorin_77723.10.2006 12:21

Va fi un meci disputat si as vrea sa vad o echipa formata din:

 

Toma

Saban / Baciu / Panait / G.Coman

Oprita / Ov. Petre / Lovin / Ochirosii

Badea / Thereau

 

Am vazut un Thereau care stie sa traga frate...Cred ca e singurul nostru atacant care stie sa traga si tare si plasat...

trisky23.10.2006 13:41

Stie careva daca sunt valabile abonamentele la meciul din cupa?

pentru Steaua traim, pentru Steaua murim

Alessandro23.10.2006 13:42

Da!Poate il vedem pe Ochirosii titular!Dica ar trebuie si el menajat,a jucat toata meciurile din acest sezon!Oricummacar Cupa anul asta... :P

il caporale23.10.2006 14:48

Anul asta EVENT-UL!

Formula cu care as incepe eu:

Toma

Saban, Panait, Baciu, G. Coman

Stancu, Lovin, Muzac, Ochirosii

Badea, Thereau

 

1 - 0 la pauza (Badea)

2 - 0 la final (Thereau)

 

forzateaua

rebely23.10.2006 15:33

SA POSTEZE CINEVA PRETURILE LA BILETE PT MIERCURI DACA SE PUN IN VANZARE... :)

il caporale23.10.2006 17:38

Ma uit la clasament si beau si eu o bere. Ca baiatul.

Normal ca ma apuca dracii instantaneu, inca de la prima linie. 12 din 12!?... Da, 12 din 12!

Incerc sa rememorez de cand nu s-a mai vazut asa ceva si nu gasesc decat cliseul deja consacrat cu Mircea Lucescu si tot cu ham-ham... Si atunci cu dubii si cu suspiciuni...

Ca si acum. Dar nu la asta vreau sa ma refer. Vreau sa ma refer la cat de usor sau greu de recuperat ar fi aceasta diferenta. Si iata ce am constatat:

Cateii mai au cinci partide in tur dintre care cel putin patru sunt impotriva unor echipe taricele. Din pacate numai una dintre aceste partide este in deplasare - cea de la Cluj; tot din pacate, cred ca Clujul nu va mai fi la acea ora o echipa taricica, dar ma rog, la ora asta pare sa fie.

Debutul in UEFA nu are cum sa nu se resimta la ei; macar deplasarile lungi si tot le va fi greu. Noi jucam deja de trei etape in UCL, pe cand ei abia incep; si sa nu uitam ca, inevitabil, vor pierde macar un meci, ceea ce inseamna "pa invincibilitate" si ca atare probleme de moral. In plus, la noi revin pe final Mirel (cat ne-ai lipsit, capitane!), Victoras si Mihaita.

Este deci probabil (nu numai posibil) ca pana la sfarsitul turului sa recuperam vreo 5 puncte (daca pierd un meci si fac un egal mai mult ca noi): raman 7 puncte diferenta.

Vine pauza de iarna: se intaresc ambele loturi, sper ca mai mult la noi fiindca la ei, daca vor termina turul cu 7 pct. avans, nu cred ca se va grabi Borcea sa bage banii.

Mai iau o gura de bere si iata ce gandesc in continuare:

In primavara si noi si ei in Cupa UEFA; ei in premiera, adica stress mai mare. In returul campionatului se schimba treaba: gata cu programul bun pentru ham-ham: nu au acasa DECAT cu Clujul. Cam naspa', nu?!

Pai, ia sa vedem noi: 3 le pierd pe Ghencea, macar 1 pe Giulesti, 1 la Galati. Au mai ramas 2 puncte! Devine interesant.

De ce? Simplu: incepe lupta pentru evitarea retrogradarii; oricare dintre echipele disperate poate produce surprize, nu? Apoi mai e ceva: efectul de bumerang, adevaratul pericol atunci cand te joci cu blaturile. Ca sa fiu mai clar, vor fi nevoiti sa cedeze unele dintre punctele obtinute prin mangle acum. Asta e de cand lumea: iti dau - imi dai! Ce mai conteaza deci 2 puncte cand pe urmele tale este o forta ca Steaua?! Va zic eu: egal cu zero!

Plus ca mai e si Timisoara care s-ar putea sa creasca, mai e Craiova (desi e in groapa meciul) si asa mai departe.

Berea mea se apropie de sfarsit, dar nu si optimismul. Nu vrea deloc sa ma lase... Si acum inteleg ca tipul asta pe care nu-l simpatizez deloc, nea Mitica zis, stie el ce spune cand zice ca nu e nici pe departe jucat campionatul! Si mai inteleg si de ce am postat pe chat sub titlul "Anul acesta eventul"! Prietenii stiu de ce! Pentru ca vom lua si Cupa...

Aceasta este cronica anuntata a ratarii inca unui parcurs promitator de catre catelusi... Ca doar am inceput sa ne obisnuim, nu?!

FORZA Steaua! forzateaua

Prodigy_andrey23.10.2006 19:09

Deci nici nu vreau sa ma gandesc la altceva in afara de victorie ar fii prea culmea !! Oricum BATEM !! Gol Thereau si Banel k nu o mai dat de mult !!

martanu24.10.2006 04:35

Trebuie sa-i batem pe astia si cu rezervele. Ca doar sunt de divizia B. Totusi cupa este doar o consolare pentru loseri, mare dreptate avea MM.

andreea_s24.10.2006 07:20

Din punctul meu de vedere, acest titlu pus in joc, nu este unul care sa ma faca sa sar in sus de bucurie in eventualitatea cazului in care l-am castiga. Insa la fel de adevarat este ca orie titlu castigat este bine venit. In ceea ce priveste acest meci cu Forex, nu avem nici o scuza daca pierdem. Sincer, daca nici pe astia nu-i batem..... atunci cum sa avem pretentia sa facem o figura frumoasa in Liga?

greco24.10.2006 08:51

Fratiloooor ! Nu stiu cum naiba vedeti voi fenomenul sportiv, insa de ce trebuie sa va ganditi mereu la valoarea trofeului, la avantajele pe care ni le aduce ? Nu trofeul in sine e important, nu bucata de metal, ci parcursul efectiv din aceasta competitie. Incepand cu meciul de maine cu Forex Brasov, continuand cu cine stie ce deplasari prin tara, si intalnind in fazele avansate ale competitiei Rocar Timisoara, Craiova, Rapid, Dinamo, adversarii traditionali ai Stelei.

 

De ce sa neglijam aceasta competitie ? E chiar asa de greu sa jucam 5 meciuri intr-un an, mai ales in conditiile in care spunem ca e pentru loseri si ca nu am avea nici un fel de problema daca ne-am concentra si am intra cu titularii ?

 

Sa vina Cupa in Ghencea ! Din punctul meu de vedere, cine spune ca Cupa nu ne intereseaza nu e stelist. NU asta e spiritul Stelei !

al_led24.10.2006 09:11

Desi nu are valoare cupa eu zic ca ar trebui sa facem un meci bun in cupa.

Oli poate incerca diferite scheme

andreea_s24.10.2006 09:13
Fratiloooor ! Nu stiu cum naiba vedeti voi fenomenul sportiv, insa de ce trebuie sa va ganditi mereu la valoarea trofeului, la avantajele pe care ni le aduce ? Nu trofeul in sine e important, nu bucata de metal, ci parcursul efectiv din aceasta competitie. Incepand cu meciul de maine cu Forex Brasov, continuand cu cine stie ce deplasari prin tara, si intalnind in fazele avansate ale competitiei Rocar Timisoara, Craiova, Rapid, Dinamo, adversarii traditionali ai Stelei......

 

Sa vina Cupa in Ghencea ! Din punctul meu de vedere, cine spune ca Cupa nu ne intereseaza nu e stelist. NU asta e spiritul Stelei !

 

 

Nu trebuie sa fii asa de suparat, nu a zis nimeni ca nu intereseaza cupa. De aceea am si spus ca trebuie sa batem, ca altfel nu putem emite pretentii in alte competitii . Ca aceasta competitie nu e la fel de importanta, trebuie sa recunosti ca este adevarat.

Repet, pe mine de la aceasta competitie ma intereseaza sa castigam toate meciurile, insa cupa in sine nu mi se pare atat de importanta.

«12345»