FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Real Madrid 1 - 4 (0 - 2)

«12345610»
crematory14.10.2006 12:40

Steaua nu are cum sa castige la un gol diferenta. ori va fi egalata ori mai marcheaza la un contraatac. Sper sa se intample varianta a doua :twisted:

adytz14.10.2006 12:51
CUMPAR 2 BILETE LA MECIUL Steaua - Real Madrid ! LA PELUZA !!! RASP FAST !!!
leynad7214.10.2006 13:10

Ne-o luam cu realul,n-avem echipa sa-i batem pe-astia mari....

Sansa noastra e sa batem Kiev-ul aici si sa mergem in UEFA, poate ajungem acolo in finala, cine stie ?

Ne umflam aici ca batem, batem, de parca am juca cu forex, nu cu real, se poate mai baieti, sa fim realisti....

Care e crima daca recunoastem ca avem mari sanse sa luam bataie, e vb de real, nu-i nici o rusine sa te bata realul.

Asa ne umflam si inainte cu Lyon si dupa meci eram toti cu capul in nisip ca strutzul.

Sa plecam de la premisa ca o victorie a realului e rezultatul normal, orice alt rezultat ar fi o mare, mare minune.

crematory14.10.2006 13:21

se vede ca nu prea ai mentalitate de invingator.

crede ce vrei eu oricum voi crede pan in ultimu minut ca va bate Steaua :twisted:

_yang14.10.2006 14:42
nu-i nici o rusine sa te bata realul.

 

Mie mi-ar fi rusine daca m-ar bate vanzatorii aia de tricouri !

SteauaToronto14.10.2006 14:44

Asta e meciul cand Banel trebuie sa se trezeasca!

 

Asta e meciul vietii pentru noi toti! Acest meci se va povesti generatiilor mai tinere!

 

Ce-o fi, ce-o fi cu Steaua pana la moarte vom fi!

Alessandro14.10.2006 18:53

Daca o sa pornim de la ideea ca oricum nu avem nici o sansa in fata Realului,ca au nush cati bani si supervedete,atunci o sa o luam si de la astia...trebuie sa avem curaj!Realul de acum este departe de ceea ce a fost odata,cu tot cu vedetele sale rasuflate... :)

steaua-steaua-steaua14.10.2006 21:23

Getafe - Real Madrid 1-0

 

"El Real Madrid naufragó en todos los aspectos... Para colmo de males Ronaldo se autoexpulsó en los minutos finales y no podrá jugar contra el Barcelona. El brasileño pasó desapercibido durante toda la segunda parte como casi el resto de sus compañeros. Hacía mucho tiempo que el Real Madrid no ofrecía una imagen tan patética en un partido lleno de despropósitos." (site-ul publicatiei La Marca)

 

"Realul s-a scufundat din toate punctele de vedere. Culmea, Ronaldo s-a eliminat singur in ultimele minute si nu va putea juca impotriva Barcelonei. Brazilianul a trecut neobservat pe durata intregii reprize secunde, ca aproape toti coechipierii sai. A trecut mult timp de cand Real Madrid a oferit ultima oara o imagine atat de patetica intr-o partida plina de nonsensuri."

 

Sa speram ca vin azi la Bucuresti ceva mai debusolati si stresati in urma infrangerii. Plus ca au o saptamana grea - meci cu Steaua in Liga (adversara directa pt locul 2 in grupa, nu?) si apoi derby cu Barca in weekend.

 

Steaua trebuie sa porneasca meciul in forta si sa preseze continuu.

c.ronaldo1715.10.2006 08:32

ashtept acest meci din ziua in care mama m-a nascut :)

Azzido15.10.2006 10:09

OFFTOPIC

Frate, tocmai am dat 2 milioane pe un bilet la peluza

Ma cam doare buzunarul, dar pt Steluta fac si efortul asta, abia astept sa cant pana o sa ragusesc de tot.

Sa cantam cu totii, peluza...Steaua, tribunele...VICTORIE

steagcruce2

Virgil15.10.2006 10:12

Am avut un vis scurt.Steaua-Real 1-0.Gol Badea.

Reptile1915.10.2006 11:13

Steaua 4 - Real 3

Dica

Thereau - dubla

Badea

Marti 17 Octombrie 2006 ziua in care real a fost rapus de galacticii stelisti.

steagcruce2 steaua_ro steagcruce2 steagsimplu steaua_ro

Can you feeeel it? :twisted: fularsteau2

ktalyn15.10.2006 11:18

ii batem cu 3-1 ;)...am aflat eu de undeva !

Alessandro15.10.2006 12:11

Putem bate Realul!E o echipa umflata,obosita,fara vlaga...e timpul unei victorii mari...cat un sezon! :D

_yang15.10.2006 13:03
Postul de televiziune spaniol Antena 3, a carui echipa de reporteri a asistat la meciul Steaua - CFR Cluj, scor 4-2, din etapa a XI-a a Ligii I, a realizat un reportaj la partida disputata cu portile închise, anuntând ca Bucurestiul se pregateste pentru întâlnirea cu Real, dar vazând Capitala României drept Capitala Ungariei. "Ungurii respecta foarte mult echipa lui Capello, asteptând ziua de marti pentru a-si împlini visul de a înfrunta Real Madrid. Steaua continua sa vada pe Real Madrid drept o echipa galactica. Portarul Stelei (n.r. - Carlos) spune ca totul este posibil si nu pare prea speriat de Real", se arata în comentariul aparut pe Antena 3.

 

M-am saturat sa fim umiliti in halul asta! Trebuie sa invatam si Madridul cate ceva despre Romania ... Sevilla si Barcelona stiu destule...

I.N.Money15.10.2006 13:08

Si noi ne plangem de ziaristii nostri,priviti ce cultura generala au cei straini :roll:

FanSteaua4Life15.10.2006 13:14

Pai nu e prima si nu va fi nici ultima cand se intampla acest lucru, noi nu suntem asa importanti incat sa se intereseze altii de noi, cand eram in spania majoritatea spaniolilor ma intrebau unde este Romania...

Alessandro15.10.2006 13:40

Nu-i nimic,o sa-i invatam pe afurisitii de madrileni care este capitala Romaniei...si vor afla und este si centrul ei...adica in Ghencea! :evil:

cristian01415.10.2006 15:24

Nu va alarmati. :wink:

Spaniolii cunosc foarte bine care este capitala Romaniei. Cand spui Steaua, spui si Bucharest. Ti-e imposibil sa spui altfel. Cum ar suna Steaua Budapest !? Penibil.

Astea-s gainarii folosite de ei, desi nu cred ca se tem de Steaua. Daca o fac intentionat sunt imbecili, iar daca o fac fara buna stiinta sunt inculti.

Nu trebuie sa ne enervam pentru asemenea prostii folosite de spanioli care vor sa loveasca in romanii de pretutindeni, si mai ales in cei din Spania.

Sper sa-si intre Steaua in rolul de profesor exigent marti si sa-l examineze drastic pe elevul Real din Madrid.

 

Forza Steaua !

 

PS : Tocmai am citit ca o brigada italiana va arbitra meciul de marti, la centru fiind Roberto Rosetti. Un italian, ca antrenorul Realului, Cappello, Cassano si Cannavaro.

La inlaturarea de la Juve presa mondiala a scris ca Fabio Cappello ii comanda arbitri lui Moggi de la meciurile amicale pana in Champions League. :idea:

leynad7215.10.2006 18:10

Ne face precis macaronaru' ala de arbitru, e trimis cu tema facuta de acasa, Realul dak ia bataie e posibil sa nu se califice, o sa vedeti ce inseamna banii realului in Europa, sunt sigur de asta.

Cristian C15.10.2006 18:14

Sper sa ne ajute Dumnezeu sa batem pe Real.Spaniolii nu sunt la fel de puternici ca Lyon. Baietii nu trebuie sa se sperie de numele vedetelor de la Real ci sa joace cum pot ei mai bine.

Forza Steaua! steagcruce2

grizonatu15.10.2006 23:45
Dupa victorie din mocirla Liga 1 cu CFR gata ACUMA BATEM REALUL!

 

CE usor ar fi asa fratilor!

 

Astept o minune marti!

FORZA Steaua!

Iarasi dau de tine?Ce sti tu de acolo din Canada despre Steaua?

Bogdan4Steaua16.10.2006 01:13

Stie destule, stai linistit. ;)

SteauaToronto16.10.2006 01:13

Tu esti in Romania, nu?

 

Cand stii sa vorbesti romaneste, si stii sa scrii gramatica limbii romane bine, atunci poate ma uit la tine pana atunci gura mica plz!

Bogdan4Steaua16.10.2006 01:17
In primul rind trebuie sa va spun ca Locuiesc in Canada si sunt un fan al echipei.Tot ceea ce comentez le aflu din ceea ce citesc pe internet si vad la Pro TV international si la Tvri.  

[/quote[

 

Aparent si el e tot din Canada. :D

«12345610»