@Gaby:
Cred ca sfesnic se potriveste in cazul de fata. Inotam in intuneric, iar putina lumina n-ar strica.
@Gaby:
Cred ca sfesnic se potriveste in cazul de fata. Inotam in intuneric, iar putina lumina n-ar strica.
initial,am crezut ca suntem dezavantajati de arbitraje....acum,recunosc ca mi-a trecut....e simplu,dupa magnificul joc cu Dinamo Kiev si chiar si inaintea lui,noi,ca echipa in campionatul romanesc nu jucam nimic,doar incercam sa ne facem drum prin jungla cu mina goala......cred, ca pina nu revine Radoi, Steaua NU-SI REVINE.....imi pare rau pt Oli,ca nu reuseste sa-i mobilizeze,ar trebui sa apeleze la un psiholog,si chiar si el,trebuie sa-si tempereze starea nervoasa......... :twisted: :twisted: .....totdeauana Steaua
Oficial...la revedere titlu! :cry: Dar nu-i nimic,Steau a 4ever!Pana la moarteeeeeeeeeeee,cu Steaua pana la moarteeeeeeeee....
steaua_ro fularsteau2 steagsimplu steagsahmic ![]()
![]()
3. Arbitrul Lajos este pur si simplu un stupid. Si nu are ce cauta la acest nivel. A stricat meciul, eliminand toti jucatorii aiurea. La Goian nu a fost fault. Iar ambii jucatori erau in careu. Daca a dat fault era penalty. Noi nu am avut penalty. Ala a fost inventat la fel ca si eliminarea lui Ciobanu. Iasiul a avut un penalty pe final.Nu in ultimul rand s-a facut ca nu vede duritatile. Nesu si Stancu au fost atacati direct, fara intentie de a juca mingea. In genul faultului lui Nesu la Badoi.
4. "Galeria" Stelei a avut o prestatie penibila, injurand fortele de oridine fara sa sustina mai deloc echipa.
Ciobanu i-a dat un branci arbitrului cu umarul! Ce 11m a avut Iasiul pe final?
Galeria Stelei nu a facut deplasarea la Iasi, cei care erau acolo erau adunati din imprejurimile Iasiului, doar cativa erau veniti din Bucuresti! Cand nu ai lider e normal sa se creeze haos!
sunt singurul care am vazut imaginile de pe tvr1 cu echipa la vestiar?
Le-am vazut si eu!
Bodanel..eu n-am vazut..despre ce era vorba..? :roll:
@bodanelu: nu
@***alex***: faza aia a pornit de la faptul ca a dat un penalty care nu a fost. Iar pentru penaltyul iasiului a fost o impingere in careu. Nu mai stiu jucatorii dar s-a vazut bine din peluza.
Ceea ce s-a intamplat in vestiar este normal,Oli a urlat la ei pentru jocul prestat,dar de aici pana la comentariu lui Dinu din studioul tvr,cum ca Oli este lipsit de educatie e cale lunga!
Dinu nu isi poate infrana frustrarile.
Galeria Stelei a fost formata din ieseni.
Jucatorii cei mai slabi au fost Bostina si Coman.Jucatorii stelisti au dat impresia ca pot mai mult si nu prea vor.Iesenii se fortau sa le iasa pasele si stelistii isi bateau joc de fiecare minge utilizabila.Inteleg sa nu se joace fiecare meci la intensitate maxima, dar macar sa jucam si sa sutam spre poarta adversa.Rusine sa le fie, pentru ca singurul sut pe poarta (intentionat, fara alte devieri) a fost la la lovitura de la 11 m.
care dintre moderatori ne explica si noua ce se
intampla cu echipa?
avem lot ,avem posturi dublate cat pentru 2 echipe,
dar repetam seria neagra de meciuri de la sfarsitul
campionatului trecut.....
toti pustii si necunoscutii ne dribleaza ,vin peste
noi...iar noi morisca de pase finalizate cu centrari
fara finalitate la care aparatorii adversi ajung
mereu inaintea atacatorilor nostri dupa care plangem
toti ca am patit-o pentru ca nu a jucat un singur
jucator (Cristocea).
Avem o echipa in care fiecare jucator sau aproape
fiecare jucator poate sa dea gol dar inscriem din
penalty...
Totusi ce se intampla cu noi?
Motane...
Penalty a fost clar la noi, a recunoscut si jucatorul ca l-a impins pe Ovidiu Petre, iar ciobanu a fost eliminat pentru ca l-a imbrancit pe arbitru...
Se poate sa gresesc. Pe stadion nu am reluare. In fine, asa mi s-a parut mie.
Probabil ca sunt prea nervos din cauza jocului prestat ca sa fiu lucid.
Arbitrajul a fost prost, noi am jucat prost dar meritam sa castigam. Nu pot sa cred cum au ratat Oprita si Badea si prima repriza. Si sa iei gol iar in ultimul minut. Asta e. Ii asteptam pe baieti pe Ghencea la meciul cu CFR si sper sa isi revina pana atunci. Campionatul nu e terminat. Dinamo o sa aiba un retur de foc cu deplasari la Timisoara, Rapid si in Ghencea. Putem castiga.
Dinamo fura. Si ce daca fura? S-o f... in gura.
---- prima repriza este tratata superficial de perpetuul indolent Bostina ( si-o mai reveni vreodata?...), de capul sec al lui Oprita si de aerele de mare atacant ale lui Badea. Rezultat? 0-0 dupa doua ocazii de singur cu portarul...
---- in a doua incepem sa ne precipitam, ca de obicei. Si daca altadata ne-a iesit, acum nu s-a mai intamplat...
---- rezultat echitabil, desi meciul a fost facut praf de arbitru.S-ar putea sa fiu subiectiv, dar n-am vazut fault deci nici penalty la Ghionea si Goian.
---- in rest, nu stiu, ma simt cam ca pe vremea lui Pitzi plus Champions League...
La naiba. Intr-un fel sau altul echipa va iesi din pasa proasta prin care trece. Ar fi totusi necesar ca baietii sa nu mai stea cu binoclul pe adversari si arbitri ci sa se concentreze pe imbunatatirea jocului echipei.
Pe de o parte e clar ca unii jucatori sunt cu moralul la pamant iar altii se pare ca si-au atins limitele. Pe de alta parte se pare ca echipele romanesti au descoperit metodele cele mai bune pentru a ne impiedica sa ne facem jocul.
Cred ca Olariu se afla in fata celui mai dificil moemnt al carierei sale la Steaua. Trebuie sa gaseasca metode de a scoate echipa din letargie, sa renunte la unii jucatori si - cel mai important - sa descopere tactici si scheme noi in asa fel incat adversarul sa nu ne mai poata contracara jocul. Daca Olaroiu reuseste atunci probabil va avea viata lunga la Steaua. Daca nu, vom avea probleme. Dar cred ca va reusi.
p.s : cred ca pentru moment cel mai important obiectiv al echipei ar trebui sa fie revenirea la jocul rapid si spectaculos specific Stelei. Daca reusim asta performantele vor veni indiferent de cati Borci sau Corpodeni vor fi impotriva. Ca poate nu vom castiga titlul ? Ei bine, daca il vom pierde dar in retur vom umili (ca joc si scor) catzeii si migratorii atunci chiar n-as avea de ce sa-mi para rau.
Ne miram de ce Dinamo e la 9 puncte,dar sa nu uitam urmatoarele lucruri:
-mijlocul si atacul lui Dinamo e peste al nostru ca tehnicitate si viteza,noi la mijloc am ajuns echipa de baschet,doar Vasilica stie sa dribleze din echipa noastra,despre apararea lui Dinamo(domnisoara moti) nu pot sa vorbesc pentru ca nu prea e solicitata,dar cred ca a noastra e mai buna pentru ca pana la ultimele 4 meciuri disputate aveam un gol primit.
-forma proasta e echipei in general,si fizic si psihologic
-management prost: din jucatorii adusi,Coman imi face nervi de-mi vine sa-l bat cand intra pentru ca ma gandesc ca ia mereu rosu,ov Petre vai de mama lui la fotbal,Stancu merge cat de cat,francezu n-am vazut nimic pana acum,iar singurele reusite mi se par Vali Badea si Saban
-cu riscul de a supara pe multi din fratii mei stelisti,abordarea meciurilor de catre Dinamo,ei joaca pe principiul "cu un gol mai mult decat adversarii" pe cand la noi Oli a inceput sa mearga la ciupeala pentru ca nu are cu cine sa joace ofensiv
-inca un factor neglijat de multi:arbitrajele Stelei au inceput sa se desfasoare dupa urmatorul scenariu: Jiji a pus presiune si astia nu mai dau penalty impotriva noastra in schimb lasa jucatorii adversi sa ne rupa picioarele,apoi ai nostri se enerveaza si iau si ei rosu si tot asa... cred ca tinem cu totii meciurile cu national,Bistrita si anul acesta cu iasiul.Din cate tin minte nu stiu sa se fi jucat asa dur impotriva adversarilor nostri la vreun meci de-al lor.
Sunt nevoit sa ma repet 2-0 la pauza si gata meciul.Poate ar trebui amendati cei ce rateaza mereu...sau poate ar fi prea drastic.
In concluzie am un mesaj pentru baieti:
Reveniti-va si nu vai ma plangeti de mila ca suporterii sunt langa voi.
Daca in campionat nu mai merge macar jucati ca o echipa mare in europa.
FORZA Steaua
Intotdeauna superiori.
Cred ca Olariu se afla in fata celui mai dificil moemnt al carierei sale la Steaua. Trebuie sa gaseasca metode de a scoate echipa din letargie, sa renunte la unii jucatori si - cel mai important - sa descopere tactici si scheme noi in asa fel incat adversarul sa nu ne mai poata contracara jocul.
e acelasi perioada in care a intrat si Zenga cu echipa inainte de a fi demis. si eu sper sa reuseasca Oli sa`i calmeze, sa gasaseasca tacticile potrivite...
Ar merita o penalizare la salariu, cred ca ar fi o palma care i-ar trezi. Poate a aruncat Becali cu prea multi bani dupa ei si acum le sta gandul doar la cheltuit...
trebuie facut ceva sa se trezeasca. amendare, 11-le de start format din rezerve (oricum titlul e jucat).
m-am cutremurat cand striga Oli la O. Petre... niciodata nu l`am vazut asa de nervos pe antrenorul nostru!
Uita-ti un lucru foarte important. JUCAM FARA CAPITAN. In curand v-a reveni Radoi. Cu el Steaua va juca mult mai bine. Si isi revine si Janker. In meciurile cu echipe gen Poli Iasi e bine sa ai un varf puternic in fata. Badea are alt stil de joc.
N-ar fi rau daca nu l-ar mai plimba atat pe Nicolita. Banel e-n cea mai slaba forma de cand a venit la Steaua. Nu cred ca va reusi sa-si intre in mana daca il tot plimba atat de pe stanga pe dreapta si din atac in aparare. Nici el nu cred ca mai stie ce trebuie sa joace.
Am impresia ca plecarea lui Ogararu i-a dereglat jocul. Se completau foarte bine iar Ogararu stia sa-i creeze spatii si sa-i paseze in asa fel incat sa poata pleca in sprint. Radoi venea si el des pe dreapta si-l ajuta in caz de nevoie.
Mirel va reveni in cateva saptamani, deci s-ar putea ca Nicolita sa inceapa sa-si revina. Si ar fi bine sa gasim urgent un titular pentru flancul drept al apararii, fie Stancu, fie Saban. Conditia de baza e ca oricare dintre ei sa poata conlucra cu Banel.
Meci foarte slab facut de jucatorii nostri. Am ratat in prima repriza de parca era deja 3-0 pentru noi. Nu voi pune pe seama arbitrajului pierderea celor 2 puncte dar:
- "faultul" (care nu a fost) lui Ghionea a avut loc in afara careului!
- faultul lui Goian numai arbitrul l-a vazut ... ( reluarile au fost neconcludente)
- intrare CRIMINALA la Nesu , fara intentie de a juca mingea, NESANCTIONATA de arbitrul de centru, sau de margine (bine ca au vazut cotul lui Thereau la moti, ala de a luat nota 8,50)
- intrare foarte dura la Stancu nesanctionata (din nou)
- penalty-ul Stelei a fost perfect acoperit de regulament (pana si jucatorul politehnicii a recunoscut ca s-a sprijinit de Ov. Petre)
- totusi e bine ca am jucat prima repriza in 11, e un inceput...
- au mai fost si niste offside-ri care de fapt NU ERAU offside-uri
A fost Steaua avantajata de arbitri? Sau din contra?
Propunere pentru Oli: la meciul urmator aliniaza la start 10 jucatori (oricare or fi ei), asta in caz ca mai sunt atatia, dupa suspendari si probabil accidentari...
Nu datorita arbitrajului am pierdut meciul acesta ... Dar daca il vom pierde pe urmatorul s-ar putea sa fie o consecinta a arbitrajului infect a lui laios...
Campionatul e in proportie de 70-80 % jucat...
PS: nu acceptati arbitrajul doar pentru ca ne-am saturat sa il contestam. Echipa nu joaca nimic, dar arbitrajele astea numai bine nu ii fac... In noua etape echipa fair-play a campionatului trecut a avut 7 (sapte) eliminati...
Uita-ti un lucru foarte important. JUCAM FARA CAPITAN. In curand v-a reveni Radoi. Cu el Steaua v-a juca mult mai bine. Si isi revine si Janker. In meciurile cu echipe gen Poli Iasi e bine sa ai un varf puternic in fata. Badea are alt stil de joc.
Nu cred ca a uitat cineva de Radoi. Dar pana atunci ce facem? Asteptam sa se distanteze Dinamo la mai mult de 10 puncte? Cei de la Dinamo au adunat in 10 meciuri cat am adunat noi in tot turul campionatului trecut.Si ei joaca direct pe poarta, ceea ce la ai nostri nu am vazut in meciul de la Iasi.Problema nu e ca nu putem, ci ca nu stim sa jucam asa cum am facut-o si altadata.Si asa distanta dintre noi si Dinamo era mare inainte de acest meci.Unde le-a fost motivatia?