FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Dinamo - Steaua 1 - 0 (0 - 0)

«14567»
manu7121.09.2006 06:42

nici o problema,am iesit prost si cu rapid si cu Dinamo....arbitraj prost si defavorizant(a se intelege furaciune)....toata lumea fotbalistica antisteaua este fericita....eu zic, ca cine ride la urma ,ride mai bine;campionatul e lung,daca luam in calcul ca nimeni nu poate fura la infinit,avem sanse reale la titlu.....sincer, imi dau seama cita lume s-a ofticat de reusita noastra in meciul cu Dinamo Kiev,daca am reusi sa ne calificam din grupe,am amari multe javre.....imi pare rau sa spun dar actuala situatie se datoreaza faptului ca Gigi si MM au ironizat,jignit,acuzat si lovit in prea multe persoane si acum se intoarce roata sub o forma la fel de josnica impotriva noastra.......niciodata nu am fost mai putin suparat pt un esec al Stelei,iar lui Dinamo le doresc un arbitraj contrar celui prestat de corpodean in u.e.f.a

flo220321.09.2006 07:21

si eu cred ca am pierdut pe mana noastra :?

Thereau neintrat in jocul echipei, Bostina complet nefolositor(oare ce se intampla cu el?),Saban crispat de fiecare data cand primea mingea, Lovin mai are de invatat, o.Petre anonim.

arbitrajul,no comment ce ar mai fi de zis :twisted:

se vede clar la faza golului,cum Ghionea nu intra decisiv si Stancu se fereste. ar fi dat 11 m 100% daca intrau cum trebuie la serban

aleena8721.09.2006 07:32

acum vorbind sincer nu a mai fost acelasi spectacol ca in meciul cu rapid...Dinamo a reusit sa ne atraga in jocul lor prost si adevarul e ca am cedat mai devreme de ultimul fluier...oricum nu merita sa castige..a fost doar noroc...in nici un caz de valoare..ca daca se punea problema de valoare eram net superiori si degeaba se bucura atat pentru ca nu ar trebui sa uite ca au fost cu 2 oameni in plus...in fine...o sa vina si returul sa le scoatem fotbalul din cap :twisted:

Alessandro21.09.2006 09:23

Dinamo este PENIBILA! Incredibil ce echipa este pe primul loc in Romania! Impinsa de la spate de Roland NArrow

Alteagy si Sorin Corpodean, a invins o echipa pur si simplu prabusita, cu numeroase absente si in inferioritate numerica! Dar asta e! E clar ca aceasta tara de tot rasul nu ne mrita! Romania nu merita o echipa precum Steaua!

P.S. Sa fim alaturi de baieti! Sa-i sustinem, pentru ca sunt sigur ca daca Dinamo nu va mai fi ajutata de arbitri,avem inca sanse la titlu! Avem cea mai buna echipa din ultimii 10 ani din Romania si avem tot dreptul sa speram! HAI Steaua! MEREU ALATURI DE VOI! fular-campionii steaua_ro fularsteau2 steagsimplu steagsahmic fularsteaua2forzateaua

ramona c21.09.2006 09:32

Nu-mi vine sa cred! dupa tot scandalul de la meciul cu Rapid, arbitrii tot nu s-au invatat minte! Badea A FOST CALCAT IN PICIOARE IN TIMPUL MECIULUI--ERA DE ROSU TOATA ZIUA!! dak un stelist ar fi calcat pe piept un dinamovist sau un rapidist in timpul meciului, sigur se dadea rosu! Iar Thereau nu merita rosu in meciul de aseara! cum dracu sa joci apoi in 9 contra 11 si sa nu iei 1 gol?

Mi-e teama totusi de ceva: daca spionii de la Lyon, Real si Kiev au fost pe faza la meciurile cu Rapid si Dinamo si se vor folosi de strategia: fa arbitrii sa elimine mijlocasi sau atacanti de la Steaua si sa ramanem si la meciurile din Champions League in 10 sau 9?????

alexfilip21.09.2006 09:35

Oameni buni...okey, hai sa zicem ca nu am jucat cine shtie ce... dar au fost multe meciuri in care nu am jucat mare lucru si am cashtigat. asa se deosebeshte o echipa campioana, cashtiga si cand joaca prost.

Nu neg ca am jucat prost in acest meci. Dar problema este ca ni s-a FURAT acea ocazie de 10% de a cahstiga si daca nu jucam bine, ocazie pe care echipele mare precum Steaua shitu sa le valorifice.

Daca eram 11 vs 11 sunt sigur ca nu pierdeam, poate si cashtigam.

A fost vina noastra ca ne-am diminuat sansele de cashtig jucand prost, dar a fost vina hotziei albitrilor ca ne-au luat acele shanse care INCA le mai aveam totushi.

Alessandro21.09.2006 09:47

Si Dinamo ce a jucat ,alex!?Au avut atat timp superioritate si nu au reusit decat sa-si creeze oocazie-doua... :(

TheGambler21.09.2006 09:51

E clar ca se doreste sa iasa Dinamo campioana, numai asa am putea avea 2 echipe in cl, ca noi trecem si de turul ala preliminar, iar Dinamo...intra direct si sare si cu banu, si e si "bine pentru fotbalul romanesc", sper sa se faca de ras in cl desi odata intrati cainii in cl, probabil ca va incepe hegemonia lor. In plus, avem mare ghinion, pai ni se accidenteaza astia cand ne trebuiesc mai mult, nu-mi venea sa cred ieri ca sa accidentat Cristocea cu para, pe langa ce Iacob, Radoi..eetc, mai rau e ca nu joaca nici cu Lyon.

ramona c21.09.2006 09:53

inca O CHESTIE: comentatorii de la TVR1 au fost dinamovisti!! NUMAI DE Dinamo VORBEAU...si cand faultau dinamovistii nu spuneau nik kiar dak se vedea clar in reluari!!! m-a si ofticat unu' din ei "Deci sa fie clar, nu a fost fault!" p....m....de comentatori!!!

HAI Steaua!!!!BAGA TARE SA LE INKIZI GURA CU REZULTATELE DIN Champions League!!!!!!cainii drq...niste jigodii...Steaua ESTE SI VA RAMANE CAMPIOANA!!!!

P.S. P.Marin e bine?????stie careva dak si-a revenit in totalitate???mi-a stat inima-n loc cand l-am vazut incostient!!!

DTP-Ludacris21.09.2006 10:36

Ai dreaq catzei de abia in 9 ne-au batut , vad ca rapidu si Dinamo nu ne poate invinge 11 la 10 le trebuie ajutorul arbitriilor ca sa ne invinga ! :evil:

Lavy_*_21.09.2006 12:14

Asta-i viatza?!?!?Asta sa fie supararea....gata am fost doborati..am plans acum ne ridicam cu capul sus si mergem mai departe ca avem drum lung si greu de strabatut! spre24 Sper ca ne prins bine un dus rece,ne-a facut sa ne trezim din visul frumos de la Kiev,nu?

CUM SE SIMTE Petre Marin?Sper sa fie ok :roll:

gone21.09.2006 12:27

Abia acum reusesc sa pun niste ganduri clare pe hartie. Ce s-a intamplat aseara a fost incredibil. Nu se poate asa ceva. Suntem furati pe teren si batuti in afara lui. Si totusi, CINE L-A VOTAT PE M. Sandu. Nu cumva si noi? De ce nu s-a facut nimic pt a stopa hotia de aseara? Chiar asa de puternic e Dinamo? Un lucru ramane clar, ne-am dus ca oile la taiere. Si taiati am fost.

RobYnho21.09.2006 13:57

Ai dreptate gone. cine e pe locu' 3 si da M**E la cateii ?? Steaua E, Steaua E ! ! !

_Answer_21.09.2006 14:08

Gata baieti !

O infringere dureroasa, nemeritata, cu atit mai mult ca a venit si in conditiile in care a venit.

Dar este timpul sa punem punct si sa ne vedem de treaba mai departe!

Mai avem o groaza de lucruri de aratat in Europa si o groaza de meciuri de cistigat in Romania !

Nu mai tin minte exact dar anul trecut nu cumva am terminat turul pe locul 2?

Nu cumva rrapidul avusese aproape acelasi traseu ca cel din acest an si a ajuns la un moment dat sa ne sufle in ceafa?

Noi suporterii nu ar trebui sa fim linga jucatori mai ales acum (cu Bistrita si cu Lyon) ??? Mai ales ca simbata nu vor juca Nesu, Thereau, Nicolita, Paraschiv, Cristocea????

Si trebuie sa mai speram ca si Dumnezeu isi va intoarce fata spre Dinamo si le va da si lor ce merita 0 puncte cu CFR Cluj, Rapid si Farul !!!

forever_STEAUA21.09.2006 14:17

E incredibil ce s-a intamplat, dar multi dintre noi am anticipat rezultatul meciului in momentul in care am aflat cine sunt arbitri... Ma rugam la pauza sa se tine de cuvant Becali si sa scoata echipa de pe teren. Ce mi-e ca pierd cu 1-0 sau 3-0... Dar macar nu erau umiliti baietii nostri... Pentru ca au fost umiliti, nu de marea valoare a echipei latratoarelor... Ci de corpodean si nagy... pentru astia din urma un singur gand: Domnul nu bate cu parul!

 

Va mai amintiti faza in care Ganea a respins mingea in careul nostru cu mainile si acelasi imbecil de arbitru a dat corner pentru patrupezi?

 

Ce s-a intamplat dupa meci cu suporterii UNICEI echipe de fotbal care conteaza cu adevarat , e CRIMA...

 

OFF TOPIC:

 

Nu stiu cati dintre voi ati urmarit evenimentele din Ungaria. Dar o mana de oameni a reusit sa "cucereasca" cladirea televiziunii nationale maghiare. Am vazut in direct transmisiunile si in ciuda violentelor NU S-A TRAS IN OAMENI! In pragul unei revolte nationale jandarmii maghiari au ripostat cu APA si FOARTE PUTIN gaz lacrimogen...

***alex***21.09.2006 14:22

Hotie, bataie de joc, nu au respect pentru un simbol national!

Arbitrii au viciat rezultatul, Borcea mai are tupeul sa se laude cu victoria in conditiile in care au lipsit Radoi, Iacob, Paraschiv, Nesu, Cristocea + am jucat cu 2 oameni in minus si ei au inscris in min 91!!!, iar pana atunci avusesera 2 ocazii!

stelista_pe_viata21.09.2006 14:35

Doamne baietzi...sa fie oare meciul acesta"oglinda"campionatului?...sper k nu,nu se poate k un arbitru sa greseask asa de grav..."domnule"corpodean,era un derby...vi s-au parut corecte deciziile luate?sper k acest meci sa trezeask adormitzii care deleaga arbitrii la meciurile...Stelei si meciurile lui Dinamo!Chiar nu vede nimeni ce se intampla in fotbalul din Romania?....si acum am o intrebare pt suporterii Stelei:De ce pe noi nu ne lasa la meciuri cu fumigene,peterde...iar pe cei de la Dinamo ii lasa cu detoate?LUPTA Steaua PANA LA CAPAT!!!!!

_yang21.09.2006 14:51

Bai oameni buni eu deja m-am obisnuit cu acest tratament si sper ca si jucatorii au aceeasi stare de spirit... Putem sa invingem chiar si asa...

Virgil21.09.2006 14:52

special for...forever_STEAUA

 

Daca Olaroiu ar fi avut proasta inspiratie sa scoata echipa de pe teren,ar fi fost foarte grav pentru Steaua.In acest caz ar fi fost eliminata din campionat,iar in anul urmator ar fi inceput din divizia D.

_yang21.09.2006 14:56

De ce ca si rRapidistii s-au retras din teren la un meci de campionat cu FC Brasov si doar au pierdut meciul cu 3-0 (in loc de 1-0) ! Dar la cat de porniti sunt toti impotriva noastra e posibil orice...

alex_Ra221.09.2006 14:57

INCREDIBIL ! INCREDIBIL ! INCREDIBIL ! ce s-a putut intampla aseara! asa furt pe fata. Nu imi vine sa cred ca la derbyul campionatului s-a putut intampla asa ceva. Dupa ce a fost si la Vaslui mai are si tupeu Borcea sa comenteze, gunoiu dracului. Nagy si Corpodean ar trebui spanzurati pt ce au facut, pur si simplu si-au batut joc de munca acestor baieti minunati care fac istorie in Champions League acolo unde javrele nu o sa stranga inveci nici un punct. Ce mizerabili...

 

Deja m-am resemnat, Gunoaiele lui Borcea sunt campionii sezonului 2006/2007, este exact acelasi scenariu ca la ultimele doua campionate castigate de javre...dupa munca de 3 ani a eroilor nostri in Europa unde au facut meciurile pe care le stim cu totii, o sa profite javrele, desigur cu ajutorul lui Borcea, netoiu, turcu

 

Nu imi vine sa cred ca au putut face bastarzii de Nagy si Corpodean...INCREDIBIL

alex_steaua_bucuresti21.09.2006 15:28

Ii f** in gura pe toti dinamovistii de pe pamant,pe c****ii aia de Nagy si Corpodean care au supt p*** la javre,si pe toti jandarmii prezenti ieri la meci.Am fost batut intr-un hal far' de har.M*** Dinamo!Forza Steaau!Suntem mereu cu voi! spre24 baieti!

alex_Ra221.09.2006 15:43
Nu am incredere in arbitrajul lui Corpodean.Pentru ca a uitat de mult sa fie echidistant fata de echipele pe care le arbitreaza.

Mi-e teama si de asistenti.Arbitrajul din România e compromis.

 

Cata dreptate ai putut avea...

alex_steaua_bucuresti21.09.2006 16:07

Este corect ce s-a facut aseara?Au fost niste batai pe care toti le-am primit asa...fara vina,cel putin eu n-am facut nimic,dar am stat in mijoc si am fost luat la bastoane ,chiar mi s-a dat in fata cu ele.Se poate asa ceva,cum au ajuns suporterii Stelei sa foe tratati.Eu cred ca n-am sa mai merg niciodata dar niciodata pe stadion.

Virgil21.09.2006 16:30
De ce ca si rRapidistii s-au retras din teren la un meci de campionat cu FC Brasov si doar au pierdut meciul cu 3-0 (in loc de 1-0) ! Dar la cat de porniti sunt toti impotriva noastra e posibil orice...

 

Au avut doar intentia,dar in cele din urma au continuat meciul pana in minutul 90.

«14567»