FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Dinamo - Steaua 1 - 0 (0 - 0)

«1567»
skorpio1521.09.2006 16:40

@redjavra

 

Amaratule, "super atacul Niculescu-Danciulescu-Ganea" a facut o laie in fata apararii noastre, si asta in 9 oameni. Chiar 8 ca Bostina era invizibil. V-a scos Serban din rahat, jucator crescut tot de noi. Va intreceti in penibil cu declaratiile voastre.

Nero21.09.2006 18:09

S-a vorbit de scoaterea echipei de pe teren, lucru care ar avea consecinte extrem de grave. Imi pun insa intrebarea: daca toti jucatorii s-ar aseza in fund pe teren, refuzand pur si simplu sa atinga mingea (scorul oricum n-ar mai conta), n-ar putea fi o forma de protest? :? Puerila, ce-i drept, dar din moment ce totul e jucat dinainte, macar sa se vada o umbra de protest.

Alex1421.09.2006 19:42
skylo21.09.2006 19:51

uitativa la filmulet sa vedeti ca jegosu ala de arbitru nici macar nu erea atent la imbrancelile dintre cei doi...cum [................] a putut sa ii zica la milogu ala de central ce sa intamplat???

Eu cred ca nu trebuia scoasa echipa de pe teren ca am fi primit niste sanctiuni de ne caiam dupaia da cel putin faceam cum a facut Rapidu ramaneam in 6 si se oprea meciu da macar le rupeam picioarele la cativa dintre ei.Daca erea [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color] pe teren pariu ca il lua la bataie pe arbitru :))

Stelista tm21.09.2006 21:01

JALE!!!!! Mi-e rusine cu fotbalul romanesc!!!!!

 

 

Am piedut, dar campionatul e doar la inceput.....sunt sigura ca vom recupera!!! Si oricum CL e mai important acum!!!

 

 

Bafta baieti!!! Timp mai este pentru recuperarea punctelor pierdute!

 

fular-campionii

Radu mic22.09.2006 03:22

http://www.youtube.com/watch?v=VOzJFTVfU3g

 

tusierul nici nu se uita la faza!!! era cu ochii spre tribuna a 2a!!!!

Stelista tm22.09.2006 07:59

Meciul cu Dinamo a fost un cosmar!!!!!!Hotie la drumul mare! Dar fapta e consumata.

 

Ar trebui sa adoptam atitudinea de oameni civilizati,poate am reusi sa demonstram adevarata valoare a echipei! Nu coboram la nivelul lor!!!! steagcruce2 fular-campionii

steaua*forever22.09.2006 09:58

Sa lupte in continuare Steaua, ca nici turul campionatului nu e terminat! Sa nu ne pierdem in disperare, sa nu sacrificam nici macar un sezon, k tocmai asta vor se-stiu-ei-cine! Tre' sa trecem si peste mizeriile din ultimele meciuri!

SamiR22.09.2006 11:37

Hotie pe fata fratilor...Arbitrul de tusa care a vazut presupusul fault din urma caruia Thereau a fost eliminat nu e altceva decat un escroc !!!!! Rusine Corpodean si toata brigada lui de arbitri.Un cantec pentru dinamovisti "Castrati-ma castrati-ma sau dak vreti eutanasiati-ma....."

_yang22.09.2006 13:43
De ce ca si rRapidistii s-au retras din teren la un meci de campionat cu FC Brasov si doar au pierdut meciul cu 3-0 (in loc de 1-0) ! Dar la cat de porniti sunt toti impotriva noastra e posibil orice...

 

Au avut doar intentia,dar in cele din urma au continuat meciul pana in minutul 90.

 

 

Eu asa imi aduc aminte ca au iesit da' acum ma informez si o sa vad... Oricum in D n-au cum sa ne bage!

stelist2522.09.2006 14:57

1805557199_kkiilleerr.jpg

BLANK

waste23.09.2006 12:37

Machedoane:

 

1. Dinamovistul Corpodean e in fruntea listei UEFA. Stelistul Salomir a fost aruncat in afara ei.

 

2. Voi sunteti pe combinatie cu gloria, Ceahlaul, national, CFR Cluj. Nu mai e de actualitate "singuri impotriva tuturor", de ce incerci sa driblezi evidentele?

Alex1423.09.2006 12:59
Ati fost furati la Dinamo , asta e clar si va inteleg frustrarea, dar nu inteleg de ce nu va era "sila de fotbalul romanesc" cand Goian s=a chinuit sa faca penalty 2 etape la rand si nu-l lasa arbitrul , sau cand fundasii de la UTA si Farul s-au facut ca joaca...

 

Uitati-va duminica la rapid-Farul sa vedeti ce ne rup aia picioarele si cum isi dau viata pt fiecare minge si poate va dati seama ce diferenta e intre Farul asta si ala care a jucat cu voi.

 

Frate, Farul de la meciul cu Urziceni a batut doar pe FC Arges, in ultimul minut, asa ca...

Phire23.09.2006 13:20

Legat tot de asta...^^ Vukotici, dupa parerea mea, e un antrenor slab de tot, lucru care ar explica inceputul prost de sezon al Farului. Acum ca s-a intors Sapaliga la echipa -din pacate :cry: -, o sa vrea probabil sa-ncerce sa faca galeria Farului sa se razgandeasca, si sa sustina echipa in continuare (ei au amenintat ca n-or s-o mai faca daca e numit Sapaliga antrenor). Asa ca si eu vad un meci greu pentru Rapid, dar din alte motive decat cele la care s-a facut aluzie mai sus...

MachedonuRAPID23.09.2006 14:34
Machedoane:

 

1. Dinamovistul Corpodean e in fruntea listei UEFA. Stelistul Salomir a fost aruncat in afara ei.

 

2. Voi sunteti pe combinatie cu gloria, Ceahlaul, national, CFR Cluj. Nu mai e de actualitate "singuri impotriva tuturor", de ce incerci sa driblezi evidentele?

 

Nu incerc sa driblez nimic , sunt de acord cu ce ai spus la pct.2...si tocmai pentru ca si noi facem combinatii nu incep cu texte gen "mi-e sila de forbalul romanesc" . atata timp cat si rapidul face magarii tac si inghit , nu ca unii de p-aici care se dau de ceasul mortii ca i-a furat Dinamo si ca e o conspiratie impotriva Stelei.

 

Si cu Farul sunt sigur ca nu aveati nevoie de blat ca sa castigati , dar totusi a fost , orice microbist a putut vedea chestia asta ..

waste23.09.2006 14:51

Bun, si-atunci ce mai e de spus? Cred ca putem luat drept corecte rezultatele obtinute in Europa. Atat ca adversari cat si ca arbitri.

 

Si aici avem in ultimii ani:

1.Steaua (44%)

2.Rapid

3.Dinamo

 

Ar fi culmea sa se lase Becali tras in piept de Borcea sau vama.

CybDog23.09.2006 18:39

Realitate pe care am vazut-o eu, de aici din USA, este simpla. Corpodean a arbitrat meciul cu posteriorul. Dealtfel puteti citi parerile mele ( dinamovist ), dar si ale altor romani iubitori de fotbal ( Liviu Sipiceanu-stelist infocat, fost redactor "Sportul Romanesc" , M. Ratacitu, antrenor in Anglia), aici:

http://www.clubul-tricolorilor.com/HOME/ta...45/Default.aspx

http://www.clubul-tricolorilor.com/HOME/ta...47/Default.aspx

http://www.clubul-tricolorilor.com/HOME/ta...49/Default.aspx

 

Toate aceste pareri sunt expuse dumneavoastra la Clubul Tricolorilor, un site dedicat sportivilor romani ce isi reprezinta tara in competitiile internationale:

http://www.clubul-tricolorilor.com

mountytoma25.09.2006 06:16

meciul cu Dinamo a fost pregatit pe indelete, cred ca motzi a luat lectii de actorie in prezenta tusierului. daca rahatul ala cu motzi a cazut cum a cazut de la acea atingere a lui Thereau, cred ca maica-sa a ramas gravida doar cand i-a pupat ta-su mana!

la primul cartonas galben al lui Banel nu stiu daca ati observat ca Danciulescu si-a modificat traiectoria deplasarii tocmai pentru a fi atins de Banel care oricum il lua la viteza... asa cum grigore de la rapid s-a oprit pentru a receptiona din plin lovitura lui Nesu...

se pare ca teatrul din fotbal functioneaza din plin, si noi nu stim sa il contracaram!

sper ca jucatorii nostri sa reuseasca sa NU MAI TINA CONT DE ARBITRAJE SI SA BATA TOT. Valoarea le permite!

de la meciul asta sper sa ne alegem cu un singur lucru bun: Gigi si-a dat seama cu cine tine Mircea Sandu si sper ca nu se va lasa, indiferent cat il va costa!, pana nu il va scoate pe Mircea Sandu de la FRF! dobitocul ala a uitat ca pe vremuri trebuia sa sara gardul la meciurile oficiale din regie ca sa aduca mingea din tribuna (nu avea nici spectatori!) unde o trimitea fara complexe! aseara la prima a incercat sa o mai dreaga cu Steaua, dar sper ca Gigi nu se va lasa pacalit!

Gigi, scapa-ne de Mircea Sandu si Steau va putea dovedi si in tara ca e cea mai buna echipa de FOTBAL romaneasca!

tancul11.10.2006 06:50

daca ar castiga si meciul cu Real Madrid ar fi o echipa tare 8)

«1567»