FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

SS LAZIO Roma

«11617181920»
Astristul07.01.2011 11:49

A castigat Interul. E mai bine asa, ca veneau pe 2 napoletanii.

red&blue_boy07.01.2011 19:10

Egalul era cel mai bun! :)

Cand l-am mai vazut pe la stiri si pe Leonardo cum se bucura la final... :dry:

Astristul09.01.2011 16:03

Aniversare trista pentru poporul lazial. In ultima etapa a turului din Serie A, Lazio pierde acasa cu scorul de 1-2 in fata echipei Lecce, stricand astfel sarbatoarea celor 111 ani de istorie biancocelesta.

 

19laziolecce12.png

 

Analiza evolutiei jucatorilor: http://www.lalaziosiamonoi.it/?action=read...idnotizia=16649

 

La Multi Ani tuturor Lazialilor din lume!

 

FORZA LAZIO !!!

Non Mollare Mai !!!

red&blue_boy09.01.2011 16:18

Da,duminica trista si pentru voi.

Ma gandeam ca va invinge fara probleme Lazio.

Si dupa ce-au egalat repede dupa pauza...

Barem a pierdut si Roma! :)

Astristul10.01.2011 09:03

Daca erau jucatori care sa joace cu sufletul pentru Lazio n-aveam cum sa pierdem de ziua noastra, dar cum majoritatea sunt mercenari si le pasa doar cand le intra salariul pe card, au tratat meciul superficial si asta s-a vazut in rezultatul final!

 

Din pacate astfel de jucatori, de care aminteam mai sus, sunt tot mai putini la mai toate echipele importante de pe glob.

red&blue_boy10.01.2011 11:53

Din pacate asa e,traim in epoca mercenariatului...

Astristul16.01.2011 16:27

In prima etapa a returului din Serie A, Lazio, fara Stefan Radu, accidentat, a invins, chinuit, pe Sampdoria cu 1-0, gratie golului marcat de cehul Kozak (printr-o lovitura de cap splendid executata dupa o centrare de nota 10 marca Christian Ledesma), care iarasi ne-a scos din c***t! Sper sa nu plece (imprumut) in iarna asta si sa i se dea mai multe sanse pentru ca MERITA!

 

20laziosampdoria10.png

 

Analiza evolutiei jucatorilor: http://www.lalaziosiamonoi.it/?action=read...idnotizia=16818

 

 

FORZA LAZIO !!!

Non Mollare Mai !!!

red&blue_boy16.01.2011 20:47

Chinuit,dar sunt trei puncte! :)

Astristul17.01.2011 16:58

Da, macar atat. Sa-mi mai treaca supararea dupa saptamana trecuta! :P

 

Miercuri, DERBY della Capitale in optimile Cupei Italiei. Cine se califica mai departe va intalni in sferturi Juventus.

red&blue_boy17.01.2011 17:46

O sa treceti si de Juventus ! :)

Astristul18.01.2011 08:49

Sa te auda Dumnezeu! Eu insa nu cred ca trecem nici de Roma.

 

Ieri, 17 ianuarie 2011, SS Lazio a devenit primul club de fotbal din Italia cu radio propriu, care emite 24/7. Cine doreste sa asculte Lazio Style Radio, o poate face de la adresa de mai jos:

 

http://www.sslazio.it/players/radio.html

red&blue_boy18.01.2011 10:38

Inovatori baietii de la Lazio.

Dac nu ma insel,parca Lazio a fost si primul club din Italia cotat la bursa,cu ceva ani in urma.

Astristul20.01.2011 17:14

Cred ca da. Ori noi, ori Juventus. Nu mai stiu sigur.

 

Dupa cum am prezis, Lazio a fost eliminata (scor 1-2) din Cupa Italiei, aseara, dupa un meci in care merita mai mult, dar a avut ghinion.

 

Analiza evolutiei jucatorilor: http://www.lalaziosiamonoi.it/?action=read...idnotizia=16903

 

 

FORZA LAZIO !!!

Non Mollare Mai !!!

red&blue_boy20.01.2011 17:52

Nu stiu ce se intampla cu Lazio in ultima vreme la meciurile cu Roma.Pare la un moment dat ca are in mana meciul sau cel putin joaca bine,iar pana la urma in majoritatea cazurilor pierd.

Nu cred ca Radu Stefan e o piaza rea...

Astristul23.01.2011 18:16

Lazio isi continua forma proasta din acest an si pierde lamentabil la Bologna cu 3-1.

 

21bolognalazio31.png

 

Analiza evolutiei jucatorilor: http://www.lalaziosiamonoi.it/?action=read...idnotizia=16980

 

FORZA LAZIO !!!

Non Mollare Mai !!!

 

red&blue_boy23.01.2011 19:30

Mai ales dupa ce-ati dat gol repede...

A piedut si Inter,Juventus egal,doar Napoli a batut.Daca ar bate Milan ar fi o etapa buna! :)

Astristul29.01.2011 19:17

Lazio a invins in aceasta seara Fiorentina, pe Stadio Olimpico, cu scorul de 2-0, prin dubla reusita de cehul Libor Kozak. Ma simt nevoit sa ma repet, dar pustiul asta trebuie pastrat, si nu imprumutat!

 

bp85v8gjrtd06ne38lee.png

 

Analiza evolutiei jucatorilor: http://www.lalaziosiamonoi.it/?action=read...idnotizia=17085

 

 

FORZA LAZIO !!!

Non Mollare Mai !!!

red&blue_boy29.01.2011 19:26

Ati avut noroc ca n-a jucat bad boy Mutu! :)

 

Parca si Fiorentina l-ar fi vrut pe Kozak.

Astristul30.01.2011 12:49

Sa stii. :))

 

De Fiorentina nu stiam. Stiam insa de Modena, Brescia si Bologna ca sunt interesante de el.

 

red&blue_boy30.01.2011 14:25

Am citit pe undeva ca Fiorentina l-ar fi vrut pe Kozak,sa-l imprumute,mai ales daca nu revenea Mutu.Poate n-o fi fost adevarat...

Oricum,e un jucator interesant.

Astristul01.02.2011 21:59

In etapa a 23-a din Serie A, Lazio a remizat pe San Siro impotriva liderului campionatului, dupa un meci greu in care pot spune ca am obtinut maximum. Poate ca de acum incolo va incepe revirimentul echipei laziale. :)

 

23milanlazio00.png

 

Analiza evolutiei jucatorilor: http://www.lalaziosiamonoi.it/?action=read...idnotizia=17141

 

 

FORZA LAZIO !!!

Non Mollare Mai !!!

bodrumdan_barkahan01.02.2011 23:12

echipa mea din italia lazio :)

 

ce ganditi de Catalin TðRA???

red&blue_boy02.02.2011 06:22

E de perspectiva Tira,are si un fizic impozant.

 

@ Astristul : apreciez ca esti realist,obiectiv,cand spui ca ati scos maximum aseara,ca ar fi meritat Milan victoria.Altii isi vad tot timpul doar echipa lor mai buna. :)

Si,cum mai spuneam,poate daca ati fi avut putin curaj puteati scoate mai mult,la cum ati prins Milanul aseara...

Astristul02.02.2011 20:57

Multumesc pentru apreciere! Eu intotdeauna gandesc si ma exprim cat se poate de obiectiv! ;) Sincer iti spun, nu cred ca am fi putut scoate mai mult. Daca am fi avut curaj, cum spui tu, era posibil sa ne intoarcem la Roma cu 0 puncte! :D Milan decimata, cum era ea aseara, ne-a presat tot meciul.

red&blue_boy02.02.2011 22:14
Daca am fi avut curaj, cum spui tu, era posibil sa ne intoarcem la Roma cu 0 puncte! :D Milan decimata, cum era ea aseara, ne-a presat tot meciul.

E drept ca Milan v-a presat,dar poate daca ati fi iesit mai mult la joc nu mai era presiunea aia.Ce vream sa subliniez,e ca ati prins Milanul intr-o situatie delicata,cu atatia accidentati!

Pana la urma,dupa rezultatele din seara asta,n-a fost o etapa rea.Chit ca o sa bata Inter maine!

«11617181920»